Hufce na Facebooku

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
ODPOWIEDZ
meg
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: meg » 28 mar 2011, 22:38

Co myślicie o promocji Hufców na Facebooku, może by zorganizować jakiś konkurs w tej kwestii, żeby upowszechnić obecność harcerstwa w internecie?
pwd. Magdalena Cieślak HO
Szef Zespołu Promocji
Hufca Ziemi Gliwickiej

Szczypior
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Szczypior » 28 mar 2011, 23:03

W dobie internetu i ogromnego zainteresowania Facebookiem jest to na miejscu, ALE- ktoś będzie chciał, to trafi, ale tak naprawdę czy to przez portal, czy na stronę hufca/drużyny bezpośrednio- żadna różnica... Strony są bardziej przystępne, zawierają więcej informacji, najczęściej odnośniki do stron drużyn/szczepów. A teraz, gdzie harcerstwo jest raczej ogólnym tematem do żartów (wiem na własnym przykładzie, gdzie teoretycznie dorośli koledzy z klasy lubią sobie podocinać) i jednocześnie organizacją elitarną, jest to raczej do "wewnętrznego" użytku- komunikacji między komendą a harcerzami. Oczywiście nie jako jedyna droga, bo przecież są osoby, które tego Fecebooka nie mają. Mój hufiec ma konto, pojawiają się na nim wydarzenia, jednak traktuję to jako, co najwyżej, przypomnienie- na stronie hufca i tak jestem kilka razy dziennie.

Podsumowując- jako 18-latek mający konto na Facebooku jestem na tak, ale czy się sprawdzi- czas pokaże. :D
ćwik Mateusz Wysocki
przyboczny 8 Tyskiej Drużyny Harcerzy Leśnych "Birkuty"
III SH "Leśni"
http://www.lesni.pl
http://www.woodcraft.pl

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 29 mar 2011, 12:02

Trzeba iść z duchem czasu. Była moda na naszą klasę - trzeba było też pójść z tym trendem. Teraz od jakiegoś czasu jest na facebook i też trzeba pójść, żeby nie zostać w tyle. Dużo osób, ktore wchodzą do sieci na krótko, tylko coś sprawdzić, włączają pocztę i... facebook. Ostatnio widziałem opis na gg "Porzuciłem GG dla Facebooka". I tak właśnie teraz się dzieje. Można pomyśleć, że i tak za rok, dwa wymyślą coś nowego. Ale TERAZ jest facebook i nie można zostać w tyle, żeby iść z duchem czasu.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 29 mar 2011, 12:55

Damian, nie przesadzaj, Nasza Klasa "wypaliła się" przez nudę, miałkość i małą użyteczność ( jak już wszyscy zobaczyli łysiny i oponki swych rewaloryzowanych koleżanek i kolegów - to sobie poszli). Tzw. nasza drużyna "padła". Facebook, to pożeracz czasu i polip na codzienności. "Ugotowałem sobie "potraffkę" mniam!" Jako narzędzie badania preferencji rynkowych na razie kosi kasę twórcom, jest i twitter i parę pomniejszych "przesiewaczy". Ale porządną stronę hufca, szczepu, drużyny to trochę trywializuje. Ja jestem za wirtualnymi harcówkami z fb na zapleczu i nie oznacza to żadnego zacofania. Jak narazie to "ZjazdZHP24" wypalił rewelacyjne na FB ;)

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 29 mar 2011, 14:09

Z doświadczeń mojego hufca wynika, ze promocja na FB jest ok.

trzeba jednak pamiętać, ze to nie jedyny kana komunikacyjny.

Jednak... mego słabe jest stawianie stron hufców na profilach osób prywatnych. Jest to sprzeczne z regulaminem FB oraz po prostu... słabe.

Jeśli strona hufca, to tylko jako fan page!

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 06 kwie 2011, 21:01

StaryWilk pisze:Facebook, to pożeracz czasu i polip na codzienności. "Ugotowałem sobie "potraffkę" mniam!" Jako narzędzie badania preferencji rynkowych na razie kosi kasę twórcom, jest i twitter i parę pomniejszych "przesiewaczy".
Może i tak, ale na FB patrzę jako niesamowitą, darmową reklamę. Podchodzę do tego tak jak Rafał napisał - fanpage. Strona www hufca swoją drogą, a hufcowe FB, jako dodatek, reklamę, promocję.

Na stronę hufca większośc moim znajomych nie wejdzie. Ale jeśli każdy news z strony hufcowej, w skróconej wersji wpiszemy na tablicę, to na wszystkich tablicach "lubiących" pojawi się news. A jeden klik kogoś kto ma 400 znajomych powoduje, że dużo prawdopodobieństwo, że spora część zobaczy owego newsa.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

Yoogi
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Yoogi » 07 kwie 2011, 17:57

Facebook jest rewelacyjny w dzisiejszych czasach do promocji naszych dzialan. Jest bardzo latwy w obsludze. Odpowiednio poprowadzony FunPage stworzy społecznosc. Przeprowadzcie ankiete - wsrod swoich harcerzy - jak czesto zagladaja na strone www Hufca.

A jesli wrzucamy na FB przerozne info, tworzymy wydarzenia - do ktorych kazdy sie moze dopisac - co pojawia sie na jego profilu i jest automatycznie reklamowane i rozsylane dalej - sukces mamy gwarantowany!

Na FB kazdy zaglada kilka razy dziennie... A na strone www Hufca ?

Jedno i drugie trzeba odpowiednio polaczyc - i bedzie super. Wykorzystujmy ten kanal promocji - przeciez jest bezplatny!

Jak by ktos mial jakies pytania odnosnie stworzenia FunPage na FB - sluze pomoca ;)

Pozdrawiam!
pwd. Michał Kowalczyk HR
Szef Zespołu Informacji i Promocji Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej
Wydział Nowych Technologii GK ZHP

http://www.walbrzych.zhp.pl http://www.wnt.zhp.pl

kermit
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kermit » 12 lut 2012, 22:21

A nie wydaje Wam się, że Tworzeni kont Hufców na FB powinno być obięte jakimiś "normami" (podobnie jak tworzenie stron drużyn czy kont email)?

Pozdrawiam:)

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 13 lut 2012, 01:24

Nie, wręcz przeciwnie, wydaje nam się, że byłby to kolejny niepotrzebny i nieprzestrzegany dokument, który miast ułatwiać, utrudniałby robotę.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 13 lut 2012, 10:17

hm. Jakub Juszyński

vanadey
Użytkownik
imię i nazwisko: Andrzej Sawuła
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa
Chorągiew: Gdańska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: vanadey » 13 lut 2012, 11:56

kermit pisze:A nie wydaje Wam się, że Tworzeni kont Hufców na FB powinno być obięte jakimiś "normami" (podobnie jak tworzenie stron drużyn czy kont email)?
Jaki rzeczywisty problem miałoby to rozwiązać?
hm. Andrzej Sawuła HR
komendant Szczepu NS „Zielone Koniczyny” w Gdańsku

dudi
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudi » 13 lut 2012, 12:16

Zapraszam przy okazji na jedyny oficjalny fan page Związku Harcerstwa Polskiego - ZHP FUN:
http://www.facebook.com/zhpfun
phm. Paweł Dudek
ZHP Hufiec Radomsko

e-mail: pawel.dudek@zhp.net.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”