Promocja a budynek GK ZHP

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
Zablokowany
Ewa Gąsiorowska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Ewa Gąsiorowska » 03 lis 2006, 09:19

Witam,

Kiedy mieszkałam przy Konopnickiej, oczywiscie zaczytywałam się Tyrmandem.
Kiedy mieszkał w tym budynku, jego okna wychodziły na ul. Frascati... Tym sposobem spełniło sie jego marzenie z dzieciństwa...

"Zły" zaczyna się od opisu szarugi na Placu trzech Krzyży, dalej - są opisy ruin tam, gdzie dzisiaj są Aleje Jerozolimskie... Do tego - opis parku z tyłu, za Gką, gdzie porzucono zwłoki dziennikarza - kiedy tamtędy przechodziłam, czułam dreszcze...

No i miłostki Tyrmanda, na korytarzach budynku przy Konopnickiej..

**
Dzisiejsza Wyborcza napisała:

"Leopold Tyrmand, wielki lokalny patriota, doczekał się swojej tablicy. Jej odsłonięcie to początek trzydniowego Festiwalu Warszawskiego "Niewinni czarodzieje", który ma przypomnieć warszawską atmosferę lat pięćdziesiątych
Tablica zawisła na gmachu YMCA przy ul. Konopnickiej, gdzie w latach 1946-55 mieszkał Tyrmand".

Dobre, prawda?

Budynek YMCA....

Nie rozumiem, dlaczego taki tekst pojawił się w artykule.
Oczywiscie, był to budynek YMKi przed wojną, ale od kilkudziesięciu lat to budynek GK ZHP...Roszczenia YMKI o zwrot budynku nie zostały uznane przez sąd...
External Representatives Pool - WAGGGS Europe Region

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 03 lis 2006, 09:41

Tam napisał "Złego" i "Dziennik 1954". Niedawno pod patronatem Gazety Wyborczej odbyła sie w Warszawie Gra Miejska - śladami postaci i wydarzeń ze "Złego". Niestety nie mogłem w niej uczestniczyć, gdyż kolidowała z zajęciami na moje uczelni. A szkoda - bo ostro bym zawalczył :-). Można był "kupić cegłę" w jednej z bram na Podwalu, czy też odwiedzić inżyniera Wilgę w jego warsztacie.
Ha - do końca lat 80-tych na Placu Trzech Krzyży stał kiosk w którym Kalodont sprzedawał prasę. Teraz stoi tam nowoczesny biurowiec.

Myślę, iz zwrot "gmach YMCA" został użyty, dlatego, iż sam Tyrmand tak określa go w swoim dzienniku.

Pozdrawiam wszystkich fanów i fanki Tyrmanda ;-).
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”