a może duża akcja promocyjna na Polskę ???

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
ODPOWIEDZ
Carla-pwd
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Carla-pwd » 01 sie 2007, 12:39

Muszę zaznaczyć, że należe do Optymistów co nie koniecznie oznacza realistów :)
Mam pewien pomysł i proszę się zastanowić, przeanalizowac i odpowiedzieć, jeśli komuś się to nie podoba, bądź tez uważa, że coś jest nie tak to proszę nie tylko o krytyke, ale pozostawienie informacji, która może LEPIEJ przybliżyć ten pomysł do realizacji.

Czytam to forum ZHP i natknełam się na kilka rzeczy, które można by było połączyć (np. filmiki reklamowe, strony internetowe, opisy na gg) (może udałoby sie- dzięki znajomościom i kontaktom, albo poprostu pewnym delegacjom harcerskim). A mianowicie:

- Zrobić filmik reklamowy - np. Wydział Promocji- wybrał by najlepszy.
- Zrobić strone internetową (nie chodzi mi o główną strone ZHP ponieważ ja osoba mająca 22 lata i stopień pwd ośmielam się powiedzieć, że niestety ale, żeby znaleśc coś trzeba sie nieźle na siedzieć nad nią) - np. Wydział zajmujący się INTERNETEM- wybrałby najlepszą.
- Zrobić projekt kartek pocztowych- np. wydział specjlaności

i .... (no właśnie to " i " jest tutaj najważniejsze)

Wejść z tym wszystkim w całą POLSKę !!!

Porozmawiać i załatwić np. z onetem, interia, wp ażeby 22 lutego wkleili baner przez nas zrobiony na swój portal (baner będzie łączył się ze stroną)
Porozmawiać i załatwić z TVP 1 i TVP 2 i z telewizjami Regionalnym ażeby taką REKLAMę póścili 22 lutego np. o 9:00, 14:00 i 18:00
Może udało by się porozmawiać z Władzami miast ażeby można było wykorzystać chociasz 1 bilbord w malych miastach i kilka w wiekszych właśnie na NASZĄ ZHP reklamę na 22 lutego.
Wydrukować te kardki z duużym nakładem, a jak nie kartki to może reklamówki jednorazowe - powinno wyjść taniej (mam znajomą firmę, która to robi) i dać te reklamówki np. do sklepów papierniczych przed 1 wrzesnia (np. w następnym roku)

Niestety albo stety związane jest to z działaniem WSZYSTKICH środowisk, nie tylko osób, ktore fizycznie będą to wykonywać, ale hufców, czy nawet chorągwi w danych miastach na rozmowy uzgadniające, ale może warto sie nad tym zastanowić ??? może jak nie w 2008 roku 22 lutego to może uda się nam to zrobić 2009 albo 2010 ... Warto może zrobić ZRYW Ruchu azeby zabłysnąc.. może to nic nie da.. ale może właśnie w ten sposób WARTO się pokazać? Pewnie nie bedzie to takie łatwe jak się mówi/pisze, i zapewne będzie znacznie wiecej problemów ze zrealizowaniem tego niż stworzeniem np. reklamy czy filmu.

Ja uważam, że warto spróbować, może gdzieś się to uda.. może dzięki temu powstanie gdzies jakaś drużyna, może szczep, hufiec.

Ja jestem za... i oczywiście prężnie mogę w tym działać.
... Składam się z kropelek wspomnień, okruchów marzeń i pierwiastka nadzieji, szczypty uśmiechu i garści słonecznych promieni ...

Inspektorat HSG i HSRD WS GK ZHP-
pwd. Karolina Narolska

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 01 sie 2007, 13:12

Temat ciekawy ale za pewne rozbije się o kasę...

Co do strony to ładnie można ją przygotować i poprosić google.pl żeby jak już będzie zmiana loga google w ten dzień(a z tego co mi wiadomo w przyszłym roku ma być) żeby dali tam linka.

Oprócz tego coś na ZHP.pl może się pojawić ale to zależy od Promocji i Informacji(w sumie to ja nie wiem kto de facto się tym zajmuje) - WNT zajmuje się tylko techniczną stroną, cała treść, banery, regiony to już nie działka WNT.

Jeżeli chodzi o sprawy techniczne to ja jestem otwarty.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 01 sie 2007, 20:16

Taaa... a co chcecie promować ?
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Carla-pwd
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Carla-pwd » 01 sie 2007, 20:32

orcus jest nas dwoje.. to chyba dorbze niesadzisz???

a co do druha sikory hmm np. druha chcemy promować ;) i co może byc? bo jeśli nie to cały zwiazek jak druh nie chce ;)
... Składam się z kropelek wspomnień, okruchów marzeń i pierwiastka nadzieji, szczypty uśmiechu i garści słonecznych promieni ...

pwd. Karolina Narolska

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 02 sie 2007, 06:05

To może dookreślisz ? Ja promocji nie potrzebuję. U mnie wszystko promuje się samo, tak przez działanie :p, Więc skup się na Związku. Tylko co chcesz promować ??? Pamiętaj że harcerz nie kłamie.
Że jesteśmy nowoczesną organizacją wychowawczo patriotyczną ? Że świetnie zarządzamy majątkiem ? Że chodzimy w różowych trampkach ? Że mamy fajne mundury ? Że jesteśmy wogóle fajni zwłaszcza pląsając "misie dwa" ? Określ proszę co chcesz promować, jaka jest grupa docelowa Twojej promocji, czego się spodziewasz po tej promocji i jakie środki zamierzasz na nią przeznaczyć. Ale pierwsze określ co chcesz i po co chcesz. A żeby powstał jakiś szczep czy drużyna to potrzebujesz instruktora który to poprowadzi, a instruktora trzeba wychowywa sobie i wspierać na każdym etapie rozwoju. To może będziemy promować się jako organizacja świetnie wspierająca naszych liderów ??? Upsss, harcerz nie kłamie. Nie ma wsparcia, nie ma liderów. Właśnie ubyło nam 10 tys ludzi. Z braku promocji ? Czy może z innych powodów ?
A może jest tak że pierwsze produkt musi byc świeży i właściwej jakości a dopiero później powinno się go promować bo wciskanie bubla jest mało harcerskie ?
Chyba że chcesz promować konkretne środowiska które pomimo żadnego wsparcia organizacji i wybitnie niesprzyjających warunków (wide. najnowsze instrukcje) potrafią jeszcze jakoś działać ? Ale żadna w tym zasługa ZHP jako organizacji.
Z wyżej wymienionych powodów pytam jeszcze raz. Co chcesz promować ???
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 02 sie 2007, 08:58

Także jestem zwolennikiem akcji promocyjnej na dużą skalę. Co mamy promować? Organizację, nasze zadania, to co możemy dać młodym ludziom. A poza tym taka akcja powinna być nakierowana na polepszenie naszego wizerunku wśród Polaków, bo nie jest on najlepszy. Większość ludzi nie ma zielonego pojęcia o tym jak dział ZHP, jakie są nasze cele. Kiedyś w gronie instruktorskim rozmawialiśmy o wizerunku naszej organizacji, wniosek był jeden - nigdy nie będziemy mieli dobrego wizerunku jeśli na szeroką skale nie będziemy się reklamować. Tak, REKLAMOWAć, najlepiej w telewizji! Nie bójmy się słowa reklama - każdy produkt, nawet najlepszy, potrzebuje promocji, w tym także reklamy. :)
Ostatnio zmieniony 02 sie 2007, 09:00 przez KubaM, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 02 sie 2007, 09:30

No cóż, widocznie daleko bardziej entuzjastycznie niż ja oceniasz nasz produkt. Oczywiście można reklamować to co "możemy dać" jednak nie powinniśmy zapominać "co dajemy". Harcerska Metoda Wychowawcza jest w dalszym ciągu bardzo nowoczesna jednak nasza organizacja ma wyraźne problemy z jej stosowaniem posuwając sie do wydawania wewnętrznych regulacji uniemożliwiających wręcz jej stosowanie i skazujących nas na harcerstwo świetlicowe i zastępodrużyny. Co mamy promować ? Niemozliwość pracy metodą harcerską czy może drużyny łamiące świadomie wewnętrzne regulacje w imię stosowania metody harcerskiej ? Zanim zaczniemy się reklamować powinniśmy być nowocześni, przejżyści i jasno określeni. Nie da się promować produktu który nie wiadomo jaki jest, a mówienie o czymś, że jest swietne, podczas gdy takie nie jest, działa tylko na krótką metę, w dłuzszej perspektywie działa nawet szkodliwie.
Dlatego pierwsze posprzątajmy u siebie a dopiero później zaprośmy gości...
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 02 sie 2007, 09:48

Sikor ja to zrozumiałem jako akcję bardziej informacyjną na temat 22 lutego. Bo wielu ludzie nadal nie wie co to za dzień i dlaczego nagle pojawia się tak dużo ludzi dziwnie podobnie na zielono ubranych.

Ciekawym pomysłem jest zrobienie choć takiej medialnej akcji jak miały obchody 100-lecia skautingu. Bo jak to ładnie powiedział korespondent radiowej jedynki "Ja harcerzem nie byłem. Ale zawsze byłem sympatykiem" i chyba w trójce usłyszałem "dziś wszyscy jesteśmy harcerzami". To właśnie możemy pokazać bo nadal ufa nam blisko 70% społeczeństwa. Oni wiedzą że wychowujemy dobrych ludzi... Mi osobiście nie chodziło o promocję ZHP bo masz racje tu nie za bardzo znajdzie się co promować, ale o promocje ruchu harcerskiego. Żeby nie było o przeprowadzaniu staruszek(ilu z nas czeka na przejściu żeby przeprowadzić starszą panią?), żeby nie było o tym jak to wiernie legliśmy na polach różnych powstań, żeby nie było jakich idiotów często z siebie robimy. Jest przecież kilka rzeczy którymi harcerze na prawdę mogą się pochwalić.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Carla-pwd
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Carla-pwd » 02 sie 2007, 10:22

sikor pisze:Nie da się promować produktu który nie wiadomo jaki jest, a mówienie o czymś, że jest swietne, podczas gdy takie nie jest, działa tylko na krótką metę, w dłuzszej perspektywie działa nawet szkodliwie.
.
na ta chwile powiem ze bardzo szkoda ze masz taka wizje... skoro taka wizja to moze niestety udziebie jest tak dosc nieciekawie, wiecej powiem poznij gdy bede miec wiecej czasu

pwd. Karolina Narolska

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 02 sie 2007, 11:21

Carla-pwd pisze:skoro taka wizja to moze niestety udziebie jest tak dosc nieciekawie, wiecej powiem poznij gdy bede miec wiecej czasu
Tylko napisz po polsku ;)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 02 sie 2007, 15:24

lol.
Czy chcemy promować ruch harcerski przez pryzmat świąt? Wiem, jestem staroświecka. Jednak czy harcerstwo nie powinno reklamować się poprzez konkretne działania konkretnych środowisk? Dlaczego od nas odchodzą ludzie? Bo uważają, że większe korzyści mają z udania się na zajęcia do sekcji karate. Nie potrafimy zaoferować jako organizacja alternatywy. Pokazać dzieciom i ich rodzicom, że będąc w ZHP dziecko nie tylko nauczy się rąbania drzewa i układnia ognisk, ale także wyniesie umiejętności potrzebne w życiu i namacalne, odczuwalne bardziej niż poczucie odpowiedzialności. Stawiamy na rozwój, więc może kampania wyciągająca harcerzy z lasu, gdzie bytują jak ludzie pierwotni? Pokażmy, że harcerstwo to nie ruch ludzików stojących na baczność przy jakiś świętach <jeśli akurat nie mają nic do roboty w lesie>. Pokażmy, że lubimy nowe technologie, że naszym naturalnym środowiskiem jest świat znamy reszcie społeczeństwa- szkoły, szpitale, ulice.... tak to pisząc pomyślałam o plakacie z mechanikiem, lekarzem, informaykiem, prawnikiem i hasło: Wiele dróg na harcerskim szlaku.... Chyba zaczynam bredzić...
Czuwaj!
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

Carla-pwd
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Carla-pwd » 02 sie 2007, 17:53

19kldh pisze:Tylko napisz po polsku ;)
obiecuję, że się postaram (jestem dyslektykiem i nieraz mimo chęci nie zawsze mi wychodzi;/)
Magheru pisze:Dlaczego od nas odchodzą ludzie? Bo uważają, że większe korzyści mają z udania się na zajęcia do sekcji karate.
Wiec w takiej sytuacji może warto by było zwrócić sie do zaprzyjaźnionego &#8222;nauczyciela&#8221; karate, ażeby w ramiach biwaku/ obozu/ jednej soboty w miesiacu zorganizować zajęcia karate?
Magheru pisze:Nie potrafimy zaoferować jako organizacja alternatywy.
Myślę, że mamy wiele do zaoferowania &#8211; posiadamy przeciesz specjalności- tylko często brak pomysłu ;/
Magheru pisze:Pokażmy, że lubimy nowe technologie, że naszym naturalnym środowiskiem jest świat znamy reszcie społeczeństwa- szkoły, szpitale, ulice.... tak to pisząc pomyślałam o plakacie z mechanikiem, lekarzem, informaykiem, prawnikiem i hasło: Wiele dróg na harcerskim szlaku....
i własnie o to mi chodzi ;)

A teraz uzupełnie informacje, na które zwrócił dh. Sikor

NAZWA ZADANIA:
&#8222;Bądźmy czytelni, bądźmy widoczni, bądźmy otwarci&#8221;

ZAŁOŻENIA:
Misją ZHP i mojej skormnej osoby w tym zadaniu jest przyczynianie się (przy pomocy &#8211; jasnie dla harcerzy i mniej jawnie dla tych &#8222;zielonych&#8221; z poza organizacji- metody harcerskiej) do rozowju młodych ludzi w taki sposób, aby w pełni mogli wykorzystać swoje mozliwości intelektualne, społeczne, emocjonalne i fizyczne ajko jednostka i jako odpowiedzialni obywatele- czlonkowie wspólnot lokalnych, narodowych i międzynarodowych.

CEL:
- pokazanie ludziom kim jesteśmy, co robimy, że nie jesteśmy byle jakimi harcerzykami tylko zdolnymi do przeprowadzania staruszków przez ulicę- jeśli wymaga tego sytuacja to jak najbardziej przeprowadzamy tych państwo ;)
- pokazać, że należą do nas osoby z każdej sfery. Prawnicy, informatycy, lekarze, księgowi, sekretarki, że może dzieki przynaleźności do naszej roganizacji znaleźli swoją dorosłą drogę życia.
- pokazać, że nie jesteśmy jednolinijni tylko posiadamy do zaoferowania duży wachlaż zadań- od tego są specjalności. Przecies zu nas &#8222;KAŻDY ZNAJDZIE COS DLA SIEBIE&#8221; i że harcerstwo to nie tylko piosenki i zabawa w dzieci.&#8211; o tym własnie co mówiła dh. Magheru. Przeciesz wiekszość tych mlodych ludzi siedzacych na ławkach mogą zajmować się tym samym &#8211; np. Malowanie na mórach, ale legalnie- właśnie u nas według pewnych reguł ale specyficznie wprowadzonych (tak narzuconych, ażeby wydawało im się, że wyszło to od nich ;) )

KOSZTY:
- może uda się, że żadne ?
- może troszkę będzie trzeba na to wydać?
Tego nie wiem. Dlatego rzuciłam ten pomysł, ażeby chętni ludzie pomogli mi dowiedzieć się midzy innymi czy da się zrobić to bez kosztów (znajomi znjaomych, koledzy kolegów, kontakty, kontakciki ;) ) Gdybym to wszyskto wiedziała i miała jeden pomysł na tą akcję sama bym ja zorganizowała, a ja chce prosić o pomoc i chcę ażeby mogli sie pod nia podpisac i inni ;)

REALIZACJA:
Moje pomysły podałam, proszę o więcej ;). Im wiecej tym lepiej bo będzie z czego wybierać ;) i pomysłem może być wszyskto.. moga to być duże pomysły ale również może być to tylko hasło na plakat.. WSZYSTKO i OD WSZYSTKICH

A na koniec proszę wyrozumiałość a nie &#8222;szczucie&#8221; osób z pomysłami, bo właśnie przez takie podejście jakie pokazał dh. Sikor nikt nie wychodzi z inicjatywą, sądząc że i tak zostanie zgnieciony ;/ - a to troche mało fajne i raczje mało wychowawcze moim zdaniem.

Wiec UWAGA ja popieram każdy realny i malo realny ;) pomysł ;) I może warto (cel malo istotny ale jednak dający do myślenia) udowodnić niedowiarkom, że się TAK DA :)

pwd. Karolina Narolska

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 03 sie 2007, 10:22

Carla-pwd pisze:A na koniec proszę wyrozumiałość a nie &#8222;szczucie&#8221; osób z pomysłami, bo właśnie przez takie podejście jakie pokazał dh. Sikor nikt nie wychodzi z inicjatywą, sądząc że i tak zostanie zgnieciony ;/ - a to troche mało fajne i raczje mało wychowawcze moim zdaniem.
Nikogo nie szczuję :/
Po prostu "wiadro zimnej wody" jest czasem konieczne. Pomysły można mieć różne lecz podejście typu weźmy i zróbmy w ostateczności JEST SZKODLIWE. Taka akcja wychodzi nam bokiem. Jak myślisz skąd wzieło się pejoratywne znaczenie słowa harcerze używane w kontekscie niefachowego i bylejakiego zrobienia czegoś ? Niestety znaczenie to już dawno weszło do powszechnego użytku :/. To oczywiście tylko jeden aspekt sprawy.
Ale cóż, zawsze możemy się wziąć za ręce i odtańczyć "misie dwa" przecież wszystko jest pięknie.
Nie uważam by każda inicjatywa była warta popierania. Zanim coś zareklamuję muszę być pewien jakości tego czegoś. Tego wymaga zwykła uczciwość, i sądzę że właśnie to jest wychowawcze.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Carla-pwd
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Carla-pwd » 03 sie 2007, 10:47

ale widze druhu ze nie masz uwag juz teraz co do tej akji ?

pwd. Karolina Narolska

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 03 sie 2007, 11:24

sikor pisze:Zanim coś zareklamuję muszę być pewien jakości tego czegoś. Tego wymaga zwykła uczciwość, i sądzę że właśnie to jest wychowawcze.
Myslałem, że wystarczająco jasno określiłem swoje stanowisko w tej sprawie. Ale w takim razie może jaśniej. Dopóki mamy taką kaszanę w ZHP jak mamy (plajtujące chorągwie, nierealizująca swoich zadań Główna Kwatera, hufce widma, cuda gospodarcze, łamiący przepisy Przewodniczący ZHP i wiele innych "atrakcji" ) uważam, że powinniśmy się skupić na oczyszczeniu ZHP z nieprawidłowości a nie na akcjach promocyjnych. Bo jedyną kuracją w przypadku gangreny jest usunięcie gnijących komórek i w tym przypadku pozytywność (sprawdzająca się w przypadku wychowywania młodych ludzi) się nie sprawdza, a więc nie możemy pozostawić biegu spraw samym sobie i robić swoje, tylko musimy zwrócić swoją uwagę na centrum zdarzeń i zrobić co się tylko da by zapobiec dalszemu upadkowi naszej organizacji. Jakoś jestem przekonany że ubytek kolejnych 10 tys ludzi z ZHP jest spowodowany naszą wewnętrzną sytuacja a nie brakiem marketingu.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”