Usunięta fotografia 3666

parasol
Nowicjusz
imię i nazwisko: Marcin Bednarski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: inny
Hufiec: Warszawa-Żoliborz
Chorągiew: Stołeczna
organizacja: ZHP

Post autor: parasol » 11 wrz 2004, 06:47

Po długiej przerwie związanej w wakacjami i pewnymi osobistymi problemami, chciałbym powrócić, do tej sprawy, choć w zasadzie w innym celu. Bardzo pomoże mi w tym wypowiedź Michała Boruna.

Chciałbym tylko na początku zaznczyć, tym, którzy nie czytali tego wątku przed przenosinami na nowy serwer, (w czasie, których niektóre wypowiedzi jak widzę utracono), że zdjęcie zostało usunięte po tym jak w odpowiedzi na zadziwiające wypowiedzi na temat świętości munduru harcerskiego napisałem w komentarzu zmyśloną historię tego zdjęcia, w której to autorem jego była moja żona. O to moim zdaniem toczy się cała sprawa (pomijając nieuczciwe moim zdaniem postępowanie administratorów, którzy nieprzestrzegają regulaminu galerii popisując sie niechlujstwem i swobodnym modyfikowaniem zawartości galerii wyjaśniając swoje działania dużo później) . Michał Borun z uporem określa mój komentarz jako poświdczenie nieprawdy. Wspominał, że kłamstwo i zmyślona historia, to w jego prostym świecie synonimy (tej wypowiedzi już nie ma, więc jeżeli coś przekręciłem to proszę o korektę).
barnrot napisał:
Tak na - nomen omen - prawdę, liczy się tylko to, jaka ta prawda jest. Nie, czy sie wydała. To jest element misji ZHP - by obywateli naszego kraju nie przyzwyczajać do drobnych choćby nadużyć. Jesteś autorem fotografii albo nim nie jesteś. Jeżeli masz wątpliwości, dowiedz się, jak to jest rozumiane przez prawo, skosultuj się z kimś.
Szczęściem to nie dotyczy mnie, bowiem od początku tej sprawy głośno mówiłem jaka jest prawda. Od zaznaczenia pola wyboru przy dodawaniu zdjęcia, aż do teraz zdjęcie jest mojego autorstwa. Nie muszę się z nikim konsultować, na ten temat. Nie mam co do tego wątpliwości i nigdy nie miałem.
barnrot napisał:
To są przypadki całkowitego braku zrozumienia dla zasad tej Galerii, na które każdy Użytkownik przystał. To są oczywiste przypadki analfabetyzmu funkcjonalnego. Przy okazji także dowody braku poszanowania dla prawa
Po przeczytaniu regulaminu Galerii nie było dla mnie jasne, że nie można w komentarzach do zdjęć wpisywać opowieści, które nie miały miejsca, wymyślonych, zmyślonych, fantastycznych. Po wielu prośbach uzyskałem w końcu od Zespołu Galerii, poprzez Michała Boruna, odpowiedź, że takie komentarze wyklucza $42 pkt. 4. Niestety być może ze względu na mój analfabetyzm funkcjonalny mam nadal problemy ze zrozumieniem jak działa ten paragraf. Mam nadzieję, że biegłość myśli, czy zdolność do interpretacji przepisów zgodnie z ideą Zespołu Galerii nie jest warunkiem bycia jej użytkownikiem.
barnrot napisał:
Pozostaje jednak zawsze wybór: dodajesz swoją fotografię - albo nie dodajesz żadnej; szanujesz zasady Galerii - w Galerii, albo nie musisz ich szanować - pozostając poza nią.
No właśnie, chciałbym pozostać użytkownikiem Galerii, chciałbym też dodać do niej nowe zdjęcie, a do tego zdjęcia obowiązkowy komentarz. Zanim jednak to zrobię chciałbym nareszcie zrozumieć co wolno, a czego nie. Dlatego być może na koniec tej całej sprawy, prosiłbym Cię jeszcze Michale, abyś wyjaśnił mi, jak w Twoim prostym świecie, w którym kłamstwo i zmyślona historia sa synonimami mieszczą się opisy do zdjęć o numerach id=3687, id=3405, id=3414. Nie ulega bowiem wątpliwości, że zawierają one elementy zmyślone (lub całe są zmyślone czego nie umiem stwierdzić). Nie istnieją centaury, nie było w styczniu 2004 roku akcji odśnieżania Warszawy, wątpliwym jest żeby uczestnicy turnieju odnieśli jakieś rany itp, itd. Jak te zdjęcia mogą egzystować skoro w komentarzach występują elementy (lub całe komentarze są) zmyślone, a więc nieprawdziwe, a więc kłamliwe, a więc poświadczające nieprawdę?

Już raz Cię pytałem o dwa z tych zdjęć w wypowiedzi, której już nie ma. Wyjaśniałem też jak moim zdaniem łatwo odróżnić co nazywamy kłamstwem, a co fantazjowaniem i czemu to służy. Trzecie zdjęcie pojawiło się w Galerii już w trakcie naszej dyskusji. Wtedy zmilczałeś ten fragment. Teraz prosiłbym o odpowiedź.
----
Marcin Bednarski, 56 WDW "Nieprzemakalni", Hufiec ZHP Waraszawa-Żoliborz
hm Marcin Bednarski
KSI Hufca ZHP Warszawa-Żoliborz
Wydział Wychowania GK ZHP
Mało który człowiek myśli, ale każdy chce mieć własne zdanie (George Berkeley)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Galeria Foto ZHP on-line”