a może duża akcja promocyjna na Polskę ???

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
ODPOWIEDZ
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 03 sie 2007, 20:35

19kldh pisze:Bo byłaby to nieprawda.
A na słowie harcerza....
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

grapox
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grapox » 04 sie 2007, 10:06

Mi chodzi o akcję, która wyryła by w świadomości masowego odbiorcy :) hasła:
dla rodziców: ZHP=organizacja, która DOBRZE wychowuje nasze dzieci
dla dzieci: ZHP=organizacja, do której chciałbym należeć

Ważne jest to, żeby to co mówimy było prawdą czyli ZHP faktycznie dobrze wychowuje i i jest ciekawą propozycją dla dzieci i młodzierzy.

Wczoraj widziałem reklamę w telewizji : "Najlepszą reklamą - zadowolony klient"
"Najlepszą reklamą - zadowolony harcerz" - może taką reklamę warto realizować. To nie kosztuje dużo: trochę czasu i zaangażowania, a efekty przyjdą (na zbiórki)
pwd. Piotr Grabowski
przyboczny 34 DH "Watra" im. Braci Buchalików

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 04 sie 2007, 11:39

grapox pisze:Mi chodzi o akcję, która wyryła by w świadomości masowego odbiorcy :) hasła:
dla rodziców: ZHP=organizacja, która DOBRZE wychowuje nasze dzieci
dla dzieci: ZHP=organizacja, do której chciałbym należeć
Zastanawiam się jaki % podstawowych jednostek organizacyjnych spełnia w/w hasła. Bo realia są chyba nieco bardziej szarą rzeczywistością.
Najpierw praca u podstaw = pojawiają się efekty = reklama przychodzi sama.

"Super promocja" wyszła W białostockim "Obiektywie" podczas relacji z obchodów odnowienia przyrzeczenia. Pokazano seniorów i puszczono kilka ich wypowiedzi, zapomniano o zorganizowanych akcjach w terenie i ... podano, że liczebność ZHP wzrasta (sic!). Kolejny raz zamiast patrzeć w przyszłość, wyszła tęsknota za przeszłością.

http://ww6.tvp.pl/4468,20070801534416.strona
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 04 sie 2007, 11:53

dudzin pisze:"Super promocja" wyszła W białostockim "Obiektywie" podczas relacji z obchodów odnowienia przyrzeczenia. Pokazano seniorów i puszczono kilka ich wypowiedzi, zapomniano o zorganizowanych akcjach w terenie i ... podano, że liczebność ZHP wzrasta (sic!). Kolejny raz zamiast patrzeć w przyszłość, wyszła tęsknota za przeszłością.
Mówiąc w lokalnym "informatorze" że "liczebność ZHP wzrasta" w pewnym sensie powiedziano prawdę.
Bo wg spisu ZHP:
http://www.badania.zhp.pl/index.php?opt ... ew&gid=172
liczebność białostockiego ZHP wzrosła.
Wzrosła w stosunku do poprzedniego spisu (3559=2006, 3770=2007).
Ale do wcześniejszych to ....
Ostatnio zmieniony 04 sie 2007, 12:04 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 04 sie 2007, 15:03

Ale zdanie brzmiało, cytuję z głowy: "obecnie ZHP skupia 125 tys. osób, a jego liczebność stale wzrasta" - z kontekstu zdania wyraźnie wychodziło, że chodzi o cały związek.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 04 sie 2007, 15:57

dudzin pisze:Ale zdanie brzmiało, cytuję z głowy: "obecnie ZHP skupia 125 tys. osób, a jego liczebność stale wzrasta" - z kontekstu zdania wyraźnie wychodziło, że chodzi o cały związek.
Masz rację ale była to wypowiedź dziennikarska, a nie kogoś z ZHP.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 04 sie 2007, 16:18

Tak czy tak nieprawda i jeśli na takich manewrach ma się trzymać nasz PR....
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 04 sie 2007, 17:58

19kldh pisze:
dudzin pisze:Ale zdanie brzmiało, cytuję z głowy: "obecnie ZHP skupia 125 tys. osób, a jego liczebność stale wzrasta" - z kontekstu zdania wyraźnie wychodziło, że chodzi o cały związek.
Masz rację ale była to wypowiedź dziennikarska, a nie kogoś z ZHP.
Ale myślę, że ten dziennikarz usłyszał to jednak od kogoś z ZHP, bo jeżeli sam byłby w stanie sprawdzić liczebność ZHP, to również by wiedział, że ona spada.
Z drugiej strony ciekawe czy ktokolwiek z władz ZHP (naczelnych lub chorągwianych) wysłał sprostowanie, że podana informacja była błędna?
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

Carla-pwd
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Carla-pwd » 05 sie 2007, 13:24

Powiem tak... jak będę chciała coś wypromować to i tak wypromuję, zrobię to albo na cała Polskę albo tylko w niektórych regionach.- własnymi środkami, własnymi siłami z pomocą znanych mi ludzi.

Wasze (oczywiście nie wszysktich) podejście w skrócie swkituje tak:

"Beznadziejne jest to harcersto, wiosek to ja spadam stąd" <-- skoro jest takie głupie;
"Ponieważ na górze hapią (dzieki mnie) to ja rezygnuje z tego" <-- nie dam im tej satsfakcji;

"ponieważ w Polskim rządze również hapią to siedzimy z załozonymi rękami albo najlepiej wyjedzmi z Polski bo to wszyskto NIE MA SENSU"

i ja uważam temat za skończony bo widze, że więcje minusów i zarzutów do "GORY" macie niz do mnie.

Druhowie kochani co wy robicie w Związku Harcerstwa Polskiego ?!?!

Więc w jaki sposób wy chcecie pracować na dole skoro kiedys czy tak czy siak beda sie dowiadywac ze to wszyskto jest obłodne? czy wtedy kłamsto nie wyjdzie? i czy nie beda czuli sie jeszcze bardziej zawiedzeni ? wiec może nie twórzy naborów bo przeciesz to jest oszustwo.

a najbardziej boli mnie to ze właśnie tak negatywnie do harcerstwa podchodza instruktorzy :(, ja nie wiem jakie bzdury mówicie na naborach... ehh
Ostatnio zmieniony 05 sie 2007, 13:25 przez Carla-pwd, łącznie zmieniany 1 raz.
... Składam się z kropelek wspomnień, okruchów marzeń i pierwiastka nadzieji, szczypty uśmiechu i garści słonecznych promieni ...

Inspektorat HSG i HSRD WS GK ZHP-
pwd. Karolina Narolska

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 05 sie 2007, 13:43

Carla-pwd pisze:Powiem tak... jak będę chciała coś wypromować to i tak wypromuję, zrobię to albo na cała Polskę albo tylko w niektórych regionach.- własnymi środkami, własnymi siłami z pomocą znanych mi ludzi.
O! "coś". Coś, a nie wszystko. Bo wszystko, znaczy - NIC.
Więc chciej i zrób. Wypromuj konkretnie opisane "coś".
Carla-pwd pisze:Druhowie kochani co wy robicie w Związku Harcerstwa Polskiego ?!?!

Więc w jaki sposób wy chcecie pracować na dole skoro kiedys czy tak czy siak beda sie dowiadywac ze to wszyskto jest obłodne? czy wtedy kłamsto nie wyjdzie? i czy nie beda czuli sie jeszcze bardziej zawiedzeni ? wiec może nie twórzy naborów bo przeciesz to jest oszustwo.

a najbardziej boli mnie to ze właśnie tak negatywnie do harcerstwa podchodza instruktorzy :(, ja nie wiem jakie bzdury mówicie na naborach... ehh
Nie mówimy, tylko robimy.
"...nasze czyny mówią za nas..."
:)
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 06 sie 2007, 09:40

Carla-pwd pisze:"Beznadziejne jest to harcersto, wiosek to ja spadam stąd" <-- skoro jest takie głupie;
"Ponieważ na górze hapią (dzieki mnie) to ja rezygnuje z tego" <-- nie dam im tej satsfakcji;
Błąd... harcerz nie powie spadam stąd... Harcerz powie spadać z naszej organizacji ... :p
i właśnie to staramy się robić.
Carla-pwd pisze:i ja uważam temat za skończony bo widze, że więcje minusów i zarzutów do "GORY" macie niz do mnie.
Widzisz... każde działanie ma miejsce w określonym otoczeniu. Promocja także. Jeśli uważasz że nalezy promować to co się ma nie bacząc na jakość tego to powiem Ci jedno... czeka Cię plajta. Promowany produkt musi mieć właściwą jakość, wtedy... sukces murowany.
Carla-pwd pisze:Druhowie kochani co wy robicie w Związku Harcerstwa Polskiego ?!?!
Staramy sie wychować nowe pokolenie instruktorów. Takich którzy będą widzieli to co ich otacza i nie będą przechodzili obok tego obojętnie, tylko, jak harcerzowi przystoi "zwalczą wszelkie zło". Po co ? Po to byśmy nie musieli się wstydzić przed tymi którzy poświęcili życie dobru Polski pracując i walcząc pod szyldem ZHP i Szarych Szeregów.
Carla-pwd pisze:a najbardziej boli mnie to ze właśnie tak negatywnie do harcerstwa podchodza instruktorzy :(, ja nie wiem jakie bzdury mówicie na naborach... ehh
Już dawno nie robię żadnych naborów na których się gada...

Chciałbym Byś zauważyła, że każdy z nas to instruktor "liniowy". Każdy z nas prowadzi drużynę, szczep, gniazdo czy hufiec... Problemy ZHP dobrze są widoczne "na dole" i "na górze" To nasz Związek jest i nie odpuścimy sobie. Związek Harcerstwa Polskiego ma być sprawną organizacja harcerską a nie miejscem w którym zarząd nie realizuje (lub realizuje w miernej części) postanowień Zjazdu a Przewodniczący... Łamie obowiązujące go przepisy... A wszystko to w imię czego ? WSPIERANIA DZIAŁALNOŚCI DRUŻYN ????
Heh...
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 02 wrz 2007, 19:46

Carla-pwd pisze:
19kldh pisze:A jakie harcerstwo chcesz promować ?
ja zanm TERAZ już tylko jedno :)
- dające zrozumienie;
- zapełniające czas wolny;
- dające szanse na rozwiajnie swoich zainteresowań;
- pomocne w KAŻDEJ życiowej sytuacji;

(ukłony do Ciebie Maćku :* )
Zapomniałaś dopisać:
* kształtujące charakter.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 02 wrz 2007, 20:01

19kldh pisze:
Carla-pwd pisze:
19kldh pisze:
Carla-pwd pisze:ja zanm TERAZ już tylko jedno :)
- dające zrozumienie;
- zapełniające czas wolny;
- dające szanse na rozwiajnie swoich zainteresowań;
- pomocne w KAŻDEJ życiowej sytuacji;
Po co w tym "zestawie" zamieściłaś:

?
czy to tylko taki zarzut w moją strone? bo uwżam, że to już jest CZEPIANIE się, a z drugiej strony wolę ażebyś to my im wypełniali czas wolny niż picie piwa .

a druh grapox widze ze zna takie samo harcerstwo jakie ja znam :) to miło :)
Harcerstwo =/= wypełnianie wolnego czasu.
Jeśli uważasz inaczej to znaczy że ja znam inne harcerstwo.
To nie jest "czepianie się" a inne rozumienie harcerstwa.
Nie, to nie jest inne rozumienie harcerstwa, tylko używanie innych słów. Ponieważ Carla jest moją dobrą kumpelą i była świadkiem na moim ślubie, przetłumaczę z karolińskiego na czesławowy.

Otóż, to nie jest do końca tak, że harcerstwo=/=zapełnianie czasu. Drużynowy harcerski organizując pracę drużyny, zastępowy organizując pracę zastępu itd. zapełnia wolny czas. To jest po prostu fakt. Fakt ten jest pozytywny, bo młody człowiek mający czas zajęty zbiórkami, rajdami, obozami nie zrobi wielu innych - najczęściej głupich - rzeczy.
I to jest jedna z ważnych funkcji harcerstwa, najbardziej chyba doceniana społecznie.

Inna rzecz, że nie to jest kluczowym celem nas jako ruchu, organizacji i poszczególnych instruktorów. Celem jest wychowanie. Ale to, że organizujemy konkretne zajęcia, zajmując wolny czas jest - czy tego chcemy, czy nie - jednym z elementów naszej pracy. Jednym z elementów metody.
Nie celem, ale narzędziem.

Patologia pojawia się w dwóch momentach:
* kiedy zajmowanie wolnego czasu staje się celem samym w sobie, a drużyny przekształcają się w klubu osiedlowe, gdzie drużynowi nie potrafią nawet powiedzieć, ilu mają harcerzy,
* kiedy misja wychowawcza przekształca się dydaktyzm i nudne wykłady przemądrzałego drużynowego.

:) Mam nadzieję, że teraz się dogadacie. :D

A co do promowania, to myślę, że obok ważnego promowania konkretnych środowisk, ważne jest promowanie IDEI harcerstwa, czyli pewnej wizji, czym harcerstwo być powinno, z jakimi wiąże się ideałami, jaką ma tradycję, jacy wybitni Polacy byli harcerzami.
Bo znowu tracimy kolejne pola.

Kiedyś w TIME widziałem reklamę BSA. Na tle zdjęcia kosmosu były plakietki kolejnych misji Apollo, a pod nimi plakietka Boy Scouts of America. I napis: Before they wear these (plakietki kosmonautów) they wear this (plakietka BSA).

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 02 wrz 2007, 20:10

sikor pisze:
Carla-pwd pisze:"Beznadziejne jest to harcersto, wiosek to ja spadam stąd" <-- skoro jest takie głupie;
Błąd... harcerz nie powie spadam stąd... Harcerz powie spadać z naszej organizacji ... :p
i właśnie to staramy się robić.
Zgadzam się, ale jakbym z tobą wcześniej nie gadał, to na tym wątku odniósłbym wrażenie jak Carla.
Carla-pwd pisze:i ja uważam temat za skończony bo widze, że więcje minusów i zarzutów do "GORY" macie niz do mnie.
Widzisz... każde działanie ma miejsce w określonym otoczeniu. Promocja także. Jeśli uważasz że nalezy promować to co się ma nie bacząc na jakość tego to powiem Ci jedno... czeka Cię plajta. Promowany produkt musi mieć właściwą jakość, wtedy... sukces murowany.
Niekoniecznie. Jak to ktoś ujął: sprzedam g..., byle w dobrym opakowaniu.
Staramy sie wychować nowe pokolenie instruktorów. Takich którzy będą widzieli to co ich otacza i nie będą przechodzili obok tego obojętnie, tylko, jak harcerzowi przystoi "zwalczą wszelkie zło". Po co ? Po to byśmy nie musieli się wstydzić przed tymi którzy poświęcili życie dobru Polski pracując i walcząc pod szyldem ZHP i Szarych Szeregów.
Znowu racja, ale gadaniem jak jest źle nie wychowasz żadnego pokolenia, bo 90% powie: szkoda mojego czasu dla palantów.
Zamiast mówić jak jest źle, mówmy co zrobić, żeby było dobrze.
Carla współpracuje z Inspektoratem HSG i zdaje sobie sprawę z realiów.
Carla-pwd pisze:a najbardziej boli mnie to ze właśnie tak negatywnie do harcerstwa podchodza instruktorzy :(, ja nie wiem jakie bzdury mówicie na naborach... ehh
Już dawno nie robię żadnych naborów na których się gada

Chciałbym Byś zauważyła, że każdy z nas to instruktor "liniowy". Każdy z nas prowadzi drużynę, szczep, gniazdo czy hufiec... Problemy ZHP dobrze są widoczne "na dole" i "na górze" To nasz Związek jest i nie odpuścimy sobie. Związek Harcerstwa Polskiego ma być sprawną organizacja harcerską a nie miejscem w którym zarząd nie realizuje (lub realizuje w miernej części) postanowień Zjazdu a Przewodniczący... Łamie obowiązujące go przepisy... A wszystko to w imię czego ? WSPIERANIA DZIAŁALNOŚCI DRUŻYN ????
Heh...
Znowu masz rację, ale teraz wyobraź sobie, że na forum wchodzi młody przyboczny i czyta te nasze narzekania. Jakie będzie miał wnioski?

Powiem tak: jeśli mamy do własnego Związku tak negatywne podejście, to jak zachęcimy do wstępowania nowych harcerzy?
Ja wiem, ze negacja, to ostatnio nasza specjalność, ale gdzieś jest granica.

Cytując Rewińskiego:
Czy świat się bardzo przez to zmieni, że z młodych gniewnych wyrosną starzy w...wieni?

Pozytywność, to też szukanie szans, gdzie inni widzą katastrofę.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 03 wrz 2007, 08:03

No niby tak ale dlaczego to tu to tam harcerze śpiewają.... "Wszyscy mamy źle w głowach, że działamy w Zhp w ZHP..." To że nasza organizacja już dawno przekroczyła krytyczną linie to dociera do coraz większej ilości harcerzy i teraz MUSIMY SIę SKUPIć na naprawie u siebie. W ZHP trzeba po prostu posprzątać tak aby ze spokojnym sumieniem można było zareklamować nasz produkt. Pierwsze porządki później reklama.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”