Płyta CD

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 28 cze 2006, 10:13

Jedrzej pisze:
g00rek pisze:
Jedrzej pisze:Zresztą nie jest tak, że wszyscy się będą nabijać z tej płyty, śmiać. U mnie jest odwrotnie. Zresztą każdy harcerz w moim szczepie dostanie tą płytę.
A piosenki te w większości są u nas śpiewane (no może poza Płonie ognisko w lesie i Wędrowiec, a Bieszczadzkie reggae bardzo rzadko).
Bieszczadzkiego reggae prawie nigdy nie śpiewaliśmy, a reszta rzeczywiście jest śpiewana. Płonie ognisko w lesie chyba tylko jako parodia, jakoś w 94 roku :P

(...)Chodzi o to, żeby nie utrwalać tego wizerunku. Co innego odbió przez HARCERZY, co innego przez ludzi spoza. A przede wszystkim musimy się skupić na ludziach poza, prawda? Tych co mamy - już mamy. Zainteresujemy ich programem, czy inymi sprawami. Ale do tych spoza trzeba skierować przekaz. Taki który skumają.

Ja się po prostu posłużyłem swoim środowiskiem, jako najbliższym. U mnie nikt się nie z niej nie śmiał. A i z innych środowisk (naszego) hufca też dostałem SMSy, że płyta jest OK.
I to własnie od gimnazjalistów. Widać nie przyjeli tego tak negatywnie jak Ci się zdaje.

A co do naborów. Ostatnio mamy kłopot w środowisku właśnie z grupą starszo harcersko wędrowniczą. Wciąż przychodzą nowi. I to bez żadnego naboru. Wiek 18 - 19 lat to już kilka nowych osób. Kupują mundury, chodzą na akcje zarobkowe. Ostatnio nawet jechali do mnie do GK w mundurach (nowych) :).

Ale może rzeczywiście patrzę przez pryzmat swojego środowiska, a ono zawsze było inne.;)
Jędrzej... nie zrozumiałes g00rka. Nie chodzi o to, jak ta płyta zostanie odebrana przez harcerzy.

Chodzi o to, jak ta płyta zostanie odebrana przez potencjalnych harcerzy. Osoby w wieku harcerskim, które może kiedyś będą chciały wstąpić do harcerstwa.

Czy ta płyta pomoże im w podjęciu decyzji o wstąpieniu do harcerstwa, czy nie pomoże?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 28 cze 2006, 10:33

Tylko że może się okazać że na takim CD znajdą się głównie utwory nie używane w drużynach ;)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 28 cze 2006, 11:34

abstrahujac od samego pomyslu
poprosilem przyjaciela z wawy aby nabyl mi 2 plytki i wyslal poczta
i oto listonosz przyniosl, chwila drzenia rak przy rozpakowywaniu i juz jest w napedzie, siada w kolo grupa harcerska /wlasnie pakujemy kwaterke na oboz/ i ?........
nie zabierzemy jej na oboz, bo jeszcze nasi harcerze zaczeliby tak spiewac.

Idea - super
wlozony wysilek - szacunek
wykonanie - udajmy, ze tej plyty nie bylo.
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 28 cze 2006, 12:05

edekk pisze:Idea - super
I wydaje mi się, że to jest zasadniczy punkt w którym się różnimy.
edekk pisze:wlozony wysilek - szacunek
Tu natomiast się zgadzamy.

A jeszcze jedna uwaga do g00rka - czy nie uważasz, że patrzysz na temat zbyt "wędrowniczo"?? Zgadzam się, że dla wędrownika, czy nawet gimnazjalisty taka płyta to koszmar. Ale dla 10-latka, a tym bardziej 10-latki??
Ostatnio zmieniony 28 cze 2006, 12:06 przez kubakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Sieczko

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 28 cze 2006, 13:46

Drogi kubakubo, kazde dzialanie promujace nasza organizacje na zewnatrz, czy tez wspomagajace nas wewnatrz jest ok.
Drobny warunek, aby efekt nas nie cofal zamiast popychac naprzod.

Pozatym mysle, ze w chwili obecnej GK po doswiadczeniach z tym "wydawnictwem" wyciagnie wnioski, przygotuje sie lepiej. Jak dla mnie dostrzeglem nastepny kanal informacji gdzie w niedrogi sposob moge prowadzic dzialalnosc promocyjna ZHP w naszym srodowisku, jak tez "produkowac" serwisy informacyjne dla nas samych.

Mimo moim zdaniem fatalnego produktu finalnego uwazam, ze warto rozwijac pomysl.
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 28 cze 2006, 14:08

Szanowny edekku - mysle, ze sie zgadzamy w tej kwestii.
Pisząc "idea" miałeś na myśli sam pomysł dołączenia płyty do gazety. Zgadzam się - tak idea jest ok.
Ale ja pod hasłem "idea" rozumiałem ideę wydania płyty piosenkami typu "Płonie ognisko w lesie" utrwalającej przestarzało-infantylny wizerunek ZHP.
Chyba chodziło o inne rozumienie tego samego słowa.
I ciągle jestem ciekawy ustosunkowania się g00rka (i nie tylko) do tego czy, aby na poziomie 10-latka/10-latki taka płyta to już może nienajgorzszy pomysł? Nie wiem czy tak jest - tak sobie dumam nad tym.
Jakub Sieczko

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”