Pojawia się i znika? Fatamorgana a może coś nie tak?

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 13 sty 2004, 23:10

Kolejna dyskusja, które niczego nie zmieni. Jedni atakują, inni bronią TWÓRCÓW, a sami twórcy też się bronią.

Każdy ma już swoje zdanie na ten temat i chyba nikt nie oczekuje, że pozostali je zmienią. A zdjęcia prawdpodobnie już zostały usunięte, albo szybko zostaną. Brak dowodów. Nie ma trupa, nie ma morderstwa...

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 13 sty 2004, 23:25

Nikt nie kwestionuje błędu w panelu "Zdjęcia ze spotkań" - właśnie to ten błąd pozwolił kilku użytkownikom odkryć, że zdjęcia "usuwane" nie są usuwane.
Tylko, że błednie opracowane skrypty prezentowania danych nie są przyczyną założenia wątku, ani jego wiodącym tematem.
No właśnie! Ja po prostu wychodzę z założenia, że ten błąd w kodzie kopiował gdzieś te zdjęcia, bądź zamist usuwać - przenosił (nie pytajcie mnie o technikę - bo nie wiem :)) ).

Po prostu ni diabła nie mogę wymyśleć, po co Michałowi i Adrianowi taka sterta usuniętych z Galerii i nie zaakceptowanych zdjęć...

Chyba, że prowadzą tajne dossier każdego z Użytkowników, - jak za dobrych czasów NKWD i Abwehry, gdzie nawet Hitler i Stalin mieli swoje dogłębne życiorysy (to był żart oczywiście :)) )
pozdrawiam
pwd. Adam "Adamek" Jastrzębowski ćwik

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 14 sty 2004, 00:17

adamek napisał:
No właśnie! Ja po prostu wychodzę z założenia, że ten błąd w kodzie kopiował gdzieś te zdjęcia, bądź zamist usuwać - przenosił (nie pytajcie mnie o technikę - bo nie wiem :)) ).

Po prostu ni diabła nie mogę wymyśleć, po co Michałowi i Adrianowi taka sterta usuniętych z Galerii i nie zaakceptowanych zdjęć...
Pliki ze zdjęciami nie zmieniały lokalizacji od czasu wprowadzenia podziału na mniejsze katalogi, w celu ułatwienia indeksacji danych. Tj. przez ostatnich wiele miesięcy.
To, co zmieniało wygląd ich nazwy, to kolejne poziomy maskowania rzeczywistego adresu, bazujące bądź na zmiennych losowych, bądź na kodzie php, wspomaganym skryptami java.
Od wczoraj budowany jest kolejny system maskowania - nie chce mi się dociekać jego celu.

Nie wnikam w intencje Zarządu - stwierdzam fakt naruszenia prawa.

phm. Piotr Nowacki
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 14 sty 2004, 14:42

Jeśli jest tak jak móisz, to moja nadzieja jest fatalna...
I czekam na wyjaśnienia Zarządu (jako jego obrońca bądź co bądź w tym wątku)
pozdrawiam

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 14 sty 2004, 15:44

A ja uważam że zaraz ktoś z zarządu napisze że to dla naszego dobra...
Przykro mi że to piszę ale Zarząd zawsze mówi że wszystko jest dla dobra użytkowników.

Pozdrawiam serdecznie
Marek Marecki
id=403
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 14 sty 2004, 19:10

Chciałem powiedzieć, że czekam na wyjaśnienia adminów foto.zhp w tej sprawie. I odpowiedź na to, czy zdjęcia zostały usunięte, czy znowuż tylko zamaskowane.

Także przestałem wierzyć. Cóż, smutno. Dla mnie to powoli będzie koniec Galerii foto.zhp.

[Edytowany przez adamek dnia 14.01.2004 o 20:59 ]
pozdrawiam

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 15 sty 2004, 00:05

Niezależnie od zmian, jakie zostały wprowadzone podczas ostatniej przerwy technicznej, a których pełen zakres jest znany jedynie Zarządowi, na pewno ślady zdjęć usuniętych pozostały w "reklamówce" Galerii:

Banner Galerii Foto => http://www.foto.zhp.org.pl/pics/foto_zhp.swf

nadal do pobrania ze strony http://www.foto.zhp.pl/faq.php?id_p=34 (instrukcja obsługi w załączeniu).

phm. Piotr Nowacki

[Edytowany przez panwac dnia 15.01.2004 o 00:06 ]
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

adrian
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: adrian » 15 sty 2004, 01:33

1. Szczegółowa informacja na temat niniejszej sprawy pojawi się w sobotę 17.01.2004.

2. Wszystkie dotychczas wycofane zdjęcia które pozostały na serwerze znajdują się na nim nadal. Obecnie mechanizmy Galerii nie umożliwiają obejrzenia tych zdjęć. Zdjęcia te zostaną usunięte najpóźniej 24.01.2003.

3. W tym czasie prosimy o wszelkie uwagi dotyczące nieprawidłowego działania mechanizmów Galerii (mailem na foto@zhp.org.pl).

4. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych za zaistniałą sytuację i uczynimy to ponownie we wspomnianym przyszłym komunikacie.
hm. Adrian Łaskarzewski
Poczta Harcerska Szczecin II
KSI Hufca Szczecin Pogodno

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 18 sty 2004, 00:31

adrian napisał:
1. Szczegółowa informacja na temat niniejszej sprawy pojawi się w sobotę 17.01.2004. (...)
4. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych za zaistniałą sytuację i uczynimy to ponownie we wspomnianym przyszłym komunikacie.
Zastanawiam się, co miało być napisane we wspomnianej informacji, która się nie pojawiła... i jakie wyjaśnienia można ułożyć w tej sprawie, w 9 miesięcy po rozmowie w Międzyzdrojach z dnia 5.04.2003 roku, podczas której padła deklaracja konieczności takiego prowadzenia Galerii, aby wszelkie działania były zgodne z prawem.

phm. Piotr Nowacki

[Edytowany przez panwac dnia 18.01.2004 o 00:31 ]
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 18 sty 2004, 01:15

Ale czy to dla Zarządu ważne, że część użytkowników Galerii czekała z niecierpliwością na wypowiedź, od której zależy ich decyzja o pozostaniu w Galerii?
Bo dla mnie tak...
Ale... być może... jest tutaj tylko mała garstka autorów tym zainteresowanych. Skoro najnowszy użytkownik ma id=1437,
to cóż znaczy tych kilka osób, które mają jakieś wątpliwości co do działań Zarządu, wobec tysiąca pozostałych?
Nie takiej odpowiedzi się spodziewałem Drogi Zarządzie.

[Edytowany przez adamek dnia 18.01.2004 o 13:51 ]

[Edytowany przez adamek dnia 18.01.2004 o 15:49 ]
pozdrawiam

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 19 sty 2004, 00:03

Skończyła się sobota, skończyła niedziela... obiecane wyjaśnienia nie nadeszły.

Ciekawe, czy odpowiedź nadejdzie, czy mamy ją według własnych myśli dopisać??
Lepiej Nie!
pozdrawiam

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 19 sty 2004, 00:12

No tak, jest już 19 stycznia a wyczerpującej odpowiedzi Zarządu jak nie było tak nie ma!
Pewnie zostaniemy za to przeproszeni, za poprzednie postępowanie także, a potem za coś innego też a potem ... "przepraszam", "przepraszam" i "przepraszam". I co z tych przeprosin wyniknie?
NIC!!!

Nic się nie zmienia podejście Zarządu do nas, przepraszam już do ... "Was".

Pozdrawiam.:))
pwd. Jakub Maracewicz

[Edytowany przez KubaM dnia 19.01.2004 o 00:27 ]
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 19 sty 2004, 00:44

Po prawdzie, w tym przypadku jakiekolwiek przeprosiny nie mają już znaczenia.
Każdy autor przedsięwzięcia medialnego odpowiada za poprawne działanie jego dzieła. To w jego interesie jest prowadzenie swojego projektu w zgodności z prawem - bo odpowiedzialność jest jednaka, niezależnie od źródła uchybień.

O naruszaniu praw autorów Zarząd wiedział przynajmniej od drugiej połowy sierpnia 2002 roku - wtedy bowiem otrzymał ode mnie serię listów, w których wyrażałem swoje zdanie na ten temat. Fakt tak długiego przyzwalania na postępowanie Twórców FotoZHP On-Line wynikał głównie z niechęci do szerszego nagłaśniania problemów z projektem, związanym i firmowanym przez główne władze ZHP.

Ostatnie tygodnie pokazują, że wcześniejsze uwagi nie odnosiły się do niedopatrzeń, ale do świadomie prowadzonej praktyki, jednoznacznie nazwanej podczas spotkania przedstawicieli autorów z Zarządem Galerii w Międzyzdrojach, w kwietniu 2003 roku. Tu już nie ma czego wyjaśniać.

phm. Piotr Nowacki
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

adrian
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: adrian » 19 sty 2004, 04:10

1. Informacja niniejsza miała ukazać się 17.01.2004, ukazuje się teraz. Opóźnienie to, jak i stosunkowo długi czas usuwania błędów technicznych, nastąpiło z powodu moich zobowiązań zawodowych. Moja wina, za co przepraszam ("kolejne przepraszam" jak to napisał powyżej KubaM).

2. Wszystkie dotychczas usunięte przez Użytkowników zdjęcia które pozostawały na serwerze zostały już skasowane. Skasowano z serwera pliki zdjęć wraz towarzyszącymi im miniaturkami. Skrypt odpowiedzialny za bieżące kasowanie plików zdjęć wycofywanych został poprawiony i obecnie działa prawidłowo. Z 14-dniowym opóźnieniem są również kasowane pliki zdjęć zgłoszonych do Galerii, ale odrzuconych (nie przyjętych).

3. Wyjaśnienie techniczne problemu.

Mechanizm kasowania plików zdjęć usuniętych przez Użytkowników został uruchomiony 1.11.2003 i uprzednio przetestowany jeszcze w czasie obecności serwisu w domenie zhp.org.pl, i działał poprawnie. 4 listopada serwis został przeniesiony na nowe, niezależne konto, do nowej domeny zhp.pl, co wiązało się z fizycznym przeniesieniem wszystkich plików na nowe miejsce na serwerze i wewnętrzą zmianą sposobu adresowania. Przeniesienie było operacją prawie niedostrzegalną dla Użytkowników, a zgłaszane przez nich związane z tym błędy w kodzie były na bieżąco poprawiane.

Pliki Galerii dotychczas obecne w domenie zhp.org.pl stały się niedostępne poprzez internet i pozostały na serwerze jeszcze przez ok. 10 dni - jako "kopia ratunkowa" na wypadek, gdyby wystąpiły komplikacje podczas przenoszenia serwisu. Po tym okresie, i po bezawaryjnej pracy serwisu w nowej domenie, zostały wykasowane.

Moim niedopatrzeniem, którego skutkiem było zaistnienie obecnej sytuacji, było niesprawdzenie, czy skrypt kasuje poprawnie pliki w nowym koncie. Jak się teraz okazało - nie kasował. Dlatego pozostawały one cały czas na serwerze.

Dodatkowy błąd tkwił w skrypcie odpowiedzialnym za wyświetlanie zdjęć ze spotkań, co również nie zostało zauważone podczas testów przed 1.11.2003. Tu okazało się, że wyświetlał on również wszystkie zdjęcia usunięte.

Wcześniejsze stwierdzenie Michała Boruna (barnrot), że nie wiedział o tym, że zdjęcia pozostają na serwerze jest prawdą. Pisząc to polegał na informacjach technicznych, które otrzymuje ode mnie - a przed zaistnieniem problemu obaj byliśmy przekonani, że zdjęcia są usuwane.

4. Całkowitą winę za zaistniałą sytuację ponoszę tylko i wyłącznie ja, jako odpowiedzialny za technicznie poprawne funkcjonowanie Galerii.

Sugeruję autorom wypowiedzi w tym wątku zweryfikowanie niektórych zbyt daleko idących wniosków, często opierających się na fragmentarycznej znajomości faktów oraz domysłach.

5. Jeszcze raz przepraszamy wszystkich zainteresowanych za zaistniałą sytuację.

[Edytowany przez adrian dnia 19.01.2004 o 04:11 ]
hm. Adrian Łaskarzewski
Poczta Harcerska Szczecin II
KSI Hufca Szczecin Pogodno

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 19 sty 2004, 10:05

adrian napisał:
1. Informacja niniejsza miała ukazać się 17.01.2004, ukazuje się teraz. Opóźnienie to, jak i stosunkowo długi czas usuwania błędów technicznych, nastąpiło z powodu moich zobowiązań zawodowych. Moja wina, za co przepraszam ("kolejne przepraszam" jak to napisał powyżej KubaM).

2. Wszystkie dotychczas usunięte przez Użytkowników zdjęcia które pozostawały na serwerze zostały już skasowane. Skasowano z serwera pliki zdjęć wraz towarzyszącymi im miniaturkami. Skrypt odpowiedzialny za bieżące kasowanie plików zdjęć wycofywanych został poprawiony i obecnie działa prawidłowo. Z 14-dniowym opóźnieniem są również kasowane pliki zdjęć zgłoszonych do Galerii, ale odrzuconych (nie przyjętych).
1. Zgodnie z przewidywaniami, powyższy tekst jest kolejnym publikowaniem nieprawdy, wykorzystującym fakt posiadania przez Twórców Galerii FotoZHP on-Line zaawansowanego technologicznie narzędzia, uniemożliwiającego autorom zdjęć proste zweryfikowanie postępowania Pana Michała Boruna oraz Pana Adriana Łaskarzewskiego oraz bazującego na przeświadczeniu o znikomej wiedzy z zakresu funkcjonowania sieci u osób czytających ten komunikat.

2. Na podstawie testu, przeprowadzonego o godzinie 9.25 (czyli w 5 godzin i 14 minut od zamieszczenia wypowiedzi Pana Łaskarzewskiego) stwierdzam, że działania przeprowadzone przez P. Łaskarzewskiego sprowadzone zostały do dopracowania mechanizmów zamaskowania aktualnej lokalizacji plików na serwerze zhp w domenie foto.

3. Z uwagi na obowiązki zawodowe, ograniczyłem się do wywołania i pobrania z adresu foto.zhp.pl jedynie kilku przykładowych zdjęć, zapisując je na dysku pod ich aktualną nazwą. Zdjęcia te stanowią pełen przekrój zawartości Galerii - pochodzą od różnych autorów (wśród nich są też moje), były przesyłane do Galerii zarówno do działu zdjęć ze spotkań, jak i do części "konkursowej"-głównej, wreszcie, z uwagi na decyzje, podejmowane przez Zarząd Galerii, były prezentowane w obrębie Galerii lub od początku posiadały status fotografii ukrytej.

Konkludując - stwierdzenie Pana Łaskarzewskiego o skasowaniu wszystkich zdjęć usuniętych przez Użytkowników, a wcześniej pozostających na serwerze jest kolejnym kłamstwem.
adrian napisał:
3. Wyjaśnienie techniczne problemu.

Mechanizm kasowania plików zdjęć usuniętych przez Użytkowników został uruchomiony 1.11.2003 i uprzednio przetestowany jeszcze w czasie obecności serwisu w domenie zhp.org.pl, i działał poprawnie. 4 listopada serwis został przeniesiony na nowe, niezależne konto, do nowej domeny zhp.pl, co wiązało się z fizycznym przeniesieniem wszystkich plików na nowe miejsce na serwerze i wewnętrzą zmianą sposobu adresowania. Przeniesienie było operacją prawie niedostrzegalną dla Użytkowników, a zgłaszane przez nich związane z tym błędy w kodzie były na bieżąco poprawiane.

Pliki Galerii dotychczas obecne w domenie zhp.org.pl stały się niedostępne poprzez internet i pozostały na serwerze jeszcze przez ok. 10 dni - jako "kopia ratunkowa" na wypadek, gdyby wystąpiły komplikacje podczas przenoszenia serwisu. Po tym okresie, i po bezawaryjnej pracy serwisu w nowej domenie, zostały wykasowane.

Moim niedopatrzeniem, którego skutkiem było zaistnienie obecnej sytuacji, było niesprawdzenie, czy skrypt kasuje poprawnie pliki w nowym koncie. Jak się teraz okazało - nie kasował. Dlatego pozostawały one cały czas na serwerze.

Dodatkowy błąd tkwił w skrypcie odpowiedzialnym za wyświetlanie zdjęć ze spotkań, co również nie zostało zauważone podczas testów przed 1.11.2003. Tu okazało się, że wyświetlał on również wszystkie zdjęcia usunięte.

Wcześniejsze stwierdzenie Michała Boruna (barnrot), że nie wiedział o tym, że zdjęcia pozostają na serwerze jest prawdą. Pisząc to polegał na informacjach technicznych, które otrzymuje ode mnie - a przed zaistnieniem problemu obaj byliśmy przekonani, że zdjęcia są usuwane.

4. Całkowitą winę za zaistniałą sytuację ponoszę tylko i wyłącznie ja, jako odpowiedzialny za technicznie poprawne funkcjonowanie Galerii.

Sugeruję autorom wypowiedzi w tym wątku zweryfikowanie niektórych zbyt daleko idących wniosków, często opierających się na fragmentarycznej znajomości faktów oraz domysłach.

5. Jeszcze raz przepraszamy wszystkich zainteresowanych za zaistniałą sytuację.
W świetle wyżej wskazanego publikowania nieprawdy przez Pana Łaskarzewskiego analiza tego fragmentu wypowiedzi wydaje się być niezasadna. Dlatego ograniczę się jedynie do stwierdzenia, że mając od wielu miesięcy świadomość nieetycznego zachowania Twórców Galerii, monitorowałem lokalizację plików w obu domenach od mojego powrotu z obozu w sierpniu 2003 roku. Nie korzystam przy tym z kodu php napisanego przez Pana Łaskarzewskiego, ani nie stosuję zabronionych prawem metod weryfikacji informacji. Opieram się wyłącznie na własnej wiedzy z zakresu funkcjonowania sieci oraz skrupulatnie prowadzonych notatkach.

Jestem przekonany, że po tym wpisie dalsza weryfikacja treści publikowanych przez Panów Łaskarzewskiego i Boruna stanie się bardzo trudna lub całkowicie niemożliwa bez zatosowania metod niezgodnych z prawem, do których nie mam zamiaru się uciekać. Rezygnuję z dalszego uczestnictwa w dyskusji, toczącej się w tym wątku.

Istniejącą sytuację uważam za skandal.

phm. Piotr Nowacki

[Edytowany przez panwac dnia 19.01.2004 o 10:08 ]
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Galeria Foto ZHP on-line”