Hsp

Zablokowany
kamil199100
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kamil199100 » 25 cze 2007, 20:00

Do Maćka Pietraszczyka:
Oblukaj sobie ten ciekawy filmik z naszego szkolenia :)
http://szpony-orla.harc.pl/HSP%20KOMBAT%202007.3gp
Ostatnio zmieniony 25 cze 2007, 20:01 przez kamil199100, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 26 cze 2007, 14:50

kamil199100 pisze:Do Maćka Pietraszczyka:
Oblukaj sobie ten ciekawy filmik z naszego szkolenia :)
http://szpony-orla.harc.pl/HSP%20KOMBAT%202007.3gp
Ha ha ha
Prawie jak Jackie Chan :D Szczególnie pod koniec :D
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

goofer
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: goofer » 27 cze 2007, 07:49

Maciek P pisze:
g00rek pisze:Mam nadzieję, że nie będziecie wyglądac tak:

http://mg2.zhr.pl/v/wydarzenia/lednica/ ... 5.JPG.html

:D

Wszystko mówi mina gościa z tyłu. Ciekawe co ten kolega trzyma w tych wszystkich ładownicach? <rotfl>
g00rek, jak masz się czepiać, to bądź konstruktywny i zaprojektuj dobry i praktyczny mundur dla HSP. Bo z tymi wtrętami jesteś nudny. Chcesz pomóc, to pomóż, a jak masz się dopierniczać, to zajmij się kimś innym.

Dla ułatwienia tu masz zdjęcia czeskiej Skautskiej Ochrannej Sluzby
http://www.soska.org/public/main.php?id ... Bambiriada
Czegos tu nie rozumiem.. Mundur dla HSP? Przeciez macie mundury ZHP i to wystarczy.
No chyba ze z definicji chcecie zaczepu na pałke, bejzbola, piec zasobnikow z gazem paralizujacym, racje polowa, kilka nozy, dwie liny zjazdowe i tym podobne gadzety...
HSP nie powinna wygladac jak ten Pan na zdjeciu.. Pisze Pan bo do harcerza to niezbyt podobne. HSP powinna wygladac schludnie, nie nosic telewizorow lub arbuzow pod pachami, usmiechac sie, byc uczynna, uprzejma, sluzyc pomoca wszystkim gosciom i zlotowiczom.
No chyba ze mamy odmienne zdania na temat zadan HSP....
Bo jesli to sa nasze tajne bojowki to faktycznie pomyslmy o porzadnym ich uzbrojeniu:)
phm. Paweł Sobczak
Druzynowy 3 DW im. Zawiszy Czarnego
http://www.3dw.pl

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 27 cze 2007, 22:03

Kiedyś za STARYCH i DOBRYCH czasów istniało HSP w strukturach ZHP i wszystko było dobrze potem przyszli ładni ugłaskani delikatni picusie i zlikwidowali HSP .
Cały czas blokują ponowne powstanie HSP jako Służby w ramach ZHP (referatu).

Co do gazu to wolno go nosić każdemu (parę odmian) pałka wielofunkcyjna (tonfa) to środek przymusu bezpośredniego(patrz ustawa o ochronie osób i mienia)

"Tajne bojówki'' - dobre obaliłem się

Mundur dla HSP - HSR ma swoje koszulki bezrekawniki itp. itd. brak zielonego światła dla HSP jak wyżej wspomniałem sprowadza się do tego że każda impreza to łapanka i dzięki tylko właśnej inwencji napaleńców da sie to organizować i jakos to wygląda lepiej lub gorzej.
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 28 cze 2007, 06:08

Niedługo to w ogóle w ZHP będziemy różnych specjalistów, np. HSW - Harcerska Służba Wartownicza, HSK - Harcerska Służba Kuchenna, itd...
Co do HSR to wszystko jasne trzeba mieć dodatkową wiedzę i umiejętności - więc musi być w jakiś sposób wydzielona, ale prosiłbym żeby ktoś mi podał zakres obowiązków HSP, których nie jest w stanie pełnić normalny harcerz?
goofer pisze:HSP nie powinna wygladac jak ten Pan na zdjeciu.. Pisze Pan bo do harcerza to niezbyt podobne. HSP powinna wygladac schludnie, nie nosic telewizorow lub arbuzow pod pachami, usmiechac sie, byc uczynna, uprzejma, sluzyc pomoca wszystkim gosciom i zlotowiczom.
Popieram w 100%

A co ubiorów to zawsze organizator imprezy może kupić HSP kamizelki odblaskowe, takie jak wożą niektórzy kierowcy.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2007, 06:09 przez dudzin, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 28 cze 2007, 06:44

Taka sama różnica jak pomiędzy zwykłym harcerzem a członkiem HSR .
Zwykły harcerz nie musi umieć ująć człowieka na podstawie art. 243 kpk. i nie musi rozróżniać go od zatrzymania. Nie musi rozróżniać środków przymusu bezpośredniego od pośredniego. Nie musi znać art.25 i 26 KK oraz ustawy o ochronie osób i mienia oraz o bezpieczeństwie imprez masowych. Nie potrzebne zwykłemu harcerzowi zagadnienia taktyki działań w tłumie oraz psychologi tłumu. Takie szkolenia dla HSP na zlocie prowadził Maciek P.
i jeżeli będzie potrzeba to będą jeszcze raz.

HSP - uczynna pomocna nie nosić telewizorów pod pachami OK to jedna strona medalu ale stanowcza =przywołująca do porządku niesfornych harcerzy to druga strona medalu. --
Jak to mówią psia profesja tylko zapaleńcy chcą do HSP.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2007, 06:47 przez Trzeci, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Michał Michalski HR

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 28 cze 2007, 07:47

trzeciogr pisze:HSP - uczynna pomocna nie nosić telewizorów pod pachami OK to jedna strona medalu ale stanowcza =przywołująca do porządku niesfornych harcerzy to druga strona medalu. --
I do tego potrzebna jest pałka i gaz?
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 28 cze 2007, 08:16

Maciek. ty chyba nie potrafisz się uczyć na błędach. A myślałem że sygnał po ostatniej imprezie którą o mało co "ochraniałeś" zrozumiałeś, że czasu bojówek noszących arbuzy już się w ZHP skończyły. A na pewno na imprezach międzynarodowych. Możesz byc tego pewien.

Panowie, idźcie do odpowiednich jednostek i organizacji i nie róbcie z ZHP pośmiewiska. Podam tylko niektóre cytaty.

"HSP nie może nosić chusty, bo ktoś mógłby chwycić za nią i udusić"
"HSP musi chodzic parami, bo gdy jeden z ludzi będzie unieszkodliwiony, to drugi biegnie po pomoc".

Jezu. Litości. Wy macie wskazywac drogę. Harcerzom. Z uśmiechem. Czaem powiedzieć że gdzieś wejść nie wolno. Oby jak najrzadziej.

Ja wiem że na imprezach skautowych jest paskudnie i kolorowo, nie chodzi się zykiem i nie tupie na lewą, ale jakoś nie widziałem nigdzie bufonów w kamuflazu udających ochroniarzy.

HARERSTWO TO NIE MIEJSCE DLA ZACHOWAń TYPU OCHRONA. Zatrudnijcie się gdzieś przed dyskoteką, tam na grupce "sportowców" będziecie mogli poćwiczyć dozór pośredni, bezpośredni, zatrzymanie ręką, nogą i głową.

Ale trzymajcie to z dala od harcerstwa. Bo tu nie ma na to ani potrzeby, ani przyzwolenia.

A oddzielny mundur dostaniecie po moim trupie. A każda osoba noszące nieregulaminowe umundurowanie podczas zlotu w Kielcach będzie z tego rozliczana. Zresztą mam szczerą nadzieję, że żadne oszołomy się tam nie przyplączą.

Tak, "stare dobre czasy" się skończyły. Przestajemy małpować. Wróciliśmy do WOSM.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 28 cze 2007, 08:21

Rafal pisze:
trzeciogr pisze:HSP - uczynna pomocna nie nosić telewizorów pod pachami OK to jedna strona medalu ale stanowcza =przywołująca do porządku niesfornych harcerzy to druga strona medalu. --
I do tego potrzebna jest pałka i gaz?
Oczywiście że nie i masz 100% rację że nie wolno mylić HSP z OCHRONĄ
phm. Michał Michalski HR

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 28 cze 2007, 08:43

g00rek pisze:Maciek. ty chyba nie potrafisz się uczyć na błędach. A myślałem że sygnał po ostatniej imprezie którą o mało co "ochraniałeś" zrozumiałeś, że czasu bojówek noszących arbuzy już się w ZHP skończyły. A na pewno na imprezach międzynarodowych. Możesz byc tego pewien.

Panowie, idźcie do odpowiednich jednostek i organizacji i nie róbcie z ZHP pośmiewiska. Podam tylko niektóre cytaty.

"HSP nie może nosić chusty, bo ktoś mógłby chwycić za nią i udusić"
"HSP musi chodzic parami, bo gdy jeden z ludzi będzie unieszkodliwiony, to drugi biegnie po pomoc".

Jezu. Litości. Wy macie wskazywac drogę. Harcerzom. Z uśmiechem. Czaem powiedzieć że gdzieś wejść nie wolno. Oby jak najrzadziej.

Ja wiem że na imprezach skautowych jest paskudnie i kolorowo, nie chodzi się zykiem i nie tupie na lewą, ale jakoś nie widziałem nigdzie bufonów w kamuflazu udających ochroniarzy.

HARCERSTWO TO NIE MIEJSCE DLA ZACHOWAń TYPU OCHRONA. Zatrudnijcie się gdzieś przed dyskoteką, tam na grupce "sportowców" będziecie mogli poćwiczyć dozór pośredni, bezpośredni, zatrzymanie ręką, nogą i głową.

Ale trzymajcie to z dala od harcerstwa. Bo tu nie ma na to ani potrzeby, ani przyzwolenia.

A oddzielny mundur dostaniecie po moim trupie. A każda osoba noszące nieregulaminowe umundurowanie podczas zlotu w Kielcach będzie z tego rozliczana. Zresztą mam szczerą nadzieję, że żadne oszołomy się tam nie przyplączą.

Tak, "stare dobre czasy" się skończyły. Przestajemy małpować. Wróciliśmy do WOSM.
A co to dozór pośredni i bezpośredni - błahahaha nieznajomość tematu u druha występuje złowieszczo groźna.

"Zatrzymanie ręką nogą i głową "- takich idiotyzmów to jeszcze nie słyszałem - nowa szkoła druha.

Rozliczanie za nieregulaminowe umundurowanie - groźba czy obietnica

Co do wskazywania drogi i bycia miłym - 100% racja

A co do oszołomów to wielu jest ich w ZHP i na pewno ktoś się przyplącze.

"HARCERSTWO TO NIE MIEJSCE DLA ZACHOWAń TYPU OCHRONA" - 100% racja

"Ale trzymajcie to z dala od harcerstwa. Bo tu nie ma na to ani potrzeby, ani przyzwolenia." -nie wiedziałem że druh za całe ZHP decyduje to po co nam Naczelnik i inni

A co do oddzielnych mundurów to na pewno druh ich by nam nie wybierał .

No i ostatnie spostrzeżenie to druh ma 100 % racje że na imprezach skautowych nie ma bufonów w kamuflażu udających ochroniarzy ale za to zawsze jest paru pajaców ładnie ubranych (mundury) udających alfę i omegę w każdym temacie i wtrącających sie do wszystkiego.

Ps. Prosiłbym o zakończenie tej idiotycznej dyskusji niech każdy zajmuje sie tym na czym się zna (nie wydaje mu się ).
phm. Michał Michalski HR

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 28 cze 2007, 09:34

trzeciogr pisze:Ps. Prosiłbym o zakończenie tej idiotycznej dyskusji niech każdy zajmuje sie tym na czym się zna (nie wydaje mu się ).
Nie znam sie na ochroniarstwie. Nie będę się znał. Nie chcę się znać. Nie udaje że się znam.

A jeśli chodzi o mundury to tak, jako Szef Zespołu Mundurowego na pewno będe zwracał na to uwagę. I reagował tam gdzie potrzeba. Wystarczy pajacowania w harcerstwie, udawania komandosów i leczenia kompleksów. Koniec dyplomacji i lekkiego gadania o tym. Całe ZHP się z tego śmieje. I z nadętych HSP. Czas to zauważyć.

Dlatego w którymś z pierwszych postów wyraziłem głęboką nadzieję, że HSP na Kielcach nie będzie udawało ochroniarzy na wdechu. I nosiło szelek bojowych z tysiącem ładownic (aby nosić w nich kanapki i skarpetki na zmianę).

I dalej tą nadzieję posiadam.

Udawaniu wojska, udawaniu ochrony, udawaniu innych rzeczy mówię stanowcze nie. Chyba że jest sie zuchem, czy harcerzem i jest to częścią obrzędowości.

Hough.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2007, 09:35 przez g00rek, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 28 cze 2007, 11:54

"Nie znam sie na ochroniarstwie. Nie będę się znał. Nie chcę się znać. Nie udaje że się znam." - ja sie na stylistyce i wyglądzie munduru czy ładny czy brzydki nie znam i sie nie odzywam jak druh na HSP a sie odzywa.

"Dlatego w którymś z pierwszych postów wyraziłem głęboką nadzieję, że HSP na Kielcach nie będzie udawało ochroniarzy na wdechu. I nosiło szelek bojowych z tysiącem ładownic (aby nosić w nich kanapki i skarpetki na zmianę)" - 100 % poparcia zdjęcia o których mówimy dobiły mnie tak to można wyglądać na festynie Cepelii

"Wystarczy pajacowania w harcerstwie, udawania komandosów i leczenia kompleksów. Koniec dyplomacji i lekkiego gadania o tym. Całe ZHP się z tego śmieje. I z nadętych HSP. Czas to zauważyć." - tak najlepiej zrzucić na HSP a śmieją sie z NAS bo mamy bur..... w strukturach GK swoje Chorągwie swoje Hufce swoje i drużyny swoje - demokracji sie zachciało ... .
Druhu Michale cała ta dyskusja czy HSP jest potrzebna czy nie powinna toczyć się pomiędzy osobami które chcą by istniało a przeciwnikami nie na forum publicznym .
Tak właśnie dyskusja publiczna podważa autorytet instruktorów ZHP a zwłaszcza Wasz czyli Maćka i Twój . Macie coś do siebie to po oficersku honorowo a nie obrzucanie sie syfem publicznie i docinki na każdym kroku.

Nie znasz zarysu regulaminu HSP jaki stworzono parę lat temu a dyskutujesz.
Nie czytałeś może osoby mające takie poglądy jak Ty w GK nie chciały nawet merytorycznej dyskusji na ten temat. ??

Może trzeba spotkać sie na neutralnym gruncie podyskutować na ten temat co maja do powiedzenia przeciwnicy co Ci którzy są za .

Z tego co zauważyłem to cała dyskusja na ten temat to bicie piany żadnych faktów same kłótnie.
Czasami trzeba przyjąć konstruktywną krytykę by wyciągnąć jakieś wnioski.

Wracając do tematu śmiania sie z Nas - tak śmieją sie i będą sie śmiać , kłócimy sie pomiędzy sobą a wszystko sie sypie.
Ilu jest czynnych instruktorów w Naszym wieku druhu Michale którzy chcą jeszcze coś zrobić. .
Więcej róbmy mniej mówmy i dyskutujmy.

Aha co do HSP na zlocie to Ci ludzie sa w pracy i proszę o to by z nimi grzecznie i bez wywyższania się stopniami funkcjami i znajomościami. Oni tam jada bo taka służba jest potrzebna a nie dla przyjemnośći.
phm. Michał Michalski HR

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 28 cze 2007, 13:13

Nie jestem wredny , ale może druh najpierw podpisałby się w swoim profilu swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem ?
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 28 cze 2007, 13:26

dono pisze:Nie jestem wredny , ale może druh najpierw podpisałby się w swoim profilu swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem ?
A proszę bardzo .
phm. Michał Michalski HR

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 28 cze 2007, 13:49

trzeciogr pisze:Aha co do HSP na zlocie to Ci ludzie sa w pracy i proszę o to by z nimi grzecznie i bez wywyższania się stopniami funkcjami i znajomościami. Oni tam jada bo taka służba jest potrzebna a nie dla przyjemnośći.
Jadę na zlot prowadzić zajęcia. Nie do pracy więc tylko dla przyjemności. Mam nadzieję, że Ci co jadą jak HSP też właśnie tak o tym myślą a nie tak jak Ty napisałeś. Jaka znów praca??
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zlot ZHP Kielce 2007”