a może duża akcja promocyjna na Polskę ???

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
ODPOWIEDZ
Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 05 wrz 2007, 15:08

Adaś pisze:Dyskutujących zapraszam do dyskusji face to face - myślę, że jeszcze w tym miesiąciu na szkolenie dla hufcowych zespołów promocji i informacji oraz szefów takich zespołów. Myslę, że szczególnie na tym drugim szkoleniu o sprawach poruszanych tutaj na forum - nie może zabraknąć czasu przy wieczornej rozmowie nad herbatą.
Daj znać gdzie i kiedy.

Jak będe miał wolny termin lub dowiem się odpowiednio wcześniej to się pojawie.:)
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 05 wrz 2007, 21:01

Czarny Żuraw pisze:Dlatego zachęcam to opracowania na poziomie GK mini-poradnika, który pomoże drużynom w tego typu zadaniach. Jest to potrzebne, gdyż drużynowi często odczuwają swego rodzaju "kompleks" kontaktu z mediami i nie potrafią siebie i swojej imprezy zareklamować. A jak wiadomo "reklama dźwignią handlu", więc dlaczego nie dźwigną zachęcającą do wstąpienia do ZHP?
Tylko pytanie, czy to nie jest zadanie rzecznika prasowego, czy zespołu promocji i informacji, który powinien wspierać drużynowych w tych sprawach i koordynować przekaz do mediów?
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 06 wrz 2007, 06:21

Adaś pisze:
Czarny Żuraw pisze:Dlatego zachęcam to opracowania na poziomie GK mini-poradnika, który pomoże drużynom w tego typu zadaniach. Jest to potrzebne, gdyż drużynowi często odczuwają swego rodzaju "kompleks" kontaktu z mediami i nie potrafią siebie i swojej imprezy zareklamować. A jak wiadomo "reklama dźwignią handlu", więc dlaczego nie dźwigną zachęcającą do wstąpienia do ZHP?
Tylko pytanie, czy to nie jest zadanie rzecznika prasowego, czy zespołu promocji i informacji, który powinien wspierać drużynowych w tych sprawach i koordynować przekaz do mediów?
Tylko w ilu hufcach, czy nawet chorągwiach takie zespoły istnieją. Jeżeli już jednak są, to im również pewnie by się przydał taki "mini-poradnik".
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

Paulinas91
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Paulinas91 » 28 paź 2008, 10:51

przepraszam, że się wtrącam, ale tak naprawde ZHP nie jest potrzebna wielka akcja promocyjna w mediach, ale jak to ładnie powiedział pewien respondent w trakcie wywiadu nt wizerunku ZHP potrzebne jest "wyjście do ludu" czy jak kto woli "w świat". Ludzie chcą chodzić na festyny organizowane przez harcerzy a studęci otwa5rcie mówią, że wędrownicy organizują świetne happeningi.. Korzystajmy z tego co jest i co robimy dobrze, zamiast kombinować co zrobić nowego...

słuchacz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słuchacz » 28 paź 2008, 12:08

a ja uważam że potrzebna jest -
spotykam sie z opiniami ze harcerze to fajnie sie bawią, zbierają szyszki i są dużymi dziećmi,
trzeba pokazac i zostawic po tej rekalamie pewien obraz w ich świadomości

niestety doswiadczenia z wydziałem promocji GK nie są najlepsze i na razie wątpie co by sie coś ruszyło

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 28 paź 2008, 12:41

słuchacz pisze:niestety doswiadczenia z wydziałem promocji GK nie są najlepsze i na razie wątpie co by sie coś ruszyło
No odkąd Jędrzej zrezygnował, to jest tam cisza. Nie wie nikt nic nt. ewentualnej reaktywacji tego wydziału? Nie ma chętnych do tego? Przecież jest sporo warsztatów o tym robionych, a i sporo instruktorów zawodowo ma styczność z reklamą etc.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2008, 12:44 przez cebul, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 29 paź 2008, 17:59

To chyba jest pytanie do działających w obszarze Wizerunek w GK
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

DaMa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: DaMa » 23 lut 2009, 22:17

Wizerunek ZHP w Polsce jest bardzo zachwiany, widać to na codzień podczas naszych działań.
Jeżeli chodzi o promoscję to akuat nie jest dla mnie to temat nowy i jakieś doświadczenie mam :). Jeżeli chodzi o promowanie zastepów, pomysł apstrakcyjny jak dla mnie, zastęp można promowac wśród dzieci na podwórku.

Co do wcześniejszej wspomnianego zachwianego wizerunku, to ludzie często nie potrafia powiedzieć czym zajmuje się ZHP, nie wiedzą, że wychowjemy młodzież. Dlaczego? z powdu złych przekazów. Jednym ze stereotypów to harcerz przeprowadzający babcie rzez jezdnię i co ukazujemy na akcji promocyjnej 1%? Harcerza z babcia przechodzącą przez jezdnie! Jeszcze bardziej utożsamiamy się z tymi chorymi stereotypami!
(widzialem spot amerykanskich skautow na ktorym dwoch skautow podchodzi do babci pyatja:
-mozemy pomoc?
-tak,
i podpinaja babcie karabinczykiem do liny i babcia zjezdza przez iwleki kanion na druga strone po czym mowi:
-zostawilam torebke na drugiej stronie ;)

Co do prmowania się poprzez akcję, hmm... to jest też nie takie łatwę, bo żeby wypromowac się przez jakieś przedsiewzięcie najpierw trzeba wypromowac przedsiewziecie a przy okazji powiedzieć że robią to harcerze:)

Jestem jak najbardziej na tak, zeby zorganizowac jedna duza kampanie promocyjn zhp.
Dla hufcow i chorągwi jest to dość trudne, bo na rzestrzeni roku zajmujemy sie glownie 1% i HAL-em a w obu przypadkach targetem są rodzice, a powinniśmy nastawić się na dzici i mlodzie aby ich zachecac, ale z drgiej strony usiadamiac rodzicow i doroslych ze to co robimy jest bezpieczne i potrzbne
Ostatnio zmieniony 23 lut 2009, 22:18 przez DaMa, łącznie zmieniany 1 raz.

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 23 lut 2009, 22:58

cebul pisze:
słuchacz pisze:niestety doswiadczenia z wydziałem promocji GK nie są najlepsze i na razie wątpie co by sie coś ruszyło
No odkąd Jędrzej zrezygnował, to jest tam cisza. Nie wie nikt nic nt. ewentualnej reaktywacji tego wydziału? Nie ma chętnych do tego? Przecież jest sporo warsztatów o tym robionych, a i sporo instruktorów zawodowo ma styczność z reklamą etc.
No to niestety Twoje informacje są nieaktualne..... Promocją w GK zajmuje się Magdalena Suchan . Niestety jej możliwości nie są nieograniczone... to po pierwsze a po drugie to zajmuje się tym wydziałem od niedawna. Nie od razu Rzym zbudowano dajmy jej szansę.
Macie pomysły to ślijcie na promocja.zhp.pl .
Adaś pisze:To chyba jest pytanie do działających w obszarze Wizerunek w GK
masz racje nie mieszajmy wizerunku z promocją bo to promocja ma promować wizerunek a nie wizerunek promocję
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 23 lut 2009, 23:55

Trzeci pisze:No to niestety Twoje informacje są nieaktualne..... Promocją w GK zajmuje się Magdalena Suchan . Niestety jej możliwości nie są nieograniczone... to po pierwsze a po drugie to zajmuje się tym wydziałem od niedawna. Nie od razu Rzym zbudowano dajmy jej szansę.
Jakbyś najpierw popatrzył na datę mojego posta i datę rozkazu Naczelniczki z mianowaniem kierownika WP, to by nasunął Ci się pewien wniosek...
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 24 lut 2009, 06:52

Ale może Michał bardzo chciał zdobyć punkty u Magdy i chciał jako ten rycerz dzielny wystąpić w obronie jej czci? :)
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 24 lut 2009, 08:20

Tak, osobiste wycieczki i złośliwości, to bardzo harcerski sposób dyskutowania.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 24 lut 2009, 09:07

kowlak pisze:Ale może Michał bardzo chciał zdobyć punkty u Magdy i chciał jako ten rycerz dzielny wystąpić w obronie jej czci? :)
Mam juz ich -145000 , zazdrościsz.
Tia mam coś ze średniowiecznego rycerza ...... zakuty łeb że zniżam się do tego poziomu dyskusji.
phm. Michał Michalski HR

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 24 lut 2009, 09:10

cebul pisze:
Trzeci pisze:No to niestety Twoje informacje są nieaktualne..... Promocją w GK zajmuje się Magdalena Suchan . Niestety jej możliwości nie są nieograniczone... to po pierwsze a po drugie to zajmuje się tym wydziałem od niedawna. Nie od razu Rzym zbudowano dajmy jej szansę.
Jakbyś najpierw popatrzył na datę mojego posta i datę rozkazu Naczelniczki z mianowaniem kierownika WP, to by nasunął Ci się pewien wniosek...
Masz rację co do daty ale wiedz że od czasu pełnienia funkcji do mianowania oficjalnego trochę minęło.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2009, 09:11 przez Trzeci, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Michał Michalski HR

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 24 lut 2009, 09:16

Maciek P pisze:Tak, osobiste wycieczki i złośliwości, to bardzo harcerski sposób dyskutowania.
Nie Maćku to jest sposób dyskutowania na poziomie audiotele.
Normalnie jak z jednym druhem z szuwarowo-bagiennej.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2009, 09:17 przez Trzeci, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Michał Michalski HR

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”