Opóźnienia z akceptacją zdjęcia

Zablokowany
boniek

Post autor: boniek » 02 mar 2003, 04:51

Ostatnio, kilkakrotnie zdarzyło się, że zdjęcia były akceptowane przez administratorów w czasie późniejszym niż 24h. Pytanie dlaczego tak się dzieje?
Propozycja. Jeśli admini nie są w stanie akceptować zdjęć w czsie, w którym się zdeklarowali, niech ten czas zostanie wydłużony i zapisany gdzie trzeba.
Chodzi wszak o zasady.

boniek

Post autor: boniek » 02 mar 2003, 05:46

§ 50

"Obowiązki Zarządu Operacyjnego:

- przyjęcie oczekującego zdjęcia w ciągu 24 godzin od jego zgłoszenia przez Użytkownika (o ile jest to technicznie możliwe). "

Nie warto byłoby wyjaśnić zapis w nawiasie? Wiadomo, że będzie to przycięcie swobody terminowej Waszej pracy... Uważam jednak, że regulamin powinien brzmieć nader konkretnie.

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 07 mar 2003, 03:08

Droga Bożeno!

1. Nie czytam intencji Twojej wypowiedzi. Czy Cię to osobiście dotknęło? A jeśli tak, czy nie okazało się, że sama się przyłożyłaś do wydłużenia czasu akceptacji?

2. Regulaminowe wydłużenie czasu akceptacji było przez nas dyskutowane, ale raczej nie wchodzi w rachubę. To tradycyjna wartość tej Galerii i z reguły Zarząd nie ma problemu z jej przestrzeganiem. O ile tylko Użytkownik zadba o to, by zdjęcie spełniało warunki akceptacji. A niestety często nie spełnia. I wtedy czas 24h już się nie liczy i zdjęcie może przebywać w poczekalni dłużej przez czas już nieokreślony, byle rozsądny.

Stąd właśnie, wychodząc ku Twoim wątpliwościom, zmiana w paragrafie, który zacytowałaś - przytaczam go w nowym od 5.03 brzmieniu. Na twoje więc pytanie, czy nie warto wyjaśnić znaczenia nawiasu, opdowiadam: Nie trzeba.

§ 50

Obowiązki Zarządu Operacyjnego:

- przyjęcie oczekującego zdjęcia w ciągu 24 godzin od jego zgłoszenia przez Użytkownika (jeżeli jest to technicznie możliwe a zdjęcie jednoznacznie spełnia wymagania formalne i merytoryczne Regulaminu i Opisu Kategorii)

M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 11 maja 2003, 19:40

Tak sobie czytam i się śmieję... Ja czekałem tydzień na akceptację zdjęcia i nikt mi tego nawet nie próbował wyjaśniać. :-)

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 29 maja 2003, 20:53

Mariuszu!

Przytocz przykład, to pośmiejemy się razem.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 29 maja 2003, 23:48

Oźnienia?
W ostatnim miesiącu to norma - mało które z moich dodawanych zdjęć czeka krócej niż 24 godziny (i nie pisze o "problematycznych", czy odrzucanych). Przywykłem, ten typ tak ma...
Ciekawe, czy konsekwencją nie będzie... zwiększenie czasu na akceptację zdjęcia do kilku dni?

Piotr
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 30 maja 2003, 11:46

Na foto umieściłem już parę zdjęć.
Przez cały czas problem opóźnień mnie nie dotyczył. Lecz moje dwa ostatnie zdjęcia zostały zamieszczone z opóźnieniem. Bynajmniej nie jestem oto zły każdemu coś może wypaść. Lecz zastanawiam się dlaczego macie czas sprawdzać każdy komentarz i wysyłać mi maila że brakuje np. kropi, a nie zajmujecie się zdjęciami.
Pozdrawiam Adminów.

[Edytowany przez Marecki dnia 30.05.2003 o 12:47 ]
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 30 maja 2003, 21:56

Piotrowi odpowiadam:

nie, od samego początku nie przewidywaliśmy zmian w trybie dodawania zdjęć (co 3 dni) oraz czasie na akceptację zdjęcia.

24 godziny powinny wystarczyć, choć rzeczywiście zdarza się nam przetrzymać zdjęcia, które są gotowe do dodania ponad te 24h. Powody mogą być różne.

Rzadko kiedy jednak nie są to zdjęcia problematyczne - o czym jednak nawet sam autor nie musi wiedzieć. Zdarza się na przykład, że zastanawiamy się, czy zdjęcia nie umieścić jednak w harcerskiej kategorii, mimo że autor sam zgłosił je do Rozmaitości. Tak więc - wcale nie chodzi o to, że czepiamy się i za wszelką cenę coś chcemy popsuć.

Za wszelkie przetrzymanie zdjęć przepraszam, lecz przypominam, że przede wszystkim w poczekalni czekają zdjęcia budzące wątpliwości, czy pasują do Galerii, lub też takie, z których autorami prowadzona jest równocześnie korespondencja: wobec niepełnego komentarza lub faktu, że na zdjęciu jest osoba, która je dodała.

Dla wglądu podam informację:
w tej chwili ponad 24 godziny oczekuje 6 zdjęć, z czego komentarz pod 5. został dziś wieczorem uzupełniony i będzie następne do puszczenia, kolejne zaś nic nie zawiniło, ale właśnie minęła doba od jego dodania, gdy teraz wpisywałem tę odpowiedź.

Kiedy już nagromadzi się dużo zdjęć do akceptacji, często są w jednej kategorii, wobec czego - jak dobrze Piotrze pamiętasz, staramy się nie puszczać ich w zbyt bliskich odstępach czasowych. Jest już wprawdzie strona Start, na której widać wszystkie nowo dodane zdjęcia, staramy się jednak możliwie wiele czasu dać każdemu na miniaturce z boku. Bywa z tym oczywiście różnie.

Mareckiemu zaś odpisuję:

Grono moderatorów komentarzy to kilkanaście osób, administratorów zaś - pięć. Użyte przez Ciebie 'Wy' nie są więc w przypadku zdjęć i komentarzy tożsame.

Moderatorzy działają niemal nieprzerwanie - dzięki Ich pracy nie zdarza się prawie w ogóle, by w danej chwili było ponad 50 nie zaakceptowanych komentarzy. Dziś wpisano ich 100, z czego trzy czwarte zostały już zaakceptowane.

Administratorzy, dopuszczający zdjęcia działają inaczej. By zatwierdzić zdjęcie, nie wystarczy jedna osoba, jak przy komentarzach. Pod zdjęciem wymieniamy się najpierw swoimi opiniami.

Nie chodzi tylko o sprawy Regulaminu Galerii, ale też często o dużo szersze zagadnienia. Raz miałem wątpliwości co do sposobu trzymania broni na zdjęciu. Dziś zaś treść komentarza pod jednym zdjęciem musiałem skonsultować z Szefową Harcerskiej Szkoły Ratowniczej ZHP.
To tylko rąbek tajemnic życia admina.

pozdrawiam!

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 01 cze 2003, 01:30

Rozumiem i więcej postaram się nie czepiać. ;o)
Pozdrawiam
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 02 cze 2003, 20:16

Nie będę przytaczał przykładu, bo to nie ma sensu. Przy zdjęciu nie ma daty akceptacji obok daty dodania, więc ja mogę mówić swoje, a administrator swoje. Nie mam zamiaru się kłócić. Napisałem o tym mejla, więc skoro cała korespondencja jest przechowywana, to gdzieś on tam jest. Sprawa uległa przedawnieniu. Mam nadzieję, że teraz będę krócej oczekiwał i nie będzie się nikt czepiał komentarzy pod zdjęciami. Nie rozumiem dalej czemu jako fotograf musze wiedzieć wszystko o footgrafowanym na jakimś zlocie harcerzu. Mi wystarczy, że zdjecie jest ze zlotu, podczas gdy wam potrzeba jeszcze imienia, nazwiska, drużyny i hufca z którego fotografowana osoba pochodzi. Jak robię 300 zdjęć na jakiejś imprezie, to nie mam czasu robić przesłuchań :-) Ale to jakby na inny temat.

Zdjecie o którym mówie nie budziło żdnych wątpliwości jeśli chodzi o komentarz i nie prowadzono ze mną żadnej korespondencji na jego temat. Po prostu czekało.

[Edytowany przez Analog_Br dnia 02.06.2003 o 21:19 ]

filcakowa

Post autor: filcakowa » 14 cze 2003, 22:58

Rozumiem was wszystkich ale tydzień czekać na akceptacje hmm troszke długo no ja trzekałam az 3 dni i myślałam że nie wytrzymam ale co dopiero tydzien czekac lekka przesada.....

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 25 lis 2004, 22:05

Mnie było kiedyś dane czekać ok. 9 dni - akurat w tym konkretnym przypadku nie otrzymałem żadnego monitu, ani też uzasadnienia zwłoki... Ot, życie.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Galeria Foto ZHP on-line”