Odnowienie przyżeczenia

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 20 lip 2007, 13:52

Komenda Chorągwi Stołecznej ZHP zleciła mi przygotowanie służby porządkowej na biwaku związanym z uroczystością Odnowienia Przyrzeczenia Harcerskiego w dniu 1 sierpnia br.

Służbę pełnimy na terenie Harcerskiego Ośrodka Specjalnościowego na Cyplu Czerniakowskim (za Stadionem Legii) od rana 30 lipca do wieczora 2 sierpnia. Chętni do udziału w HSP z wyposażeniem na biwak (w tym oczywiście mundur) powinni się zameldować na HOS wieczorem, 29 lipca.

Jeśli ktoś z was szykuje się na udział w Zabezpieczniu, to proszę o zwrotny mail lub sms na komórkę 503 664 824.

Podobnie jeśli ktoś ma pytania

Czuwaj!

PHM Maciej Pietraszczyk
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 20 lip 2007, 23:16

Co do Krzyża bez zrealizowanej próby harcerza... to właściwie po co taka próba? Staje się ona bezcelowa, bo ma ona przygotować do bycia w pełni członkiem ZHP... Ech, ja bym się na to nie zgodziła, ale to moje zdanie. Postępujcie słusznie i sprawiedliwie. Pozdrawiam:)
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 21 lip 2007, 00:51

Aneta pisze:no właśnie, my też mamy zamiar zrobić to o 4.02, w końcu chcemy się połączyć z całym światem :)
cały świat odnawia o 8:00.
http://scout.org/en/information_events/ ... t_jamboree
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

Aneta
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Aneta » 21 lip 2007, 07:55

kiubik pisze:
Aneta pisze:no właśnie, my też mamy zamiar zrobić to o 4.02, w końcu chcemy się połączyć z całym światem :)
cały świat odnawia o 8:00.
http://scout.org/en/information_events/ ... t_jamboree
hmmm... to co mi się ubzdurała ta 4.02???? Jak zwykle mam nie świeże informacje :(

Mareczek
Nowicjusz
imię i nazwisko: Marek Pęczak
stopień instruktorski: phm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Zabrze
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: Mareczek » 21 lip 2007, 12:05

No to my się z tego wyłamiemy i zrobimy o 4:02. bo cała kadra NALu to harcerze, i o 7:00 to my dzieci budzimy, więc my zrobimy tak jak nam pasuje. A wydaje mi się że jak będzie się wspominać ten dzień to bardziej będzie pamiętało się tą światową datę niż godzinę. takie jest moje zdanie
phm. Marek Pęczak

damiannelus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: damiannelus » 21 lip 2007, 13:45

i znowu miałem rację. jak zwykle z wielkiej akcji, wielki problem. Tak to jest kiedy robi się coś na siłę, 'hasłowym' nurtem. Bez rozważenia całości.
Dla mnie dalej pozostają niewyjaśnione wątki tego co z nieskładającymi. To jest trochę jak zabrać harcerza na zjazdy linowe, kazać mu klarować liny, a potem cieszyć się z naszych zjazdów.
Niekonieczna obecność instruktora - może i zgoda. Czyli co? zbuntowane grupki harcerzsy po lat 13 będą organizowały sobie 'oDNofffiOkA' po krzakach? Moim zdaniem - instruktor tak, nie jako odbierający, ale jako pilnujący całości.
A co szanownym (może nie koniecznie najliczniejszym, ale całkiem niemałym) gronem osób, któr ślubowały wierność Polsce Ludowej? Niekoniecznie nawet z własnego wyboru. Odnowienie (w obecnej treści) czy ponowienie (w 'starej' wersji)?
phm. Damian Drewulski - wieczny Adept

grapox
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grapox » 21 lip 2007, 16:45

damiannelus pisze:Niekonieczna obecność instruktora - może i zgoda. Czyli co? zbuntowane grupki harcerzsy po lat 13 będą organizowały sobie 'oDNofffiOkA' po krzakach? Moim zdaniem - instruktor tak, nie jako odbierający, ale jako pilnujący całości.
No to, że w mojej drużynie nie ma instruktora ( i może być problem ze znalezieniem jakiegoś na 1 sierpnia) to nie znaczy od razu, że jestem zbuntowanym 13latkiem :)
A nawet jeśli znajdziemy instruktora to cała organizacja i tak spada na kadrę drużyny.
pwd. Piotr Grabowski
przyboczny 34 DH "Watra" im. Braci Buchalików

damiannelus
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: damiannelus » 21 lip 2007, 17:59

dla mnie instruktor w tym wypadku = osoba na funkcji instruktorskiej. Chodziło mi bardziej o 'dzikie' zabawy.
Czekam na dalsze komentarze.
phm. Damian Drewulski - wieczny Adept

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zlot ZHP Kielce 2007”