Trenerzy biznesowi w szkoleniu kadry

Wydział Pracy z Kadrą i Kształcenia ksztalcenie.zhp.pl
ODPOWIEDZ
akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 13 gru 2009, 22:28

Mam pytanie - wczoraj na prowadzonym u nas Kursie Drużynowych zainicjowałem dyskusję nt. tego, jakie innowacje można wprowadzić w ZHP. I jednym z wniosków, do których doszliśmy w tej dyskusji, był brak kreatywności kadry (nie chcę tutaj zostać źle zrozumiany - chodzi o mały zasób narzędzi danych młodej kadrze, która niekoniecznie musi być kreatywna). I padły pomysły wykorzystania wszelkiego rodzaju treningów kreatywności etc. w szkoleniu harcerskim, ale też przede wszystkim wysłanie paru instruktorów na Szkoły Trenerów. Co o tym myślicie? Mnie osobiście pomysł wydaje się ciekawy, natomiast nie wiem, czy nie będzie stał w konflikcie z metodą harcerską.
pwd. Igor Sikora
50 Harcerska Drużyna Wodna
Hufiec Chorzów

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 14 gru 2009, 08:51

Ale czemu wątek o treningu kreatywności i Szkole Trenerów zatytułowałeś "trenerzy biznesowi"?

Co do meritum - metoda harcerska nie zawiera treści. To sposób realizacji treści. To JAK coś robimy a nie CO robimy. A więc nie ma tematu, który byłby niezgodny z metodą harcerską. Za to każdy temat, może być realizowany niezgodnie z metoda harcerską....

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 14 gru 2009, 09:35

Jako że jednak MH jest tożsama ze skautową, to w opisach tejże mówi się o "atrakcyjnym programie", choć w "siedmiu elementach metody program jest raczej pochodną".

akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 14 gru 2009, 10:22

Zatytułowałem go "trenerzy biznesowi", gdyż zdaje się że tego typu trenerzy sa wykorzystywani właśnie w biznesie - zarówno do treningów kreatywności, jak i asertywności czy komunikacji.
pwd. Igor Sikora
50 Harcerska Drużyna Wodna
Hufiec Chorzów

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 14 gru 2009, 10:33

Moim zdaniem, tego typu treningi są wykorzystywanie RÓWNIEŻ w biznesie. I nie ma chyba, żadnych przeszkód, żeby kreatywności, asertywności, negocjacji uczyć na kursach organizowanych przez ZHP.

Zresztą, wg mojej wiedzy, to to już się dzieje od dawna.

Rafał

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 14 gru 2009, 10:55

Swego czasu CSI pod redakcją Ani Filipow w ramach kursów kadry kształcącej szkoliła także właśnie trenerów tego typu z uprawnieniami do organizacji pozarządowych. Z jednego kursu wychodziło się z dwoma papierami.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

molesta
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: molesta » 15 gru 2009, 10:38

Tyle że trenerzy organizacji pozarządowych a biznesowi to dwie inne bajki. Poziom wiedzy i umiejętności bardzo się różni. Jakakolwiek szkoła coachingu kosztuje od 7-8 tyś do nawet 15-20 tyś zł.
Łukasz Prochwicz l.prochwicz@gmail.com
Tel- 602 632 216
http://www.watra.vel.pl

Zawsze jestem raczej sam.
Tadeusz Zawadzki"ZOŚKA"

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 15 gru 2009, 10:53

molesta pisze:Tyle że trenerzy organizacji pozarządowych a biznesowi to dwie inne bajki. Poziom wiedzy i umiejętności bardzo się różni. Jakakolwiek szkoła coachingu kosztuje od 7-8 tyś do nawet 15-20 tyś zł.
i...?

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 15 gru 2009, 13:11

Rafal pisze:Moim zdaniem, tego typu treningi są wykorzystywanie RÓWNIEŻ w biznesie. I nie ma chyba, żadnych przeszkód, żeby kreatywności, asertywności, negocjacji uczyć na kursach organizowanych przez ZHP.

Zresztą, wg mojej wiedzy, to to już się dzieje od dawna.

Rafał
Powinny, i przecież są. Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. Zresztą skadinąd wiem, że osoby prowadzące takie zajęcia chętnie korzystaja z form pracy, które uważalibyśmy za wyłącznie....harcerskie.

jedrzejgorny
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jedrzejgorny » 04 sty 2010, 08:34

Nie wiem, czy zdajecie sobie druhowie sprawę, że w naszych szeregach mamy trenerów. Ja osobiście znam takie dwie osoby w Chorągwi dolnośląskiej, a mocno nie szukałem. Są oczywiście szkoleniowcami i moim zdaniem dobrymi, widać dbałość o motywację kursantów, doskonałe przygotowanie merytoryczne oraz kreatywność, o której mówiliście. Ja sam się wybieram na taki kurs, lecz potrzebny mi jest nie tylko do lepszego działania w harcerstwie, ale także w biznesie. Bo jeśli ktoś ma wykorzystywać szkolenie za 4-6 tys. zł tylko w ZHP to takich osób jest niewiele.

A co do kreatywności, to od nas zależy. Ja na przykład uruchomiłem szkolenie on-line: Jak dobrze prowadzić drużynę. Gdzie dzielę się moimi spostrzeżeniami na w/w temat.

phm.Jędrzej Górny

www.jedrzejgorny.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Kadra i kształcenie”