Przykład Nowoczesnej Promocji Środowiska

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 08 kwie 2007, 18:11

Rafal pisze:Jedno jest takie, że zdjęcia, poprzedzone tytułem z logo naszego zlotu, sugerują, że pokazują członków ZHP. A potem same "obce" zdjęcia. Nie ma w tym nic złego z jednej strony, tylko, że my w ZHP tego nie robimy co jest na zdjęciach. Rozumiem, że autor chciał pokazać takie harcerstwo jakiego by chciał, a nie takie jakim ono jest... ale dla mnie to niedpuszczalna manipulacja.

I druga rzecz. Nie przygotowujemy do pracy lekarzy czy innych profesjonalistów. Przekaz: teraz uczy się pierwszej pomocy jutro będzie lekarzem jest infantylny. Poprawny przekaz to: dzisiaj uczy się pierwszej pomocy, jutro będzie umiał pomóc na miejscu wypadku. Bo o to chyba chodzi w nauce pierwszej pomocy w ZHP, a nie o to by produkować lekarzy. I z innymi podanymi w filmiku przykłądami jest identycznie.
Rafał,

W odpowiedzi na Twój komentarz, jak też komentarze innych...

Aż dziw bierze, że w odniesieniu do tego filmu nikt jeszcze nie postawił tych jakże Fundamentalnych Harcerskich Pytań, które pojawiają się szybko na początku każdej dyskusji - po co? jaki jest cel? jaka jest grupa docelowa?

Otóż moi drodzy, jako autorka tego montażu (film to za dużo powiedziane) myślę, że znam odpowiedzi. Materiał powstał nie po to, aby rozpromować ZHP, nie powstał po to, aby pokazać co robią polscy skauci. To był materiał przygotowany aby pokazać IDEę miejsca programowego "Sprawności na całe życie". Był kierowany do potencjalnej zagranicznej kadry programowej (stąd też napisy są w języku angielskim). Poprzez zdjęcia z logo WOSM miał pokazać, że my tu w Polsce utożsamiamy się ze światowym Skautingiem i że śmiało możesz przyjechać i robić u nas zajęcia, bo robimy 'to samo' co skauci w innych krajach - nie musisz się obawiać, że Twoje zajęcia nie będą przystawały do 'naszego programu harcerskiego', bo to jest program który ma te same cele i przyczynia się do realizacji tej samej Misji, co program, który Ty relizujesz w swoim kraju. Celeowo wskazywał na pewien uniwersalizm - aby 'oswoić' taką zagraniczną kadrę z naszą organizacją.

Co do drugiej części prezentacji. Sprawności nie tylko pozwalają nabywać pewne praktyczne umiejętności, które możemy wykorzystać w życiu. To tylko jeden aspekt zdobywania sprawności. Poza tym rozbudzają i rozwijają zainteresowania. Oczywiście że nikt się tu nie uczy jak być lekarzem czy jak być architektem - do tego trzeba skończyć studia. Ale może dzięki temu, że kiedyś zdobywał 'higienistę', jakiś młody człowiek zacznie się interesować medycyną i pomaganiem innym i zdecyduje się w przyszłości na studia medyczne - to jest aż tak nieprawdopodobne? Aż tak przekłamane? Znów podkreślam cel tego filmiku - miał pokazać ideę miejsca programowego zlotu, a nie nasz program. Ponadto był kierowany do wewnątrz Ruchu - każdy skautowy lider od Australii po Zimbabawe chyba wie, że nie kształcimy żdanych lekarzy... daaaa...

By the way - nie wiem jak Ty Rafał, ale ja z dzieciakami robiłam każdą z rzeczy przedstwionych na zdjęciach, może oprócz badania chorych i robienia akcji pod auspicjami ONZ. To JEST moje harcerstwo - takie jakie chcę żeby było, i takie, jakie sama staram sie robić. Nie mogę odpowiadać za innych. I chciałabym żeby zagraniczni liderzy, którzy przyjadą na Kielce robić zajęcia, właśnie takie zajęcia robili.

Nestorka
phm. Joanna Nestorowicz
Pełnomocnik ds. zagranicznych
Chorągiew Stołeczna

Szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 08 kwie 2007, 21:25

A ja dalej uważam Asiu, że filmik zlotowy jest nieautentyczny (skoro wszyscy w ZHP też robią to co jest na filmiku, to czemu nie ma zdjęć jakichś harcerzy... rozumiem, że może być parę zdjęć skautowych, ale wszystkie?).

Z treści nie wynika odbiorca, a skoro wisi na tubie, to może oglądnąć każdy....

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

szuwar
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szuwar » 09 kwie 2007, 18:45

Witam
Odbiegajac nieco od tematu filmu zlotowego, a wracjąc do tematu filmów promujących
harcerstwo, chciałem napisać, że mnie w całej tej dyskusji troche zabolało stwierdzenie
Grabek pisze:Promocja harcerskich środowisk ? Żeby nie ten link na końcu w to bym
w życiu nie pomyślał, że to harcerze byli
Ja uwazam, że tworząc filmy promocyjne niekoniecznie jesteśmy jako harcerze
zobowiazani do używania logo, emblematów, szablonów strickte zethapowskich
czasami warto wyjsc poza pewne szablony, nie musząc nikogo na siłe przekonywać
że tak napewno jesteśmy harcerzami ...
Przeciez jadąc na rowerze wiadomym jest ze ubieramy sia jak kolarze, skacząc
ze spadochronem wygladamy jak skoczkowie spadochronowi, a wspinajac sie wyglądamy
jak osoby wspinające sie a nie jak harcerze ..., wiec zarzut staje sie dla mnie
raczej zarzutem bez pokrykcia, tymbardziej ze sam jestem osoba która harcerski
mundur ceni szczególnie pomimo tego, że działam w harcerskim klubie sportowym ...

Ponadto chciałem wrzucić do dyskusji o promocji w ZHP swoje trzy grosze ...

Otóż kilka lat temu stworzyłem pewien film, który zakładałem, że nigdy nie zostanie
wykorzystany jak film promocyjny (nadal to utrzymuje) ma on bardziej charakter
pamiatkowy, jednak patrząc na dzisiejsze filmy promocyjne uwazam ze
ten który wówczas stworzyłem wyznacza moim skromnym zdaniem pewiem
kierunek dla filmów promocyjnych

Odrazu zaznaczam, że podkład muzyczny nie jest przyjemny dla przecietnego
słuchacza, i wymaga sporej dawki tolerancji jednak uzycie takiej formy spowodowane
było tym ze zalezało mi na uzyskaniu dynamiki, tymbardziej ze "filmik" powstał
na bazie tylko zdjęć ...

Jeżeli ktos miałby problem zeby doszukać sie elementów strickte harcerskich
to informuje, że powstał on w opraciu o akcje która zorganizowałem 2 lata temu
czyli Harcerze na Maraton, co było przyczynkiem do powstania organizacji
przez nasz klub HKS Hades - I Mistrzostw Polski Harcerzy w Maratone ( w ramach
maratonu Poznań)

Mam swiadomość, że filmik nie jest idealny, stworzyłem go ucząc sie programu
i na pewno wymaga wiele poprawek, jednak jak pisałem wcześniej kierunek który
obrałem przy jego tworzeniu wydaje mi sie słuszny

Dodam jeszcze ze plik jest dosyć długi bo zawiera ponad 3 minuty materiału
a do sciagnięcia jest pod tym linkiem TUTAJ

pozdrawiam
Bartek

jimmmm
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jimmmm » 09 kwie 2007, 23:14

szuwar pisze:Ja uwazam, że tworząc filmy promocyjne niekoniecznie jesteśmy jako harcerze
ze spadochronem wygladamy jak skoczkowie spadochronowi, a wspinajac sie wyglądamy
jak osoby wspinające sie a nie jak harcerze ..., wiec zarzut staje sie dla mnie
raczej zarzutem bez pokrykcia, tymbardziej ze sam jestem osoba która harcerski
mundur ceni szczególnie pomimo tego, że działam w harcerskim klubie sportowym ...
Wydaje mi się, że tytuł tego wątka powinien brzmieć: przykład nowoczesnej promocji środowiska harcerskiego.
Promujemy środowisko harcerskie, które zajmuje się sportem, czy po prostu klub sportowy? Bo, jeśli to pierwsze, to jednak powinno to być wyraźnie zaznaczone. Niestety jedyne czego się dowiadujemy, to że: HKS Hades, a nie każdy wie, że skrót ten oznacza Harcerski Klub.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2007, 23:15 przez jimmmm, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. piotr jim jamróz
www.1jdwszlak.pl
VI szczep harcerski "chwaty"

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 09 kwie 2007, 23:54

szuwar pisze:(...)jako harcerze
jak osoby wspinające sie a nie jak harcerze
...
1. nie musimy koniecznie oklejać ani siebie (jako aktorów), ani materiału (jako gotowego tworu) emblematami ZHP, możemy skorzystać z ogólnoskautowych motywów :)
2. sam osobiście jeżdżąc sobie na rowerze (gdzie doceniam krój, materiały i dobór odzieży właśnie rowerowej, nie codziennej), nosiłem sobie na oddychającej koszulce, przy obcisłych galotkach chustę na szyi - i podobało mi się to.
chodząc po górach w tegorocznego sylwestra - też zdarzyło mi się chustę na szyję wrzucić.
wspinacze jak wspinacze - czasem łoimy w koszulkach z emblematami harcerskimi (tak przynajmniej zauważyłem przez 1,5roku pracy na ścianie).

Rafale - piszesz, że film MP "SnCŻ" jest nieautentyczny - przedstawia nie to, co robimy. pojawia się pytanie, które już ktoś kiedyś zadawał - czy promując nasz ruch, jego realizację na terenie Polski chcemy PROMOWAć (a więc kształtować pozytywny wizerunek, zachęcać) to, z czym się nie zgadzamy, co nam się nie podoba czy PROMOWAć to, co jest w tym ruchu najlepsze, godne naśladowania i rozpowszechniania? tym bardziej, jeśli wiemy, że autorka takie rzeczy naprawdę robiła ;)

co do zarzutu, że kształcimy lekarzy - moja skromna wiedza nie pozwala mi stwierdzić, że nigdzie na świecie ruch skautowy nie szkoli lekarzy, ale podpierając się jakimś tam doświadczeniem mogę sobie odnieść je do reszty świata i przekonać się, że nikt na coś takiego by nie wpadł, no tej :)
zdobywając sprawności harcerz rozwija swoje zainteresowania - "POSZUKUJE", odkrywa to, czego jeszcze nie zdążył odkryć. sprawności są przepięknie kolorowaną okładką książki - na tyle barwną, żeby zachęcić harcerza do jej otwarcia! zresztą, co ja Ci będę tłumaczył :)
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

szuwar
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szuwar » 10 kwie 2007, 00:54

kiubik pisze:2. sam osobiście jeżdżąc sobie na rowerze (gdzie doceniam krój, materiały
i dobór odzieży właśnie rowerowej, nie codziennej), nosiłem sobie na oddychającej
koszulce, przy obcisłych galotkach chustę na szyi - i podobało mi się to.
no zgadza sie, ja pójde dalej i powiem ze nasza koszulka kolarska posiada logo
mocno kojarzące sie z harcerstwem czyli różę wiatrów, oraz nazwę klubu :)
co odróżnia nas od zwykłych kolarzy i sugeruje pozostałym kim tak naprawde jesteśmy
(choć przyznaje ze w filmiku nie jest to widoczne)

Jednak chodzi mi o fakt ze dla Grabka i tak było to mało harcerskie...
Ja uwazam, że w filmie nie musza sie pojawić elementy
sugerujące ze na 100% jesteśmy harcerzami bo moze to wprowadzić
pewna sztucznosc, lub moze czasem zburzyć całą koncepcje i założenia filmu
jimmmm pisze:Promujemy środowisko harcerskie, które zajmuje się sportem, czy po
prostu klub sportowy? Bo, jeśli to pierwsze, to jednak powinno to być wyraźnie
zaznaczone. Niestety jedyne czego się dowiadujemy, to że: HKS Hades, a nie każdy wie,
że skrót ten oznacza Harcerski Klub.
hmm no wiadomo ze chodzi o klub harcerski - środowisko harcerskie zajmujące sie sportem
jednak należy pamiętać, że dla wielu osób z poza harcerstwa jesteśmy odbierani jako
jeden z tysiecy klubów sportowych w naszym kraju ...

Dla nas filmiki promocyjne maja następujące znaczenie i role do odegrania:

- pozyskiwanie nowych członków wsród harcerzy (głównie wędrownicy i instruktorzy,
ale także starszyzna mająca potencjał do ciekawego i co wazne profesjonalnego działania)

- przedstawienie profilu klubu do szerokiej wiadomosc wśród osób z poza harcerstwa jak
i wśród harcerzy (widać po wypowiedzi Rafała ze odniosło to skutek), ale takze w celu
pozyskania osób wspierających, partnerów, i co ważniejsze sponsorów :-)

a tych ostatnich niekoniecznie interesuje to, ze jesteśmy harcerzami w mundurkach
tylko właśnie to ze mamy potencjał i umiejętnosci (naturalnie zdobyte w harcerstwie)
które mogą zostać gdzieś tam wykorzystane (np w mediach). Wówczas sponsor chetniej
"zainwestuje" w taka medialna grupe.
Nie chce polecieć banałem, ale jak dla mnie ...cel uświęca środki ... i moim zdaniem
tworząc filmy promocyjne w ZHP mozna gdzies tam celowo stosować pewne ograniczenia
lub uproszczenia, byle by film był ciekawy, wiarygodny, i interesujacy ...

A ja i tak wiem swoje ze największa magia w ZHP to ludzie, mundury, ognisko, i góry
:)
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2007, 00:55 przez szuwar, łącznie zmieniany 1 raz.

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 10 kwie 2007, 03:06

szuwar pisze:nasza koszulka kolarska posiada logo
mocno kojarzące sie z harcerstwem czyli różę wiatrów, oraz nazwę klubu :)
co odróżnia nas od zwykłych kolarzy i sugeruje pozostałym kim tak naprawde jesteśmy

Jednak chodzi mi o fakt ze dla Grabka i tak było to mało harcerskie...
nie obraź się, ale nie wydaje mi się, żeby róża wiatrów albo skrót "HKS HADES" to były elementy, po których potencjalny obserwator rozpozna harcerzy. róża wiatrów to mi się głównie ze starymi okrętami kojarzy (albo z logo Harcownika, które robiłem ;) ), HKS przeciętnemu zjadaczowi chleba z niczym a HADES z mitologią.

hmm no wiadomo ze chodzi o klub harcerski - środowisko harcerskie zajmujące sie sportem
obawiam się, że jimmmmowi chodziło bardziej o to czy używanie narzędzi - korzystanie ze specjalności (sportu) nie jest istotniejsze niż osiągnięcie celu (Misja ZHP).
- pozyskiwanie nowych członków wsród harcerzy (głównie wędrownicy i instruktorzy,
ale także starszyzna mająca potencjał do ciekawego i co wazne profesjonalnego działania)
no ok, jeśli uważasz, że się do tego ten filmik nadaje, to super. rozumiem, że mówimy o harcerzach, instruktorach, którzy znają skrót HKS i rozpoznają Wasze zielone koszulki (btw: rozbraja mnie jeżdżenie w tych zielonych koszulkach, sportowych butach a do tego M65 :] )
przedstawienie profilu klubu do szerokiej wiadomosc wśród osób z poza harcerstwa jak
i wśród harcerzy (widać po wypowiedzi Rafała ze odniosło to skutek), ale takze w celu
pozyskania osób wspierających, partnerów, i co ważniejsze sponsorów :-)
czyli nie promować harcerstwo bezpośrednio, ale korzystając z filmu, który dla osoby postronnej wymaga dodatkowego komentarza ("bo my to wszystko wynieśliśmy z harcerstwa") a raczej promować HADES jako grupę sportową (tutaj kolarską), która nie obnosi się (poza skrótem HKS i różą wiatrów) z przynależnością do Związku Harcerstwa Polskiego.
A ja i tak wiem swoje ze największa magia w ZHP to ludzie, mundury, ognisko, i góry
coś chyba niektórych z nas chcesz tutaj podejść ;)
phm. Jakub Król

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 10 kwie 2007, 10:15

kiubik pisze:obawiam się, że jimmmmowi chodziło bardziej o to czy używanie narzędzi - korzystanie ze specjalności (sportu) nie jest istotniejsze niż osiągnięcie celu (Misja ZHP).
Nie bardzo rozumiem takie stawianie problemu w kontekście ww. filmu. To jest filmik promocyjny a nie dokumentacyjny, a tym bardziej nie jest on książką pracy HKS-u. Filmik służy promocji HKS-u skierowanej do grup wymienionych przez Szuwara, a nie promocji harcerstwa jako takiego. Można rozmawiac o jakości i skuteczności tego fikmiku, natomiast nie widzę podstaw żeby traktować go jako punkt wyjścia do dyskusji ogólnej "ile % harcerstwa w harcerskim klubie sportowym"

kiubik pisze:czyli nie promować harcerstwo bezpośrednio, ale korzystając z filmu, który dla osoby postronnej wymaga dodatkowego komentarza ("bo my to wszystko wynieśliśmy z harcerstwa") a raczej promować HADES jako grupę sportową (tutaj kolarską), która nie obnosi się (poza skrótem HKS i różą wiatrów) z przynależnością do Związku Harcerstwa Polskiego.
Tak, sądzę że o to właśnie chodzi!!!
Hades jest klubem, którego wszyscy członkowie jednocześnie wędrownikami lub instruktorami w drużynach wędrowniczych, harcerskich i zuchowych, pełnią także funkcje w KH, KSI i KR. Nie ma ani jednej osoby, która byłaby TYLKO w Hadesie i w zadnej innej podstawowej jednostce organizacyjnej ZHP. Filmik ten może pokazywać ludziom w wieku 16-25 lat że oprócz podstawowej działalności w drużynie i pracy na rzecz młodszych, w ZHP można także nadal samorealizować się w gronie rówieśników, właśnie w HARCERSKIM klubie sportowym (w którym kolarstwo jest zresztą tylko jednym z kilku kierunków działania).
kiubik pisze:
coś chyba niektórych z nas chcesz tutaj podejść ;)
Działalność Hadesa i drużyn do których należą członkowie Hadesa jest dobrym przykładem że można doskonale godzić "romantykę" harcerstwa z nowoczesnym podejściem do programu i specjalności, więc Szuwar nikogo nie musi "podchodzić" :-)
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 10 kwie 2007, 11:08

Lucumon pisze:Nie bardzo rozumiem takie stawianie problemu w kontekście ww. filmu.
(...)
natomiast nie widzę podstaw żeby traktować go jako punkt wyjścia do dyskusji ogólnej "ile % harcerstwa w harcerskim klubie sportowym"
Oczywiście, że nie będziemy takich wniosków wyciągać na podstawie jednego filmu. Nie chcę nikogo atakować, chciałem tylko (czy mi się udało wie tylko on) zinterpretować słowa jimmmma.
Chcąc prowadzić taką dyskusję należało rozpatrywać całość działalności Klubu nie tylko ten trzyminutowy materiał. Wierzę, że znalazłoby się wiele argumentów za wysoką jakością pracy HKS HADES.
Tak, sądzę że o to właśnie chodzi!!!
(...) Filmik ten może pokazywać ludziom w wieku 16-25 lat że oprócz podstawowej działalności w drużynie i pracy na rzecz młodszych, w ZHP można także nadal samorealizować się w gronie rówieśników, właśnie w HARCERSKIM klubie sportowym (w którym kolarstwo jest zresztą tylko jednym z kilku kierunków działania).
wybacz, ale IMHO, ten film nie pokazuje, że można realizować się "właśnie w HARCERSKIM klubie sportowym", tylko w klubie sportowym (rowerowym stricte).
Działalność Hadesa i drużyn do których należą członkowie Hadesa jest dobrym przykładem że można doskonale godzić "romantykę" harcerstwa z nowoczesnym podejściem do programu i specjalności, więc Szuwar nikogo nie musi "podchodzić" :-)
chyba niepotrzebnie odebrałeś to jako atak :)
pozdrawiam ciepło, bo coś nam się słońce w Poznaniu schowało :)
phm. Jakub Król

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 10 kwie 2007, 11:44

Fajnie, że tyle osób chce dyskutować o promocji filmowej ZHP. Dlatego podyskutujmy o różnych przykładach tej promocji. Proponuję już nie dyskutować o tym jednym filmie, a spojrzeć też na inne. Może te ostatnie 3 (108 WDS), których linki podałem? Ciekawi mnie co o nich powiecie ;-)
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

szuwar
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szuwar » 10 kwie 2007, 17:39

No jak dla mnie dyskusja czy bardziej harcerska jest koszulka kolarska z różą wiatrów
czy chusta noszona podczas wędrówki po górach, jest nieco śmieszna, choć zapewne
można by na ten temat w dyskusji wyczerpać sporo energii...

Wracając zatem do tematu wątku czyli filmu promującego swoje środowisko to uważam
ze filmy 108 WDS mają jedną silna stronę, na pewno trafią do młodych chłopaków
w wieku ok 16lat którzy zamierzają sie sprawdzić jako młodzi twardziele, wiem to z
autopsji ale nie 16 latka tylko dwudziestokilkuletniego instruktora mającego kiedyś w
swojej drużynie 15 chłopa w wieku 15-17 lat dla których wszelkie manewry, paintball,
techniki linowe, czy tez słynne wyjazdy na MRU to było to co tygrysy lubią najbardziej
Jeśli celem tych filmów jest właśnie pozyskanie takich ludzi to jest to moim zdaniem
strzał w 10, natomiast nie traktuje tych filmów jako filmy promujące ZHP
(nie, że sie nie nadają, ale po prostu nie o tym ten wątek)

Dodam ze dzięki takim filmikom można łatwiej nawiązać kontakty z potencjalnymi
lokalnymi partnerami typu: jednostka wojskowa (poligon), policja, straż pożarna
lub jakaś inna grupa surviwalowa

Michmis
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Michmis » 10 kwie 2007, 18:49

Ja w takim razie zmienię tor dyskusji- jako że do filmików 108 WDS nie dodam nic więcej oprócz:

-Film przedstawia działania drużyny... wiadomo co robią. To plus
-Nie wiadomo po co to robią. Czy to zabawa? Widać jak ktoś dostaje w łeb... tuż obok namalowanego czołgu...
-Film dotyczący stricte naboru- bardzo treściwy- przedstawia dziedziny którymi zajmuje się drużyna. Myślę że tak przedstawiając drużynę można trafić do szerokiego grona odbiorców. Każdy znajdzie coś dla siebie.
-Film z paintballem- myślę że na prawdę świetny na pamiątkę do oglądania zimowymi wieczorami, ale chyba nie powinien ujrzeć światła dziennego jako ukazujący w pełni działalności drużyny w celu jej promocji. Pokusiłbym się o jakąś grę, zaplanowanie działania, ukazanie taktyki, podkreślenia kto z kim i dlaczego.

Jak już napisałem zmienię trochę tor dyskusji... może warto tutaj napisać jak każdy z nas widzi promocję poprzez film. Można tu dawać uwagi techniczne- co do dynamiki, muzyki, ujęć itp. ale przede wszystkim co do idei.

Mam do was w takim razie pytanie... logo na początek czy na koniec? Może ukazując grupę ludzi robiących coś cfajnego należałoby zaciekawić widza a na koniec zaskoczyć go (?) tym że są oni harcerzami i robią to bo tak jest w programie? Może na odwrót, gdy widz będzie się spodziewać czegoś nudnego jak plumkanie na gitarce przy ognisku albo owijanie bandażem 200 raz poszkodowanego, należałoby go zaskoczyć działaniem, akcją?

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 26 lip 2007, 22:42

Wiecie jaki jest główny problem w promocji ZHP? Że jako ZHP tak na prawde mamy okreslone JAK coś robimy, PO CO to robimy, ale nie mamy określonego CO robimy. W sumie to może i dobre podejście dające dużo swobody, ale weź zareklamuj "wszystko". Bo przecież harcerze, szczególnie wędrownicy moga robić WSZYSTKO. O ile robią to zgodnie z PH, w celu wychowawczym, w systemie małych grup, itp.

Ale prawda jest bardziej bolesna. Często nie robiimy "wszystkiego". Tylko biegamy jak idioci przebrani za wojsko i to tez chcemy pokazac na filmikach. Ot jak w tych poprzednich, które tu się pojawiły. Bo to fajne takie, możma wstawić jakiś dzwięk z quake, half life czy innej gry.

Kiedy indziej wychodzi nam totalny kicz w stylu "romantyczny roman ze swą gitarą" lub wręcz film szkleniowy Młodzieży Wszechpolskiej (flaga, flaga, orzeł, Polska, flaga, orzeł, flaga). Do tego napisy czcionką typu script i kicz jak sie patrzy.

Albo wesołe harco-polo rodem z różnych festiwali harcerskich (tirli tirli la la la).
Albo pląsy. Yeah. W wykonaniu 20 latków najlepiej.

Promocja ma zawsze pokazywac najlepsze strony danego przedsięwzięcia. Tylko to musi być zgodne z tym co chcemy osiągnąć / pokazać. ale my tego w ZHP nie wiemy. Nie ma nadal opracowanej "harcerskiej marki". Wiem, wiem, przynudzam z tym. Ale prawda jest taka, że każdy będzie chciał pokazac co innego, na co innego położyć nacisk. Trudno.

Ważne, żeby pamiętać że film jest dla GRUPY DOCELOWEJ. I chociaż nas pokazywanie kolejnej twarzy z obozu może radować, to człowiek z zewnątrz zerknie i pomyśli "eee?".

I jeszcze jedno - do tego po prostu trzeba mieć smak. Gust. To coś. Coś co w dużym powiększeniu decyduje o tym czy będziemy Spielbergiem, czy reżyserem filmów klasy Z.

Moim zdaniem Misiek "to coś" ma. Owszem film rowerowy jest trochę za długi i za monotonny. Ale ma "to coś". Szczególnie na początku. Fajny pomysł, fajne kolory, fajne światło, dobra muzyka, dobry montaż.

pozdrawiam
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 27 lip 2007, 09:38

nie czytałem całego wątku bo czasu nie mam ale oglądałem film od którego się od którego cała ta dyskusja,

a) film fajny blisko amerykańskich choć nie wiem kiedy uda nam się je doścignąć...

b) przepięknie promuje jazdę BEZ KASKÓW w terenie leśnych zwróćcie uwagę że jeśli jest organizowana jaka kolwiek poważna impreza rowerowa podstawowym wymaganiem oprócz roweru jest KASK i jeszcze raz KASK ;-)

to tyle moich uwag ;) ale inicjatywa fajna, liczę że kolejna będzie lepsza

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”