Rola księdza - instruktora harcerskiego

Moderator: Skarbnik ZHP

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 26 paź 2012, 16:32

leon01 pisze:Dominiku napisz lepiej, że nie chcesz być drużynowym i szukasz jakiejś innej fuchy.
Byłem drużynowym i to nie jest dla mnie problem. Teraz jednakże zainteresowałem się zagadnieniem jak najlepszego wykorzystania - i przygotowania - kadr, jakimi możemy zasilić ZHP.

Osobiście - po kilku latach przygody w ZHP - skłaniałbym się do tego, co pisze tutaj o. Robert. Aczkolwiek pozostawiając kapłanów w strukturze ZHP - ale na funkcjach duszpasterskich głównie.

Ale są i inne poglądy, łącznie z tym, aby kształcić wyłącznie drużynowych, aby otwierali drużyny po wsiach, gdzie nie ma harcerstwa... bo to miałaby być największa potrzeba ZHP.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

aim1
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: aim1 » 26 paź 2012, 18:56

dominik jan domin pisze:Ale są i inne poglądy, łącznie z tym, aby kształcić wyłącznie drużynowych, aby otwierali drużyny po wsiach, gdzie nie ma harcerstwa... bo to miałaby być największa potrzeba ZHP.
Oficjalnie taki jest cel kręgów kleryckich w ZHP czy ZHR, a jakie realia nie wiem.

Na świeżo poznałem w tym roku dwóch księży drużynowych dr. harcerskich które są drużynami puszczańskimi w ZHR (byli z Suwałk i Koszalina). Trzeci jest zakonnikiem i prowadzi drużynę wędrowniczą także z sukcesami, czyli można:)
pwd.Jarosław Kowalski
Wielkopolska Chorągiew Harcerzy
Zespół Historyczny Okręgu Wlkp. ZHR

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „O Metodzie Harcerskiej i Jej Stosowaniu”