Regiony.zhp.pl

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 08 cze 2006, 17:40

Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie:)
Tak sobie czytma czytma i czytam i cieszę się, że właśnie tacy mistrzowie potyczek słownych internetowych i realowych zainteresowali się nowym "dzieckiem" Wydziału uwaga INFORMACJI nie zaś PROMOCJI. To tak na poczatku wyjaśnienie ;) Drodzy "wujkowie" bo tak nalezy WAS :) traktować proszę,żeby nie "pastwić" się na samym poczatku nad owym "dzieckiem", które ma uwaga dopiero 3 miesiące, ale konstruktywnie podsuwać pomysły, które pomogą mej osobie jak i korespondentom je kształtować. Każda sugestia i pomysł wysłany na adres regiony@zhp.pl zostanie przeczytany a i mam nadzieję, że wykorzystany. Nie lubie dyskutować dla samej dyskusji dlatego pozwolicie, że odpowiem na część wątpliwości, które znalalazły się w wypowiedziach. Po przydługim wstępie zacznijmy;)))
Dlaczego powstał ranking regionów?
Bo ...jest to docenienie tych, którzy zaangażowali się w postawanie nowego serwisu. Którzy widzą potrzebę pokazania "dołów" (nie lubie tego zwrotu i podziałów) naszej organizacji. Serwis regiony i jego pomysł był troche wzorowany na bratnim serwisie ZHR, wzrowany ale to nie oznacza, że tożsamy z nim;)
To dobrze, że jest miejsce w którym drużyna z Hufca X może się pochwalić tym co zrobiła i zaprosić na ciekawą i niekonwencjonalną harcerska grę czy rajd. Bowiem takie mają być REGIONY dla Wszystkich, którzy mają INFORMACJE i chcą ją podać do publicznej wiadomości. Regiony to taka platforma porzumienia i pokazywania organizacji na każdym jej poziomie. Serwis jest także kopalnią informacji dla dziennikarzy, którzy wierzcie mi przez ten czas dzwonili i wykorzystywali inf. zawarte na tej stronie. Chyba właśnie o to chodzi. By pokazywać harcerstwo w spósob ciekawy i niekonewencjonalny. Taki też cel postawiłem sobie podejmując się budowania zespołu regiony zhp.pl. 3 miesiące to czas w którym udało się pozyskać 3 mega aktywnych korespondentów , pozostali też sie zgłaszają. Co do cenzurowania newsów bez wiedzy choragwi to wierzcie, że nie wszystkie newsy trafiają na stronę. "Newsowcy" są umocowani w zespołach promocji i informacji swoich macierzystych chorągwi, ale ich zadaniem jest docierać do hufców i szczepów i drużyn i sprawdzać informacje.
Czy ów ranking był potrzebny? TAK uważam, że tak i będzie on uaktualniany cyklicznie. Ja widzę tego sens. Co do aktywności środowisk i liczby newsów. Powstało narzędzie, które może ułatwić wymianę informacji na różnych poziomach naszej organizacji. Sami wiecie, że często owa wymiana najzwyczajniej w świecie kuleje. Pomysł się narodził i już działa. Można i trzeba go modyfikować i do tego i Wasze głosy są potrzebne. Mówcie o regionach i pokazujcie je u siebie. Dawajcie dobre "newsy";) a zobaczycie, ze to się opłaci. Liczę na to, że tak konstruktywne grono pomoże serwis współtworzyć. Czy usuwać "niekatywne chorągwie"? W jaki spósób motywować środowiska do dalszej pracy? Jak rozwiązać nurtujące problemy techniczne? Te pytania pozostają ciągle otwarte:)
No i może jeszcze tak na koniec. Pamiętajcie, że zarówno ja jak i moi korespondenci nie pobierają za tworzenie i zbieranie informacji do strony żadnych pieniędzy.
Drodzy "wujkowie' chciałem jeszcze dodać, że to jest moja ostatnia wypowiedź w tej sprawie na tym forum. Dlaczego? Bowiem mam czasem dość "akademickich dyskusji" Na wszelkie sugestie czekam meilowo no moze czasem na gg;)
CZUWAJ
Błękitne Niebo /I
Ostatnio zmieniony 08 cze 2006, 17:44 przez Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 09 cze 2006, 08:16

Nie wiem czy ranking jest potrzebny, ale widzę sens jego istnienia. Harcerstwo ma uczyć, na każdym poziomie. Niewątpliwie przepływ informacji kuleje, jeśli taki ranking może kogoś zmotywować do podjęcia się np. bycia korespondentem regionalnym, czy też np kogoś z władz chorągwi do szukania osoby która tam właśnie znajdzie pole służby i dzięki temu odnajdzie swoją drogę życiową albo przynajmniej zdobędzie doświadczenie... To ma to sens. A przepływ informacji ? Jest konieczny. Harcerki i harcerze powinni wędrować na imprezy w różnych częściach polski, bratać się z różnymi środowiskami (to jest część harcerstwa przecież) a jak już poznają polskę to dalej w świat...

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 13 cze 2006, 22:55

I co?...
Rajd Świętokrzyski skończył się, a info o nim nadal na regionach. Nie podoba mi się to.
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 13 cze 2006, 23:00

podobno to wina człowieka z kieleckiej, taką odpowiedź dostałem przy podobnym pytaniu przy 'niby' dyskusji e-mail'owej

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 13 cze 2006, 23:07

Wina?
Tzn. "człowiek z kieleckiej" jest winny, że na stronie głównej nadal istnieje stary news?
A poza tym, to kto jest niby tym człowiekiem? U nas nie słyszałem, że jest ktoś od serwisu regiony.zhp.pl i oficjalnie jemu przekazuje się informację. Może ściemnia się towarzyszu?* ;)

Ja jestem za pozostawianiem pustych miejsc, gdy nie ma nic interesującego, a nie trzymania nieaktualności.

*[Oczywiście nie do ciebie Dalkow ten przytyk]
Ostatnio zmieniony 13 cze 2006, 23:09 przez Pelikan, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Marek Jedynak
--

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 13 cze 2006, 23:28

nie wiem, czy kielecka ma swojego człowieka w regionach, ale o to samo pytałem w kontekście nieaktualnego śląskiego "Spływu odrzańskiego", który był na głównej stronie zhp.pl, ale gdy otworzyło się serwis regiony to była tam Gra Nocna jako aktualna impreza - dostałem odpowiedź, że to wina człowieka ze śląskiej, że nie przerzucił na stronach GK-i newsów, widocznie mają dostęp do tych serwisów i sami tam sobie gospodarują swoją działką ( następnego dnia zostało poprawione )

a odnośnie pustych miejsc - odpowiedź była krótka i rzeczowa - nie [ bo nie - przyp. dalkow ]

brawo za żołnierską stanowczość ;) Druhu Adamie

wogóle, to Druh Adam to fajny gość, tylko nie lubi ekspertów od doradzania

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 14 cze 2006, 18:47

Ktoś jednak zdjął kielecką z regionów na głównej stronie. Czyżby szef serwisu przekonał się do naszych wniosków? Nie bo nie? Dalkow... chyba ktos na nosie ci zagrał ;)

Jak widzisz, nie ma "nie bo nie" :)
hm. Marek Jedynak
--

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 14 cze 2006, 19:58

wybrano wersję: wilk syty i owca cała ;)
nie ma na głównej stronie zhp.pl nieaktualnych informacji, ale nie ma też pustych miejsc, po prostu czasowo nie ma zakładki z daną chorągwią

myślę, że to dobre rozwiązanie, szczególnie na okres wakacji, gdyż imprezy to głównie praca śródroczna

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 20 cze 2006, 18:38

Tak cyztam o tych nieaktualnym newsach - a moze by tak dodac do pocji wysylania newsa czas jego wygasniecia i z automatu nieaktualne newsy bylyby usuwane.

Mysle ze dla tworcy tego serwisu to 2-3 godzinki roboty popijajac kawe wieczorkiem.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 09 maja 2007, 12:34

W związku ze zmianami i ponownym podziałem na Wydział Informacji i Wydział Promocji
Rozkazem l4/2007 zostałem zwolniony z funkcji szefa serwisu. Kto mnie zastąpi nie wiadomo:)
Korzystając z okazji chciałem podziękować wszystkim korespondentom oraz tym ktorzy przesyłali informacja do serwisu
http://regiony.zhp.pl/index.php?do=news ... 01&id=4379

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 09 maja 2007, 12:46

Wilk pisze:W związku ze zmianami i ponownym podziałem na Wydział Informacji i Wydział Promocji
Rozkazem l4/2007 zostałem zwolniony z funkcji szefa serwisu. Kto mnie zastąpi nie wiadomo:)
Korzystając z okazji chciałem podziękować wszystkim korespondentom oraz tym ktorzy przesyłali informacja do serwisu
http://regiony.zhp.pl/index.php?do=news ... 01&id=4379
A którym rozkazem wydziały te zostały połączone, bo ja takiego nie zauważyłam? Od podziału w 2006 roku cały czas oba wydziały były oddzielnie.

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 09 maja 2007, 12:53

Iwonko większość osób opowiedziała się za jednym wydziałem na ostatnim spotkaniu. Zarówno osoby z WP jak i WI. Ciebie na nim nie było więc nie możesz mówić, że nie było tego. Tak nie było powołane rozkazem, ale utrzymanie, ze Rzecznik Prasowy ZHP jest jednocześnie kierownikiem Wydziału Informacji jest swoistym nowum.
Dalszą dyskusję proponuję kontynuować osobiście nie na forum. Dziękuję i pozdrawiam

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 09 maja 2007, 13:06

Wilk pisze:Iwonko większość osób opowiedziała się za jednym wydziałem na ostatnim spotkaniu. Zarówno osoby z WP jak i WI. Ciebie na nim nie było więc nie możesz mówić, że nie było tego. Tak nie było powołane rozkazem, ale utrzymanie, ze Rzecznik Prasowy ZHP jest jednocześnie kierownikiem Wydziału Informacji jest swoistym nowum.
Dalszą dyskusję proponuję kontynuować osobiście nie na forum. Dziękuję i pozdrawiam
Nie było rozkazu powołującego jeden wydział - więc go nie było. Od stycznia był tylko wakat na funkcji kierownika wydziału, teraz już go na szczęście nie ma - wydział ma nowego kierownika.
A pisanie, że zwolniono cię z powodu ponownego rodzielenia wydziałów jest mijaniem się z prawdą.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2007, 13:07 przez pigwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”