rozliczenie zlotowych kart płatniczych

Pablo233
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pablo233 » 22 wrz 2007, 16:05

Mija kolejny tydzień. Kiedy będziemy wiedzieć, czy możemy robić zakupy i na jaką kwotę?

Być może jestem trochę niecierpliwy albo już zdegustowany tą sytuacją.

jeziorski
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jeziorski » 22 wrz 2007, 18:07

Ja nie bardzo pamiętam, ale czy ostatniego, 10 dnia był obiad?? Ja w miarę wcześnie wyjechałem ze zlotu, więc mógł być później.
Sebastian Jeziorski
Harcerska Grupa Ratownicza Starówka
www.hgrstarowka.xt.pl

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 22 wrz 2007, 21:58

Ostatniego dnia Zlotu nie było obiadu. Ci, którzy wyjeżdżali później, musieli sobie sami organizować posiłek.

Nawet nie dziwi mnie moje przekonanie odnośnie rozliczeń - "skąd wiedziałam, że tak będzie"? :(
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

jeziorski
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jeziorski » 22 wrz 2007, 22:18

a płacone za niego było, wiec to kwota jakiś 80tyś, ale to tak na marginesie.
Sebastian Jeziorski
www.hgrstarowka.xt.pl

kapone
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kapone » 22 wrz 2007, 23:52

a mi sie wydaje z placone bylo za 10obiadow wic z ostatbiego dnia juz nie:)

jeziorski
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jeziorski » 23 wrz 2007, 09:27

a ile dni uczestnicy byli na zlocie z tym ostatnim?
Sebastian Jeziorski
www.hgrstarowka.xt.pl

kapone
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kapone » 23 wrz 2007, 09:34

piatek, sobote, niedziele, poniedzialek, wtorek, srode, czwartek, piatek, sobota, niedziela... chyba 10

jeziorski
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jeziorski » 23 wrz 2007, 14:43

i o tą ostatnią niedziele pytałem.
Sebastian Jeziorski
www.hgrstarowka.xt.pl

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 23 wrz 2007, 15:04

ja słyszałem, że to co miało być, a nie zostało, wydane na niedzielny obiad miało być przelane na nasze karty i o tą kwotę miały być powiększone możliwości zakupów w 4żywiołach... ale co i jak, to nie wiem.
Swoją drogą to praktycznie bym zapomniał już o tym, gdyby nie to, że dziś na rajdzie ludziska zaczęli siebie o to wypytywać...
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 25 wrz 2007, 12:45

Ale hicior! Dostałem kolejną fakturę za ZLOT w KIELCACH!

Tuż przed zlotem zapłaciłem z mojego konta za jeszcze jedną osobę z mojego zespołu. Miał gotówkę, więc dał mi gotówkę, a ja zrobiłem przelew na konto GK. No i ten człowiek odzyskał pieniądze za wyżywienie tak jak ja i moja koleżanka. A dziś doszła do mnie faktura z korektą i prośba, abym podpisał kopię i odesłał do GK.... Ehhh to się robi już coraz mnie śmieszne. Odbierając pieniądze wszyscy podpisywaliśmy stosowne druki... Nie mam nawet zamiaru odsyłać tej kopii do GK. Nie będę ponosił kosztów za znaczek...

Cała ta sytuacja wygląda jak przerzucanie tysięcy faktur w celu znalezienia jakichś pieniędzy... A co z waszymi kartami? Może dopiero poszukiwane są pieniądze dla was?
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 25 wrz 2007, 21:27

"Podczas rozliczania zlotowych kart płatniczych stwierdzono duże różnice pomiędzy transakcjami dokonanymi za pomocą kart, a dostarczonymi dokumentami (fakturami, rachunkami, paragonami) potwierdzającymi te transakcje.

Informacje o wysokości sald na kartach płatniczych będą wysyłane do chorągwi po uzgodnieniu wszystkich operacji danej chorągwi. Rozliczenia trwają.

W związku z powyższym termin dokonywania zakupów w składnicy „4 Żywioły” zostaje przedłużony do 31 grudnia 2007 r.

hm. Cezary Huć
komendant Zlotu ZHP Kielce 2007 "
Co jest grane ?!!!!!!

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 25 wrz 2007, 22:10

Bałagan, niewłaściwie opracowany system, brak standardów. Innym pytaniem jest pytanie, dlaczego i po co ?
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 26 wrz 2007, 01:25

Ja to rozumiem i interpretuję następująco:

1. Zakupy robione w supermarketach były faktycznym odkupowaniem za wirtualne pieniądze zakupionej przez zlot żywności. Co prawda po zawyżonych cenach, ale nie to jest tu istotne. Istotne jest to, że nie były potrzebne faktury. Ale może się okazać, że były potrzebne paragony, aby było wiadomo ile kto kupił, bo przecież supermarket obsługiwał pośrednik - firma "Głodówka", która rozliczała się pewnie jakoś ze ZLOTEM.

2. Zakupy robione poza zlotem, na przykład w Realu, wymagały już konkretnych faktur.

3. Oczywiście część użytkowników kart w ogóle o tym nie była poinformowana i stąd te różnice.

4. Teraz do 31 grudnia ktoś będzie przeglądał stos faktur i jakoś je łączył z wydatkami na konkretnych kartach. Żeby się dowiedzieć ile faktycznie wydano i ilu faktur za zakupy brakuje. Zastanawia mnie na kogo były brane te faktury, bo jeśli na GK ZHP, to już w ogóle nie wiadomo kto ile wydał i kto ile faktur przyniósł. Chyba, że były segregowane chorągwiami, hufcami i jednostkami. A jak ktoś dawał paragony, to teraz są setki małych papierków, których nijak nie da się przyporządkować do poszczególnych kart.

5. To całe zamieszanie dotyczy jednak pieniędzy, które zostały wydane, więc nie kumam czemu ma to wpływ na zwrot pieniędzy niewydanych...

6. Nie zdziwię się, jeśli się okaże, że pieniędzy na kartach jest mniej. Nie zdziwię się, jeśli się okaże, że nie ma z czego oddać...

7. Nie zdziwię się, jak się okaże, że każdy kto nie dostarczył wszystkich faktur, rachunków i paragonów będzie miał oddać z niewykorzystanej kasy tyle, na ile mu brakuje dokumentacji wydatków. To jedyne w miarę logiczne wytłumaczenie uzależniania wypłat tego co zostało od niejasności z papierologią.

8. To tyle ile zrozumiałem a tego krótkiego komunikatu i ile mi się myśli nasunęło w związku z tym. Idę spać. Jak się obudzę, w skrzynce pewnie będą czekać następne faktury za ZLOT :-)
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 26 wrz 2007, 10:08

Zbieraj faktury.... zrobime se ognicho :D
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

zethapowiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zethapowiec » 26 wrz 2007, 12:07

To jest poprostu skandal! Oprócz tych uwag jakie przedstawiliście dochodzą aspekty łamania uczciwej konkurencji a moim zdaniem także zawłaszczania mienia. Bo wszyscy zostali z treści umowy zmuszeni do wydania nadwyżki w 4 żywiołach firmy ZHPu.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zlot ZHP Kielce 2007”