program

Megidox
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Megidox » 08 sie 2007, 21:19

Masz racje Polska jest wspólna ale każdy chyba ma prawo do wyrażania swoich przekonań. A to że polska jest wspólna wiem ale przecież tak samo było za komuny - obywatelami byli i ci którzy byli za władzą i ci którzy byli przeciw ( może za mocne porównanie )
Chodz życie ciąży a psycha siada nie mogę się poddać to moja zasada

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 08 sie 2007, 21:26

Megidox pisze:każdy chyba ma prawo do wyrażania swoich przekonań
tak tylko wyrażając swoje przekonania nie możesz obrażać innych, wszak "wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność następnego".
A proponowany rodzaj wyrażania swoich myśli raczej bardziej by zaszkodził związkowi niż zrobił wrażenie na rządzących, a przypominam, że jako instruktorzy mamy obowiązek dbania "o dobre imię ZHP".
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 08 sie 2007, 21:32

Czy aby w dobrym miejscu się odbywa ta dyskusja?? Ten wątek chyba traktuje o programie??
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

Megidox
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Megidox » 08 sie 2007, 21:33

Dlatego pisałem że gwizdanie nic nie da. Możemy pokazać że nam sie to nie podoba ale w sposób kulturalny i taki który nie przeszkodzi innym w słuchaniu kolejnych obietnic z ust vice premiera
Chodz życie ciąży a psycha siada nie mogę się poddać to moja zasada

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 09 sie 2007, 11:41

Krystianie !!!!
Możesz i masz prawo, jako Krystian, prywatna osoba !
Jako harcerz, członek ZHP możesz zaproponować innym by przyjęli w sposób harcerski jakąś formę przekazania Twej Obywatelskiej Troski uzgodnioną z władzami Twojej Organizacji przedstawicielom władz. Tylko że musiałbyś to uczynić w zgodzie z naszymi zasadami, statutem itp. Skauting z NATURY jest apolityczny. Ale sam jeden w żaden sposób nie reprezentujesz ogółu harcerzy i po prostu nie masz prawa sam z siebie , w mundurze organizować nieprzemyslanych akcji politycznych. Musisz mieć do tego "mandat" innych i naszych statutowych władz. Wobec samowoli Ja osobiście, gdybym był Naczelnikiem,
zrobiłbym to, co przed wojną uczynił Naczelnik wobec niesubordynowanych instruktorów warszawskich. Zwolnił ze skutkiem natychmiastowym :P

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 09 sie 2007, 12:41

Megidox pisze:Podczas przyrzeczenia mówiliśmy " Mam szczerą wole pełnić służbę Bogu i Polce ..." czyli mamy patrzeć jak osoby pokroju Giertycha czy Kaczyńskich niszczą nasz kraj naszą Polskę ?Wygwizdanie jest może za mocne ale przydało by się pokazać że część naszego środowiska nie zgadza się z tym co władza robi
Nie masz prawa występować w imieniu niepełnoletnich harcerzy ani nakłaniać ich do wystąpień o charakterze politycznym. Jeżeli natomiast jesteś pełnoletni, to masz najskuteczniejszą broń w syhstemie demokratycznym - kartkę wyborczą. Niedługo zapewne będą wybory, więc będziesz miał szansę zagłosować na kogo chcesz i zmienić władzę ustawodawczą oraz wykonawczą.

Stwierdzenie że ktoś niszczy Polskę... No cóż, słychać takie głosy conajmniej od kilkunastu lat (od kiedy jest wolność słowa). Polskę już "niszczyli" liberałowie, oszołomy, postkomuniści, Unia Wolności, Kwaśniewski, ZChN, Miller, Unia Europejska, Lepper, teraz podobno Kaczyńscy itd., Nie było władzy o której by ktoś tak nie napisał lub nie powiedział. Przez kilkanaście ostatnich lat zmieniło się w Polsce kilkanaście rządów, mieliśmy już kilkunastu premierów, kilkudziesięciu wicepremierów, kilku prezydentów, kilkunastu ministrów edukacji, itd. O prawie wszystkich ktoś powiedział kiedyś że "niszczą Polskę". Sam wobec bardzo wielu z nich miałem i mam poważne zastrzeżenia, tym niemniej nie przyszłoby mi do głowy nakłaniać harcerzy do gwizdania na widok premiera z jakiejkolwiek partii - SLD, PSL, AWS, UW, SO, LPR, PiS, PO, LiS, LiD itd., niezależnie od tego, że prywatnie mam dość wyklarowane poglądy.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

grzegorzsierak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grzegorzsierak » 09 sie 2007, 12:48

Niestety ktoś takie a nie inne osoby zaprosił i takiej a nie innej osobie pozwolił zabrać głos w trakcie apelu rozpoczynającego zlot. Jeśli chcemy być apolityczni nie zapraszajmy (a przynajmniej nie pozwalajmy na wystapienia) takich gości. Jeśli natomiast nasze władze organizacji nieodpowiedzialnie działają w tylko sobie znanym interesie politycznym, muszą liczyć się z ewentualnymi reakcjami. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Może będzie jedna osoba, może tysiąc. Czas pokaże....
Ostatnio zmieniony 09 sie 2007, 12:55 przez grzegorzsierak, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzegorz Sierak

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 09 sie 2007, 13:04

Sugestia zawarta w Twoim ostatnim zdaniu to bardzo nieodpowiedzialna prowokacja. Jak chcesz się bawić w politykę to zapisz się do młodzieżówki którejś z partii, albo po prostu do jakiejś partii.

Bardzo dobrze że władze ZHP zapraszają polityków urzędującego rządu RP. Tak samo na poprzednie zloty byli zapraszani urzędujący prezydenci, premierzy i ministrowie. O ile pamiętam, w Zegrzu był Wałęsa... Kwaśniewski był chyba w Bednarach. Zawsze się komuś może nie podobać ten czy inny polityk, ale organizowanie politycznych wystąpień przeciw nim na imprezie harcerskiej to w najlepszym razie szczeniacka zgrywa. Nienawiść zaślepia.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

grzegorzsierak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grzegorzsierak » 09 sie 2007, 13:21

Niestety na młodzieżówkę jestem już za stary, więc nie życzę sobie tekstów o szczeniackich zagrywkach. Nie przypominam sobie, aby na którejkolwiek imprezie ogólnopolskiej na przełomie ostatnich 15lat przemawiał na inauguracji ktoś w randze tylko wicepremiera. I wybacz, ale porównanie Gosiewskiego do Wałęsy czy Kwaśniewskiego jest nie na miejscu. Nie ta liga. Tym bardziej, że obecny prezydent protektoratu nie przyjął.
Grzegorz Sierak

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 09 sie 2007, 13:59

grzegorzsierak pisze:Niestety ktoś takie a nie inne osoby zaprosił i takiej a nie innej osobie pozwolił zabrać głos w trakcie apelu rozpoczynającego zlot. Jeśli chcemy być apolityczni nie zapraszajmy (a przynajmniej nie pozwalajmy na wystapienia) takich gości. Jeśli natomiast nasze władze organizacji nieodpowiedzialnie działają w tylko sobie znanym interesie politycznym, muszą liczyć się z ewentualnymi reakcjami. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Może będzie jedna osoba, może tysiąc. Czas pokaże....
Myślę, że zaproszenie było skierowane i do prezydenta i do premiera, który z takich a nie innych przyczyn scedował ten udział na swojego wicepremiera. To, że ktoś jest bardzo krótkowzroczny i nie koniecznie angażuje się w popieranie naszych działań, a może nie ma odwagi pojawić się osobiście nie oznacza, że ja jako harcerz mam mu odpowiadać tym samym. Opcja rządząca jest jaka jest i zostały zaproszone najwyższe władze państwowe, gdyby była inna opcja polityczne zostałyby zaproszone inne osoby, ale piastujące ww. funkcje i tyle. Osobiście mogę nie lubić tych czy owych, ale ciężko kogoś do siebie przekonać nie spotykając się i nie rozmawiając.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 09 sie 2007, 17:08

Ktoś zaprosił, i słusznie przedstawicieli Rządu RP. Nie opcje, czy partyjki polityczne, a Rząd RP.
Ani ta Partia, ani praca tego rządu nie budzą mojego entuzjazmu, delikatnie rzecz ujmując, ale........służba !
Na Jamboree 2-go Sierpnia co prawda zabrakło prominentnych przedstawicieli tegoż Rządu, ale Rzecznik Premiera i Ambasador RP towarzyszyli Lechowi Wałęsie, którego zaprosił Przewodniczący WOSM. Jakoś opcje polityczne nie przeszkodziły druhowi Dziedziczakowi /który należy do ZHR/ uczestniczyć z wielką klasą we wszystkich zdarzeniach polskiego Dnia i asystować Wałęsie.
A w spotkanku z instruktorami Kręgu Puszczańskiego Czarnego Dębu /ZHP/ zaznaczył, że jest "tylko"...... podharcmistrzem. Różnijmy się PIęKNIE a nie niemądrze i niezgodnie z harcerskim duchem.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2007, 17:16 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zlot ZHP Kielce 2007”