KSI - przerwa miedzy jednym a drugim stopniem.

Wydział Pracy z Kadrą i Kształcenia ksztalcenie.zhp.pl
Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 13 cze 2004, 20:35

Dzięki
Tomku ;o)

KSI powiedziało, iż nie ma w naszym regulaminie postanowienia o możliwośći skrucenia karencji więc niestety nie mogą mi otworzyć phm.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 13 cze 2004, 23:01

Ale regulamin regulaminem. Jesli jest ktos kto ewidentnie dziala, a nie otwarcie mu proby z powodu zbyt krotkiego okresluzby moze te dzialania przyhamowac, to KSI powinna wziac to pod uwage. u mnie w hufcu jest podobnie, ale wiem ze mimo 6 m-cy sluzby moge liczyc ( chyba ;) ) na przychylnosc KSI, bo widza ze cos robie...
A jesli chodzi o otwieranie phm. w KCh jesli H KSI ma taka mozliwosc to nie powinno byc problemow. Jeden z moich znajomych mial negatywna opinie Hufcowej KSI i mimo to otworzyl w KCh ( przewodnika !!! ), wiec to dowodzi, ze KSI KCh zachodniopomorskiej jest na + albo cala reszta jest do wymiany...
Przeciez okres sluzby powinien byc niejako kwesta umowna, bo przeciez moze on hamowac nasz rozwoj. Podobny problem byl z wedrownikiem 14-15 lat... czy jego tez mamy hamowac???
pwd. Tomasz Gutowski HR
Drużynowy 17 TGDH "BEZKRESKI" im. BRONKA LOTA Stargard Szczecinski
Szef Harcerskiej Służby Informacyjnej Hufca Stargard Szczec.

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 14 cze 2004, 07:45

Nie sadze ze brak stopnia wplynie jakos bardzo na moja prace bo robie to co lubie, natomiast z punktu widzenia regulaminow nie moge byc na takim stanowisku na jakim jest, ale jak narazie mnie lubią więc nikt się nie czepia że niam takiego stopnia jak powiniem mieć.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 14 cze 2004, 17:02

Marecki napisał:
Zostałem z-ca Szefa Inspektoratu Rat-Med. Jako takowy powiniem posiadać stopień phm oraz Klasę Instruktor Wykładowca HSR(aby ją posiadać również nieodzowny jest stopień phm).
Który zapis, jakiego regulaminu mówi o wymaganiach dotyczących zastępcy szefa inspektoratu?
phm. Bartosz Myszkowski

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 14 cze 2004, 20:38

Marecki napisał:
P.S Czy uważacie że rozpoczęcie pracy z nowym zespołem, w nowym otoczeniu jest wystarczającym argumentem do otworzenia, próby bez karencji???
Dla mnie jest dokładnie przeciwnie. Zmiana miejsca pracy instruktorskiej, przejście do nowego zespołu to dla mnie powody, dla których należałoby odczekać jakiś czas, aż dany instruktor wdrozy się w pracę, zaangażuje. Otwieranie próby już na samym początku nie jest dobrym wyjściem, bo i skonstruowanie takiej próby w całkiem nowym zespole nie jest sprawą najłatwiejszą.

Co zaś się tyczy wymaganych uprawnień na danej funkcji to faktycznie jest to jakiś problem. Ale dla mnie powodem skrócenia karencji nie powinny być jakieś inne regulacje, wymagania i regulaminy, ale poziom rozwoju instruktora. I tylko to.

Pozdrawiam:)
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 14 cze 2004, 21:50

myfa napisał:
[
Który zapis, jakiego regulaminu mówi o wymaganiach dotyczących zastępcy szefa inspektoratu?
Dotyczy Szefa co za tym idzie jego zastępca jak dla mnie powinien posiadać takie same "uprawnienia".

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 14 cze 2004, 21:53

cadfael napisał:
[Dla mnie jest dokładnie przeciwnie. Zmiana miejsca pracy instruktorskiej, przejście do nowego zespołu to dla mnie powody, dla których należałoby odczekać jakiś czas, aż dany instruktor wdrozy się w pracę, zaangażuje.
Ciekawa argumentacja i mogę się z nią zgodzić, lecz w tym wypadku chodzi dokładnie o w pewnym sensie kierowanie tym zespołem, w inspekotracie pracuje już dobre 2 lata.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 14 cze 2004, 22:27

Jeżeli chodzi o podstawę prawną to dokopałem się tylko do czegoś takiego:

Zasady działania
H A R C E R S K I E J S Z K O Ł Y R A T O W N I C T W A

5.5. Inspektorat Ratowniczy Komendy Chorągwi
5.5.1. Jednostką realizującą zadania HSR na poziomie chorągwi jest Inspektorat
Ratowniczy Komendy Chorągwi, zwany dalej Inspektoratem.
5.5.2. Inspektorat skupia instruktorów HSR z jednej chorągwi.
5.5.3. Szefostwo HSR może zrzec się części swoich zadań na rzecz Inspektoratu.
Dotyczy to w szczególności:
a. prowadzenia ewidencji kursów na odznakę ,,Ratownik Medyczny ZHP” w stopniu
III,
b. wydawania harcerzom kończącym z wynikiem pozytywnym kurs na odznakę
,,Ratownik Medyczny ZHP” w stopniu III (brązowym) odznak i legitymacji
,,Ratownik Medyczny ZHP” w stopniu III (brązowym),
c. koordynowania szkoleń ratowniczych na terenie chorągwi objętej działalności
ą Inspektoratu.
5.5.4. Szczegółowe zasady powoływania i działania inspektoratu i inspektora reguluje
właściwy komendant chorągwi ZHP.

Uchwał KCh Śląskiej w tej sprawie niestety nie znam, ale jeśli takowej nie ma to jest to chyba jedyny przepis w tej sprawie.
Marecki napisał:
myfa napisał:
[
Dotyczy Szefa co za tym idzie jego zastępca jak dla mnie powinien posiadać takie same "uprawnienia".

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
Tu muszę zaprotestować, bo poprzez analogię należy stwierdzić, że w stosunku do żadnej funkcji z ZHP nie stosuje się zasady jednakowych wymagań w zakresie kwalifikcji do pełnienia funkcji szefa zespołu czy dowódcy jednostki i jego zastępcy.
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 14 cze 2004, 22:42

Marecki napisał:
Ciekawa argumentacja i mogę się z nią zgodzić, lecz w tym wypadku chodzi dokładnie o w pewnym sensie kierowanie tym zespołem, w inspekotracie pracuje już dobre 2 lata.
Niemniej jednak uważam, że przede wszystkim, co napisałem dalej, liczy się rozwój danego człowieka. I tutaj nie przekonałoby mnie żadne "bo ja musze, bo mnie mianowali", jeśli dany osobnik niebyłby wystarczająco gotowy.

A secundo jako zastępca, co też napisał Ci myfa, nie musisz posiadać phm-a. Wymagania odnośnie szefa inspektoratu (jednostki, dowolnie czego) odnoszą się tylko do niego, a nie do zastępców.

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 14 cze 2004, 23:14

Odpowiem dziś ale późniejszą porą bo teraz już nie dam rady.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 15 cze 2004, 16:38

Tomek napisał:
Zasady działania
H A R C E R S K I E J S Z K O Ł Y R A T O W N I C T W A...

Zgadza się że nie jest napisane że powinien posiadać phm i klasę Instruktor Wykładowca HSR, jednak z rozmów jakie toczą się kuluarach, jeszcze nie zatwierdzonych regulaminem Szef Inspektoratu powinien posiadać phm i klasę A. Dostałem zgodę więc aby opublikować taką informację zgodę tą otrzymałem od hm. Katarzyny Krawczyk Szefa HSR.
Tomek napisał:
Uchwał KCh Śląskiej w tej sprawie niestety nie znam, ale jeśli takowej nie ma to jest to chyba jedyny przepis w tej sprawie.

Nie ma takiego przepisu natomiast nie oficjalnie mówi się iż człowiek działający w KCH powinienem posiadać stopień phm, spotkałem się z takimi twierdzeniami i również do nich się przyłączam.

Tomek napisał:
Tu muszę zaprotestować, bo poprzez analogię należy stwierdzić, że w stosunku do żadnej funkcji z ZHP nie stosuje się zasady jednakowych wymagań w zakresie kwalifikacji do pełnienia funkcji szefa zespołu czy dowódcy jednostki i jego zastępcy.
cadfael napisał:
A secundo jako zastępca, co też napisał Ci myfa, nie musisz posiadać phm-a. Wymagania odnośnie szefa inspektoratu (jednostki, dowolnie czego) odnoszą się tylko do niego, a nie do zastępców.

To odpowiedź dla dh Cadfaela i Tomka:
A ja nadal będę uważał iż jako zastępca powinienem posiadać lub dążyć do posiadania podobnych lub takich samych uprawnień jak Szef w końcu w razie pewnych wypadków trzeba go zastępować.

cadfael napisał:
Niemniej jednak uważam, że przede wszystkim, co napisałem dalej, liczy się rozwój danego człowieka. I tutaj nie przekonałoby mnie żadne "bo ja musze, bo mnie mianowali", jeśli dany osobnik nie byłby wystarczająco gotowy.

Nikt mnie nie mianował sam chciałem, a ponieważ zaczynam pracę (na zasadzie kierowania) tym zespołem, co za tym idzie jest to dla mnie wyzwanie chciałem otworzyć phm.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki

phm. Marek Jędrzejek H.O

Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 15 cze 2004, 19:50

Wszystko rozumiem, ale problem polega na tym, że tego typu argumenty raczej nie będą przekonujące dla KSI :( - tego się obawiam, choć to nie moje zdanie o tym przesądzi... ;)
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 15 cze 2004, 19:58

Już nie były. :o)

Pozdrawiam serdecznie
Marecki

P.S Właściwie to KSI zaprało się że regulamin mówi że 12 ma być i już a nie ma furtki w postaci zapisu który był wcześniej cytowany.
phm. Marek Jędrzejek H.O

Wrzos
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wrzos » 18 lis 2004, 19:20

cadfael napisał:
Marecki napisał:
P.S Czy uważacie że rozpoczęcie pracy z nowym zespołem, w nowym otoczeniu jest wystarczającym argumentem do otworzenia, próby bez karencji???
Dla mnie jest dokładnie przeciwnie. Zmiana miejsca pracy instruktorskiej, przejście do nowego zespołu to dla mnie powody, dla których należałoby odczekać jakiś czas, aż dany instruktor wdrozy się w pracę, zaangażuje. Otwieranie próby już na samym początku nie jest dobrym wyjściem, bo i skonstruowanie takiej próby w całkiem nowym zespole nie jest sprawą najłatwiejszą.

Co zaś się tyczy wymaganych uprawnień na danej funkcji to faktycznie jest to jakiś problem. Ale dla mnie powodem skrócenia karencji nie powinny być jakieś inne regulacje, wymagania i regulaminy, ale poziom rozwoju instruktora. I tylko to.
Pozdrawiam:)
I ja zgadzam się z powyższym postem. Jestem przewodniczącym KSI i komisja skróca okres pomiędzy stopniami tylko wtedy kiedy widzimy że dany instruktor naprawdę chce coś zrobić i brak stopnia mu to uniemożliwia. Ale jestem też za tym aby najpierw zdobywać stopnie i dopiero potem obejmować funkcje a nie odwrotnie jak to niekiedy ma miejsce.
Pozdrawiam
hm Marcin Niemczyk
IV ŚSzH "Żagiew"
Hufiec Jastrzebie Zdrój
www.zagiew.harc.pl
www.woodcraft.pl

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 18 lis 2004, 19:56

Wrzos napisał:
I ja zgadzam się z powyższym postem. Jestem przewodniczącym KSI i komisja skróca okres pomiędzy stopniami tylko wtedy kiedy widzimy że dany instruktor naprawdę chce coś zrobić i brak stopnia mu to uniemożliwia.
Hmmm nie wiem czy mi uniemożliwia napewno utrudnia.
Wrzos napisał:
Ale jestem też za tym aby najpierw zdobywać stopnie i dopiero potem obejmować funkcje a nie odwrotnie jak to niekiedy ma miejsce.
Pozdrawiam
Super również się zgadzam, ale niestety czasem tak nie jest i to znaczy że trzeba ograniczać chyba nie.

Pozdrawiam serdecznie
Marecki
phm. Marek Jędrzejek H.O

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Kadra i kształcenie”