89+ program w sobotę 22 kwietnia o godz. 11.50

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
Zablokowany
Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 21 kwie 2006, 14:13

W drugim odcinku programu „89Plus” troje prowadzących poszukiwać będzie odpowiedzi na pytania czym jest pasja? Jaka jest jej natura i czy pasję można realizować w każdych warunkach? Emisja programu już w sobotę 22 kwietnia o godz. 11.50 na antenie Programu 1 TVP.

Proszę o komentarz najbliższego odcinka.
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 22 kwie 2006, 10:58

Jedrzej pisze:W drugim odcinku programu „89Plus” troje prowadzących poszukiwać będzie odpowiedzi na pytania czym jest pasja? Jaka jest jej natura i czy pasję można realizować w każdych warunkach? Emisja programu już w sobotę 22 kwietnia o godz. 11.50 na antenie Programu 1 TVP.

Proszę o komentarz najbliższego odcinka.
no bardzo bym chcial skomentowac ten odcinek, ale niestety okazalo sie, ze program byl dokladnie o godzine wczesniej czyli o 10.50, a ja niestety nie naleze do osob, ktore ogladaja telewizje non-stop.
Szkoda... ze telewizja tak dowolnie zmienia ustalone wczesniej godziny emisji...

pozdrawiam
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

dozorca18
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dozorca18 » 22 kwie 2006, 11:13

Wyczekiwałem na program i niestety... Godzinę wcześniej był nadany.... :(
pwd. Rafał Matuszewski HR

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 22 kwie 2006, 13:40

a mnie się udało, choć zupełnie przez przypadek i widziałem tylko drugą część programu

ogólnie jako pomysł - dobry
prowadzący - sporo się muszą nauczyć lub reżyser powinien zmienić koncepcję, sprawiali wrażenie jakby rozmawiali o kulturze - taką techniką operowali
poważni, jedna kwestia - przerwa - druga kwestia kogoś innego - przerwa i film
mało uśmiechu, radości, żywiołowości, która jest tak ważna w programach dla młodzieży

czego brakowało i to bardzo ( chyba, że jest a ja o tym nie wiem ) strony internetowej o tym programie, o harcerstwie, o tych imprezach (które były czytane z kartki na koniec programu - tego uczą już w szkole średniej, aby nie czytać z kartki ) - potrzebny jest portal dla małych harcerzy - nie zhp.pl czy zhr.pl - który służy głównie instruktorom

to tak na szybko, bo mało widziałem -może z ostatnie 15minut

d@rek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: d@rek » 22 kwie 2006, 14:03

wiesz dalkow :) ten program trwa 15 minut :) to chyba troche za krótko...

Co mi się podobało:
-pokazali ciekawy materiał o Akcji pod Arsenałem
-pokazali ciekawy materiał o dziewczynie która w wypadku straciła obie ręce
-był fajnie zmontowany spot na początek o czasach wolności słowa itp
-dali na koniec znać że jakieś imprezy istnieją i o nich powiedzieli

Co mi się nie podobało:
-że zmienili godzine emisji, bo wczoraj mówiłem na zbiórce żeby moi harcerze oglądali ale o innej godzinie
-prowadzący zaczeli w mundurach ale zaraz potem byli ubrani normalnie
-teksty prowadzących są wyuczone i sztuczne (może potrzeba więcej praktyki)
-studio jest ciemne i wogóle mi się nie podoba

Aha! a najbardziej denerwowało mnie jak pokazywali jak ta blondyna śpiewała :D
jak mi sie coś przypomni to jeszcze napisze :)
Darek
już były drużynowy

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 23 kwie 2006, 00:46

oglądełem ten program dziś specjalnie, bo wiedziałem że ma być w nim część mojej drużyny :] (reklama mode off) ;)

a tak na poważnie moje odczucia:

+

- ten temat programu jaki był dziś jest bardzo dobry
- materiał o rekonstrukcji historycznej "Akcja Pod Arsenałem" był nieźle zmontowany i naprawdę fajnie wyszedł. Bardzo podobało mi się użycie w podkładzie muzyki zespołu Lao Che z albumu "Powstanie Warszawskie" - pasowała idealnie tematycznie i brzmieniowo, ale pewnie nie jestem obiektywny bo mam chopla na punkcie tej płyty i zespołu.
- studio mi się w sumie podoba, bo może to być taki przykład jak można zrobić coś z niczego
- poza DJem, dobrze były dobrane osoby prezentowane w programie i ich pasje (zróżnicowane, nietypowe, a jednak widać że szczere)
- to że widać że prezenterzy to prawdziwi harcerze z krwi i kości, a nie "przebierańcy" w stylu "Gawędy"
- ogólnie jako duży plus programu widzę montaż i nowoczesne podejście do tematu jeśli chodzi o "program harcerski" (jest harcerski, są akcenty, a jednocześnie jest to program młodzieżowy i o to chodzi moim zdaniem)
- logo programu

-

- za mało "techniki" widać w tym programie. zgadzam się z przedmówcami - z czasem powinna się pojawić strona programu, w czasie programu prezenterzy mogli by czytać maile od widzów itd.
- prezenterzy (może poza druhem głównym prowadzącym) widać że są spięci, a teksty klepią z pamięci i robotycznie
- zajawki z tego co dzieje się w Polsce zamiast być czytane z kartki, powinny być moim zdaniem przekazywane jakoś bardziej dynamiczne (nasuwa mi się coś takiego jak w programie "30 ton" gdzie na koniec przedstawiana jest lista nadchodzących koncertów - ma to swoją dynamikę, mimo że tylko przesuwa się tekst na ekranie, a lektor czyta w zastraszającym tempie
- DJ - był moim zdaniem zupełnie zbędny, bo tak naprawdę nic właściwie nie zaprezentował, pomimo że ilość czasu chyba miał podobną jak i pozostali ludzie z którymi były robione wywiady
- czas trwania - program mi się spodobał i uważam że jest za krótki
- zmiana godziny emisji programu (choć i w telegazecie i na stronach tvp jak wszedłem w niedzielę ok. 9.30, to była podana faktyczna godzina emisji)
- zbyt mała promocja tego programu wśród harcerzy (ale może to dlatego że program istnieje od niedawna)

-
---- www.i-militaria.com ----
Militaria, mundury historyczne, bojówki w niskich cenach dla Twojej drużyny!!!

wojtek 8kdh
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wojtek 8kdh » 23 kwie 2006, 13:24

wypowiadałem się na temat pierwszego odcinka programu, niestety tym razem tak jak przdmówcy przegapiłem go przez zmiane czasu emisji. Napewno spróbuję obejrzeć kolejny odcinek i wtedy chętnie się wypowiem.
phm. Wojciech Wychowaniec, HO
8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego

www.las2009.kielecka.zhp.pl

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 26 kwie 2006, 10:54

Dziękuje, za wypowiedzi.

Też miałem kłopot z obejrzeniem programu. Bardzo mnie twórcy za to przepraszali, ale to i tak nic nam nie dało.
Liczę, że następnym razem będzie lepiej.

Efektem tego i poprzedniego wątku na temat 89+ była nasza pierwsza rozmowa z twórcami.
Wkrótce następna. Przekazaliśmy Wasze sugestie i ostecznie ZHP zostało zaproszone od redakcji programu (do tej pory podawaliśmy tylko kalendarz imprez).
Mamy nadzieję, że dzięki temu bedziemy mieli wpływ na jakoś i tematykę tego co pokaże się na ekranie. W przeciwnym wypadku się wycofamy.

Zależy nam, aby program nie prowadził do anatagonizmów między organizacjami, a także był skierowany do grupy wiekowej 89 plus. Obecnie taki nie jest.

Czekam na kolejne pomysły i uwagi.
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja”