Promocja 1 % w nowym roku 2008 ?

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 07 lis 2007, 12:33

IMHO po ustaleniu się takiego stowarzyszenia jest prostsze od obecnych rozwiązań.
Problem występuje na etapie organizowania. W dalszej perspektywie członkowie płacą na stowarzyszenie, do którego należą, które sami rozliczają itp itd. Co tu skomplikowanego? Do prowadzenia finansów wystarczy JEDNA osoba. W dodatku robiąca to społecznie.

Olga, czy twoi dziadkowie i pradziadkowie byli ludźmi inteligentnymi, czy matołami świadomie komplikującymi sobie życie? To, że ktoś żył przed nami nie znaczy, że był głupszy.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2007, 12:41 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 lis 2007, 12:53

W sumie to nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy by komendant chorągwi zarządził sposób rozliczenia środków które wpłyneły. Według obecnego stanu prawnego jedynym możliwym rozwiazaniem wydaje się być przedstawienie przez środowiska listy zdobytych wpłat. Chorągwie niewątpliwie zyskaja bo wpłat bedzie znacznie więcej niż można zidentyfikować. Każdy kto prowadzi świadomą akcję jest w stanie zdobyc dane na temat wpłat. Ja przynajmniej jestem. SPOSÓB JEST, PYTANIE CZY JEST TEŻ DOBRA WOLA ze strony komend chorągwi????
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 07 lis 2007, 13:05

Jeśli system oparty jest na dobrej woli, to system jest do bani.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 lis 2007, 13:33

Wydaje mi się że nie ma możliwości innego rozwiązania w obecnym systemie prawnym :/
Więc lepszy taki system niż żaden.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 07 lis 2007, 13:48

ja sądze że raczej KCh nie pójdzie na rozwiązanie polegające na tym że środowiska podają liczbę zdobytych wpłacających - to jest w praktyce mało realne a o wiarygodności nie wspominam - patrz pkt. 2 PH

rozwiązainem łątwiejszym dla Ch jest jednak droga F. Grażyńskiego - ktoś powie że to niesprawiedliwe bo jedni bakają żeby zdobyć wpłaty a inni machną ładny wniosek i mają kasę - racja - tez bym tego nie chciał ale z drugiej strony oczekujemy od Ch salomonowego rozwiązania - tak źle i tak niedobrze

można jeszcze inaczej - skarbówka poda z jakiego urzędu ile kasy wpłynęło i na tej podstawie dać hufcom na terenie których te urzędy działają - ale to też nie 100% będzie satysfakcjonowało

i tak można długo

szkoda tylko że my to sobie gadu gadu a nie wiemy co KCh i GK uczynią - bo gdyby dziś sie okreslili - a maja do tego podstawę bo przepisy są znane i już nic sie nie zmieni - to moglibysmy sie odpowiednio do tego pzrygotować
Per Concordia Ad Victoria

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 lis 2007, 16:05

Ja nie rozumię dlaczego niby W ORGANIZACJI HARCERSKIEJ nie może byc przyjęte rozwiązanie oparte na zaufaniu ?

Co do wpłat zależnych od miasta to nic nie załatwia. Ja np jestem z Tych a 80 % wpłat mam z Mikołowa.

Uważam że nie należy przesadzać. ZHP JEST ORGANIZACJA HARCERSKĄ więc znacznie wiecej rzeczy powinno byc tu oparte na zaufaniu i dobrej woli a nie na papierach, poświadczeniach, zaświadczenia i innych głupotach.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 07 lis 2007, 16:16

Jasne - i pewnie 99% drużynowych by takie rozwiązanie poparło - ale wczujmy sie na moment w KCh - jak sądzicie czy nasz (bo nie tylko ja tu jestem ze Śląska) czy są sznase żeby takie rozwiązanie przeszło - moim zdaniem nawet najmniejszych mimo że każdy z wypowiadających się tu by tego chciał

a jeśli chcemy się przygotować to niestety nie możemy myślec jakby mogło być (bo wiemy że mogłoby to być na zaufaniu oparte) tylko jakie realne rozwiąznaia mogą być zastosowane

swoją drogą chyba jutro w wyborczej dam anons ""wolny rachunek dowolnej OPP wynajmę...""
Per Concordia Ad Victoria

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 07 lis 2007, 16:45

sikor pisze:Ja nie rozumię dlaczego niby W ORGANIZACJI HARCERSKIEJ nie może byc przyjęte rozwiązanie oparte na zaufaniu ?

Co do wpłat zależnych od miasta to nic nie załatwia. Ja np jestem z Tych a 80 % wpłat mam z Mikołowa.

Uważam że nie należy przesadzać. ZHP JEST ORGANIZACJA HARCERSKĄ więc znacznie wiecej rzeczy powinno byc tu oparte na zaufaniu i dobrej woli a nie na papierach, poświadczeniach, zaświadczenia i innych głupotach.
Zaufaniu do instruktoró ZHP czy do osób które mogą świadomie lub nieswiadomie wprowadzić ich (instruktorów) w błąd ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 07 lis 2007, 16:52

Wszystko jedno. Jakoś to trzeba rozliczyć. Ja nie zamierzam zbierać dla chorągwi. Muszę to tak zrobić aby dzieci w moim srodowisku tą kasę dostały.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 07 lis 2007, 23:55

Maciek P pisze:Olga, czy twoi dziadkowie i pradziadkowie byli ludźmi inteligentnymi, czy matołami świadomie komplikującymi sobie życie? To, że ktoś żył przed nami nie znaczy, że był głupszy.
Gdzie o tym jest napisane w którejkolwiek z moich wypowiedzi?

A to, że paranoją jest tworzenie "firmy w firmie" to jest już znane. Średnio mi się widzi zakładanie specjalnie Stowarzyszenia tylko po to, aby móc dostawać raz w roku 1%. A przez resztę roku co? Zwłaszcza jak nie ma ludzi do takiego stowarzyszenia? Trzeba znaleźć inną drogę. Mniej paranoiczną.
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 08 lis 2007, 00:17

cienik pisze:
Maciek P pisze:Olga, czy twoi dziadkowie i pradziadkowie byli ludźmi inteligentnymi, czy matołami świadomie komplikującymi sobie życie? To, że ktoś żył przed nami nie znaczy, że był głupszy.
Gdzie o tym jest napisane w którejkolwiek z moich wypowiedzi?
Zasugerowałaś, że jest to bardzo skomplikowane, bardziej od systemu obecnego, istniejącego ledwie kilka lat i już się sypiącego. Z tego prosty wniosek, że ludzie, którzy przez 30 lat tym systemem pracowali celowo komplikowali sobie życie. Ergo -> byli głupsi od nas.
Osobiście odrzucam taki wniosek.
A to, że paranoją jest tworzenie "firmy w firmie" to jest już znane. Średnio mi się widzi zakładanie specjalnie Stowarzyszenia tylko po to, aby móc dostawać raz w roku 1%. A przez resztę roku co? Zwłaszcza jak nie ma ludzi do takiego stowarzyszenia? Trzeba znaleźć inną drogę. Mniej paranoiczną.
Nie chodzi o "firmę w firmie" i nie chodzi tylko o 1%. Doczytaj, proszę, jeszcze raz w czym rzecz. Chodzi o to, że wszystko, co dotyczy finansów i gospodarki drużyny jest przy drużynie, a nie gdzieś tam w odległych światach komend hufców i chorągwi.

Oczywiście, możesz nic nie zmieniać, ale wtedy nie dziw się, że pieniądze ci uciekają.
A jak czegoś nie ma, to wystarczy to stworzyć. Samo nie powstanie.

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 08 lis 2007, 10:28

Maksymalnie wszystko upraszczasz... I proszę, nie wkładaj mi w usta słów i znaczeń, których nie powiedziałam. Nie podoba mi się Twój ton wypowiedzi. A poza tym - właśnie próbuję znaleźć rozwiązanie, a to się wiąże z chęcią zmiany, prawda? Dlatego pytam. I szukam odpowiedzi, a nie krytyki.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2007, 10:48 przez cienik, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 08 lis 2007, 14:04

Ja po prostu tak zrozumiałem. Przepraszam, jeśli źle.

Ja też próbuję znaleźć rozwiązanie i przedstawiłem konkretną propozycję, którą skrytykowałaś. To kto krytykuje :)

Ale nie ważne. Nie ma sensu się kłócić o pietruszkę.

Kocioł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kocioł » 08 gru 2007, 23:35

Im później znajdzie się dobre rozwiązanie tym później rozpocznie sie kampania 1% w środowiskach bo jak wspomniano mało kto będzie szedł w koszta nie mając pewności że ta kasa trafi do tych którzy ją wyprosili. Osobiście popieram wypłacanie pieniedzy środowiskom na podstawie dokumentów potwierdzających takie wypłaty np na podstawie podpisu zgodnego z kopią sprawozdania podatkowego, ale to musi być oficjalnie ustalone a nie na słowo, czy jakiekolowek dorozumienie. W przyszłości powinna to być jednak inna forma nie budząca większych kontrowersji i niejasności.
8 DW Czogori
Hufiec ZHP Opole-Miasto

Piszu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Piszu » 19 sty 2008, 16:33

Ja mam , takie małe, malutkie pytanie..
Bo jestem w KIIP Hufca, i mam mały problem .. ponieważ chciałbym wykorzystać jakieś logo ZHP odnośnie akcji jeden procent ...

Ale nie moge nigdzie takowego znaleźć ...

Mam nadzieje,że moge liczyć na Waszą pomoc :)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”