Regiony.zhp.pl

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 07 cze 2006, 19:35

Powiedzcie mi proszę, po co jest robiony ranking regionów???
Chyba czegoś nie rozumiem. Od dziś będziemy oceniać działalność chorągwi pod względem załączonych ogłoszeń na głównej stronie ZHP???

A poza tym serwis regiony wg mnie strasznie burzy funkcjonalność strony głównej ZHP. Jest zupełnie inny kolorystycznie i taki ni przypiął ni przyłatał. Aż dziwne. Poprzedni układ z linkami do wydziałów itd. był o wiele sensowniejszy.

Dlaczegoby nie wrócić do poprzedniego układu i do linków z prawej strony dodać link "Regiony"???

Bądźmy czytelni!
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 07 cze 2006, 19:49

Ani chybi,zacząć może się "wielka pardubicka"...

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 07 cze 2006, 21:50

"Ile przez te lata zmieniło się w Faktach! ! 1997 pojawił się w nich Grzegorz Kajdanowicz z Teleexpresu. Robił na początku średnio ważne materiały o kulturze, główie masowej. Kilka lat później postanowilił, że zostanie redakcyjnym ekspertem od Unii. mieliśmy z Grześkiem Jędrzejowskim wątpliwości (...) Uparł się, że sobie poradzi i sobie poradził. A gdy "GW" zrobiła dla dziennikarzy test z uniijnych spraw, zajął miejsce w pierwszej trójce (...) Z osoby, która była w Faktach, stał się osoba w Faktach niezbędną" - pisał tak w swojej książe "Nie tylko Fakty" - Tomasz Lis.

Wydaje mi sie, że jest tak trochę z serwisem, który mam okazję współtworzyć. Regiony ZHP to tak na prawdę szansa na pokazanie tego, co robicie w swoich drużynach, hufcach, czy chorągwiach. I nie widzę w tym na prawdę nic złego. Powiedzmy sobie szczerze - z informacjami o rajdzie, czy festiwalu nie mielibyście szansy zaistnieć na stronie głównej ZHP, czy nawet na łamach "Czuwaja". Serwis regionalny wypełnia tę lukę - to szansa na pokazanie swojego działania innym, działającym w naszej organizacji. Argument o wyglądzie serwisu mojego przedmówcy z czerwoną podkładą jest dla mnie trochę żartobliwy. Pamiętam jeszcze krzyki, gdy zniknęła "zielona" strona ZHP ile żalów wylano i jakoś żyjemy od dawna z nową stroną ZHP, nie będącą w kolorze green.
Moim zdaniem powinniśmy stawiać w ZHP na lokalność, czy regionalność - bo stawianie na centralność jak na razie nie wychodzi nam zdecydowanie na korzysć. Sam ranking nie zachęca mnie do jeszcze bardziej wytężonego informowania - bo zależy mi najzwyczajniej, by informacje trafiały do KORESPONDENTÓW REGIONALNYCH od LUDZI W "TERENIE". I to jest takie moje małe marzenie. Wiele dzieje się w naszych szczepach, hufcach, czy chorągwiach - im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej.
A po 3 miesiącach regionów oceniam je pozytywnie i liczę na maile od dolnośląskich promotorów, czy zespołów promocji i informacji!

Regionalnie pozdrawiam!
pwd. Adam Piwek
rzecznik prasowy Hufca Oława
rzecznik prasowy Wędrowniczej Watry 2006
dolnośląski korespondent regiony.zhp.pl
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 07 cze 2006, 22:05

Pelikan pisze:Powiedzcie mi proszę, po co jest robiony ranking regionów???
Adamie, po Twoim poście nadal nie dostałem odpowiedzi, po co jest ranking? Myślę, że to łatwa odpowiedź. Ale jej nie znam. Możesz mi jej udzielić?

Co do regionów... Już Jadwiga Maleczyńska w 1933 r. mówiła o znaczeniu regionu w kształtowaniu postaw młodzieży. Jestem historykiem i również uważam, że regiony są ważne w naszej działalności etc. etc. etc. Nie będę się nad tym rozpisywał.

Nadal jednak podtrzymuję swoją uwagę o nieestetyczności serwisu Regiony na głównej stronie ZHP. Myślę, że to nie jest taki wielki problem nieco podmienić kolorystykę czy też sposób eksponowania seriwsu.
A jeżeli już, to dlaczego (pytanie rozpoznawczo-zaczepne) nie wstawić na głównej stronie także innych okienek wszelakich serwisów? Np z Jamboree, z Wyprawy Wędrowniczej lub z Zespołów GK ZHP? To również serwisy...

Nadal proponuję wstawić wyłącznie link. Strona nadal będzie czytelna, a zaglądać i tak się zagląda do tych rzeczy, bo każdy lubi wiedzieć co się w Polsce dzieje.

Na koniec, Adamie z granatową podkładką, plus za spostrzegawczość. Hahaha! :) Przyznaję Ci sprawność "sokole oko".

Pozdrawiam i więcej uśmiechu! Serwisowi zaś gratuluję 3 miesięcy! :)
hm. Marek Jedynak
--

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 07 cze 2006, 22:17

To się nazywa historyczna spostrzegawczość. A co do celowości takiego rankingu - to nie czuję się osobą kompetentną, by odpowiedzieć na Druha pytanie.
Ale myślę, że taki ranking ma motywować do dzielenia się informacjami, bo nie wierzę, że w innych chorągwiach dzieje się znacząco mniej niż na Dolnym Śląsku!

zDolnego Śląska!
____
pwd. Adam Piwek
"sokole oko"
phm. Adam Piwek

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 07 cze 2006, 22:17

Adaś pisze:Regiony ZHP to tak na prawdę szansa na pokazanie tego, co robicie w swoich drużynach, hufcach, czy chorągwiach. I nie widzę w tym na prawdę nic złego.
Ale do tego celu powinny sluzyc strony choragwi. Dla mnie to taka dziwna lata na martwe strony choragwi.

Moze i ja zmeinilbym zdanie gdyby serwisy nie byly olewane i przez GK i przez cala reszte ktora nie zamieszcza tam po prostu informacji.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 07 cze 2006, 22:20

orcus pisze:Moze i ja zmeinilbym zdanie gdyby serwisy nie byly olewane i przez GK i przez cala reszte ktora nie zamieszcza tam po prostu informacji.
Zawsze może Druh - Druhu Danielu to zmienić, dzieląć się newsami ze swojego suwalskiego hufca z korespondentem z Białostoczczyzny.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2006, 22:23 przez Adaś, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Adam Piwek

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 07 cze 2006, 22:25

Adaś pisze:A co do celowości takiego rankingu - to nie czuję się osobą kompetentną, by odpowiedzieć na Druha pytanie.
Podobno jesteśmy na forum na "Ty", więc proponuję pozostać przy tym miłym internetowym zwyczaju.

Nie uważam, że ranking takowy może motywować. Już sam serwis dla mnie jest wystarczającym motywatorem, aby chorągwie dostarczały informacje, co u nich słychać ciekawego. Przecież i tak widać, że w niektórych nie dzieje się praktycznie za wiele, żeby nie powiedzieć, że nic się nie dzieje. Ranking jest dla mnie naprawdę rzeczą zbędną. Liczba newsów za wiele chyba nie powie o jakości pracy chorągwi. Choć może i coś mówi. Zależy, z której strony na to spojrzymy.

Widzę, że "Sokole Oko" się przyjęło. Lekarze z *M*A*S*H*'a byliby dumni z Ciebie! :)
Dobranoc.
hm. Marek Jedynak
--

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 07 cze 2006, 22:30

"Nawet pojedynczy lis, jeżeli znajdzie sposób, pokona lwa ; nawet pojedynczy człowiek, jeżeli nauczy się pracować, obali górę" Słowem tylko chcieć...
phm. Adam Piwek

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 07 cze 2006, 22:40

Swoje watpliwosci co do zalozen i funkcjonowania tego serwisu przedstawilem na spotkaniu adminow choragwianych, nie otrzymalem na nie zadnej sensownej odpowiedzi, a raczej odwrotnie, bezsensowne i WP zrobil po swoje po swojemu, niestety po pewnym czasie moje watpliwosci sie potwierdzily i niestety tworcy nie sa w stanie tego ogarnac w aspektach o ktorych mowilem. Adam poza potrzeba takiego serwisu zapomniano o pewnych zasadach dzialajacych w organizacji jaka jest ZHP. Nie chce mi sie klepac tematu, ale jak obserwuje soe sie dzieje na serwisie i w nim to toczka w toczke wychodzi to o czym dyskutowalem z Jedrzejem zreszta byl on osamotniony w swoich opiniach podczas prezentacji a mimo to i tak pchnieto jak zalozono. Serwis TAK, ale nie tak, a jak - mowilem do wspolautora/autora, ale drogi prostrze sa bardziej pociagajce ;)
.........................
# wedrownik.net

Daniel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Daniel » 07 cze 2006, 23:23

yama pisze:Swoje watpliwosci co do zalozen i funkcjonowania tego serwisu przedstawilem na spotkaniu adminow choragwianych, nie otrzymalem na nie zadnej sensownej odpowiedzi, a raczej odwrotnie, bezsensowne i WP zrobil po swoje po swojemu, niestety po pewnym czasie moje watpliwosci sie potwierdzily i niestety tworcy nie sa w stanie tego ogarnac w aspektach o ktorych mowilem. Adam poza potrzeba takiego serwisu zapomniano o pewnych zasadach dzialajacych w organizacji jaka jest ZHP. Nie chce mi sie klepac tematu, ale jak obserwuje soe sie dzieje na serwisie i w nim to toczka w toczke wychodzi to o czym dyskutowalem z Jedrzejem zreszta byl on osamotniony w swoich opiniach podczas prezentacji a mimo to i tak pchnieto jak zalozono. Serwis TAK, ale nie tak, a jak - mowilem do wspolautora/autora, ale drogi prostrze sa bardziej pociagajce ;)
Ja bym poprosil o pisanie bardziej zrozumiale, bo nie kazdy byl tam i nie kazdy wiedzial co powiedziano i jakie byly zastrzezenia i jakie odpowiedz udzialano. A jesli jak napisales nie chce Ci sie klepac tego tematu to po co powyzszy post ?
pwd. Daniel Laskowski HO
59 Białostocka Wodna Drużyna Wędrownicza
"Czemu By Nie" im. Władysława Wagnera
Hufiec Białystok

Quality is important, not quantity.

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 07 cze 2006, 23:43

Daniel pisze:
yama pisze:Swoje watpliwosci co do zalozen i funkcjonowania tego serwisu przedstawilem na spotkaniu adminow choragwianych, nie otrzymalem na nie zadnej sensownej odpowiedzi, a raczej odwrotnie, bezsensowne i WP zrobil po swoje po swojemu, niestety po pewnym czasie moje watpliwosci sie potwierdzily i niestety tworcy nie sa w stanie tego ogarnac w aspektach o ktorych mowilem. Adam poza potrzeba takiego serwisu zapomniano o pewnych zasadach dzialajacych w organizacji jaka jest ZHP. Nie chce mi sie klepac tematu, ale jak obserwuje soe sie dzieje na serwisie i w nim to toczka w toczke wychodzi to o czym dyskutowalem z Jedrzejem zreszta byl on osamotniony w swoich opiniach podczas prezentacji a mimo to i tak pchnieto jak zalozono. Serwis TAK, ale nie tak, a jak - mowilem do wspolautora/autora, ale drogi prostrze sa bardziej pociagajce ;)
Ja bym poprosil o pisanie bardziej zrozumiale, bo nie kazdy byl tam i nie kazdy wiedzial co powiedziano i jakie byly zastrzezenia i jakie odpowiedz udzialano. A jesli jak napisales nie chce Ci sie klepac tego tematu to po co powyzszy post ?
podpisuję się pod tym co napisał Druh Daniel obiema ręcami i nogami ;)

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 07 cze 2006, 23:59

a teraz moje spostrzeżenia

na początek te czysto techniczno - estetyczne:
- mój komputer chyba lekko szwankuje lub bardzo późna pora i oczy zmęczone, ale pasek podkreślający nazwę 'chorągwi', na moim monitorze ewidentnie jest bardziej intensywny pod nazwą "Łódzka" i pod nazwą "Schronisko Górskie Głodówka", mimo moich sympatii i do Chorągwi Łódzkiej i Głodówki nie rozumiem takiego rozróżnienia - sprawdziłem, nie wynika to z tego, że są to najświeższe newsy
- rzeczywiście Pelikanie, dobór koloru pasków nie jest najszczęśliwszy
- ja bym odwrócił to co powinno być wyszczególnione z nazwy chorągwi/głodówki na nazwę imprezy
- i propozycja motywująca o wiele bardziej niż ranking, jeżeli impreza już się odbyła, to na głównej stronie zhp.pl zostawić puste miejsce i przez to pokazać, że oni nie mają nic do zaproponowania

miejsce regionów i serwisów
- duża część serwisów i tak jest nad regionami, więc resztę wystarczy wrzucić w lewej kolumnie pod 'Newsletterem' i problem rozwiązany
- jestem zdecydowanie za obecną formą i pozostawieniem tego w tym miejscu i w takim charakterze, jedynie jeżeli niczego aktualnego nie ma, to zostawić puste miejsce

ranking regionów
- lepszym sposobem motywowania jest pozostawianie pustych miejsc, o których już dwukrotnie pisałem powyżej niż ranking
- ranking chorągwi - jak najbardziej :)

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 08 cze 2006, 00:04

Fakt. Paski są ciemniejsze :)

Ale w takim razie podrasujmy nieco tą stronę, żeby miało jakieś ręce i nogi. Skoro już w słup dzielona w dwójnasób jest to niech chociaż będzie podzielona jakoś estetycznie. Nie znam się na dizajnie stron www, ale ta nasza chyba nieco odstaje przez te regiony.

Jestem za białymi plamami w chorągwiach, w których nic się nie dzieje.

----
Adamie Z., może jednak odpowiesz na forum, jakie były powody tworzenia rankingu. Ty jesteś podpisany pod tym newsem na głównej stronie. Dlatego Adamowi "sokole oko" głowy suszyć o odpowiedź nie będę :)
hm. Marek Jedynak
--

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 08 cze 2006, 00:18

;) na zyczenie kilka przykladow:
1. jak sie ma to do budowania struktury informacyjnej w organizacji i jej skutecznosci w polaczeniu z oczywistym zadaniem wspierania przez GK jednostek choragwianych? Zamiast m.in. poprzez taki serwis aktywowac choragwie i motywowac do budowania zespolow pozyskuje sie wspolpracownikow "bezposrednio". Prawdopodobnie w czesci jednostek wspolpracownicy pokrywaja sie z czlonkami zespolow choragwianych ale to zasluga tych choragwi i aktywnosci tych ludzi a nie w druga strone itd mozemy rozwijac watek...
na marginesie jakie jest umowcowanie tych ludzi podajacych informacje z choragwi w jednostkach choragwianych skoro tak klikam i bardzo czesto informacji ktore znajduje na stronie regiony z choragwi... nie ma na stronach tychrze choragwi a sa inne, zakladam ze skoro choragiew zdecydowala sie czyms pochwalic na centalnej to tym bardziej ma to u siebie ;)
2. jak ma sie taki system pozyskiwania informacji do serwisow choragwianych i ich tresci, serwis ktory mogl byc motywatorem do aktualizacji witryn choragwianych idzie calkiem bokiem, przyklad podalem wyzej, inne np ranking, na koncu sa choragwie z iloscia 1-2 niusow, a wsrod nich jednostki ktorych serwisy sa aktywne i na biezaco aktualizowane, ba sa wsrod nich takie gdzie administruja np szef ZI GK i podkarpacka, ktora ma jednego z najbardziej aktywnych harcerskich niusowcow internetowych, lubelska, ktora w regionach miala jakiegos starego niusa w na stronie choragwi pojawialy sie nowe i nowsze lacznie ze zmiana samego serwsu w miedzyczasie ;) to co ? gk swoje a choragwie swoje?
3. jak to ma sie do tego ze byc moze publikowane sa informacje z terenu choragwi bez 'wiedzy" osob odpowiedzialnych za informacje w tych choragwiach? moze podsuwac mi takie mysli fakt ze w jednych choragwiach podawany jest autor i osoba z choragwi "autoryzujaca" tresc bedaca instruktorem i korespondentem, a w innych zrodlem jest po prostu druhna samarytanka.
4. pozytywne jest to ze w serwisie jest opisana jakas procedura i zasady ale dlaczego nie ma listy korespondentow? Dlaczego powinna byc to juz chyba nie musze rozwijac mam nadzieje? Choc wcale bym sie nie zdziwil gdyby w niektorych choragwiach powstalo zdziwienie, ale to juz teoria spiskowa, byc moze faktycznie kazdy ma "akredytacje" choragwi i wspolpracuje z zespolem choragwianym, ale wtedy dziwne jest zjawisko z pkt. 2. Trzy osoby poznalismy w tekscie o rankingu.
5. Tematow technicznych nie ma co sie czepiac, ale oczywistym jest ze ktos zdecydowal sie na uruchomenie serwisu bez odpowiedniego narzedzia umozliwiajacego realizacje zalozen, tlumacznie jest oczywiste, ale jednoczenie odslaniajace slabosc organizatora.
Watpliwosci bylo wiecej ale jesli tych kilka nie trafia, to w formie pisanej i tak nie przekonam goracych zwolennikow realizacji aby realizowac.

I na koniec uwazam ze to bardzo potrzebne przedsiewziecie, oczywiste i zakladane od dawna, ale niestety sposob realizacji tradycyjny, zamiast kompleksowego i wwszechstronnego podejscia do tematu zrzutka na pokaz ze cos sie dzieje. Przykro mi ze dla mnie temat kolorow czy paskow jest juz tylko skutkiem ubocznym na ktory nie zwracam uwagi bo istotniejsze jest to co sie kryje pod przedsiewzieciem, a co kryc sie powinno.
Z drugiej strony teraz to juz tylko zostalo moze wlasnie tylko dogrywanie tematow zeby chociaz wygladalo ;)
Ostatnio zmieniony 08 cze 2006, 00:22 przez yama, łącznie zmieniany 1 raz.
.........................
# wedrownik.net

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”