Czas w newsach.

Forum Wydziału Informacji GK ZHP
Zablokowany
orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 01 lip 2006, 17:25

Ja wiem ze jak sie pisze newsy to tak od razu wskakuja wyrazy "jutro", "za tydzień" etc, etc. Ale IMHO to bardzo nieczytleny zapis. Za każdym razem jak to widze musze się skoncentrować i liczyć

Może i jestem upierdliwy ale dla mnie informacje na strinie głównej ZHP powinny być jak najbardziej czytelne, a widze ten szczegół ijuż po raz któryś. A przynajmniej ich lead-y.

To w odniesieniu do:
http://zhp.pl/index.php?do=news&navi=0001,0011&id=2509

Natomiast styl zaprezentowany tutaj:
http://zhp.pl/index.php?do=news&navi=0001,0011&id=2496

już jest super;) - czy w przekazywaniu informacji można sie go trzymać?

Przed zmiana władz widziałęm też na którejś ze stron WPI poradnik w którym było ładnie opisane jak powinny takie informacje wyglądać. Możeby opracować takie zalecenia dla osób odpowiedzialnych z promocję/informację?

Bo IMHO to w ZHP strasznie kuleje. Nie mogę wytrzymać jak widze np. rozkaz napisany przez osoę która ortografie dopracowała co prawda ale wstawia spacje przed nawiasami, kropkami i przcinkami(nie mówiąc już nic o zawijaniu spójników i ogólnie rozumianym formatowaniu dokumentu).
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 01 lip 2006, 20:44

Trochę ciepliwości... każdemu - nawet najlepszemu PR-owcowi - zdarza się mała wpadka... Spokojnie!

A swoją drogą, warto zacząć od siebie... i poprawności językowo-ortograficznej:)
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 02 lip 2006, 15:47

Adaś pisze:Trochę ciepliwości... każdemu - nawet najlepszemu PR-owcowi - zdarza się mała wpadka... Spokojnie!
Ale ja nie pisalem tego z wyrzutem, czy zeby komus dopiec. Chcialbym aby bylo lepiej. To nawet nie jest kategoria wpadki, tylko po prostu moze pewnej nieswiadomosci.

Z tąd moja propozycja opracowania regół - na początek dla siebie, pozniej dla innych.
Adaś pisze:A swoją drogą, warto zacząć od siebie... i poprawności językowo-ortograficznej:)
Staram się jak moge ale zawsze miałem z tym problemy;)
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 03 lip 2006, 06:43

Bardzo dziekuje za uwagi, napewno się nad nimi pochylimy, ale myślę że określenia "dziś" i "jutro" są OK, co do innych określeń czasu dalszych "przeszłościowo czy przyszłościowo" zgadzam się w 100 procentach

pozdrawiam
iwona

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 10 lis 2006, 16:38

Pracujemy nad tym za uwagę dziękuję:)
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

Zablokowany