Druzyna Reprezentacyjna Choragwi Ślaskiej

chip01
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: chip01 » 23 wrz 2007, 14:07

Co o tym sądzicie. na kim zrobili wrażenie. czego tam brakuje.. co jest nie tak. a co należy pochwalić.... szukamy pomocy i obiektywnej oceny. pozdrawiam ;-)

podam tutaj linka do galerii http://www.foto.slaska.zhp.pl/thumbnails.php?album=118
pwd Krystian Niegel HO
Druzynowy 88 Rudzkiej Druzyny Starszoharcerskiej "TSUNAMI"
Zastępca komendanta I RMSzDiH "Prima"

www.youtube.com/88rdsh <-- zobacz filmik

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 23 wrz 2007, 14:20

Jak dla mnie to typowa choroba harcerzy.... brak uśmiechu i szczęścia (na ostatnim zdjęciu wyglada to już nieźle). Jak dla mnie za duże wypustki co wynika chyba z faktu zbyt dużego zróżnicowania obuwia. Jeśli są juz reprezentacją to powinni się zdecydować na jedną wysokość i... jeśli będą to buty wysokie (np. typu grom) TO BEZ WYWIJEK jeśli zwykłe turystyczne typu pionierki to wywijki mają sens. Nie wiem czy wydaje mi się czy widzę tam glany których właściwie w żadnej drużynie "chodzącej" nie powinno być.

pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 23 wrz 2007, 14:23

Dodam, że dziewczyny w spodniach wyglądają fatalnie. Powinny mieć spódnice. A na pewno nie TE spodnie. Inny krój i inny kolor.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 23 wrz 2007, 15:15

swoją drogą to na zlocie maszerowali oni całkiem zgrabnie, równo ale trosze nawet za równo i za sztywno, jak dla mnie to za dużo defilady wojskowej w tym było a za mało harcerskości...

co do spodni u dziewczyn to rozumiem je na zbiórkach, rajdach, wypadach w teren czy w drogą ale jak na reprezentacyjną drużynę do apelu całego ZHP to trochę nie tak...

zapewne wiele pracy było, by to tak wyglądało efektownie, ale chyba przesadzono z wieloma sprawami i ten właśnie przesyt formy nad treścią był troszkę dziwny&#8230;
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

SZERSZEń_9DW
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: SZERSZEń_9DW » 23 wrz 2007, 17:13

Mi się podobało elegancka musztra tak trzymać tylko do tych wywijek bym się przyczepił :P

Vandrey
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Vandrey » 23 wrz 2007, 17:19

ja Was chyba widziałem na Powązkach 14 sierpnia (to byliście Wy? staliśmy przed grobami przed Wami. i potem 15 sierpnia przy GNŻ, nawet zdjęcie pocztu trzaskałem). Już miałem ochotę zakładać temat z pytaniem kogo tam zobaczyłem ;)
Moim zdaniem prezentujecie się naprawdę świetnie. Do dziewczyn w spodniach nic nie mam (to zgodne z regulaminem). Natomiast jestem całkowitym przeciwnikiem getr do długich spodni. Jest to niezgodne z nowym regulaminem i nie widze w tym sensu. Na Waszym miejscu pozbyłbym się tego.
Moim zdaniem - drużyna reprezentacyjna powinna być właśnie "defiladowa"
no i lilijka nad lewym okiem. IMHO powinna być na środku chyba że macie jakies tradycje np spadochroniarskie czy komandoskie.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2007, 17:25 przez Vandrey, łącznie zmieniany 1 raz.

chip01
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: chip01 » 24 wrz 2007, 01:05

Co do uśmiechu i szcześcia. ze szcześcia to prawie cześćz nas sie popłakała. wiązało sie to sdla nas z niesamowitym stresem. Wywijki były wypuszczone po to by maskowac niedoskonałości w obówiu. niestety wszystko co mamy zakupiliśmy sami ... obówie sie od siebie rózni i po to są wywijki w tej druzynie... by ukryc niedoskonałość. Spódnice są zawsze niejednolite. chcieliśmy uniknąc (sorki za szczerosć) czegostakiego co prezentowaly druzyny w poprzednich latach biorące udział w obchodach wojska polskiego , gdzie było mi wstyd za nich ... za to jak wygladają...

nie rozumiem sformułowania ; "za równo" ... pozostawiam do określenia o co chodzi.

co do ostatniego postu to bardzo mi zalkeżało na opini kogośz wielkopolski. o waszej druzynie słychac było aż na śląsku... wywijki kryja tylko niedoskonałości.. jak już stwierdzilem. my nawet je polubiliśmy choc ułożenie ich zajmuje mnam kupe czasu.

a co do lilijki nad lewym okiem ... hmmm nie wiem czemu ale u nas w hufcui chyba w chorągwi jest tak przyjete.. i mnie dziwiło po środku. ... to raczej zwyczaj regionu nawet. ...
pwd Krystian Niegel HO

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 24 wrz 2007, 07:59

mała uwaga - na pewno nie jest przyjęte w Chorągwi Śląskiej noszenie lilijki nad okiem - przynajmniej mój hufiec (Chorzów) nosi regulaminowo (ZHP) na środku - jako członek drużyny wodnej dodam że większość drużyn wodnych (no głowy za 100% nie dam, ale nie pamiętam żeby było inaczej) też nosi po środku - w tym chyba własnie 4 HDW HOOK z RŚl. ;) ale moge sie mylić - może Marek jako drużynowy się wypowie....

na pewno na zlocie było tak że sotjąc w ostatnich rzędach patrzymy sobie z koleżanką instruktorką a tu za winkla wychodzi zjawisko.... no wraznie robią - z dala widać tą jednolitość wywołującą zazdrość na naszych twarzach - co to za chorągiew - nie nasi no bo przecież stoję i nie ide w defiladzie (jak się późniejokazało to kwestia długości kolumny:) ) obstawiamy - może stołeczna, oni pownni mieć na uroczytości centralne jakąś reprezentacje pod reką to może ją ściągnęli, a dopiero jak się kolumna zblizyła to co - kto idzie na czele - no Druhna Ola która na pewno nie jest z Ch Stoł. tylko jak najbaridzje ze Śląska - cóż byłem tam tylko gościnnie i nie wiedziałem że mamy taką reprezentacyję - ja bym się nie przejmował komentarzem o zbytnim defilowaniu, sztywności etc. - na tym polega defilada - organizatorzy chcieli defilady (jakby nie było jest to wynalzaek wojskowy a nie skautowy i o tym wiedzieli) to ją dostali i to w moim odczuciu w najlepszym wydaniu. Jak organizator poprosi o uśmiech to też by go dostał a to miała byc defilada więc raczej pretensje do tych co zarządzili defiladę a nie do tych co wykonali polecenie - dictum factum...
Per Concordia Ad Victoria

chip01
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: chip01 » 24 wrz 2007, 11:28

uśmiech nie gości na naszych twarzach tylko i wyłacznie przed i w trakcie.. bo sie trzeba skupić... a pamiętacie jak dobrze sie bawiliśmy na hali sportowej?

my zawsze myśleliśmy że jesteśmy dobrzer umundurowani - patrz schludnie, nie nosimy moro do munduru, nie mamy tysiaca plakietek tkóre juzdawno powinny być zdjete, laski mają czarne pasy a faceci zielone... i myślałem że na tle całego Zwiazku wygladamy nienagannie. Mamy świadomość że wywijki sa nieregulaminowe ale myśleliśmy że nikt nie zwróci na to uwagi bo przecież on tez wygladaja dobrze... szczególnie w marszu...

co do lilijek na berecie to musze sprawdzić bo coś mi tu nie gra
pwd Krystian Niegel HO

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 wrz 2007, 11:50

chip01 pisze:uśmiech nie gości na naszych twarzach tylko i wyłacznie przed i w trakcie.. bo sie trzeba skupić... a pamiętacie jak dobrze sie bawiliśmy na hali sportowej?

my zawsze myśleliśmy że jesteśmy dobrzer umundurowani - patrz schludnie, nie nosimy moro do munduru, nie mamy tysiaca plakietek tkóre juzdawno powinny być zdjete, laski mają czarne pasy a faceci zielone... i myślałem że na tle całego Zwiazku wygladamy nienagannie. Mamy świadomość że wywijki sa nieregulaminowe ale myśleliśmy że nikt nie zwróci na to uwagi bo przecież on tez wygladaja dobrze... szczególnie w marszu...

co do lilijek na berecie to musze sprawdzić bo coś mi tu nie gra
Spoko, mnie po prostu nie podobają się dziewczyny w takich spodniach. Nie chodzi o regulamin, tylko o estetykę. Krój za bardzo poszerza biodra i dziewczyna wygląda nieforemnie, gubi sylwetkę. Poza tym, spoko.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Vandrey
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Vandrey » 24 wrz 2007, 12:03

nasza reprezentacyjna po prostu ubiera sie w pałatki i kapelusze co maskuje nierówne mundury. IMHO coś co Wy pokazaliście wygląda lepiej ale wymaga większej pracy. Co do obuwia: nie wyobrazam sobie aby udalo sie żeby tyle osob mialo rowne buty. Najwazniejsze aby wszystkim sie udalo mieć czarne. I mimo ze wywijki faktycznie to maskują - do spodni nie wyglądają dobrze (chociaż mnóstwo upartych drużyn je nosi - chyba dlatego, że w ogóle nie posiadają krótki spodni i zakładają długie na każdą pogode)

Lilijka nad okiem - jako druzyna reprezentacyjna polecalbym Wam stosowanie sie do regulaminu mundurowego zarowno z wywijkami jak i beretami. Chociaż Wasze są czerwone... W każdym razie jeśli jakas druzyna ma odstepstwa od reszty to zawsze warto wiedziec dlaczego. Inaczej traci to sens. Na stronie Waszej chorągwi widnieje zdjęcie harcerki z lilijką na właściwym miejscu ;)

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 24 wrz 2007, 12:38

drogi druhu Krystianie
za równo... mi chodzi o styl, osobiście lubię jak harcerze potrafią iść równo ale kiedy ta równość jest tym co przebija bardziej od piosenki z jaką idą, uśmiechów i rozmów i zaczynam się zastanawiać...

rozumiem, że na samym zlocie radości (szczególnie w drużynach sztandarowych) mogło zabraknąć... moje szczepowe środowisko do spółki z zaprzyjaźnioną drużyna miało ten zaszczyt by wystawić reprezentacje chorągwi ziemi lubuskiej i wiem, że było to bardzo męcząca praca dla wybrańców...

Niechciał bym było odebrany jak o naczelny maruder w tak delikatnej kwestii ale czy nie uważacie że taki mocno intensywny wyzywający czerwony kolor jakoś trochę nie współgra z mundurami??? czy nie zastanawialiście się na wyciszeniem go? chociażby przez jakiś biały element?
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

chip01
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: chip01 » 24 wrz 2007, 13:31

skaut5 pisze:Niechciał bym było odebrany jak o naczelny maruder w tak delikatnej kwestii ale czy nie uważacie że taki mocno intensywny wyzywający czerwony kolor jakoś trochę nie współgra z mundurami??? czy nie zastanawialiście się na wyciszeniem go? chociażby przez jakiś biały element?
odpowiedź brzmi: NIE
My wscy wywodzimy sie z jednego szczepu. Jesteśmy druzyną reprezentacyjną (czy jak kto woli sztandarową) hufca RUDA ŚLĄSKA
Barw czerwonych używamy tylko i wyłącznie jako drużyna reprezentacyjna.
Często występujemy z ramienia hufca na imprezach państwowych w mieście. czerwone barwy są częścią naszej promocji na polu miasta.
pwd Krystian Niegel HO

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 24 wrz 2007, 19:42

oki to zmienia postać rzeczy...
a swoją drogą to mnie ciekawi dlaczego takie czerwone a nie inne???

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

ju87
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ju87 » 24 wrz 2007, 20:05

W mojej ocenie super.
Sam wywodzę się, ze środowiska które kiedyś (lata 80 i 90) bardzo często było drużyną reprezentacyjną chorągwi (jeszcze skierniewickiej - kto to pamieta -:) ) i wiem, że dobra musztra i wygląd kosztowała sporo pracy.
Na Zlocie było Was po prostu widać i prezentowaliście się bardzo korzystnie na tle innych. Bardzo dobrze, że było Was też dużo, jak na obecne drużyny. Chyba około 40, a to robiło wrażenie. Tak trzymać.
Czuwajcie!
hm. Jarosław Urbański
Hufiec ZHP Łowicz

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zlot ZHP Kielce 2007”