a może duża akcja promocyjna na Polskę ???

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
ODPOWIEDZ
wyksztalcioch
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wyksztalcioch » 28 lut 2009, 12:43

Fajny film, tylko szkoda że (c) all rights reserved

Poza tym na przyszłość proponuje w ramach "Harcerz jest oszczędny" wykorzystanie jakiejś muzyki na wolnej licencji, nie będzie wtedy problemów z tantiemami.

Ale to tylko takie marudzenie "wolnokulturowca" ;)

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 28 lut 2009, 13:00

Nie ma problemów z tantiemami. Prawa do użycia tej piosenki mam wykupione. Jeśli GK-a wywiąże się ze swoich wczęsniejszych zobowiązań, będzie mi miło udostępnić tą prezentacje do ściągnięcia i dowolnego wyorzystania.

PS. Kilka pomysłów w kwestii promocjii zawarłem tutaj

http://zhp24.net/index.php/2008/10/prom ... uzynowych/
Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, 14:10 przez s00hy, łącznie zmieniany 1 raz.
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

DaMa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: DaMa » 28 lut 2009, 16:18

Tak film fajny tylko..
Kto jest jego targetem :D??
Bo mi to wyglądało na prezentacje (całkiem nieźle zrobioną) i domyslilem sie tylko po tytule, że ma ona promować zlot drużynowych (czyli target= drużynowy), ale w rzeczywistości tak nie jest, są tam głównie pokazane formy, które dzieją się na zbiórkach, a chyba drużynowego nie zachęcisz do bycia na zlocie pokazując mu to co robi z dzieciakami na zbiórce? co nie? mam rację? (teraz szukam poparcia :P)

Jeżeli chodzi o kampanie, to nam o to by pokazać w tak trochę okrojony, ogólny sposób, że u nas się dzieją fajne rzeczy. Nie pokarzemy w kampanii rzeczy związanych ze specjalnościami (bo nie w każdym mieście takie drużyny są) musimy pokazać że nie jesteśmy bandą popaprańców tylko ludźmi z pasja potrafiącymi przenosić góry.
Sam nie wierze w zorganizowanie zbiórki w jednym terminie, ba nawet godzinie.
W ZHP (W GieCe czy w hufca, chorągwiach) jest potrzebna kampania promocyjna nas nie jako logo, nie jako 1% lub HAL (Głównie na tym się hufce opierają) ale jako sama organizację,

Do rodziców musimy trafić jako organizacja wspomagająca wszechstronne wychowanie i rozwój dziecka
a do dzieciaków jako cos ciekawego i godnego ich uwagi.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, 16:19 przez DaMa, łącznie zmieniany 1 raz.

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 28 lut 2009, 20:15

Na zbiórkach wspinacie się na ściany wspinaczkowe, żeglujecie (nie mówie o drużynach wodnych) czy też tworzycie Teatr Ognia? Gratuluje.
www.natropie.zhp.pl

DaMa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: DaMa » 28 lut 2009, 23:26

Hmm.. może nie tworzymy teatru ognia ale o kuglarstwo się kiedyś otarłem i żonglowałem diabolo... ale nie ważne, chodzi mi głównie o to, że ta prezentacja nie była odpowiednio zmontowana co do samych drużynowych, bo w tego typu materiałach promocyjnych chodzi o to, żeby po obejrzeniu, zwróceniu uwagi na to trzeba wiedzieć o co chodzi jakie jest przesłanie, tworząc prezentację na celu miałeś zachęcenie drużynowych do uczestnictwa w zlocie, ale oprócz nazwy na youtubie nic do tego nie nawiązywało.. Co oczywiście nie zmienia faktu że prezentacja całkiem spoko tylko cel jej się zgubił. Rozumiesz?
Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, 23:27 przez DaMa, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 01 mar 2009, 02:15

Hmm... Jeśli do drużynowych chciałbyś trafić pisakiem, szarym papierem itd ... no to masz rację.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

kurok
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kurok » 01 mar 2009, 11:22

s00hy pisze:Na zbiórkach wspinacie się na ściany wspinaczkowe, żeglujecie (nie mówie o drużynach wodnych) czy też tworzycie Teatr Ognia? Gratuluje.
No jakby spojrzeć, to moi chłopacy wszyscy kochają Teatr Ognia i Fireshow... :-P
Już ponad dwa lata się w to bawimy :-P Oczywiście nie na zbiórkach, ale co fakt teatru, to fakt teatru :)

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 01 mar 2009, 14:47

kurok pisze:No jakby spojrzeć, to moi chłopacy wszyscy kochają Teatr Ognia i Fireshow... :-P
Już ponad dwa lata się w to bawimy :-P Oczywiście nie na zbiórkach, ale co fakt teatru, to fakt teatru :)
Super. Niemniej zlot daje możliwość wszytskim drużynowym, poznania nowych ludzi/rzeczy. Popróbowania tego, z czym zazwyczaj nie mają kontaktu. Nabycia nowych umiejętności. Przeżycia czegoś.
To próbowałem zawrzeć w swojej prezentacji. Dlatego tez nie przemawia do mnie argumentacja Damiana.
www.natropie.zhp.pl

DaMa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: DaMa » 01 mar 2009, 18:41

No ale nie zmienia to faktu, że przesył prezentacji nie była jakoś zakacentowana, w sumi moim zdaniem nie wiem co ona miała osiągnąć. VGdyby mi ktoś dał ją do obejrznia i zapytał mnie o czym była, to powiedziałbym mu, że pokazuję ona formy, które często pojawiają się na zbiórkach.

Nie było w niej zaakcenotowane, jaki cel miał autor poprzez tworzzenie tej prezentacji. Co innego gdyby były tam jakieś slogany/napisy np: ZLOT DRUŻYNOWYCH 2009, powinna ukazać jakie profity, czego się drużynowy dowie po tym jak pojedzie na zlot.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 01 mar 2009, 20:52

No cóż... widocznie to jest osobowe... Dla mnie przekaz jest widoczny.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

DaMa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: DaMa » 01 mar 2009, 21:08

No dla mnie nie jest jasny. Może też sie tym sugerujecie, że jest jasny bo wiecie do jakiego tematu chciał autor nawiązać i temat wam jest znany.

kurok
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kurok » 04 mar 2009, 19:53

sikor pisze:No cóż... widocznie to jest osobowe... Dla mnie przekaz jest widoczny.
W 100% popieram :)

magda.suchan
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: magda.suchan » 06 mar 2009, 13:46

Witam,
rozwiewam wszelkie wątpliwości :)
Jestem. I jestem szefem chwilę i od razu jestem rzucona na głęboką wodę. Przede wszystkim zajmuję się teraz 1% i głównie na stronie i forum dotyczącym 1% jest obserwowalna moja aktywność. Przez to nieco zaniedbana jest strona promocji, ale tylko newsy (co od razu nadrabiam), bo zakładki na bieżąco są aktualizowane. Stopniowo. Zgodnie z tym co mówią koledzy z HSP, muszę mieć chwilę na "ogarnięcie się".

Zaś jeśli chodzi o temat filmiku... na bieżąco rozmawiam z Soochym o "zawartości".

A poza tym... lada chwila pojawią się poysły promocyjne oraz oferta związana z kampanią wizerunkową w którą chcemy wejść od razu z 1%. To ma być na całą Polskę i ma promować wartości, o których piszecie.

pozdrawiam

postaram się zebrać myśli w weekend i wypowiedzieć się szerzej na Wasze wątpliwości.
phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP

DaMa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: DaMa » 07 mar 2009, 18:13

a czy moglibyśmy się przed puszczeniem w świat tej kampani z nią zapoznac? Może będziemy mogli powiedzieć jakieś swoje spostrzezenia, bo do pprzednich kampanii mam wiele zastrzeżen :)

Rozumiem, że musisz sie "ogarnąć" z tematem bo sam teraz przejełem zespół
w moim hufcu i mam to samo ;)

magda.suchan
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: magda.suchan » 08 mar 2009, 23:07

Oczywiście nim kampania ruszy będę otwarta na wszelkie "uwagi" i "dobre rady". Można zacząć pisać już teraz (promocja@zhp.pl), zwłaszcza jeśli uwag DaMo miałeś dużo.
Na razie pomysłów jest kilka, a pierwszym podstawowym jest zbadanie naszego wizerunku w społeczeństwie, bez takiej wiedzy nie można przecież robić kampanii wizerunkowej.

Zaś jeśli chodzi o przejmowanie obszarów i "ogarnięcie się". Przyznam, że najgorzej przejmuje się obowiązki, wydziały czy zespoły po DRUHACH VACATACH. Robią oni straszne zaległości! :)
phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”