Szary sznur

Forum Wydziału Informacji GK ZHP
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 20 lip 2009, 19:18

Ło matko jak dawno nie umilałem sobie czasu czytając forum ZHP. Swego czasu należałem do grona wielbiących mundur... na moje szczęście te czasy minęły i podczas długich dywagacji na forum mundurowym n/t reformy mundurowej, zostałem z tego wyleczony... za co serdecznie dziękuję byłym uczestnikom i dyskutantom tego forum.

Łukaszu - przesadzasz...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 20 lip 2009, 19:35

Czy napisalem ze wielbie mundur?
Zrozum ze caly czas odnosze sie do tego ze kazdy ma prawo traktowac swoj mundur jak mu sie podoba. Wlasnie na tym forum jeden harcerz dostal zrypke za to ze powiedzial ze nie bedzie uzywal swojego sznura jako zawieszki. Ma do tego prawo, ktorego nikt mu nie moze odebrac. Poza tym pomijam tutaj wszelkie ekstrema, od ktorych sie odcinam. Rozsadek, tak?

I przesadzam oczywiscie ?

Ale jak to na forum ZHP bywa od razu trzeba podcinac skrzydelka jak ktos sie za bardzo wychyli..
Ostatnio zmieniony 20 lip 2009, 19:48 przez LukaszCK, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Łukasz Kordyzon HR

Przewodniczący KSW przy 8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"
Członek ZKK Hufca Kielce Południe

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 20 lip 2009, 19:53

LukaszCK pisze:Wlasnie na tym forum jeden harcerz dostal zrypke za to ze powiedzial ze nie bedzie uzywal swojego sznura jako zawieszki.
Tak czytałem to i... cóż to jego wola, choć moim zdaniem zachowuje się bardzo irracjonalnie.
LukaszCK pisze:Ale jak to na forum ZHP bywa od razu trzeba podcinac skrzydelka jak ktos sie za bardzo wychyli..
Kto komu podcina skrzydełka? Czym?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 20 lip 2009, 20:11

Chocby tym ze wali sie do niego z armaty jak zada proste pytanie, zamiast wytlumaczyc spokojnie. Polecam zapoznać się z tematem od postu #40 i kolejnymi reakcjami.
A jak juz się zwroci uwage ze cos jest nie tak:
LukaszCK pisze:[...]
Złe jest krytykowanie Sikor, Cebul tego że ktoś albo nie użyje chusty jako temblaka, albo nie powiesi na swoim sznurze elementu szałasu, bo tak mocno szanuje mundur.
[...]
Dlatego mówiąc jasno i klarownie Sikor czy Cebul nie jest wyrocznią i nie musisz przemyśliwać swoich poglądów na ten temat, możesz śmiało zachować te które masz i mieć tyle szacunku do munduru na ile Cie stać.
to sie zaczyna jazda na calego...
Ostatnio zmieniony 20 lip 2009, 20:12 przez LukaszCK, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Łukasz Kordyzon HR

Przewodniczący KSW przy 8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"
Członek ZKK Hufca Kielce Południe

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 20 lip 2009, 21:19

Łukasz, to nie jest żadna "jazda" ani "zrypywanie" / ślicznosci :D/. Po prostu w Związku jest zbyt dużo nieprawidłowości i wypaczeń spraw prostych, wręcz podstawowych. Choć sam się, i słusznie od tego odcinasz, to jednak, przykładowo, nie do końca mogę się z Tobą zgodzić :
"Zrozum ze caly czas odnosze sie do tego ze kazdy ma prawo traktowac swoj mundur jak mu sie podoba" - to Twoje słowa. To jest nieprawda ! Mundur harcerski jest naszym organizacyjnym Mundurem - ma służyć do naszej pracy, zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a nie dowolnie być kształtowany według jakiegoś "widzimisię" .
Jest to nasz organizacyjny, "roboczy" strój - BiPi chciał, by mundur zacierał wszelkie różnice.....klasowe ! Bez względu na ...pochodzenie, pozycję społeczną itp. Mundur miał tworzyć jednolitą więź - jak bardzo ważną w nieistniejącej Polsce gdy powstawał skauting. Ale to był strój w 100% roboczy, jak i wszystkie jego elementy.
Harcerz ma prawo do jednego -
wykorzystywać mundur zgodnie z jego przeznaczeniem i możliwościami , stosownie do regulaminu i prawidłowych funkcji jego elementów, ale też i zgodnie z potrzebą chwili wynikajacą ze służby i przeszkolenia. Miałem już i takie wydarzenie w swoim harcerskim życiu, gdy robiliśmy z bluz nosze, z chust czepki i temblaki. Tylko sznura nie wykorzystywałem inaczej niż do noszenia gwizdka oboźnego. I jeszcze jedno - nic gorszego gdy nasze "narzędzia " stają się fetyszami lub celem.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2009, 21:23 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Informacja”