samodzielny zastep i ilu was w praktyce jest

Moderator: Skarbnik ZHP

pawełz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pawełz » 22 lut 2007, 17:56

Orcus a czemu boisz się Ukrainy to bardzo miły kraj i wbrew opini wielu niedoinformowanych to wcale nigdy nie wracałem z siekiera lub widłami w plecach .
Ja chce tylko aby była taka furtka w instrukcji która brzmi: możesz założyć samodzielny zastęp czyli grupę do 10 osób i mieć PRAWO działać w strukturach ZHP i mieć ZAMKNIęTY okres próbny tego zastępu a czy rozwiniesz tą pracę do struktury drużyny to się zobaczy , niczego nie można byc pewnym do końca.
Ja osobiscie widze tu jeszcze 1 problem ale mój prywatny :zakładam "samodzielny zastęp "iwspółpracuję zarazem z drugą ekipą harcerską bo tak będzie czyli tak jagbyśmy tworzyli drużynę ale... ta 2 ekipa harcerzy i harcerek jest w innej organizacji harcerskiej i nie podlega pod ZHP i co wtedy mam odejśc do nich z ZHP mogę bo to moi przyjaciele ale nie chcę odchodzić z ZHP , jednakże w momencie gdy negatywnie zamyka mi się próbę to jesli chcę harcować z moimi harcerzami to nie mam wyboru musze odejsc do innej organizacji smutne prawda ale prawdziwe
I nie pisz mi że ktoś mi pomoże w hufcu nikt nie ma czasu i checi , taka bolesna i brutalna prawda , nawet próbę na przewodnika otwierano mi kilka miesiecy i nie otwarto bo sie komisja zebrać nie mogła przez ten czas , a moja znajoma twierdzi że jej koledze próbę na 1 gwiazdkę zamykano w miescie oddalonym o jakies 70 kilometrów dlaczego? bo w kapitule byli ludzie nie lubiacy ludzi z tej drużyny
Nie mieszkam wcale w pcimiu dolnym tylko w dużym przemysłowym miescie

endriu-zhp
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: endriu-zhp » 27 lut 2007, 20:08

U nas na zbiórki chodzi od 15 do 20 osób :)
pwd. Andrzej Choroszkiewicz

PAula:)
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PAula:) » 06 mar 2007, 16:15

U mnie w druzynie oficjalnie jest 16 osob ale czesto na zbiorki przychodzi 10 osob. ostatnio zas przyszlo 20 bylam bardzo zdziwiona ale okazalo sie ze funkcyjna mojego zastepu zwolala pare kolezanek (ok.8) i przyszly. zobaczymy jak bedzie na nastepnej zbiorce:0
Mozna krzyczec.... Mozna ranic.......... Mozna kogos słowem zabic......

Pion. Paulina Walczak
przyboczna 3 WDH Watra

endriu-zhp
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: endriu-zhp » 06 mar 2007, 17:04

Samodzielny zastęp to troche dziwnie brzmi .....

pawełz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pawełz » 06 mar 2007, 19:12

a dawno druh w zhp bo ja od 1992 i ja takie ekipy zwane samodzielnymi zastepami znałem
poza tym wiele druzyn tak naprawde działa na poczatku jak zwykły zastep bo brak im kadry i ludzi do prowadzenia 2 zastepów

endriu-zhp
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: endriu-zhp » 06 mar 2007, 20:11

ja od 7 lat :) ale wiesz mam tylko 16 więc .....

pawełz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pawełz » 07 mar 2007, 02:59

oczywiscie nie chciałem sie ciebie w zaden sposób ciebie czepiać , mówisz że samodzielny zastęp to dziwnie brzmi to inaczej zapytam jak nazwiesz druzyne która pracuje jak 1 zastep ?

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 mar 2007, 06:54

zastępodrużyną, i jest to negatywne (chociaż powszechne) zjawisko w ZHP.
Zjawisko z którym trzeba walczyć bo system zastępowy jest jednym z filarów działalności harcerstwa.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „O Metodzie Harcerskiej i Jej Stosowaniu”