Nagrody - wysyłka

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 05 lut 2004, 22:50

SASOL:

Może sprawy galerii mnie nie dotyczą, bo się wycofuję jak tylko moje zdjęcia znikną. Ale tu jest mowa o wysyłce nagród, które ja tez dostałem, o jakości kopert i tak dalej. Z tego co pamiętam, to wysyłką zajmuje się GK, a nie GALERIA, więc poruszając sprawę wysyłki nie poruszam spraw bezpośrednio związanych z GALERIĄ :-)

Jestem przekonany, że twoi wrogowie mają swoich ludzi na poczcie, którym płacą tylko za to, aby rozcinali koperty adresowane do ciebie :-)

A tak serio, to nie zakładam, że ktoś celowo wysyła w takich rozciętych kopertach. Tak samo nie zakładam, że celowo są to słabe koperty. Różne już rzeczy wysyłąłęm i nie miałem problemów z uszkodzeniem przesyłki. To się zdarza rzadko. Wam się zdarzyło, ale też nie możecie stwierdzić w którym momencie została ona uszkodzona. Może to listonosz ją uszkodził, a może uległa uszkodzeniu w transporcie, bo coś się wysypało ze źle zapakowanej paczki i uderzyło w wasze paczki.

Na koniec powiem, że nie zakładam też celowego wysłania mi dwóch takich samych numerów TMF.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 05 lut 2004, 23:30

Analogu i Sasolu: Może dajcie sobie wreszcie "po razie" gdzieś poza ForumZHP!!! Np. na "Śpiewograńcu" albo na "Rajdzie Rabiego"?! :D

A tak serio: nikt nie zakładał celowego "rozcinania kopert". Jedynie już kiedyś osoby obdarowane uszkodzonymi listami z GK sygnalizowały inne możliwości dostarczania przestyłek innych, niż zwykły list, np. list polecony.

Poza tym ostatnie wpisy wątku nieco wykroczyły poza ramy "estetyki", w rozumieniu "estetyki jednoznacznie rozpoznawalnej wizualnie". Stąd moja prośba: zbędnymi dygresjami nie sprowadzajmy całości wątku na manowce. :)

phm. Piotr Nowacki
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

Aldek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Aldek » 05 lut 2004, 23:39

naczelny napisał:
Na wstępie zaznaczę, że nie jestem użytkownikiem Galerii, tylko od czasu do czasu oglądam zdjęcia...

Zdziwiłem się, że już trzy osoby (sasol, panwac, Aldek) były zaskoczone otrzymaniem przesyłki z filmami.
Ponieważ zostałem wymieniony przez druha Naczelnego jako zaskoczony odpowiem, będę się starał krótko.
Nigdzie nie napisałem, że byłem zaskoczony otrzymaną przesyłką, wręcz przeciwnie, długo i cierpliwie na nią czekałem, chociaż jak napisał sasol: "jestem z każdym dniem starszy..."
W przesyłce zapakowanej bardzo poprawnie były dwa (rózne od poprzednich) czasopisma o ciekawej zawartości (TMF).
Jestem zadowolony, że one do mnie dotarły i nie mam zamiaru zgłaszać jakichkolwiek pretensji, tym bardziej, że w swoim środowisku pomagam pozyskiwać lokalnych sponsorów nagród i wiem, że to bardzo mozolna "działka".
Całe moje uczestnictwo w Galerii traktowałem i nadal chciałbym traktować jak Zabawę (przez duże "Z" czyli staram się aby inni także się bawili bo to dopiero wówczas zabawę można uznać za udaną!).
A jeśli do tego są jeszcze nagrody to zabawa jest pyszna.
Pozdrawiam. :)
Nie czas na gadanie, czas na pracę!
Romuald Rzekiecki phm. ŚKI "PAJDEHAR"
Hufiec Ostrów Wlkp

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 06 lut 2004, 11:40

Panwac: w ciągu kilku dni się usunę z GALERII, więc nie będzie trzeba nikomu dawać po razie :-)

Moje doświadczenie z pocztą jest raczej zawsze pozytywne. Nie mam tam wrogów.

Myslę, że bąbelkowe koperty, czy usztywniane płytami pancernymi nic nie zmienią. Bo wasi wrogowie na poczcie przyjdą z palnikami i zrobią swoje:-)

Jak byś nie zapakował, to i tak nie masz pewności na jakiego trafisz pocztwowca. Koperty bąbelkowe tez się łatwo rozcina. Najlepiej wysyłać priorytetem. Wtedy przesyłka krótko jes w rękach pocztowców i większa szansa, że dojdzie cała :-)

Aldek: fajnie, że podkreśliłeś różność numerów TMF, które dostałeś :-) Ja się nie martwię, że dostałem dwa takie same. Bedę mógł się z kimś wymienić, a to pretekst do poznania kogoś innego, któ też dostał dwa takie same :-)

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 06 lut 2004, 11:55

Z pobieżnej lektury tego wątku widzę, że wiele rzeczy wymaga wyjaśnienia.

Mieszają się sprawy nagród Equicolor, TMF i Ilford - a rządzą się one zupełnie innymi prawami. Przeczytam wszystko uważnie i wyjaśnię to w poniedziałek na tym forum.

Teraz tylko ogólnie - wysyłka nagród to pogranicze działalności większej ilości osób, niż normalnie w Galerii. Wychodzi ona przecież poza zwyczajne mechanizmy Galerii. Oprócz Użytkowników i Zarządu mamy tu jeszcze zespół GK, sponsorów oficjalnych czy sponsora prywatnego.

Sam nigdy nie spotkałem się ze złym traktowaniem przesyłek przez Pocztę Polską - i byłbym tutaj ostrożny w wydawanu sądów. Sprawy reklamacji należy kierować do właściwego Urzędu Pocztowego. My za to liczymy na uwagi co do pakowania przesyłek. Jak jednak wspomniał chyba Jędrzej, pakujemy je w koperty bąbelkowe. Długo czekaliśmy na te koperty - i zostało to opisane wcześniej w niniejszym wątku.

W sposobie wysłania nagród nie ma więc winy Jędrzeja, skoro opakował je właściwie i wysłał. Jeżeli nie zostały opatrzone stosowną adnotacją, którą dotąd słaliśmy, to z powodów oczywistych - ci, którzy mieli je dostać, czekali na nie już długo i dawali o tym znać.

Myślę, że ci, którzy po kilkakroć dają publicznie znać, że nie otrzymali przyznanych im nagród, są dobrze przygotowani na dzień, w którym stracą powód do narzekania.

A my robimy co możemy, by wywiązać się z naszych zobowiązań i się wywiążemy.

Myślę, że tak jak napisał Analog - jasne jest, że jeżeli przychodzi z GK ZHP "TMF" to jest to nagroda z Galerii. Podobnie z filme "Equicolor". Tym bardziej dziwi mnie publiczna reakcja sasola, że akurat kilka dni wcześniej prosiliśmy go o podanie aktualnego adresu - w wiadomym celu.

Wysłane teraz filmy były - o ile wiem -ostatnimi z puli Equicolora. To, co słaliśmy dużo wcześniej, zeszło razem "z taśmy" i miało stosowny opis na etykiecie adresowej. Po tej etykiecie można było poznać, od kogo dokładnie jest przesyłka.

[Edytowany przez barnrot dnia 06.02.2004 o 12:00 ]
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 09 lut 2004, 12:53

Wcześniej obiecałem, że szerzej napiszę dzisiaj. Niestety jednak dziś tego już nie zdołam uczynić. Będzie jutro.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 10 lut 2004, 16:16

A dzisiaj do mnie także doszedł Twój Magazyn Fotograficzny. Doszedł w ładnie opakowanej kopercie, niezniszczony, nowiutki - super.
Jest tylko jedno ale..

Dział z aktualnościami się troszkę zdezaktualizował. Śmiesznie się to czyta teraz :).
pozdrawiam
pwd. Adam "Adamek" Jastrzębowski ćwik

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 10 lut 2004, 22:18

Oj, dostało mi się za moją zgryźliwość. Z paroma argumentami się zgodzę z innymi nie.Cóż jednak począć...

Jednak w taki nastrój wprowadza mnie otrzymanie nagród mocno późno od chwili nabycia do nich praw albo gdy czytam, że aktulaności już nie te albo dwa takie same numery TMFu ktoś otrzymał...

Jednak z drugiej strony miło czytać, iż chyba większość jest zadowolona. Oby tak dalej...
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
Komenda Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 17 lut 2004, 23:24

barnrot napisał:
I.
Ciekaw jestem, kto z tych, których zdziwiła nasza przesyłka, dostaje jeszcze filmy Ilford i Equicolor z GK ZHP, ale skądinąd niż z Galerii. Sasol i panwac, bywacie w Galerii tak często, że Wasze zdumienie mnie.. zdumiewa. (ciach)
Zawartości dostarczonych mi pocztą dwóch przesyłek jedynie domniemuję, na podstawie wpisów w tym wątku, sygnatur na kopertach (tych czytelnych i tych nieco bardziej rozmytych) oraz danych adresata - jedyną bazą danych, zawierającą przed moim nazwiskiem literkę "S" (z kropką) jest baza FotoZHP. Koperty pozostały nie otworzone do dziś.

Bardzo ucieszył mnie fragment, stwierdzający, że w swoich wypowiedziach opieram się na faktach. Ocenę ich znaczenia pozostawiam innym.
Martwi mnie natomiast (oraz niepokoi) próba tworzenia wizji rzekomego spisku, sprowadzająca dyskusję na boczne tory.
Chciałbym zaznaczyć, że w dyskusji związanej z funkcjonowaniem Galerii FotoZHP On-Line, dotykającej zagadnień naruszania praw powszechnych, osobami reprezentującymi ową inicjatywę są jej Twórcy. Cały system organizacji, powiązań, tworzenia zespołów roboczych, czy współpracy ze sponsorami oraz jednostkami ZHP jest dla mnie "wewnętrzną sprawą firmy" - to kwestia wybranej techniki pracy - dlatego nie widzę potrzeby ani podstaw do tworzenia pojęcia odpowiedzialności zbiorowej.
barnrot napisał:
- nie wysłaliśmy filmów tym, którzy tego tak nie odczują albo dają sygnały, że im na nagrodzie nie zależy (co nie znaczy, że odpuściliśmy sobie tę wysyłkę)

I sasol, i panwac dawali odtąd niejednokrotnie do zrozmienia, że Ich nagrody nie dotarły. Chociaż wcale Ich to tak nie dotykało jak mogłoby dotknąć tych, którzy tych filmów bardziej potrzebowali. To że kilkanaście filmów trafiło do kilkunastu a nie dwóch osób, dla samozwańczych rzeczników Użytkowników Galerii nie było przedmiotem zadumy. Coś zawsze trzeba manifestować. (ciach)
W ten sposób wracamy do głównego wątku. Jak pisałem wcześniej, jesienią 2002 roku wystąpiłem do twórców Galerii z inicjatywą przekazania moich nagród (filmów Equicolor) wskazanej przeze mnie osobie(om) oraz zamieszczenia stosownej informacji w pliku tekstowym, pisanym przez wskazaną przez Twórców Galerii osobę, będącym źródłem dla strony w zakładce "Nagrody" (informującej o wynikach i nagrodach konkretnego miesiąca). Przypominam, że po otrzymaniu od Twórców Galerii odmowy przyjęcia takiego rozwiązania, przyjąłem ją (niezależnie od mojego zdania na ten temat). Chcę również dodać, że zgodziłem się wówczas z przedstawionym mi "argumentem pomocniczym", sugerującym możliwość zaistnienia opóźnień w publikacji wyników miesięcznego rankingu przy przyjęciu mojego pomysłu (jak łatwo zauważyć, odrzucenia mojego pomysłu, autor zestawień nie uchornił się przed "zadyszką" - wyniki miesiąca czerwca 2003 nie zaistniały do dziś, mimo, że upłynęło już ponad 6 miesięcy... i chyba nie zaistnieją, bo wiele spośród najwyżej notowanych wtedy zdjęć nie ma już w Galerii).

Przypominam, że zastosowałem się do ustanowionej przez Twórców Galerii zasady "niezbywalnego prawa do nagrody", ale również całkowicie zrezygnowałem z nagród w postaci filmów Equicolor (w Międzyzdrojach dyskusja dotyczyła już całości nagród). I po jesiennej dyskusji z 2002 roku kilka razy przypominałem o tym Twórcom Galerii. O ile bowiem nie dane mi było "zbycie prawa do nagrody" na osobę trzecią, o tyle Twórcy Galerii nie są w prawie obdarzania mnie niechcianymi prezentami. To właśnie miałem na myśli, używając słowa "samostanowienie".

Nie dawałem Twórcom Galerii do zrozumienia, że nie otrzymałem nagród (taki wpis, to nadużycie ze strony P. Boruna). Przeciwnie, wskazywałem, że pozostawianie mojego loginu w tekstach, informujących o otrzymaniu nagrody, a figurujących w dziale "Nagrody" od końca roku 2002 jest niewłaściwe.

Na koniec, obdarzenie mnie niechcianą korespondencją, wbrew mojej woli i bez uprzedzenia uważam za zwykły brak kultury bycia. Idąc tym tropem, a przypominając równocześnie, że zmiany w Regulaminie Galerii nie są podejmowane "demokratycznie" (do czego Zarząd ma prawo), możemy łatwo dojść do absurdu. Ot, kolejny paragraf Regulaminu, nagradzający użytkownika Galerii FotoZHP półrocznym pobytem na Saharze "za aktywność"... a potem już tylko zespół spedycyjny, dostarczający delikwenta na miejsce staru i pakujący go do "kibitki".

P.S.
Piotr Nowacki niekiedy wspiera czyjeś działanie, radząc sobie bez pomocy Twórców Galerii... przy okazji nie generując dodatkowych zysków Poczcie Polskiej.

phm. Piotr Nowacki

[Edytowany przez panwac dnia 17.02.2004 o 23:47 ]
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 20 lut 2004, 00:10

Jako osoba z zewnątrz niewiele już z tego rozumiem :-)

PAnwac:

Od jakiegoś czasu odwołujesz się do jakichś prywatnych rozmów, o których wiesz tylko ty i osoby z którymi gadałeś. Oczywiście każdy ma inną wersję wydarzeń i tak naprawdę nie wiadomo, czy one się odbyły, czy też nie. Odwołujesz się też do krespodnencji, której tresć też znaszy tylko ty oraz adresaci. Znowu zdania są podzielone co w niej było. Ktoś, kto to czyta nie bardzo zorientowany jest o jaką korespondencje chodzi. W każdym razie niczego nowego to wszystko nie wnosi do kłótni :-) (o ile w kłótni w ogóle liczy się coś nowego)

Zdecydowałem się napisać, bo mnie zastanawia pewien fakt. Nie chciałeś nagród, więc zgłosiłeś to TWÓRCOM. Oni uznali, że i tak ci wyślą i wysłali. Wysłali z opóźnieniem, ale nawet nie wiesz co, bo nie otwirałeś. Koperty leżą jako pamiątka - całkiem fajnie.

Nie zastanawiałeś się nad tym, że w koperie może być coś wiecej niż się spodizewasz?

Może jest tam długi list z przeprosinami i obietnicą poprawy. Może jest tam bilet na HAWAJE w ramach zadośćuczynienia za krzywdy :-) Może jest tam zestaw znaczków, żebyś mógł przesłąć nagrody tym, którym chcesz je przekazać. A może jest tam mały stworek, który już zgłodniał oczekuąc na otwarcie koperty :-)

Może tam wcale nie ma nagród. Może jest tam list z zapytaniem czy chcesz otrzymywać dlaszą korespondencję od GK, lub GALERII?

Nie ciekawi cię co tam jest? PRzecież to wiele zmienia. JAk do mnie przychodzi coś z pieczątka jakiegoś hufca, chorągwi, czy GK, to zawsze otwieram i najpierw sprawdzam co to. Wiem, że to może jest nieodpowiedzialne, bo różne rzeczy ostanimi laty śla w kopertach - bomby, wąglika i tkaie tam. ALe mimo wszystko ryzykuję i otwieram. I jakos zawsze jest to coś miłego. Może i tobie się miło zrobi jak otworzysz te koperty :-)

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 20 lut 2004, 09:39

Analog_Br napisał:
Jako osoba z zewnątrz niewiele już z tego rozumiem :-)

PAnwac:

Od jakiegoś czasu odwołujesz się do jakichś prywatnych rozmów, o których wiesz tylko ty i osoby z którymi gadałeś. Oczywiście każdy ma inną wersję wydarzeń i tak naprawdę nie wiadomo, czy one się odbyły, czy też nie. Odwołujesz się też do krespodnencji, której tresć też znaszy tylko ty oraz adresaci. Znowu zdania są podzielone co w niej było. Ktoś, kto to czyta nie bardzo zorientowany jest o jaką korespondencje chodzi. [ciach]
Z uwagi na wirtualny charakter Galerii i wprowadzoną przez jej Twórców metodę komunikowania się, większość tematów pojawiała się najpierw w listach elektronicznych - taka kolej rzeczy. Zrozumiałe, że powoływanie się jedynie na treść listów prowadzi do bezproduktywnej wymiany zdań z powodów, jakie wskazałeś. Tyle, że w przypadku przedstawionego wątku (nie tylko tego) był on przeze mnie rozwinięty w dyskusji z Twórcami Galerii w obecności pewnej grupy użytkowników, choćby w Międzyzdrojach - jak widzisz odwołuję się do upublicznionych informacji.

Co do zawartości kopert... nie jestem ciekaw - początkowo zamierzałem je odesłać, ale... tak mnie zastanowiło, czemu mam ponosić koszty kolejnej wysyłki (nawet, jeśli dla domowego budżetu są śladowe)? Pomyślę, co z nimi zrobić - może trafią do nadawcy przy okazji jakiejś wizyty w Warszawie (mojej lub kogoś z moich znajomych).

Pozdrawiam

Piotr
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Galeria Foto ZHP on-line”