Jaki Hufiec

Wydział Pracy z Kadrą i Kształcenia ksztalcenie.zhp.pl
Zablokowany
majcher

Post autor: majcher » 30 wrz 2002, 12:34

Mam pytanie do was. Czy hufiec to czesem nie my? Jeżeli tak to przecież powinniśmy starać sie aby on był naj z wszystkich Hufców. Jeżeli komenda nie taka jak należy to trzeba ją zmienić na inną (czy jest na jaką?) Jeżeli są niedomówienia to należy się spotkać w kręgu drużynowych i komendy , omówić nieścisłości i wasze oczekiwania. Zawsze można dojść do porozumienia. Każda ze stron musi zrozumieć drugą i sama też wykazać dobrą wolę dla drugich. Nasz Hufiec to grupa drużynowych rozmawiająca ze sobą oraz z komendantem. Jest nieźle. A będzie jeszcze lepiej. Oczywiście mamy problemy i to niemałe, ale wspólnie potrfimy przez to przejść.

[Edytowany przez Majcher dnia 30.09.2002 o 09:35 GMT]

--
Nasz Hufiec. Jaki naprawdę jest? Myśle ,że sami drużynowi dbaja o to jaki on jest. Jeżeli komenda nie sprawuję sie jak należy, to przy następnym zjeździe należy ją wymienić (o ile będzie na kogo). Jeżeli nie realizuje waszych oczekiwań to porozmawiiajćie z nimi otym. Zawsze można osiągnąć jakiś konsus. Życzę wam owocnych rozmów i pamiętajcie , że to WY macie zmienić wasz hufiec na taki jaki pragniecie.

Kinka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kinka » 30 gru 2002, 00:44

Mam takie pytanie. Może głupie, może nie. Zależy od Was. Ale o co chodzi w tym wątku? Ta rozmowa ma dokądś prowadzić, czy po prostu chciałeś podzielić się z nami informacjami o Twoim hufcu i podtrzymać nas na duchu? Przepraszam, ale naprawdę nie wiem. Może warto byłoby tu wypowiedzieć coś co by nas (innych uzytkowników) zaintrygowało?
"Poinformowany jest ten, który wie, gdzie znaleźć to, czego nie wie" :)

Kinka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kinka » 03 sty 2003, 16:57

Święty Mikołaju!!! Przekonałeś mnie. Rzeczywiście. Do tej pory brałam udział w dyskusjach, które zaintrygowały mnie. Zawsze ktoś włożył ten nadmieniony 'kij w mrowisko'. Jednak masz rację. A ta notka podniosła mnie na duchu...
"Poinformowany jest ten, który wie, gdzie znaleźć to, czego nie wie" :)

Ursus
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ursus » 04 lut 2004, 09:16

Tak, hufiec to my, ale to nie takie proste jak się wydaje. Czasami są takie sytuacje podbramkowe i nie da się nic zmienić. U mnie pozytywnym rozwiązaniem byłoby zmienić władze hufca ale...nie ma na kogo. No poprostu nie ma, więc musi pozostać tak jak jest, choć szczerze mówiąc wiele się poprawiło po małych konfliktach, ale jak dla mnie to jeszcze o wiele za mało.
Ursus
Przyboczny 36HDCzB"Kombinatorzy"
Chorągiew śląska Hufiec Jastrzębie Zdrój
"Prawdziwa ambicja to ciągłe dążenie do celu, którego nigdy nie osiągamy, bo ciągle dźwigamy poprzeczkę...!"

hajder

Post autor: hajder » 16 lut 2004, 14:06

hufiec to my - my harcerze i instruktorzy. Ale na trzy hufce które są w moim mieście żadnego nie uznałbym za mój - czyli taki, w którym swobodnie mogę sie wypowiadac itd...

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Kadra i kształcenie”