89 plus - nowy program harcerski w TVP !!! IMPORTANT !!!

Forum Wydziału Promocji GK ZHP promocja.zhp.pl
grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 10 maja 2006, 21:10

Zacytowałaś,druhno Maju,pod koniec swojej wypowiedzi zdania,które popełniłem na sąsiednim wątku. Cieszy mnie to,że zostałem dobrze zrozumiany. Właśnie tą sztywniutką tekturkę tego programu miałem na myśli. I jeśli nie mam wątpliwości,że w telewizorni program o tej tematyce jest potrzebny,to zaczynają się one,gdy go sobie obejrzałem. Myślę,iż podawany w ten sposób,nie trafi w gusta wielu harcerzom. Obawiam się,że trudno będzie mu też przekonać tych,którzy być może chcieliby łyknąć harcerskiej przygody,ale się wahają...

Wspominasz o tych,którzy i tutaj zaczęli licytować,które lepsze - P,czy też R. No cóż...,szkoda gadać.

Pozdrawiam ciepło - czuwaj!

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 15 maja 2006, 20:59

Druhno Majq tutaj,a Marysiu na bratnim forum,współprowadząca program o którym tutaj mowa. Nie przyjmuj tego tak osobiście do siebie,co tutaj napisano. To jest tylko opinia oglądaczy tego. Takie ich prawo. Więc i ja je mam,i nadal podtrzymuję swoje zdanie. A jeśli już przyjmujesz to w ten sposób,to:
- "... i to co było wcześniej powiedziane wygrali lepsi..."/pisownia orginalna/. No cóż,gdyby zawsze naprawdę tak było... /żaden podtekst to jest/.
- ".../jeszcze ten szczekościsk/..."/pisownia orginalna/. To i parę innych na tym i na tamtym forum. Ja wiem,kobieta skłonna do kokietowania jest. Ale,czy Ty już prawie pani Mołek i inna Fajkowska? Za chwilę pełno zdięć w różnych kolorowych "Teletygodniach"?
- na bratnim forum zachęcano Cię,abyście mówili w tym programie własnymi słowami. Czytając Twoje wypowiedzi tutaj i tam ja tego nie proponuję. Pozostań przy podanym tekście /conajmniej jeszcze trochę.../.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 19 maja 2006, 08:51

Heh.. Prowadzący nie powinni brać większości tych wypowiedzi do siebie. Chyba że to Oni są odpowiedzialni za formułe programu (a raczej tak nie jest). Na pewno dobrze że program jest, natomiast źle że, przynajmniej na razie, nie widac w nim pomysłu. Ostatni odcinek był ... tak mało dynamiczny :/ nudny po prostu. Trzeba dużo samozaparcia by wytrwać przy ekranie :/ a przecież nie o to chodzi. Programów o harcerstwie jest tak mało że harcerze obejżą i tak (no chyba że są w lesie ;) ) natomiast nie widze w tym programie nic co zainteresowałoby nie harcerza. Nawet Teleranek jest lepszy :/.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

rudka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rudka » 20 maja 2006, 12:26

Czuwaj!

Moje wrażenia..
Prawdę mówiąc, po zapowiedzi programu, którą niegdyś widziałam w tv, spodziewalam się czegoś w stylu "Intro ze strony Łatwopalnych" - Rozpal płomień wędrownictwa.. Niemniej jednak, nie jestem za całkowitym przedstawieniem pionu wędrowniczego, gdyż program przeznaczony jest dla harcerzy w różnym wieku. Jednakże, wiedząc czym jest wędrownictwo i jak trudno jest "przekonać" i zapalić 16-sto latków do harcerstwa, uważam, że program powinien propagować idee wędrownicze. Może warto przeznaczyć większą część programu na to, czym zajmują się harcerze- pokazać drużyny specjalnościowe, rajdy, harcerskie gry, obozy, trochę "naszego" survivalu, nie zapominając przy tym o ideałach harcerskich, założeniach, Prawie Harcerskim.

Podoba mi się, że jest miejsce dla muzyki, podobają mi się zapowiedzi imprez( choć dzisiaj zdziwiłam się, nie słysząc ani słowa o Białej Służbie, ktorą będziemy pełnić od piątku) ,podobają mi się felietony..

Jestem wesołą osobą. Tej wesołości "nauczyło" mnie właśnie harcerstwo. Aczkolwiek wydaje mi się, że chwilami jest jakby za poważnie.

Jednak wciąż czekam na przesłanie programu, w którym będę mogła usłyszeć, że w harcerstwie oprócz pięknej służby Bogu, Ojczyźnie i Bliźnim, jest również miejsce na rozwijanie i pogłębianie własnych zainteresowań, na przygody, na śmiech, na radość.. Tego narazie w programie mi brakuje.
To przykre, ale teraz, żeby zachęcić starszych do wstąpienia w nasze szeregi, trzeba ukazać harcerstwo właśnie z takiej strony.
Z harcerskim pozdrowieniem: Czuwaj!
pwd. Gabriela Jabłońska
Szczep Harcerski "Górskie Bractwo"
Hufiec Krosno

I tej herbaty, I tych gór nigdy dość!!

rudka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rudka » 21 maja 2006, 10:48

majq pisze:Zgadzam się z Tobą co raz mniej osób ciągnie do harcerstwa ,a przecierz w harcerstwie jest super :) Faktycznie ten program to zahęta do harcerstwa ....
Druhno, to nie jest do końca tak. Z moich obserwacji wynika, że młodzi ludzie, w wieku od 10,11 do 15 lat sami przychodzą, pytają jak zapisać się "na harcówkę". Problem jest z wiekiem wędrowniczym. Im trochę inaczej trzeba pokazać harcerstwo. Oni mają już przeważnie sprecyzowane poglądy, wiedzą w co wierzą- bynajmniej tak się zdaje. Trzeba więc pokazać, że w harcerstwie mogą rozwijać swoje zainteresowania, poprzez działalność w drużynach specjalnościowych, klubach. A poprzez tę działalność służyć. Oby właśnie tego było więcej w programie. Wejdź na stronę Łatwopalnych. Zobacz intro- może trochę zrozumiesz, o co mi chodzi. :)

Czuwaj!
pwd. Gabriela Jabłońska
Hufiec Krosno

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 21 maja 2006, 23:29

jeżeli chcemy mieć wędrowników to musimy popracować nad tym, aby rzesza ludzi nie odchodziła z harcerstwa przechodząć z gimnazjum do liceum, a nie prowadzić akcje naborowe, bo gra nie warta świeczki

prawie 31tys harcerzy starszych, mimo iż są to zaledwie 3 roczniki ( 1-3 klasa gimnazjum )

i niby ( bo pewnie tu mnóstwo wolnych strzelców, przybocznych i innych ) 31,5 tys wędrowników obejmujących aż 9roczników ( 17-25lat )

a drużyn wędrowniczych z prawdziwego zdarzenia jest naprawdę mało i jeżeli licealista zobaczy świetny program o wędrownikach, to 95% z nich nie będzie miało możliwości trafić do dobrej drużyny wędrowniczej, aby robić to co było w telewizji nt. ogólnej formuły wędrownictwa

poza tym przekaz telewizyjny o wiele lepiej działa na dzieciaki niż młodzież i najlepiej do nich skierować ten program, czyli max. gimnazjum

rudka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rudka » 22 maja 2006, 16:05

Czuwaj!

Druhu, zgadzam się z Tobą. Jak mówią statystyki w ciągu tegorocznego roku ZHP "traciło" 23 osoby dziennie. Smutne.

Ma Druh także rację, mówiąc, że nasza praca powinna prowadzić do jak najmniejszej "utraty" harcerzy. Aczkolwiek, ja nadal uważam, że młodzieży, począwszy od 16-tego roku życia- nie czarujmy się- niejednokrotnie zdemoralizowanej i zagubionej, trzeba pomóc trafić na nasze harcerskie ścieżki. Trzeba do nich dotrzeć. A można to robić różnymi sposobami: naborem, czy chociażby programem telewizyjnym, o którym tu mowa.

To takie trochę błedne koło. Pozyskujemy gimnazjalistów, pewna część z nich przechodząc z gimnazjum do liceum odchodzi- zaczyna brakować wędrowników...etc.

Napisałam, że chciałabym, aby w programie było więcej relacji z obozów, rajdów, aby znalazło się także miejsce na to, czym zajmują się harcerze w swoich szczepach, drużynach, zastępach. Na czym opiera się ich praca, służba, jak wyrażają swoją młodzieńczą radość.. Są to aspekty które zainteresują zarówno harcerzy jak i wędrowników. A niejednemu trzynastolatkowi na widok np. harcerzy - ratowników, - niosących pomoc, i w taki sposób służących bliźnim, zabłyśnie ta harcerska iskiereczka w oku. Wiem, bo sama kiedyś byłam w takim wieku... I w moim oku i sercu również ta isiereczka zapłonęła i płonie po dziś dzień.

I jeszcze jedno, co miał Druh na myśli pisząć: " jeżeli chcemy mieć wędrowników to musimy popracować nad tym, aby rzesza ludzi nie odchodziła z harcerstwa przechodząć z gimnazjum do liceum, a nie prowadzić akcje naborowe, bo gra nie warta świeczki.."

Wg Druha, akcje naborowe wśród licelistów nie przynoszą oczekiwanego rezultatu?
:)
Pozdrawiam!

Czuwajcie!
pwd. Gabriela Jabłońska
Hufiec Krosno

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 22 maja 2006, 16:54

rudka pisze:I jeszcze jedno, co miał Druh na myśli pisząć: " jeżeli chcemy mieć wędrowników to musimy popracować nad tym, aby rzesza ludzi nie odchodziła z harcerstwa przechodząć z gimnazjum do liceum, a nie prowadzić akcje naborowe, bo gra nie warta świeczki.."

Wg Druha, akcje naborowe wśród licelistów nie przynoszą oczekiwanego rezultatu?
:)
nie wiem Druhno, co w poszczególnym wypadku oznacza "oczekiwany rezultat"
bo on może być różnie formułowany przez konkretnych ludzi w konkretnym przypadku - dla jednych może być to stworzenie mocnego samodzielnego zastępu, a dla innych zbudowanie w oparciu o nabór dużej, znaczy licznej drużyny, a może i dwóch: żeńskiej i męskiej

z doświadczenia mojego wiem, że poświęcając rok czasu, przy tworzeniu nowej drużyny począwszy od naboru a skończywszy na podsumowaniu roku harcerskiego - o wiele więcej będę miał harcerzy w drużynie harcerskiej niż w wędrowniczej

tak jak w biznesie, tak i na harcerskim podwórku, łatwiej jest utrzymać już swojego pełnowartościowego harcerza ( młodzika, z przyrzeczeniem, po kursie zastępowych ) czy też klienta swojej firmy, niż "zdobywać" nowych harcerzy i zaszczepić w nich wartości lub przekonać człowieka, aby był stałym klientem Twojej firmy

a ilość instruktorów Druhno i czas wolny jaki mogą oni poświęcić na pracę w harcerstwie to dobro wyjątkowo rzadkie i należy go umiejętnie - patrz: racjonalnie - wykorzystywać

tak samo czas antenowy programu 89 Plus

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 21 wrz 2006, 20:29

No,to może jednak przeczytaj od początku do końca temat,druhno Natalio? Pierwsza wypowiedź Twoja tutaj na forum i już taki osąd innych? Gdzie zobaczyłaś tutaj kłÓtnię?

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 26 wrz 2006, 19:30

Już sie szykuje skok na 89 plus nowa ekipa pokona smoka;))albo go obłaskawi
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa