poszukiwania męża harcerskiego

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 11 wrz 2007, 18:35

zyrafa pisze:Wydaje mi sie ze obaj panowie zalozyli kolo wzajemnej adoracji bo siedza na forum w nie jednm temacie i sie bronia jak malo kto :P
Hmm, czy aby na pewno J i M zawsze się zgadzają? A koła wzajemnej adoracji pewnie nie zakładali, z tego, co mogę przypuszczać, bo Maciej ma żonę a Janusz na pewno chłopców nie lubi :P
Nie krytykuje tego bo to przejwa braterstwa ale czesto forma waszych postow jest dosc "ostra" wiecej luzu panowie i usmiechu :P :D
Bo czasem na tym forum pojawiają się takie pierdoły i zaskakujące posty, że aż ciężko do nich podchodzić poważnie. Albo bez irytacji. Naprawdę.
A i zloty srodek - jak mi sie temat nie podoba i mnie nie dotyczy to nie wypowiadam sie w nim ;] i nie przeszkadzam innym dobrze sie bawic - sugeruje sie zastosowac
Ale od "nie podoba mi się" do "nie wypowiadam się na ten temat" jest bardzo długa droga i mam nadzieję, że mało kto będzie nią chadzał! Jeśli komuś się coś nie podoba, to dla mnie jest cennym, kiedy mówi o tym wprost i na głos. A jeśli komuś to psuje zabawę, to może warto ją na moment przerwać i zastanowić się nad argumentacją "przeciwników"?

Pozdrawiam.
JK
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

leśna_sikorka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: leśna_sikorka » 11 wrz 2007, 18:57

kiubik pisze:Hmm, czy aby na pewno J i M zawsze się zgadzają? A koła wzajemnej adoracji pewnie nie zakładali, z tego, co mogę przypuszczać, bo Maciej ma żonę a Janusz na pewno chłopców nie lubi :P
Hihihihihhi, tata też ma żonę, tą samą od prawie 17 lat i z tego co wiem nie zamierza w tym temacie nic zmieniać :p

A ta zabawa .... to głupia jest, ale fajnie że taki temat sie pojawił bo miałyśmy o czym z zastępem pogadać i fajna dyskusja wyszła :p

yo
Karola vel " sikorka"
Drużynowa Gz "Mali Odkrywcy"
III SH " Leśni"
www.lesni.pl :)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 wrz 2007, 20:39

Mr.Daf pisze:Ok moje ostatnie słowo. Rożsmieszyłeś mnie Maćku powiedzonkiem o wrotkach naprawdę tak samo jak to, że próbujesz mi wmówić, że kogokolwiek obrażam... otóż nie, to ty obrażasz mnie i drwisz z założyciela tematu - ba po prostu zachowujesz się jak dzieciak. Mam gdzieś co teraz mi odpiszesz więc lepiej będzie jak tego nie zrobisz - szkoda czasu.

Sam uważam, że zabawa w męża i żonę jest lekko infantylna. Staram się tylko przekazać w cywilizowany sposób Twojej osobie moje zdanie - ale masz je głęboko jak widać.

PS: Jest to forum ZHP i tutaj przedewszystkim powinno stosować się netykietę właśnie w obronie przed twoim przypadkiem. W tym momencie obrażasz mnie i wielu innych którzy netykiete mają za więcej niż jaki kolwiek internetowy dokument - ale ty to masz gdzieś bo Ciebie obchodzą tylko twoi znajomi - żenada.

Cyść ...
Taaaa... W zasadzie nie muszę odpowiadać. Każdy widzi, kto jak sie zachowuje.

:D
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 wrz 2007, 20:42

zyrafa pisze:
kosmaty pisze:Może to, co teraz napiszę, wielu osobom się nie spodoba, ale nie wiem dla mnie skauting, harcerstwo jak tam wolicie to zabawa, przygoda, służba, poczucie przynależności do grupy dla młodych (głównie) szalonych często pogodnych dzieciaków a w wypowiedziach sikora maćka itd wyczuwam coś niefajnego! młoda dziewczyna w dziale zlot zhp na którym z pewnoscią była dobrze się bawiła itd. i myślała ze ten dział jest też dla niej ( choć okazało się że nie) napisała moze coś nie do końca przemyślanego, moze coś z przymrużeniem oka (nie wiem dokąłdnie jakie były intencje mogę się tylko domyślać)a tutaj instruktorzy no nie bójmy się tego słowa napadają na nią, gnoją młodą dziewczynę za niewinny żart, bo przecież doskonale wiecie o co jej chodziło no nie wiem gdybym był na miejscu tej druhny byłoby mi przykro ze osoby tekie jak Wy przeprowadziły an mnie zmasowany atak nie podoba mi się ton waszych wypowiedzi i domyślam się, ze zaraz zaczniecie się czepiać pewnych słów, któych użyłem w swojej wypowiedzi, ale obym sie mylił...
pozdrawiam
Dokładnie Wydaje mi sie ze obaj panowie zalozyli kolo wzajemnej adoracji bo siedza na forum w nie jednm temacie i sie bronia jak malo kto :P Nie krytykuje tego bo to przejwa braterstwa ale czesto forma waszych postow jest dosc "ostra" wiecej luzu panowie i usmiechu :P :D

A i zloty srodek - jak mi sie temat nie podoba i mnie nie dotyczy to nie wypowiadam sie w nim ;] i nie przeszkadzam innym dobrze sie bawic - sugeruje sie zastosowac
No to się zdecydujcie: albo kogoś wyśmiewam, albo mam za mało luzu i uśmiechu.

Nie wszystko nadaje się do zabawy i to usiłuję wam wytłumaczyć. A jak ktoś będzie bawił się dobrze w kopanie bezdomnego, to też mam nie przeszkadzać?
Zasada jeśli jest prawdziwa, działa zawsze. Jeśli nie, nie jest prawdziwa.

Mr.Daf
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mr.Daf » 11 wrz 2007, 21:17

Nie widzę powiązania z uśmiechem i luzem a wyśmiewaniem się z kogoś?
Każdy widzi, kto jak sie zachowuje.
Dokładnie Druhu dokładnie ;]
dh Dawid 'Daf' Marszałek Kwatermistrz 4 ŚDH "Agricola"
Cała POLSKA!!! W cieniu Śląska!!!
Zlot ZHP Kielce 2007 - Dziękuje wszystkim za niezapomniane chwile!

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 11 wrz 2007, 21:28

No no no, widzę że forum staje się coraz bardziej funkcjonalne. Jak kiedyś będę szukał pracy, mieszkania albo będę miał do sprzedania parkę młodych Dyftongów to będę się tu ogłaszał :D
---- www.i-militaria.com ----
Militaria, mundury historyczne, bojówki w niskich cenach dla Twojej drużyny!!!

Mr.Daf
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mr.Daf » 11 wrz 2007, 21:33

Druhu "Magistrze" ( ^^ ) ... jeżeli to będzie miało jaki kolwiek związek z ZHP to dlaczego nie? ...
dh Dawid 'Daf' Marszałek Kwatermistrz 4 ŚDH "Agricola"
Cała POLSKA!!! W cieniu Śląska!!!
Zlot ZHP Kielce 2007 - Dziękuje wszystkim za niezapomniane chwile!

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 wrz 2007, 22:32

Mr.Daf pisze:Nie widzę powiązania z uśmiechem i luzem a wyśmiewaniem się z kogoś?
Każdy widzi, kto jak sie zachowuje.
Dokładnie Druhu dokładnie ;]
Dobra, mam trochę dość, więc koniec delikatności.

Przepraszam czytelników, ale jak ktoś tak pogrywa, jak Daf, niech ma próbkę ostrego pisania.

<ostra_forma_on>

Piszesz, że się wyśmiewam z autorki postu. Gdzie? W którym miejscu wyśmiewam się z OSOBY? Nie wykpiwam głupią wypowiedź, tylko wyśmiewam z OSOBY? Wskaż, jeśli nie, jesteś oszczercą.

I ja i Janusz przedstawiliśmy nasze argumenty przeciw takim zabawom jak szukanie męża, tworzenie rodzin na lipę, parodiowanie ślubów i kółka dwa (dziś miałem Radę Drużyny). Jakie przedstawiłeś argumenty na rzecz tych zabaw?

Żadne. Nie masz argumentów. Zamiast tego zaczynasz wypisywać pouczenia pod moim adresem. Klasyka erystyki. Nie masz argumentów rzeczowych, zaczynasz atakować osobę przeciwnika.

A teraz zamiast szukać dziury kolejnych aluzji, siądź i przemyśl to, co zostało tu napisane.

<ostra_forma-off>

Wolisz tym stylem, czy jak dotąd?

Zanim coś napiszesz, pomyśl.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2007, 22:39 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 wrz 2007, 22:34

Mr.Daf pisze:Druhu "Magistrze" ( ^^ ) ... jeżeli to będzie miało jaki kolwiek związek z ZHP to dlaczego nie? ...
Jakikolwiek? Hm... Proponuję taki: jakie piwo najchętniej piją w ZHP?

Jakikolwiek związek ma.

Albo: czy najlepszym piwem dla harcerzy jest Żubr? Żubr chroni przyrodę, a harcerz miłuje przyrodę.

Też jakikolwiek związek ma.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 11 wrz 2007, 22:41

Maćku - proszę nie przeginaj. Ostro - tak, personalnie nie. Jeśli któraś wypowiedź Cię urazi(ła) skorzystaj z opcji "zwrócenia uwagi administratora", bo nie sądzę żeby dało się to wszystko przeczytać nawet kilku osobom.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 11 wrz 2007, 22:45

orcus pisze:Maćku - proszę nie przeginaj. Ostro - tak, personalnie nie. Jeśli któraś wypowiedź Cię urazi(ła) skorzystaj z opcji "zwrócenia uwagi administratora", bo nie sądzę żeby dało się to wszystko przeczytać nawet kilku osobom.
Spokojnie, Daniel. Pojechałem po bandzie, ale granicy nie przekroczyłem. Napisałem wcześniej ad personam, ale wykasowałem. Po prostu, nie lubię, kiedy ktoś tracąc argumenty zaczyna rzucać na mnie oszczerstwa. :/ Ale jednak nie chcę się aż tak pochylać.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 wrz 2007, 05:48

Widzisz Maćku, niestety opisywane przez Ciebie formy mają związek z ZHP. Niestety. Bo w znacznej części tylko gada się o byciu organizacją wychowawczą, będąc tak naprawdę organizacją spędzania wolnego czasu :/
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

zyrafa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zyrafa » 12 wrz 2007, 10:23

Sikor zrozum ze ZHP laczy jedno z drugim spedzamy tu wolny czas wychowujac lub bedac wychowanymi. Nie musisz isc na zbiorke tak jak do pracy czy szkoly czyli poswiecasz swoj wolny czas - mozesz isc kopac pilke albo isc na zbiorke

Nie mozna oddzielic jednego od drugiego ale tez nie mozna popadac w skrajnosci. Rzeczy ktore zupelnie niczego nie ucza albo ucza idiotyzmu jak np ASG czy zabawa inna nie majaca zadnego celu jest do bani Z drugiej strony nie mozna tez zupelnie zupelnie zrezygnowac z zabawy i przygody bo stracimy nasza moc czyli wychowanie w dzialaniu i zabawie. Zbiorka wygladajaca jak lekcja w szkole nikogo do druzyny nie przyciagnie :P
Maciej Filipecki HO

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 12 wrz 2007, 10:30

Żyraf... A kto mówi o zbiórkach wygladajacych jak lekcja w szkole? Stosujemy różne formy, w piłke też da się pokopać i asg też da się podciągnąć ale... to musi mieć sens i cel. Jeśli sensem i celem jest tylko miłe spędzenie wolnego czasu... to mnie to nie interesuje. Stosowane formy muszą mieć cel wychowawczy przy czym dobrana forma musi pasować do odbiorcy tak by go nie trywializować. Poszukiwanie męża harcerskiego, w mojej ocenie, nie służy niczemu i jest marnotrawieniem energii i czasu a więc jako takie nie powinno mieć miejsca w ZHP.
Reasumując... Zabawa tak ale mająca cel wychowawczy i bedąca dopasowana do wieku uczestników...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

zyrafa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zyrafa » 12 wrz 2007, 10:38

W sumie to piszemy to samo :P

o zabawie w meza nie wypowiedzialem sie :P nie rusza mnie to - nikomu nie szkodzi, mnie nie dotyczy a ktos sie przy tym dobrze bawi wiec niech sie bawi :P
Maciej Filipecki HO

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zlot ZHP Kielce 2007”