Czy jest jakaś "baza danych"?

Zablokowany
sztompel
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 15 sty 2006, 13:02
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sztompel » 15 sty 2006, 13:07

Witam. Pozwlę sobie rozpocząć ten wątek - czy jest w planach jakaś ogólnozethapowsksa baza danych drużyn skautowych chętnych do wspólnego obozowania, czy też szczepy/hufce pozyskują gości we własnym zakresie? Czy są już jakieś ustalenia, względnie testaw "tips and tricks" dotyczące ewentualnych dofinansowań - z tego co mi sie wydaje obóz w ramach "skautowego lata" może zostać zakwalifikowany jako wymiana młodzieżowa (kwestia dofinansowań z MENiS albo program "Młodzież" tutaj to już chyba późnawo jest, żeby do wakacji się wyrobić)
phm. Michał Sztompke "sztompel"
Hufiec Warszawa Praga Północ

Nestorka
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 09 wrz 2002, 21:03
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 15 sty 2006, 14:01

Jak na razie ogólnozwiązkowej bazy nie ma. Wszystkie prośby o kontakt od skautów, które trafiają do komisarzy zagranicznych ZHP są przekazywane pełnomocnikom chorągwianym, którzy szukają polskich drużyn partnerskich na swoim terenie.

Zachęcam natomiast do wychodzenia z własną inicjatywą. O tym co należy zrobić i w jakiej formie wystosować "zaproszenie" do innej grupy skautowej można poczytać na stronie http://www.skautowelato.zhp.pl w materiale "10 rad dla...".
Na stronie również znajduje się lista możliwych źródeł finansowania takich międzynarodowych spotkań. MENiN jest na pewno jednym z lepszych tropów.

Jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia z organizowania międzynarodowych przedsięwzięć skautowych w Polsce (w dowolnym zakresie - program, finanse, logistyka...) to zachęcam do kontaktu (joanna.nestorowicz@skautowelato.zhp.pl) i podzielenia się swoimi pomysłami w materiale, który będziemy mogli zamieścić na stronie.

Pozdrawiam,
Nestorka

phm. Joanna Nestorowicz
Pełnomocnik ds. zagranicznych
Chorągiew Stołeczna

Szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

sztompel
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 15 sty 2006, 13:02
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sztompel » 15 sty 2006, 14:51

Zaskoczony szybkością dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
phm. Michał Sztompke "sztompel"
Hufiec Warszawa Praga Północ

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Skautowe Lato 2006 - Polish Summer 2006”