Kształcenie drużynowych

Wydział Pracy z Kadrą i Kształcenia ksztalcenie.zhp.pl
Zablokowany
skiluka

Post autor: skiluka » 22 lip 2004, 09:12

Poszukuję ciekawych konspektów zająć na kurs drużynowych. Za okazaną pomoc dziękuję.

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 22 lip 2004, 13:06

A jakich drużynowych??? Poszperaj też w "pradawnych" pakietach kształceniowych CSI:D
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

skiluka

Post autor: skiluka » 27 lip 2004, 16:25

Drużynowych harcerskich i starszoharcerskich. Jeśli chodzi o pakiety to jest mały problem bo u nas w hufcu niczego takiego nie ma. Więc jak masz to chętnie bym skorzystał.

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 27 lip 2004, 20:15

Pakiet starszoharcerski jest bardzo ciekawy jednak należy pamiętać, że był on pisany pod poprzedni układ metodyczny i teraz bliżej mu do wędrownictwa. Mogę Ci polecić też materiały na http://www.csi.zhp.org.pl poszperaj, coś znajdziesz.
Nie jestem w stanie udostępnić tych pakietów bo nie mam ich w wersji elektronicznej, kserowanie też jest ciężkie (każdy ma ponad 100 stron).
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

skiluka

Post autor: skiluka » 28 lip 2004, 12:12

Na stronie CSI nie ma nic interesującego. Czy nie wiesz gdzie można dostać te materialy? Z jakiej chorągwi jesteś? Nie wiesz gdzie można jeszcze coś znaleźć? Za każdą okazaną pomoc z góry dziękuję.

Wrzos
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wrzos » 02 lis 2004, 13:15

skiluka napisał:
Na stronie CSI nie ma nic interesującego. Czy nie wiesz gdzie można dostać te materialy? Z jakiej chorągwi jesteś? Nie wiesz gdzie można jeszcze coś znaleźć? Za każdą okazaną pomoc z góry dziękuję.
Mysle że mogę pomóc w rozwiązaniu twojego problemu :)
Posiadam potrzebne Ci materiały i konspekty choć te w formie elektronicznej są mojego autorstwa to chyba nie są złe :lol
Zapraszam do kontaktu ze mną poprzez adres e-mail: wrzosek1@tlen.pl
Pozdrawiam
hm Marcin Niemczyk
IV ŚSzH "Żagiew"
Hufiec Jastrzebie Zdrój
www.zagiew.harc.pl
www.woodcraft.pl

dozorca18
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dozorca18 » 02 lis 2004, 21:23

Ja też chcę, ja też chcę!!!
pwd. Rafał Matuszewski HR

gosis

Post autor: gosis » 24 lis 2004, 21:21

Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Drużyna żeńska czy męska nie jest wcale gorsza. Może być nawet zupełnie na odwrót. Zależy co sobie postawimy za cel.

Sama prowadzę drużynę koedukacyjną z ogromną przewagą płci żeńskiej (co niestety coraz częśćiej się zdarza :P) i jakoś sobie radzimy, bawimy się z naszymi "rodzynkami". Że się tak wyrażę dodają oni smaku, czasem bywa śmieszniej, poza tym powiedzmy sobie szczerze dziewczyny bardziej to zachęca do przychodzenia na zbiórki, czasem nawet do wstąpienia do drużyny (gdy jeszcze się nie zdecydowały, czy wogóle chcą być harcerkami). Stanowią oni w pewien sposób motywację. To już jest jeden plus. Drugi to to, że harcerze uczą się wtedy funkcjonowania w społeczeństwie, mogą się nauczyć komunikować z płcią przeciwną (jeśli wcześniej im to sprawiało trudności ;) ) - ktoś już zresztą wspominał o tym.

Ale są też minusy.... niestety. Po pierwsze zdarza się, że nasze kochane druhenki się rozkojarzają i myślą o niebieskich migdałach (oczach), a nie o tym, że miały np. dyżur w kuchni ;) albo na biwak wzięły tylko sandały bez skarpetek :Oo . Po drugie harcerze w tym wieku przeżywają burze hormonów i trzeba uważać, żeby czasem nie wykręcili jakiegos numeru, albo nie przesadzali, ze swoją Wielką Miłością (zwłaszcza na biwakach). Ale to już osobny wątek, przedyskutowany gdzie indziej.

Natomiast raz miałam przyjemność być na biwaku bez chłopców. Tak się jakoś złożyło że żaden nie pojechał. Same babeczki. Jeszcze nigdy chyba nie szła nam tak sprawnie praca. Świetnie nam się organizowało, wszystko się nawzajem uzupełniało i chodziło jak w zegarku. Tak, to było piękne. Na dodatek powstała silniejsza więź między nami, o wszystkim ze sobą rozmawiałyśmy, bo między nami kobietkami.... Jednej druhnie przebyłysnęło wtedy, żeby się przekwalifikować na drużynę typowo żeńską :lol Jednym słowem świetnie się organizowałyśmy i dogadywałyśmy.
Poza tym będąc drużyną jedno-płciową zawsze można się umówić na biwak z drużyną męską :D w osobnych obozach. Wtedy to dopiero jest ciekawie. :)

Wniosek taki, że jak by nie było jest dobrze :)

--
pwd. Małgorzata Zeliaś HO
Drużynowa 89 Tarnowskiej Drużyny Starszoharcerskiej
Hufiec Tarnów

sprafka

Post autor: sprafka » 28 lis 2004, 18:43

My chcemy!!! :D:D:D Jeśli można prosić o informacje dotyczące tego właśnie postu, prosił bym o przesłanie ich na adres sprawka_sgt@tlen.pl

Dziękuje bardzo :)

--
ćwik Dawid Sprawka
Drużynowy PGZ "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Komenda Hufca ZHP Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

http://www.gz.sgt.prv.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Kadra i kształcenie”