strona GKi

Forum Wydziału Informacji GK ZHP
yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 18 maja 2006, 21:49

Uruchomiona zostala strona GK a na niej... nieaktualne informacje, zreszta wlasnie w danych o czlonkach GKi ;) Ech ta nasz Gkowska informacja ;) Adresy stron podawane z indexem, ciekawy standard :) Wydzial specjalnosci bez strony podczas gdy wszedzie indziej gdzie jest strona to jest podana. Rozkaz naczelnika nie jest dokumentem wewnetrznym? bo link Dokumenty kieruje na serwis dokumentow a rozkazy jakos bezposrednio w serwisie GKi. W rozwoju nazwa Zespolu ds Internetu niezgodna z nazwa podawana na jego stronie, to tyle co w pierwszych kilku minutach mnie zaatakowalo po wejsciu do serwisu. Pozytywne jest to ze w koncu moglem zapoznac sie ze struktura GKi jaka istnieje, co gdzie jest i kto kim, ale czy naprawde nie mozn auniknac bledow nawet na takiej stronie, ktora zreszta nie byla przygotowywana w kilka dni tylko zdaje sie kilka miesiecy? przynajmniej taki czas minal od rozpoczecia prac nad nia. Ech ta harcerska jakosc na najwyzszym poziomie organizacji. Hmmm wydzial ktory ja realizowal ma zdaje sie okreslac standardy dla tych jednosteczek ponizej.
.........................
# wedrownik.net

grzegorzsierak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grzegorzsierak » 19 maja 2006, 07:16

To niestety jest taki standard.... Od lutego GK nie poradziła sobie ze zmianą informacji o składzie wydziału starszoharcerskiego w serwisie wydziału. Wydziały w strukturze przemianowano na zespoły a na stronach bagno... Raz zespół, raz wydział... Jest więc "jakoś" a nie "jakość".
Przykład niestety idzie z góry. Jeżeli zastępca naczelnika podaje w oficjalnych stronach, że posiada srebrną OKK a jej nie ma - czego oczekiwać od podległych mu ludzi. "Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy" - zapis archaiczny tak jak idea tego zapisu dla niektórych zastępców naczelnika. Przykre...
Grzegorz Sierak

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 19 maja 2006, 07:52

No widzisz to jest tego wiecej?? ;) Bo ja zauwazylem u druha Adama ze w dalszym ciagu jest komendantem choragwi ;)
Drużynowy, zastępca komendanta szczepu, namiestnik zuchowy, zastępca i komendant hufca, zastępca komendanta chorągwi. Obecnie komendant Chorągwi Łódzkiej.
# wedrownik.net

grzegorzsierak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grzegorzsierak » 19 maja 2006, 08:08

Może powód jest prozaiczny - po prostu nic się nie dzieje....

Skoro osoba odpowiedzialna za ten obszar - dh Kocher - nie jest w stanie zadbać o proprawność informacji o swojej osobie (lub celowo mija się z prawdą, bo to przecież nie wypada na takiej funkcji przyznać się do braku OKK) nie wymagaj porządku w podległych mu jednostkach.
Grzegorz Sierak

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 19 maja 2006, 08:09

Standardem w temacie internetu jest to ze jest on najszybszym odzwierciedleniem tego co dzieje sie w instytucji/firmie/organizacji, zreszta kazdy kto pracuje w normalnej jednostce wie jak poganiane sa informacje i jak czesto drobne opoznienie wywoluje "przypomnienia" z gory ;) Wiec skoro na stronach GKi nic sie nie dzieje to wnioski jakos tak same sie ;)
To wolna mysle w kontekscie postu Joasi ;)
# wedrownik.net

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 19 maja 2006, 08:11

grzegorzsierak pisze:Może powód jest prozaiczny - po prostu nic się nie dzieje....
A może tak dużo się dzieję, ze na dziś prace nad stronami nie sa najważniejszymi priorytetami zespołów i mysle, ze mozna miec nadzieje, ze bedzie sie to zmieniac, ale jak na wszystko i na to potrzeba czasu

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 19 maja 2006, 08:15

;) ;) ;) :) ;) ;) ;) ;) :) ;) ;) ;) ;) :) ;)
# wedrownik.net

grzegorzsierak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grzegorzsierak » 19 maja 2006, 08:19

pigwo - być może jest właśnie tak jak piszesz... Chciałby, aby tak było. Ale polecam przeczytanie i głębszą refleksję nad postem #7 Nie mam podstaw by oceniać sytuację inaczej niż na podstawie podawanych informacji. A one są dość jednoznaczne.

Skoro tak duż o się dzieje i nie ma czasu pracy nad stronami to czemu uruchamiany jest nowy serwis i jeszcze się tym chwalą jego twórcy? - dla mnie to brak logiki w tym co piszesz. Poza tym, jest to nowy serwis - więc jest to tylko brak dbałości o jakość a nie brak czasu na aktualizację...
Grzegorz Sierak

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 19 maja 2006, 08:22

chcialem dopisac ze te mordk ito nie usmiechy radosci, rece opadaja i smiac sie chce po prostu ;) I to pisze szef informacji, i po to serwisy GKi sa w CMSie, i to takie zajmujace umiescic w CMSie zwyklego niusa (poprawnego ;) ), i wniosek Wydzial Zuchowy sie nudzi i nic nie robi bo ma czas na strone, albo robi najmniej z pozostalych wydzialow bo ma czas jeszcze na strone. Iwona prosze, funkcja obliguje do wypowiedzi przemyslanych i na poziomie, z minimalna doza logiki.
# wedrownik.net

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 19 maja 2006, 08:26

To moze przejdźmy do konkretow i podajcie mi bledy rzeczowe w newsach na stronie GK. Jeżeli takowe sa, to zostaną poprawione.

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 19 maja 2006, 08:48

Podobnie jak Joasia (post #5) bardzo proszę o uwagi, sugestie czy życzenia do strony CSI, czyli www.csi.zhp.pl.
Z góry wieeeeeelkie dzięki! :)

PS: Marcinie, taka "wolna myśl" z postu #7 była bardzo potrzebna!!!
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek
komendant Hufca Warszawa-Żoliborz (grzes@zhp.waw.pl)
redaktor naczelny "Czuwaj" (naczelny@czuwaj.pl)

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 19 maja 2006, 11:46

pigwa pisze:To moze przejdźmy do konkretow i podajcie mi bledy rzeczowe w newsach na stronie GK. Jeżeli takowe sa, to zostaną poprawione.
;) jezeli to jest odniesienie do mojej prosby o przynajmniej informowanie co sie dzieje na stronach jednostek GKi i slowo poprane w nawiasie to spiesze wyjasniec ze uwaga nei dotyczyla czego co w tej chwili jest w NIUSACH widoczne, po prostu prosba wynikajaca z dotychczasowych spostrzezen ze nawet na glownej nie unikano bledow.
Jezeli natomiast ogolnie do dyskusji to tematem nie sa niusy tylko cala zawartosc i moze to tylko moje zdanie, i tylko moja opinia ale uwazam ze strony oficjalne ZHP centralne nie moga byc weryfikowane na zasadzie my umieszczamy wy wychwytujecie, tylko po prostu nie powinny zawierac bledow, to jest poziom zdaje sie dzialan na odpowiednim poziomie merytorycznym juz, chyba. I zdaje sie sa osoby (troche zespolow powstalo) ktore za to odpowiadaja, a to chyba jest tozsame ze mozna od nich oczekiwac realizacji na odpowiednim poziomie.
# wedrownik.net

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 20 maja 2006, 11:52

a ja musze troche pochwalic:
http://validator.w3.org/check?uri=http% ... Findex.php

ale nadal kupa nadmiarowych <tr> i <td> - skoro CMS jest rozwijany(w sansie dodawania serwisow) to moze przyadloby sie troche zmodyfikowac go i przerobic tak zeby budowal strony zgodnie z panujacymi w internecie trendami?

A i jeszcze jedno: chetnie poogladalbym strony wydzialow ale niektore podane sa jako zwykly tekst(w "Rozwój") a ze jestm troche zmeczony to mi sie nie chcialo... wiecie ilu jeszcze ludziom nie bedzie sie chcialo?

I moze troche konsekwencji:
http://gk.zhp.pl/index.php?do=standard& ... ,0015,0001

widze maile podkreslone a ine adresy niektore podkerlonie, niektore nie. Niektore pogrubion a niektore nie... (BTW: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.13) Gecko/20060411 Firefox/1.0.8)
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Informacja”