Harcerze spoza zlotu na zlocie

mjacek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mjacek » 12 sie 2007, 09:22

A jak tu dać się zaprosić - czy zaproszenie daje się załatwic na miejscu, czy trzeba z dużym wyprzedzeniem? I skąd ew. znaleźć namiar na komendanta gniazda stołecznego?
Ostatnio zmieniony 12 sie 2007, 09:28 przez mjacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jacek i Małgorzata Misiurewiczowie - Warszawa, Szczep 88 WDHiZ "Rodło" (do 1988 r :( )
[Aktualnie rodzice takich dwóch z 40WDHiGZ]

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 13 sie 2007, 11:39

hm.. moje osobiste zdanie co do odwiedzin na zlocie jest takie że powinno być mądre rozwiązanie, dlatego że są instruktorzy, którzy w tygodniu pracują i mają wolne tylko weekendy i też zapewne by chcieli chociaż przez chwilę poczuć atmosferę zlotu. rozumiem tutaj kwestie płatności i tego że inni płacą po 400 zł za cały zlot. jednak nic nie stoi chyba na przeszkodzie aby takie osoby zapłaciły za ten swój pobyt. oczywiście nie pełną odpłatność bo byłoby to złodziejstwo, w końcu ci ludzie nie skorzystają z zajęć programowych, które zazwyczja odbywają się w tygodniu.

piszę o takim rozwiązaniu gdyż sam jestem w takiej sytuacji i ciężko mi się pogodzić z tym że nie mogę być na terenie zlotu całej soboty i niedzieli. myślę że to raczej uwaga jest na przyszłość i będzie dotyczyć raczej zlotu w krakowie na 100 lecie ZHP. sądzę jednak że jest to dobre rozwiązanie. wyeliminuje ono potrzebe 'gier" z HSP i dziwnego ukrywania się na terenie zlotu (wg. głosów powyższych).
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Cromal
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Cromal » 13 sie 2007, 13:52

Witam zgadzam sie z postem wczesniejszym i mam podobna sytuacje bylem na obozie z druzyna pracuje w tygodniu ale jest za chwile 15 sierpnia firma dała wolne i z innymi instruktorami chetnie byśmy zobaczyli zlot na żywo a nie tylko w internecie .Kto zna odpowiedz czy jak przyjedziemy to wejdziemy!!!!??????????? CZUWAJ !!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 13 sie 2007, 13:53 przez Cromal, łącznie zmieniany 1 raz.
phm Wojciech Misztela HR
Krąg Instruktorski SZANIEC
www.szaniec.org.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 13 sie 2007, 16:01

sądzę że nie wejdziecie :(

mjacek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mjacek » 13 sie 2007, 16:57

A na Jamboree 2007 było od razu powiedziane: uprzednie zgłoszenie przez internet (limit liczbowy), opłata, identyfikator - i wchodzisz na jeden dzień (bez powtórek). Drobny problem że było daleko, wiec nie próbowałem ;-).
Jacek i Małgorzata Misiurewiczowie - Warszawa, Szczep 88 WDHiZ "Rodło" (do 1988 r :( )

szkoda
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szkoda » 13 sie 2007, 17:10

zobaczymy jutro wybieramy się na Zlot na jeden dzień...ale mamy "wejściówki" więc to jest inna rozmowa...ale jak się dowiadywałam to jest mówione że ma wpuszczania, a każdy wchodzi...!!więc jak ktoś chce to wejdzie...tak samo było na Gnieźnie nie wolno nie wolno i tak dostawał identyfikator gość i już!!moim skromnym zdaniem powinno być swobodne wejście w pełnym umundurowaniu i przy wejściu spisaniu tej osoby jej danych i już...:)czuwaj

Cromal
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Cromal » 14 sie 2007, 09:45

Mam tylko maly myk do SZKODA napisz jak to jest na prawde na miejscu !!!CZUWAJ !!!!
phm Wojciech Misztela HR
www.szaniec.org.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 14 sie 2007, 11:12

ja też jutro jadę na zlot ;-) z czego się niezmiernie cieszę :)

mjacek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mjacek » 14 sie 2007, 11:57

Od organizatorów uzyskalismy informację, że codziennie w godzinach 10-18 zlot jest otwarty dla gości. Więcej szczegółów nie znamy, przekonamy się na miejscu - pewnie wymaga to jakiejś rejestracji, identyfikatora czy t.p. - i raczej nie liczymy na darmowe wyżywienie :)
Ostatnio zmieniony 14 sie 2007, 11:58 przez mjacek, łącznie zmieniany 1 raz.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 14 sie 2007, 14:33

theJoker pisze:Nie zgadzam się z twierdzeniem Wilka, że to jakby zjeść ciasto i nie zapłacić. Nie jestem pewien, ale koszty zlotu związane są z a) programem b)wyżywieniem c)giftami(plakietki itp.)
Ja, przyjeżdżając na zlot nie uczestniczę w zajęciach, nie oczekuję plakietki, a dniówkę żywieniową będę musiał zapłacić.
popieram!! pozatym jest gro ludzi, którzy chętnie zapłacą za zostanie na weekend na zlocie. dla mnie przynajmniej nie byłoby problemu.

na szczęście też wybieram się na najbliższy weekend na zlot. akurat jade z reprezentacją mojego hufca, która dostała pozwoleństwo od komendy zlotu na zostanie na cały weekend na terenie zlotu. :)
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Pakuła
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pakuła » 14 sie 2007, 15:48

Myślę, że każdy harcerz czy też instruktor, który chce być na Zlocie choć przez tą jedną chwilkę, na którą pozwala mu pracodawca (np. jako gość lub osoba odwiedzająca), bierze pod uwagę, że nie jest zgłoszony oficjalnie i nie liczy na jakieś fory ze strony organizatorów (np. wyżywienie) i dokona tego we własnym zakresie i ze swoich środków.

Wybieramy się delegacją naszego Kręgu we środę na Zlot i osobiście przekonamy się czy wejdziemy, czy zostaniemy za płotem.

CZUWAJ ! phm Tomasz Czarnecki PAKUŁA / Komornik KI SZANIEC Hufiec Częstochowa
www.szaniec.org.pl

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 14 sie 2007, 18:19

wejdziecie.
goście wchodzą, podają nazwisko i numer telefonu.
dostaniecie tymczasowe identyfikatory i tyle.

pozdrowienia z redakcji gazety zlotowej "Skaut 007" :)
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

bzyku
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: bzyku » 15 sie 2007, 20:37

bobik pisze:sądzę że nie wejdziecie :(
Zajechaliśmy, weszliśmy i zwiedziliśmy całkiem legalnie.
www.szaniec.org.pl
przyboczny 13 CDH - JENOTY

mjacek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mjacek » 16 sie 2007, 11:45

Dostaliśmy identyfikatory "gość" o nr. około 8600 (nie pamiętam dokładnie, a przy wyjsciu należało oddać). Ciekawe, czy aż tyle osób odwiedziło Zlot, czy numeracja startowała od 7822?

Wchodziliśmy w środę ok. południa. Jak wychodziliśmy koło 17:00 recepcja była nieźle ugotowana - chyba to był dla nich najgorętszy dzień, po prostu tłumy odwiedzających....

Jeśli ktoś chce obejrzeć cały teren, a szczególnie poodwiedzać znajomych z różnych chorągwi polecam rower. Z drugiej strony rower w tłumie też nie jest najskuteczniejszy....

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zlot ZHP Kielce 2007”