A możę b tak nie tylko zdjęcia z imprez harcerskich??

Zablokowany
adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 03 cze 2003, 09:17

Tak sobie myślę, żę możę dobrze by było, jakby zdjęcia, które dodajemy do Galerii były nie tylko z imprez harcerskich, ale przedstawialy także codzienne życie harcerzy, ich zainteresowania, pracę..

W końcu harcerzem jest się przez cały czas, a nie tylko na zbiórkacz, biwakach, obozach....
pozdrawiam
pwd. Adam "Adamek" Jastrzębowski ćwik

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 03 cze 2003, 13:32

Byłoby bardzo dobrze! Ale dlaczego akurat w TEJ Galerii?

Następuje niebezpieczna nadinterpretacja roli Galerii. W żaden sposób Galeria ZHP on-line nigdy nie miała przejąć całości internetowych działań swoich Użytkowników. Zachęcamy przecież do równoczesnego korzystania z komunikatorów, używania własnych skrzynek pocztowych i przeglądarek - tak samo do korzystania z innych galerii zdjęć w internecie, od samego początku jawnie polecając www.plfoto.com.

Nie staramy się zebrać wszystkich zdjęć w jednym miejscu - TA Galeria ma swoją misję, która wymusza jej określony - i na szczęście ograniczony charakter. To nie galeria ma być elastyczna, lecz jej Użytkownicy winni poszukiwać innych miejsc w internecie, innych form prezentacji swojej pracy, niż właśnie ta Galeria.

Każdy Użytkownik może umieszczać inne zdjęcia, gdzie tylko zechce - w swoim porfolio w Galerii wskazując do nich łącza.

M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 03 cze 2003, 14:30

Zgadzam się z adamkiem. Michale, uparcie niedopuszczas do siebie przesłania, które wysyła wiele osób. Chcą one zamieszczać swoje prace "nieharcerskie" w tej galerii albowiem czują więź z tą grupą osób. Jest to forma identyfikacji się ze środowiskiem. Czy odrzucanie ich przyniesie dobry efekt? Nie wiem. Rozumiem natomiast wszelkie problemy techniczne z powiększeniem galerii. Sam pokazuję foty na różnych witrynach pod róznymi pseudonimami ale uważam, że powinniśmy w galerii również zamieszcać prace wykonane przez harcerzy o tematyce niekoniecznie ze związkiem związaną.
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
Komenda Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 06 cze 2003, 01:18

barnrot napisał:
Byłoby bardzo dobrze! Ale dlaczego akurat w TEJ Galerii?

Następuje niebezpieczna nadinterpretacja roli Galerii. W żaden sposób Galeria ZHP on-line nigdy nie miała przejąć całości internetowych działań swoich Użytkowników. Zachęcamy przecież do równoczesnego korzystania z komunikatorów, używania własnych skrzynek pocztowych i przeglądarek - tak samo do korzystania z innych galerii zdjęć w internecie, od samego początku jawnie polecając www.plfoto.com.

Nie staramy się zebrać wszystkich zdjęć w jednym miejscu - TA Galeria ma swoją misję, która wymusza jej określony - i na szczęście ograniczony charakter. To nie galeria ma być elastyczna, lecz jej Użytkownicy winni poszukiwać innych miejsc w internecie, innych form prezentacji swojej pracy, niż właśnie ta Galeria.

Każdy Użytkownik może umieszczać inne zdjęcia, gdzie tylko zechce - w swoim porfolio w Galerii wskazując do nich łącza.
Regulamin Galerii ZHP On-Line wersja 2.1 z dnia 5.03.2003:

§ 4

Celami ogólnymi Galerii są:

1. Rozwój i promocja techniki fotograficznej
2. Wyszukiwanie i wspieranie talentów

§ 5
Celami Galerii dla członków ZHP:

1. Kształtowanie wrażliwości na piękno
2. Promocja hobby i pomoc w odnajdywaniu pasji
3. Zachęta do systematycznej i profesjonalnej archiwizacji
4. Dostarczanie nowych narzędzi pracy
5. Prezentacja sposobów realizacji propozycji programowych ZHP
6. Prezentacja i wymiana doświadczeń środowisk
7. Prezentacja miejsc wartych zobaczenia i odwiedzenia
Bez komentarza...

PN

[Edytowany przez panwac dnia 06.06.2003 o 02:20 ]
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 06 cze 2003, 16:10

Ależ skomentuj, Piotrze - podaj argumenty. Bo sformułowanie "Bez komentarza" działa jedynie na emocje - takie jest jego zastosowanie.

W przytoczonym przez Ciebie fragmencie Regulaminu nie zauważam sprzeczności z moją wcześniejszą wypowiedzią w tym wątku. Proszę Cię więc o rozwinięcie myśli. Bez słów zrozumie się każdy - mając na myśli co innego.

[Edytowany przez barnrot dnia 09.06.2003 o 22:11 ]
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 10 cze 2003, 12:49

Michale, dlaczego w tej galerii?
Bo moim zdaniem powinniśmy pokazywać co harcerze robią na codzień. Bo inaczej ktoś pomyśli, żę harcerze to tylko są na grach i imprezach harcerskich, a już prawie zawsze chodzą w mundurkach.

Czy tak jest?? Nie jest nie było i na szczęście nie będzie.

Moim zdaniem Galeria jest po to, by pokazać harcerstwo i ludzi tworzących nasz Związek - harcerzy.
pozdrawiam
pwd. Adam "Adamek" Jastrzębowski ćwik

adrian
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: adrian » 11 cze 2003, 20:11

Jeśli by dodawać fotki wg oczekiwań adamka (a zapewne również wielu innych), to trafiało by mnóstwo zdjęć bardzo odbiegających od idei Galerii. Idea galerii to prezentacja harcerstwa, ale nie przez pryzmat tego jakimi ludźmi są harcerze, ale jakimi harcerzami są ludzie. Galeria ma pokazywać to, co robią harcerze "na służbie" - podczas pełnienia obowiązków służbowych, kiedy świadomie realizują harcerskie programy, uczestniczą w zbiórkach itp. To, co harcerze robią na codzień wynika z tego, co robią w harcerstwie (tak przynajmniej powinno być), i to właśnie działania w harcerstwie ma pokazywać Galeria. Ma pokazywać czym i jak harcerstwo oddziałuje na młodzież.

Nie wynika z powyższego, że muszą to być zdjęcia tylko w mundurach. Jednak obecność elementów kojarzących się jednoznacznie z harcerstwem determinuje podmiot galerii, jakim jest zdjęcie. Galeria ma pokazywać harcerstwo poprzez zdjęcia a nie poprzez komentarze do zdjęć. Stąd wynika wprost wymóg rozpoznawalności harcerstwa na zdjęciu, komentarz stanowi tylko wsparcie.
hm. Adrian Łaskarzewski
Poczta Harcerska Szczecin II
KSI Hufca Szczecin Pogodno

Juliusz
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Juliusz » 12 cze 2003, 21:46

Proponuję zmienić paragraf zacytowany przez Panwaca:

§ 5
Celami Galerii dla członków ZHP:

1. Kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody lub życia harcerskiego
2. Promocja hobby i pomoc w odnajdywaniu pasji podczas harcerskich imprez
3. Zachęta do systematycznej i profesjonalnej archiwizacji tylko zdjęć, na których elemty harcerskie są widoczne
4. Dostarczanie nowych narzędzi pracy harcerskiej lub instruktorskiej
5. Prezentacja sposobów realizacji propozycji programowych ZHP
6. Prezentacja i wymiana doświadczeń środowisk
7. Prezentacja miejsc wartych zobaczenia i odwiedzenia przez harcerzy w mundurze

Panwac, dobrze Cię zrozumiałem? ;)

Juliusz
Zapadłem w sen zimowy. Nie budzić!
Dobranoc

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 13 cze 2003, 22:49

Prawie, Juliuszu, bo to tylko jedna z możliwych interpretacji całości mojej wypowiedzi...

Uznałem, że ludzie inteligentni i obyczajni potrafią wyciągać wnioski, stąd ograniczyłem się do przytoczenia cytatu z tekstu dh. Boruna, gdzie jest wskazanie na "misję" (ale nic ponad to, żadnych szczegółów na jej temat) i zestawiłem z wykazem "celów", udostępnionym przez Zarząd autorom-użytkownikom Galerii.
Bo przecież właśnie na tym wykazie celów mieli opierać się autorzy, dokonując doboru prac, to on wskazuje "właściwe ukierunkowanie aktywności", stymulowane przez Galerię. A jak wiadomo z pedagogiki, każde działanie nie podsumowane może zostać zaprzepaszczone - w świadomości może pojawić się wrażenie sprzeczności, gdy coś, do czego nas zachęcano, zostaje potem odrzucone, zakwestionowane...

Nie chciałem narzucać własnych przemyśleń, aby nie sugerować innych autorów. Ale skoro zostałem zapytany - uważam, że na starcie Galerii nie przedstawiono dostatecznie jasno i jednoznacznie jej celów oraz kryteriów doboru zdjęć, umieszczając w Regulaminie i materiałach pomocniczych ogólnikowe hasła, spotykane choćby w założeniach konkursów fotograficznych, czy programach kółek zainteresowań. I ten stan trwa, zaś wizja rozwoju FotoZHP jest znana Zarządowi (co kilka razy mi oznajmiono w rozmowach i listach sformułowaniem "Zarząd wie najlepiej..." itd.). Taka sytuacja pozwala na daleko idącą interpretację założeń i przekreśla dyskusję z Zarządem, nie mówiąc o przekreśleniu możliwości przewidywania przez autora losów jego zdjęcia w Galerii.

Bardzo się cieszę z wypowiedzi Adriana - jest konkretna w zakresie, którego dotyczy. Można się zgodzić lub odrzucić przedstawione założenia, ale z pewnością nie przejdzie się obok nich obojętnie. Co więcej, nie ma w tekście personalnych odniesień, za co cenię Adriana od dawna.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź wyda się wyczerpującą. I że nie zostanie potraktowana, jak próba oddziaływania na emocje - w temacie FotoZHP od dawna jestem już niespotykanie spokojny.

PN
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 25 lis 2004, 22:23

adrian napisał:
[...] Idea galerii to prezentacja harcerstwa, ale nie przez pryzmat tego jakimi ludźmi są harcerze, ale jakimi harcerzami są ludzie. Galeria ma pokazywać to, co robią harcerze "na służbie" - podczas pełnienia obowiązków służbowych, kiedy świadomie realizują harcerskie programy, uczestniczą w zbiórkach itp. To, co harcerze robią na codzień wynika z tego, co robią w harcerstwie (tak przynajmniej powinno być), i to właśnie działania w harcerstwie ma pokazywać Galeria. Ma pokazywać czym i jak harcerstwo oddziałuje na młodzież.

Nie wynika z powyższego, że muszą to być zdjęcia tylko w mundurach. Jednak obecność elementów kojarzących się jednoznacznie z harcerstwem determinuje podmiot galerii, jakim jest zdjęcie. Galeria ma pokazywać harcerstwo poprzez zdjęcia a nie poprzez komentarze do zdjęć. Stąd wynika wprost wymóg rozpoznawalności harcerstwa na zdjęciu, komentarz stanowi tylko wsparcie.
Chyba znalazłem uzasadnienie zaakceptowania ostatnich zdjęć na fotoZHP, pod którymi w komentarzach zamieszczane są różne "parafrazy". ;)
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Galeria Foto ZHP on-line”