program

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 08 sie 2007, 12:53

No sorki ja tam osobiście nie jestem zwolennikiem obecnie nam litościwie panujących, ale jeżeli wicepremier będzie na Zlocie jako reprezentant obecnego rządu, to z tej racji należy mu się szacunek i godziwe przyjęcie (co nie znaczy, ze muszę piszczeć z zachwytu itp.). Aktualan ekipa rządząca została wybrana w demokratycznych wyborach i niestety musimy się z tym pogodzić.
Zamierzam jednak pilnie się wsłuchiwać w wypowiedzi Gosiewskiego na zlocie i nastepnie wyrazić swoją opinię na ten temat.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

grzegorzsierak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grzegorzsierak » 08 sie 2007, 13:29

Reprezentantem narodu wybranym w demokratycznych wyborach był także Jörg Haider - a jednak dzięki temu, że spotkał się delikatnie mówiąc z brakiem przychylności musiał odejść...
Ale jeśli nie masz ochoty pokazać w taki sposób co myślisz - nie musisz...
Grzegorz Sierak

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 08 sie 2007, 13:43

Osobiście, to może i miałbym ochotę go wygwizdać, ale jako instruktor, dający przykład swoim podopiecznym uważam, ze nie mam takiego prawa. Jeżeli nie podoba mi się np. naczelniczka ZHP czy przewodniczący ZHP - to może też powinienem gwizdać, gdy bedą zabierać głos?
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 08 sie 2007, 14:36

Hmm.. Może zamiast oklaskiwać czy gwizdać to przywitajmy ich minutą ciszy??
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

grzegorzsierak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grzegorzsierak » 08 sie 2007, 14:40

Chodzi o efekt.... cisza i tak na apelu będzie, więc nikt tego nawet nie zauważy... Wyjście 100 czy 200 osob też bedzie niezauważalne - gwizd 200 gwizdków będzie odczuwalny...
Grzegorz Sierak

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 08 sie 2007, 15:06

Dh Grzegorzu jak druuh zamierza wytłumaczyć takie zachowanie 13-letniemu harcerzowi. Wędrownicy i instruktorzy będą być może w stanie to zrozumieć, ale zuchy, harcerze itd...
Osobiście uważam, ze akurat zlot i wizyta wicepremiera na nim nie są najlepszym miejscem do prezentowania swoich indywidualnych ympatii politycznych - no chyba że oficjalnym stanowiskiem ZHP jest to, że nie lubimy obecnej władzy? Po prostu potraktujmy to jako jeszcze jeden oibowiązkowy punkt programu - w końcu nie ma obowiązku wyjazdu na zlot i brania udziału we wszystkich tych wydarzeniach.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

grzegorzsierak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grzegorzsierak » 08 sie 2007, 15:14

A jak druh tłumaczy 13 letniemu harcerzowi to, że obecny prezydent nie jest protektorem harcerstwa, minister edukacji kwestionuje teorię Darwina, ktoś kto przemawia na apelu JEGO zlotu wybudował stację kolejową w środku pola stanowiąca obiekt żartów w całym kraju i należy do formacji niszczącej ostatnie autorytety a władze jego organizacji są zadowolone z takiego gościa a cała masa obecnych nic nie robi?
Grzegorz Sierak

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 08 sie 2007, 15:28

grzegorzsierak pisze:A jak druh tłumaczy 13 letniemu harcerzowi to, że obecny prezydent nie jest protektorem harcerstwa, (....) a władze jego organizacji są zadowolone z takiego gościa a cała masa obecnych nic nie robi?
O ile dobrze pamiętam to deklarował że chce być protektorem całego harcerstwa.
Mylę się ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

grzegorzsierak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grzegorzsierak » 08 sie 2007, 15:49

deklarował tez miliony mieszkań, tysiące kilometrów autostrad i dobrobyt dla wszystkich... (no, prawie wszystkich..)
Grzegorz Sierak

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 08 sie 2007, 15:51

Po prostu nie tłumaczę - po pierwsze jesteśmy organizacją apolityczną, a po drugie uświadamiam moich harcerzy, że w swoich działaniach nie mają co liczyć na to, ze ktoś z górnej półki coś tam dla nich załatwi, czy zrobi, ale, że muszą to osiągnąc własnym działaniem.
Ja już przeżyłem czasy, gdy ZHP było zależne od władzy i chyba nie najlepiej na tym wyszło.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 08 sie 2007, 18:59

Hmm.. No właśnie - ZHP jest apolityczne.. A my?? Właśnie toczymy tu bój o to jak przyjąć jakiegoś polityka.. Może normalnie jak każdego innego??
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 08 sie 2007, 19:19

Dyskusja jest bezsensowna. Propozycja manifestowania swych prywatnych przekonań politycznych wobec zaproszonych oficjeli groteskowa i nieharcerska. Na kuźnicy możemy sobie przedyskutować wszelkie polityczne aspekty działań obecnej ekipy rządzącej, ale nie na apelu i nie w mundurach, wobec tych osób. To po prostu niemądre !
PS
Przeciw teorii ewolucji wystęuje prof. Maciej G., europoseł i kreacjonista,
Ojciec wicepremiera i ministra edukacji. Zaś Jędrzej, dziadek Ministra był harcmistrzem i skutecznie dokonał rozłamu w ZHP przed wojną reprezentując endeckie idee i głeboki antysemityzm. Krytykował GK ZHP za mianowania instruktorami osób narodowosci żydowskiej.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2007, 19:22 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 08 sie 2007, 20:16

Stary Wilk ma 100% racji.
Dziś bardzo łatwo uchodzić za bohatera, kontestatora, wręcz bojownika o demokrację, wystarczy wyjść na ulicę w koszulce "nie lubię Giertycha" albo powiedzieć w towarzystwie "kwa kwa". Łatwe i przyjemne, tyle chwały, a nic za to nie grozi.
Porównywanie Haidera do któegokolwiek z polityków obecnej/byłej koalicji jest zupełnie nieuprawnione. Haider stał na czele partii jednoznacznie odwołującej się do sentymentów za III Rzeszą, w państwie, w którym zbrodniczej totalitarnej przeszłości niemal zupełnie nie rozliczono.

Wśród wyborców PiS, LPR, Samoobrony itd. mogli być rodzice Twoich harcerzy Druhu Imienniku, zapewne nie wiesz co się u wszystkich mówi w domu przy stole i jak zareagują na wieść, że ich drużynowy prowokuje do publicznego obrażania tego czy innego polityka. Lepiej zachować neutralność.
Nie wiem czy 13-latek ma problemy ze zrozumieniem dlaczego obecny prezydent nie jest protektorem ZHP. Jestem natomiast ciekaw jakich argumentów używał Druh wobec ww. 13-latków żeby przekonać o ogromie korzyścim, jakie mamy z protekcji nad ZHP prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (ja jakoś nie potrafię żadnych znaleźć).

Podczas zlotu w Spale w 1935 o ile wiem, nikt nie gwizdał na Mościckiego, a był to przedstawiciel władz sanacyjnych, w sytuacji gdy społeczeństwo, także instruktorzy ZHP, byli bardzo mocno podzieleni na tle politycznym.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

Megidox
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Megidox » 08 sie 2007, 21:00

Podczas przyrzeczenia mówiliśmy " Mam szczerą wole pełnić służbę Bogu i Polce ..." czyli mamy patrzeć jak osoby pokroju Giertycha czy Kaczyńskich niszczą nasz kraj naszą Polskę ?Wygwizdanie jest może za mocne ale przydało by się pokazać że część naszego środowiska nie zgadza się z tym co władza robi
Chodz życie ciąży a psycha siada nie mogę się poddać to moja zasada

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 08 sie 2007, 21:06

Jak już pisałem wcześniej ta władza niestety pochodzi z demokratycznych wyborów i jesteśmy jej winni przynajmniej z tego powodu minimum szacunku, tym bardziej gdy to my jako ZHP jesteśmy gospodarzami a oni gośćmi (bo rozumiem, że wicepremier będzie na zlocie na zaproszenie ZHP).
A jeżeli nie zgadzamy się z tym, co ta władza robi, to proponuję napisać list otwarty, pod którym chętni instruktorzy będą mogli się podpisać.

ta Polska jest tak samo nasza, jak i tych, co głosowali na PiS, PO, Samoobronę, LPR, czy LiD.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2007, 21:08 przez dudzin, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zlot ZHP Kielce 2007”