Termin zmieniony :(((((

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 08 lis 2006, 09:09

Wlasnie do mnie dotarla wiadomosc ze termin zlotu zostal zmieniony. Pewnie teraz sie smiejecie ze dopiero teraz sie o tym dowiedzialem ale niestety siedze w Irlandii i wiesci za szybko do mnie nie docieraja. Chcialem jedno tylko powiedziec.... wspolczuje wszystkim ktorzy sie starali zrealizowac zadania przedzlotowe z programu JSJP i o tym sie dowiedzieli. Jak Wam wiadomo podsunowaniem tych wszystkich zadan mial byc udzial w zlocie i odnowienie Przyrzeczen Harcerskich / Zobowiazan Instruktorskich. A tu kicha na maxa. Uzasadnienie - bo ludzie jada na Jamboree do mnie nie przemawia. Po pierwsze bedzie to garstka ludzi w porownaniu z tymi ktorzy mieli przyjechac na zlot. Po drugie ludzie ktorzy wyloza tyle pieniedzy na Jambo przypuszczam ze i tak kielce sobie odpuszcza. Uslyszalem stwierdzenie "bo komenda zlotu chce byc na jednym i drugim..." - ciekawe czy to prawda :P. Ja czuje sie zawiedziony - tak sie nie robi!! A Wy ??

gosior_bytom
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gosior_bytom » 08 lis 2006, 12:05

moim zdaniem to dobrze, że odnawiamy Przyrzeczenia w własnych miastach. Dzięki temu będą mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu także harcerze, którzy z różnych przyczyn na Zlot pojechać by nie mogli. A to, że "góra" chce być i tu i tu, to chyba tylko dobrze o niej świadczy :>
phm. Małgorzata Szewczyk
79 DH "Echo" im.J.Korczaka
Hufiec Bytom, z-ca komendanta ds. programowych

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 08 lis 2006, 14:33

Dobrze wiedzieć, że jadę na Jambo :) Chętnie pojadę znów na wyspy.

Ale serio.
O terminie Zlotu jak i jego zwołaniu decyduje Rada Naczelna ZHP i to ona dawno temu podjęła taką decyzję. A wszelkie inne "stwierdzenia" wynikają z nieznajomości zakresu obowiązków władz w ZHP.
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

pir - ania
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pir - ania » 09 lis 2006, 11:48

Co to znaczy zę termin zlotu zostal zmieniony ?? znaczys ie na jaki termin został zmieniowny, gdzie to jest napisane i wogle porposilabym o jakś pelniejsża informację :( :( :(

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 09 lis 2006, 12:05

Termin jest taki jak na stronie www.kielce2007.zhp.pl Żadnych zmian nie ma. A to co powyżej to mowa o wersji roboczej i dyskusja nad baardzooo starymi danymi.
;)
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

pir - ania
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pir - ania » 09 lis 2006, 23:54

uf - dzięki

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 16 lis 2006, 18:46

no ja osobisie jestem nieco do tylu jak pare osob z mojego srodowiska - przyznaje sie bez bicia. doskonale wiem jakie sa obowiazki Naszych wladz i moj post jest jedynie stwierdzeniem ze poczulem sie nieco zawiedziony bo nastawialem sie na odnowienie swojego przyzeczenia wlasnie na obozie - jedna z niewielu okazji zeby sie wyrwac i pojechac przy okazji na oboz. dla mnie osobiscie byloby swietnie spotkac sie ze znajomymi z roznych stron polski i razem przezyc te cudowne chwile w szczegolnosci ze w tej chwili siedze w Irlandii

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 30 lis 2006, 14:57

fnx2005 pisze:Wlasnie do mnie dotarla wiadomosc ze termin zlotu zostal zmieniony. Pewnie teraz sie smiejecie ze dopiero teraz sie o tym dowiedzialem ale niestety siedze w Irlandii i wiesci za szybko do mnie nie docieraja. Chcialem jedno tylko powiedziec.... wspolczuje wszystkim ktorzy sie starali zrealizowac zadania przedzlotowe z programu JSJP i o tym sie dowiedzieli. Jak Wam wiadomo podsunowaniem tych wszystkich zadan mial byc udzial w zlocie i odnowienie Przyrzeczen Harcerskich / Zobowiazan Instruktorskich. A tu kicha na maxa. Uzasadnienie - bo ludzie jada na Jamboree do mnie nie przemawia. Po pierwsze bedzie to garstka ludzi w porownaniu z tymi ktorzy mieli przyjechac na zlot.
jesli lacznie 1000 osob dla Ciebie to garstka to jestem pod wrazeniem. Obysmy moze tak wszyscy podchodzili do ilosci harcerzy to byloby nas dwa razy wiecej.
A tak na prawde to mysle, ze nie wiedziales ilu bedzie harcerzy w polskim kontyngencie na Jamboree i stad takie stwierdzenie.

fnx2005 pisze:Po drugie ludzie ktorzy wyloza tyle pieniedzy na Jambo przypuszczam ze i tak kielce sobie odpuszcza.
czy odplatnosc za udzial w polskim kontyngencie na Jamboree w wysokosci 1500 zl platna w ratach w ciagu roku to rzeczywiscie "tyle pieniedzy"?
fnx2005 pisze:Uslyszalem stwierdzenie "bo komenda zlotu chce byc na jednym i drugim..." - ciekawe czy to prawda :P. Ja czuje sie zawiedziony - tak sie nie robi!! A Wy ??
zdecydowanie nie o to chodzi - to informacje z pierwszej reki. Komenda Jamboree, ktora organizuje kontyngent na Jamboree zdecydowanie wczesniej niz wymyslono zlot w Kielcach od poczatku byl przeciwna robieniu zlotu ZHP w terminie centralnej imprezy JSJP calego skautowego swiata (bo JSJP to haslo Jamboree) po to, aby wlasnie harcerze mogli byc na jednym i drugim. I sa w kontyngencie srodowiska, ktore po Jamboree jada tez na zlot do Kielc.

A odnowienie przyrzeczenia odbywa sie centralnie na Jamboree i z nim lacza sie wszyscy odnawiajacy przyrzeczenie w innych miejscach na swiecie. Centralnym miejscem skautingu jest wtedy wyspa Brownsea i Jamboree.

CZUWAJ!
R. Bednarczyk
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 01 gru 2006, 17:46

z checia odpowiem na te pytania:

1. tak dla wiekszosci harcerzy (dla mnie niedawno rowniez) 1500 zl chociazby platne w ratach to i tak duzo - przyklad - ile osob jedzie na obozy hufcowe - nawet u nas czasem 50-60% i to tylko po dofinansowaniu z druzyny a to koszt 'tylko' ok 400zl.??

2. owszem przyznam sie ze nie wiedzialem ile dokladnie ludzi jedzie na Jambo ale i tak 1000 osob to nie az tak wiele

3. jeszcze przed wakacjami wszyscy z ktorymi mialem stycznosc powtarzali ze Kielce maja byc podsumowaniem programu a ze jednoczesnie jest w tym czasie Jambo to dla tych ktorzy 'maja wiecej kasy...'

4. Co do komendy - to tylko byl taki zarcik....

Helenka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Helenka » 08 gru 2006, 17:12

To ja też moge odpowiedzieć:
Ad. 1. To nie jest kwestia "wyłożenia kasy przez rodziców", tylko umiejętnego pozyskiwania środków przez drużynę - drużyna mojej koleżanki, z której na Jambo jedzie większość składu, na samym początku opracowała program sfinansowania tego przedsięwzięcia i teraz go realizuje. Więc nie twierdżmy, że się nie da. Jak ktoś chce, to da radę.

Ad. 2. Warto najpierw sprawdzać informacje. Może tysiąc osób to nie jest bardzo dużo w skali ZHP, ale w moim odczuciu nie można było odebrać im szansy udziału w zlocie całęgo ZHP tylko dlatego, że postanowili promować swój kraj i organizację na Jamboree z okazji Stulecia Skautingu. To chyba nie byłoby w porządku wobec tych, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie wyjechania tamże, prawda?

Ad. 3. Nie wiem, z kim miałeś styczność. Ja nie spotkałam nikogo, kto powiedziałby, że "Kielce maja byc podsumowaniem programu a ze jednoczesnie jest w tym czasie Jambo to dla tych ktorzy 'maja wiecej kasy'...". Kielce mają być zlotem harcerek i harcerzy z całego ZHP. A nie tylko dla tych, których nie stać na Jamboree. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co napisałam w punkcie pierwszym.
I - tak jak napisał Pelikan - wersja z Kielcami w trakcie Jamboree była bardzo wstępna, na pewno nieoficjalna i na pewno nie na stronie. Więc nie warto chyba o tym dłużej dyskutować.

Ad. 4. Ja tego nie odebrałam jako żarciku. Że władzą nie jestem, to nie czuję się urażona. A umożliwienie uczestnictwa każdemu chętnemu członkowi ZHP - w tym członków i instruktorów GK - uczestnictwa w obu imprezach uważam za bardzo dobre rozwiązanie.
Pozdrawiam.

PS. Mój osąd pewnie jest stronniczy, bo sama będę i tu i tu (choć wszędzie tylko przez jakiś czas).
Ostatnio zmieniony 08 gru 2006, 17:12 przez Helenka, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Helena Anna Jędrzejczak HR
Komendantka Szczepu 23 WDH "Pomarańczarnia"
Hufiec Warszawa Mokotów

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 30 sty 2007, 19:40

Peosze bardzo http://kielce2007.zhp.pl/index.php?do=n ... 01&id=2691 sciagnij sobie biuletyn zlotowy jest tam wszystko o zlocie !

Defender
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Defender » 08 lut 2007, 16:57

To wejdz na strona zlotu i tam sa dokumenty do sciagniecia jedno to karta uczestnika drugie to wlasnie biuletyn!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zlot ZHP Kielce 2007”