KSW w Hufcu

Moderator: Skarbnik ZHP

ODPOWIEDZ
Dyzma
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dyzma » 11 kwie 2010, 00:13

Czuwaj!

Sprawę mam :)

Jeżeli w Hufcu powstała KSW to czy ja, jako drużynowy posiadający stopień pwd. i mający naramiennik wędrowniczy, muszę wysyłać tam moich harcerzy (wędrowników), by zdobywali stopień HO i naramiennik?

Drużyna którą aktualnie prowadzę jest starszoharcerska, przy czym mam osobę w kadrze, która ma 21 lat i chce zdobywać stopień HO i naramiennik wędrowniczy.

W "ZASADY I TRYB ZDOBYWANIA STOPNI HARCERSKICH" napisane jest:
[...]Planowanie i realizację prób na te stopnie wspiera opiekun próby. Może nim być harcerz w stopniu równym zdobywanemu albo wyższym lub instruktor (w przypadku stopnia harcerki orlej/harcerza orlego w stopniu przewodnika, a w przypadku stopnia harcerki Rzeczypospolitej/harcerza Rzeczypospolitej minimum w stopniu podharcmistrza).[...]
Wymagania spełniam
[...]8. Decyzje w sprawie zatwierdzenia programu próby oraz o przyznaniu stopnia podejmują:[...]
[...]• w drużynie starszoharcerskiej – rada drużyny[...]
9. Do prowadzenia prób HO i HR (zatwierdzenia programu próby oraz podjęcia decyzji o przyznaniu stopnia) można powołać kapitułę stopni przy drużynie, szczepie, związku drużyn lub hufcu. W skład kapituły mogą wchodzić tylko posiadający ten stopień harcerze i instruktorzy. Kapituła składa się przynajmniej z trzech członków. Szczegółowe zasady funkcjonowania kapituły określają członkowie kapituły, a zatwierdza komendant jednostki, przy której działa kapituła.
Jak więc widać mam małą zagwozdkę.

RD jest u mnie odpowiedzialna za zatwierdzanie programów stopni lecz nie jest na tyle kompetentna by to zrobić (ludzie mają 13-14 lat) w tym przypadku.

Działa w Hufcu KSW. Podesłałem im 1,5 miesiąca temu próby lecz ostatecznej odpowiedzi nie mogę uzyskać, gdyż nie może ona się zebrać na spotkanie. Osoba, której dałem próbę wyraziła się przychylnie do niej lecz sama zrobić nic nie może.

W takim razie czy mogę otworzyć próbę HO swoim harcerzom (nie czekając na decyzję KSW) teraz i czy w przyszłości muszę wysyłać ich z próbami do KSW (chociaż nie planuję więcej otwierania HO w tej drużynie lecz wolę się upewnić). To samo dotyczy się naramiennika.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2010, 00:15 przez Dyzma, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Tomasz Mika
Powiatowy Związek Drużyn w Świdniku
13 Świdnicka Drużyna Harcerska "Mandragora"
www.mandragora.swidnikzhp.pl

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 kwie 2010, 16:28

Dyzma pisze:Czuwaj!

Sprawę mam :)

Jeżeli w Hufcu powstała KSW to czy ja, jako drużynowy posiadający stopień pwd. i mający naramiennik wędrowniczy, muszę wysyłać tam moich harcerzy (wędrowników), by zdobywali stopień HO i naramiennik?...
Nie musisz.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 11 kwie 2010, 21:04

I tutaj muszą zgodzić się z Sikorem wszyscy (choć by nie chcieli).
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

Dyzma
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dyzma » 11 kwie 2010, 23:49

Hehe to widzę, że i pomoc dostałem i w czymś pomóc mogłem :)

Podziękował
pwd. Tomasz Mika
Powiatowy Związek Drużyn w Świdniku
13 Świdnicka Drużyna Harcerska "Mandragora"
www.mandragora.swidnikzhp.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „O Metodzie Harcerskiej i Jej Stosowaniu”