gazeta

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 23 maja 2007, 22:38

Jedrzej pisze:PS. A Ty Pigwa jesteś w ZHP, czy poza nim? Bo nie wiem. Twój opis na forum jest dla mnie dziwnym.
Pewnie nie było w ustawieniach opisu "ponad ZHP"

A tak na powaznie to GK dala du.. z ta gazetka, tak sie nie powinno robić!
Jedyne zadoścuczynienie to wydac teraz tygodnik, ale bez deklaracji, tak zeby to była miła niespodzianka !

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 23 maja 2007, 23:22

dudzin pisze:P.S. Tak na marginesie to się zastanawiam, co z kwartalnikiem metodycznym dla drużynowych, czyżby też plany się zmieniły?
Nie wiem, co się z nim dzieje. Jednak jego też ktoś obiecał, ale nie znam tematu więc się nie wypowiadam. Pigwa była bliżej osób(y), które go wymyśliły i chciały wdrożyć w życie.

Co do gazety zlotowej. Racja. Trzeba było napisać, że gazeta nie wyjdzie. Przyznajemy się błędu zaniedbania.
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 24 maja 2007, 05:36

Jedrzej pisze:
dudzin pisze:P.S. Tak na marginesie to się zastanawiam, co z kwartalnikiem metodycznym dla drużynowych, czyżby też plany się zmieniły?
Nie wiem, co się z nim dzieje. Jednak jego też ktoś obiecał, ale nie znam tematu więc się nie wypowiadam. Pigwa była bliżej osób(y), które go wymyśliły i chciały wdrożyć w życie.

Co do gazety zlotowej. Racja. Trzeba było napisać, że gazeta nie wyjdzie. Przyznajemy się błędu zaniedbania.
Za wydanie kwartalnika z tego co pamiętam jest odpowiedzialny wydział metodyczny i tam należy szukać odpowiedzi.

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 24 maja 2007, 05:40

Jedrzej pisze:Plany mają to do siebie, że się zmieniają i wstępne założenia zweryfikowaliśmy. Uznaliśmy, że będzie wydanie papierowe na zjazd (zerowe - drukawane), a następne codziennie na zlocie.

Cyrek. Nie używajmy słów ...obiecał i zaraz potem wprowadził w błąd.
Nikt tego celowo nie zrobił, ani nie miał złych zamiarów.
Czy czasem czyjeś plany, intencje po zderzeniu z rzeczywistością, tak harcerską, jak i prywatną.
Miejmy nadzieję, że na Zlocie plany nie będą się zderzać z rzeczywistością...

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 24 maja 2007, 15:05

pigwa pisze:Miejmy nadzieję, że na Zlocie plany nie będą się zderzać z rzeczywistością...
Jak na razie już się zderzają. Ty nie zrobisz wszystkiego co zaplanowałaś i obiecałaś, bo masz przycięty budżet, zresztą jak wszytscy.

Ja nie mam go prawie w ogóle, więc o czym tu mówić. Tak krawiec kraje, jak mu materii staje.

PS. A Ty Pigwa jesteś w ZHP, czy poza nim? Bo nie wiem. Twój opis na forum jest dla mnie dziwny.
Szczep 205 WDHiGZ

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 24 maja 2007, 15:51

Jedrzej pisze:
pigwa pisze:Miejmy nadzieję, że na Zlocie plany nie będą się zderzać z rzeczywistością...
Jak na razie już się zderzają. Ty nie zrobisz wszystkiego co zaplanowałaś i obiecałaś, bo masz przycięty budżet, zresztą jak wszytscy.

Ja nie mam go prawie w ogóle, więc o czym tu mówić. Tak krawiec kraje, jak mu materii staje.
Mam nadzieje, ze zrobie wszystko co obiecalam. Nie siedze teraz i nie narzekam ze obcieli mi budzet, tylko szukam rozwiazan.

A jak maja nastapic te zderzenia, bo mam wrazenie ze tak zakladasz, to moze nie ma sensu pieniedzy na prenumerate zbierac...

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 24 maja 2007, 16:08

Czyli tak jak przypuszczałem planowanie w naszej organizacji leży.
Chcieliśmy dobrze, wyszło jak zawsze...
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 24 maja 2007, 18:56

pigwa pisze:Mam nadzieje, ze zrobie wszystko co obiecalam. Nie siedze teraz i nie narzekam ze obcieli mi budzet, tylko szukam rozwiazan.

A jak maja nastapic te zderzenia, bo mam wrazenie ze tak zakladasz, to moze nie ma sensu pieniedzy na prenumerate zbierac...
No właśnie masz nadzieję. Twórcy gazety też ją mieli i mają nadal. I nie myślą tak negatywnie jak Ty, że nie ma sensu.
A swoja drogą wychodzi na to, że budżet miejsca był rozdmuchany.

PS. A Ty Pigwa czy jesteś w ZHP, czy po za nim, nie potrafisz widać wyjaśnić. Dziwne.
Bo ja się zastanawiam, czy jest sens, aby cywil prowadził miejsce programowe, skoro są instruktorzy w tym związku, którzy zapewne podołaliby temu zadaniu, a tak nie mają szansy się wykazać. A zlot w końcu ma pokazać, że mamy kadrę instruktorską, która jest w stanie sprostać wychowywaniu młodego człowieka i wspieraniu go we wszechstronnym rozwoju... A tak wychodzi, że nie możemy poradzić sobie bez osób spoza ZHP. I to w zadaniu programowym.
Szczep 205 WDHiGZ

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 24 maja 2007, 21:00

Jedrzej pisze:
pigwa pisze:Mam nadzieje, ze zrobie wszystko co obiecalam. Nie siedze teraz i nie narzekam ze obcieli mi budzet, tylko szukam rozwiazan.

No właśnie masz nadzieję. Twórcy gazety też ją mieli i mają nadal. I nie myślą tak negatywnie jak Ty, że nie ma sensu.
A swoja drogą wychodzi na to, że budżet miejsca był rozdmuchany.

PS. A Ty Pigwa czy jesteś w ZHP, czy po za nim, nie potrafisz widać wyjaśnić. Dziwne.
Bo ja się zastanawiam, czy jest sens, aby cywil prowadził miejsce programowe, skoro są instruktorzy w tym związku, którzy zapewne podołaliby temu zadaniu, a tak nie mają szansy się wykazać. A zlot w końcu ma pokazać, że mamy kadrę instruktorską, która jest w stanie sprostać wychowywaniu młodego człowieka i wspieraniu go we wszechstronnym rozwoju... A tak wychodzi, że nie możemy poradzić sobie bez osób spoza ZHP. I to w zadaniu programowym.
jestes czlonkiem komendy wiec mozesz to zmienic - dzialaj!!!

co do rozdmuchanego budzetu to prosze przecztaj ze zrozumieniem co napisalam

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 25 maja 2007, 09:03

Jedrzej pisze:PS. A Ty Pigwa czy jesteś w ZHP, czy po za nim, nie potrafisz widać wyjaśnić. Dziwne.
A ty jestes wojskowy, że nie jestes cywlem? :P

Myślę, że dobre prowadzenie miejsca programowego nie zalezy od tego czy ktoś jest aktywnym członkiem zhp, czy ma zaliczoną służbe instruktorską i gdzie ma prydział służbowy. Może być starszyzną, seniorem, albo członkiem wspierającym. Może nawet być zewnętrznym specjalistą.

Zreztą w ZHP brakuje szeroko rozumianego "fellowship" dla ludzi chcącychh pomagać, a nie mających chęci bezpośredniego zaangażowania się. Niestety. I takie mówienie per "cywil" pewnie dużo w tym nie pomaga :/
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 29 maja 2007, 20:50

Jako admin muszę siebie i innych przywołać do porządku. Wątek mówi o gazecie, a nie osobach na forum.

Pani Iwonie J. dziękuję za zajęcie się sprawami naszej organizacji, jako osobie nie będącej jej członkiem. Jest to dla nas bardzo cenne. A sugerowanie, że moim celem jest pozbycie się kogokolwiek jest mocno na wyrost, gdyż ja jedynie głośno myślę, w końcu to forum, wyrażam swe myśli jak pozostali uczestnicy. A nie jestem osobą z którą nie można się dogadać. Trzeba tylko chcieć porozmawiać.

Jako, że wątek jest o gazecie, to informuję, że gazeta będzie drukowana i dostępna na zjeździe, dostaną ją wtedy wszytskie gniazda - proporcjopnalnie do ilościu zadeklarowanych uczstników. W internecie będzie ona dostępna poniedziałek/wtorek.
Szczep 205 WDHiGZ

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 29 maja 2007, 22:59

Jedrzej pisze:Pani Iwonie J. dziękuję za zajęcie się sprawami naszej organizacji, jako osobie nie będącej jej członkiem. Jest to dla nas bardzo cenne. (...)
Nie zyczę Ci Jędrzej, by ktoś w podobnie niegrzecznym tonie wypowiadał się do Ciebie, gdy z jakichś powodów przestaniesz być instruktorem.

Nie wiem, czy jakikolwiek instruktor ZHP, były czy nie były, który zostawił w nim kawałek swojego zycia, zasługuje na takie traktowanie jakiego Ty się tu dopuszczasz.

To chyba idzie w poprzek naszemu systemowi wartości.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 01 cze 2007, 09:34

Wersja papierowa "Skauta 007" A3 - 16 stron w liczbie 1000 egzemplarzy jest już dostępna od 30 maja. Trafi ona na Zjazd oraz do KCH, wersja pdf. dostępna będzie już wkrótce w necie ;) Wkrótce czyli po Zjeździe :)
Jest również oficjalny numer kontaktowy GG: 11517213 Masz pytanie napisz:)
Błękitne Niebo

PS: Już jest http://kielce2007.zhp.pl/ tadam;)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2007, 13:28 przez Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

hipek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: hipek » 11 cze 2007, 09:10

Widziałem w Waszych zapytaniach coś o kwartalniku, który miał się ukazać.
W ostatni weekend powinien był zostać wysłany do hufców w ilości takiej jak drużyny w hufcu.
Niektórzy otrzymali go już na apelu pożegnalnym podczas Rajdu Świętokrzyskiego.
Pozdrawiam!
phm. Bartłomiej Lissek
Krąg Instruktorski "Ś.W.I.T."

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 11 cze 2007, 09:40

:) ale to nie jest Gazeta Zlotowa;)
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”