Zdjęcie jachtu..

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 14 cze 2004, 00:51

adamek napisał:
Jeśli mógłbym prosić o odpowiedź na jedno pytanie..
jaki jest cel Galerii?
§ 8
Celami Galerii są:
1. Promocja idei harcerskiej i sposobów jej realizacji, propozycji programowych i akcji ZHP.
2. Promocja harcerstwa i jego pozytywnego wizerunku w społeczeństwie jako ruchu ludzi młodych, kreatywnych, wrażliwych na piękno, działających pozytywnie, dysponujących konkretnymi umiejętnościami i profesjonalnym przygotowaniem, rozwijających swe umiejętności.
3. Przyczynienie się do identyfikacji wizualnej ZHP i harcerstwa.
4. Kształtowanie wrażliwości na piękno i estetykę.
5. Promocja hobby i pomoc w odnajdywaniu pasji, wyszukiwanie i wspieranie talentów.
6. Stworzenie forum ułatwiającego rozwój i promocję techniki fotograficznej, dostarczanie nowych narzędzi pracy.
7. Propagowanie poszanowania dla obowiązującego prawa a w szczególności prawa autorskiego.
8. Szerzenie kultury słowa wśród młodych Polaków, szczególnie zaniedbanej w Internecie.
9. Doprowadzenie do powstawania podobnych miejsc w Internecie, prowadzonych na wzór Galerii, w oparciu o bardziej odpowiadające ich twórcom zasady.

Pozdrawiam
Piotr

hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

szarotka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szarotka » 14 cze 2004, 01:24

Z wielkim zdziwieniem przeczytałam to co napisał Michał. Michale, ja szczerze mowiąc nie łapię się w zawiłosciach tego, co się w galerii dzieje, mimo, ze oficjalnie [ ;))))))] jestem członkiem rzeczonej od jakiegoś czasu. I od jakiegoś czasu tak sobie podgladam zdjęcia w galerii. Czasem czytam komentarze. Nie znam niuansów regulaminów czy kolejnych zmian jakie w galerii zachodziły, ale... Ale chyba cos jest nie tak, prawda??

> Nie ma ludzi niezastąpionych.

Jesne, ze nie ma.
Ale są mniej lub bardziej wartościowi z punktu widzenia danej grupy. Ja na przyklad czuję sie zdecydowanie bezwartościowym "członkiem" galerii - nie dodaję zdjęć, nie komentuję ich, nie potrafię rzetelnie ocenić czy dać rad jak robić je lepiej.
Chyba nie ma się co sprzeczać ze stwierdzeniem, ze Panwac nalezy do grupy tych najbardziej aktywnych i profesjonalnych twórców, dlatego z punktu widzenia galerii, jak i (w co głeboko wierzę) realizacji jej celów jest jednym z najbardziej wartosciowych.

[ufffff... to mi tak mocno socjologicznie wyszło - wybaczcie, sesja w toku ;))) ]

> A celami Galerii nie jest generowanie ruchu w niej samej, ruch - dodawane fotografie,
> komentarze, nie musi być też wcale miernikiem realizacji celów Galerii.

Pytanie o cele galerii juz padło. Ja nieco z innej beczki. Ja też myslę, że nie sam fakt dodawania zdjęć czy ich komentowania jest tu najistotniejszy. Myśle, ze ważna jest przede wszystkim zawartość galerii - to, zeby zawierala zdjęcia pokazujace nasze rzeczywiste działania; zdjęcia, na ktorych (w połączeniu z tytulem i opisem) "czuć" będzie harcerstwo. A przy okazji, by te prace miały jak najwyższą wartość artystyczną i techniczną. Zgodzisz sie ze mną??

> Tylko dlaczego ja to muszę powtarzać w każdym nowym wątku? Przeraża mnie, że można >myśleć takimi kategoriami pełniąc funkcje w organizacji wychowawczej.

???
nie rozumiem...

> Budowanie własnego ego przy użyciu mechanizmów Galerii, również nie służy jej dobru.

Ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj................. Robi się niemiło.... Tylko po co??

> Czemu więc? Nie moja to sprawa, jako członka zespołu Galerii, zajmować się tym, kto kogo tu lubi.

Oczywiscie, ze nie. Ale może Cię interesować to, jaki kto ma wpływ na zawartośc galerii i poziom prac w niej prezentowany. Panwac ma znaczącą - dużo fachowych komentarzy, dobre zdjęcia, trafne uwagi.

> I nie jest moim obowiązkiem ogłaszać komukolwiek poza autorem, dlaczego fotografia została >wycofana.

hmmm...
No chyba nie do końca. Byłoby miło dać choćby krótkie info na ten tamet. To swiadczy o pewnym szacunku do odbiorców. Bo kto ma im to wyjaśnić?? Bylo coś i nie ma.... Myślę, że bardziej leży to po stronie administratorów galerii niz Panwaca jako uzytkownika. Szczególnie, że jak rozumiem list skierowany był do niego. Ja dziwnie bym się czula gdybym miała opublikować list, który ktoś wyslał tylko do mnie...

> Nie jest moim zadaniem traktowanie panwaca czy jego fotografii inaczej, lepiej ani gorzej niż >innych Użytkowników. Mogę jedynie uczyć się od niego pewnych umiejętności, których i tak nie >śmiałbym wykorzystać. Niejeden politolog przestudiowałby z chęcią ten przypadek.

Politologiem nie jestem, tylko marnym, nieopierzonym jeszcze socjologiem ;) Ale wyznam szczerze, że nie do końca rozumiem tą część Twojej Michale wypowiedzi...

pozdrawiam serdecznie

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 14 cze 2004, 15:48

barnrot napisał:
Nie ma ludzi niezastąpionych. !
Przedwieczne prawdy nam tu wypływają... poraża mnie to ewidentnie...
barnrot napisał:
A celami Galerii nie jest generowanie ruchu w niej samej, ruch - dodawane fotografie, komentarze, nie musi być też wcale miernikiem realizacji celów Galerii.
A co jest miernikiem realizacji tych celów drogi druhu???
barnrot napisał:
Budowanie własnego ego przy użyciu mechanizmów Galerii, również nie służy jej dobru.
Popieram że nie służy dobru Galerii, ale o czyje Ego chodzi użytkowników czy administratorów?? Bo jeżeli chodzi o moje ego jest ono bardzo mocno trzymane na uwięzi przez moją druhnę Komendant Chorągwi. Jak tylko się rozhula to dostaje po głowie.
barnrot napisał:
Mogę jedynie uczyć się od niego pewnych umiejętności, których i tak nie śmiałbym wykorzystać.
Jakie to umiejętności druhu ???

Również chylę czoła mały i bezbronny użytkownik galerii nie rozumiejący zamysłów twórców.
Marecki id-403

P.S dziękuje że ktoś zauważył mój mały wkład w tą galerię, niestety ja również jestem do zastąpienia więc chyba nie warto o mnie wspominać...
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 17 cze 2004, 20:18

szarotka napisała:
Chyba nie ma się co sprzeczać ze stwierdzeniem, ze Panwac nalezy do grupy tych najbardziej aktywnych i profesjonalnych twórców (...)
Jesteś bardzo miła, a i nazbyt łaskawa, Szarotko - myślę, że nie różnię się od większości użytkowników FotoZHP.

Pozdrawiam ciepło

Piotr
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

szarotka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szarotka » 17 cze 2004, 20:49

panwac napisał:
szarotka napisała:
Chyba nie ma się co sprzeczać ze stwierdzeniem, ze Panwac nalezy do grupy tych najbardziej aktywnych i profesjonalnych twórców (...)
Jesteś bardzo miła, a i nazbyt łaskawa, Szarotko - myślę, że nie różnię się od większości użytkowników FotoZHP.

eeee tam...
wcale nie jestem łaskawa ;) miła też nie ;)
kursanci mówią, że jestem wredną rudą małpą ;)
co do koloru włosów to się mylą, ale reszta się zgadza.

wiesz jestem socjologiem. cyferki do mnie przemawiają, a jeśli porównać to procentowo to się wybijasz. zobacz ilu jest zarejestrowanych użytkowników, ilu dodaje komentarze (warto też popatrzyć na ich merytoryczność), a ilu publikuje zdjęcia (warto też wspomnieć o poziomie technicznym) to wyjdą dość wymowne cyferki...

ja nie powiedziałam, że jesteś jedynym wartościowym członkiem społeczności galerii (;) ) ale uważam, że zarówno poziom techniczny (to mi mówią ci co się znają, a ja im wierzę, bo co mam nie wierzyć jak się sama nie znam ;) jaki i artystyczny (to już moje własne podoba-nie podoba) należy do tych z najwyższej półki.

A skromnośc jest dobrą cechą. Ale ja tam zawsze stawiałam na docenianie siebie ;)

Pozdrawiam

szarotka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szarotka » 17 cze 2004, 21:04

a ja dalej głęboko wierzę w to, że Michał ustosunkuje się do mojej wypowiedzi na forum.... :)

pozdrawiam serdecznie

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 17 cze 2004, 21:40

szarotka napisała:
(...)wcale nie jestem łaskawa ;) (...)
Cóż, nie mam możliwości weryfikacji opinii Twoich kursantów, stąd w tej kwestii nie będę się wypowiadał. Jedynie, odnosząc się do tego, co mogę przeczytać, zauważam wykorzystanie rocznego limitu łaskotania mojej próżności, i to zaledwie w dwóch kolejnych postach. Hmm, chyba nie chcemy, bym popadł w samozachwyt i spoczął na laurach. ;)
Co do cyferek, w galerii jest szereg autorów, którzy zamieścili po kilkadziesiąt zdjęć, logowali się po kilka tysięcy razy, a i w komentarzach występują bardzo często. Na ich tle moje kilka ostatnich fotografii wypada raczej blado.

Pozdrawiam i dziękuję za ciepłe słowa

Piotr

hm. Piotr Nowacki kpt.j.

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 20 cze 2004, 16:53

Że też Ci się jeszcze chce Piotrze kruszyć kopie o zdjęcia w tej Galerii......... Dziwię się........ A zresztą, niech każdy robi to co uważa za słuszne. Pozdrawiam.
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
Komenda Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

miichall

Post autor: miichall » 20 cze 2004, 21:41

panwac napisał:

(..)

§ 8
Celami Galerii są:
1. Promocja idei harcerskiej i sposobów jej realizacji, propozycji programowych i akcji ZHP.
2. Promocja harcerstwa i jego pozytywnego wizerunku w społeczeństwie jako ruchu ludzi młodych, kreatywnych, wrażliwych na piękno, działających pozytywnie, dysponujących konkretnymi umiejętnościami i profesjonalnym przygotowaniem, rozwijających swe umiejętności.
3. Przyczynienie się do identyfikacji wizualnej ZHP i harcerstwa.
4. Kształtowanie wrażliwości na piękno i estetykę.
5. Promocja hobby i pomoc w odnajdywaniu pasji, wyszukiwanie i wspieranie talentów.
6. Stworzenie forum ułatwiającego rozwój i promocję techniki fotograficznej, dostarczanie nowych narzędzi pracy.
7. Propagowanie poszanowania dla obowiązującego prawa a w szczególności prawa autorskiego.
8. Szerzenie kultury słowa wśród młodych Polaków, szczególnie zaniedbanej w Internecie.
9. Doprowadzenie do powstawania podobnych miejsc w Internecie, prowadzonych na wzór Galerii, w oparciu o bardziej odpowiadające ich twórcom zasady.

Pozdrawiam
Piotr
Może tak po kolei tłumacząc sobie jak na mój prosty rozumek.

Jako, że pojęcia Galeria rozumiem jako medium internetowe operujące obrazem pod postacią zdjęcia jak mniemam, bo jeszcze się nie spotkałem tutaj z filmami video.

Stąd:

Na forach dyskusyjnych to się przejawia tak: mało komentarzy, mało odwiedzających, mała popularność -> śmierć.
Strony internetowe: mała ilość aktualizacji, mało nowości, nuda -> śmierć.
Chyba, według mnie, dokładnie można to samo odnieść do zdjęć.

Żyjemy w świecie gdzie ważny jest symbol i szybka rzeczowa informacja jaką jest m.in. obraz (stąd duża popularność TV).

Jeśli będzie mało zdjęć to chyba zbyt ludzi się nie zachęci do odwiedzania strony tym samym dla mnie byłaby to oznaka, że "Harcerstwo - a tam się nic nie dzieje". To już wtedy pierwsze trzy punkty celów działania idą do piachu. Smutne ale prawdziwe.

Ja to tak rozumiem.

--
Michał Kuźmicki
32 WrDH "Kilimandżaro"
22 WrDW "Wataha" - patrol "Poszedł i przepadł"

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 24 cze 2004, 21:26

sasol napisał:
Że też Ci się jeszcze chce Piotrze kruszyć kopie o zdjęcia w tej Galerii......... Dziwię się........ A zresztą, niech każdy robi to co uważa za słuszne. Pozdrawiam.
To nie jest sprawa "kruszenia kopii" o zdjęcia, a jedynie problem jednakowego traktowania użytkowników.

Kiedyś przy jakiejś okazji przeczytałem (nie pamiętam - na forum, czy w otrzymanym liście), że "jako były Admin galerii powinienem wiedzieć lepiej od innych... itd.", dlatego w maju i czerwcu bardzo starannie analizowałem zgodność zgłaszanych zdjęć z postanowieniami regulaminu.

Pomijam przypadki, gdy wątpliwość wzbudzała treść opisu mojej fotografii (za każdym razem wyjaśnialiśmy to korespondencyjnie), powodująca zwłokę w akceptacji pracy. Natomiast dwa razy moje zdjęcie potraktowano inaczej, niż pracę innego autora. Fotografię "Skauta" zaakceptowano, ale później, po nieco ponad 24 godzinach istnienia w galerii pozycja została usunięta - sporo było już na ten temat napisane. Innym razem zdjęcie spędziło w poczekalni ponad 8 dni, przy braku jakiegokolwiek monitu, by później zostać wprowadzonym do serwisu (bez wyjaśnienia przyczyny zwłoki).
W obu przypadkach temat i motyw zdjęcia wcześniej pojawił się na fotografiach innego autora. Więcej, w przypadku zdjęcia przedstawiającego m.in. banderę ZHP, była to fizycznie ta sama bandera, którą uwiecznił i przedstawił w galerii inny autor - harcerz z Chorągwi Łódzkiej, mój bliski znajomy. Z tego, co mi mówił, jego prace przyjęto bez problemów - moje niestety nie.

Pozdrawiam

Piotr

hm. Piotr Nowacki kpt.j.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 20 paź 2004, 23:54

Nie otrzymałem do dziś odpowiedzi na pocztę, wysłaną na adres Administratorów galerii, dlatego wysłałem kolejny list. Mam nadzieję, że wyjaśnienia pozwolą uniknąć nieporozumień w przyszłości.

W liście zamieściłem:
1. Prośbę o przedstawienie merytorycznego uzasadnienia usunięcia mojej pracy - ze swojej strony przedstawiłem argumenty na obronę mojej pracy (w razie potrzeby mogę je zacytować).
2. W celu przyszłego uniknięcia nieporozumień, prośbę o przedstawienie wykładni zawartości, jaką powinno posiadać zdjęcie, aby mogło zostać zaakceptowanym do galerii fotoZHP.

Piotr
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 29 paź 2004, 02:19

Panwac napisał dziś w swoim blogu: "To się nazywa sprawiedliwość... s00chy otrzymał odpowiedź na korespondencję, a na moją... cóż, chyba przypada to całe 4% braków odpowiedzi, jakie przydarzają się w każdej instytucji... :("

Ponieważ w tego typu treść bloga zespół Galerii nie ingeruje, informuję, że odpowiedź została mu wysłana 27.10.2004 o godz. 3:32, dobę temu, tj. 20 godzin przed wpisaniem bloga.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 29 paź 2004, 08:31

barnrot napisał:
Panwac napisał dziś w swoim blogu: "To się nazywa sprawiedliwość... s00chy otrzymał odpowiedź na korespondencję, a na moją... cóż, chyba przypada to całe 4% braków odpowiedzi, jakie przydarzają się w każdej instytucji... :("

Ponieważ w tego typu treść bloga zespół Galerii nie ingeruje, informuję, że odpowiedź została mu wysłana 27.10.2004 o godz. 3:32, dobę temu, tj. 20 godzin przed wpisaniem bloga.
Nie wiem, jaką drogę przebywa korespondencja z forum (powiadomienie o wpisie) oraz z fotoZHP, jednak dziś rano (ok. 7:00) informacja o kontynuacji tego wątku była w mojej skrzynce pocztowej, natomiast list z odpowiedzią na moją korespondencję nie dotarł.

W tej chwili (godz. 9:30) już go mam... jak widzę, czeka kontynuowanie korespondencji. :(
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Galeria Foto ZHP on-line”