Próby i sprawności.

Wydział Pracy z Kadrą i Kształcenia ksztalcenie.zhp.pl
ODPOWIEDZ
ageszka91
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ageszka91 » 08 cze 2010, 21:19

Witam. Jestem pewna, że ten wątek został już wcześniej poruszony, ale potrzebuję pewnej i szybkiej odpowiedzi.

Chciałabym spytać się
1. U kogo można otwierać próby na stopień harcerski? Czy tylko u drużynowego?
2. U kogo można otwierać sprawności? Czy także u drużynowego, czy istnieje możliwość gdzieś indziej?
3. Jak wygląda sytuacja gdy np. byłam przyboczną, otworzyłam próbę u drużynowej a teraz przejęłam drużynę? Czy moja była drużynowa powinna zamknąć próbę w rozkazie hufca? Czy ja w rozkazie drużyny na jej wniosek?

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 09 cze 2010, 13:04

1. Próbę otwiera rozkazem drużynowy (ew. szef zespołu wędrowniczego), w przypadku drużyn wędrowniczych jest jeszcze kilka detali takich jak: próbę otwiera drużynowy na wniosek kapituły stopni/rady drużyny/członków drużyny gdy tamci zapoznają się z próbą i nie będą mieli wątpliwości co do jej otwarcia rozkazem.

2. Opiekunem próby którą otwiera drużynowy nie musi być on sam. Może to być inna osoba posiadająca ten sam lub wyższy stopień.

3. Powinnaś zamknąć próbę przed zostaniem drużynową ;):)
A tak na serio to Twoja próba powinna zostać zamknięta rozkazem komendanta hufca. Najfajniejszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie próby z kapitułą stopni i niech ona wystawi wniosek o zamknięcie do komendanta.

pozdrawiam
phm. Łukasz Kordyzon HR

Przewodniczący KSW przy 8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"
Członek ZKK Hufca Kielce Południe

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Kadra i kształcenie”