Pojawia się i znika? Fatamorgana a może coś nie tak?

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 12 sty 2004, 20:24

jajco napisał:
Godzina 15:58 a Galeria nadal zablokowana...

Mam nadzieję, iż Zarząd nie usunie teraz tych zdjęć, aby zniszczyć dowody brzydkiego wykroczenia.

Pozdrawiam
phm. Jarek Ciszek
Jarku,

jeżeli zdjęcia są na serwerze, to co innego należy zrobić, jak nie je stamtąd usunąć? Taka była wola ich autorów i to jest w tej chwili sprawa nadrzędna. Ufam w dobrą wolę tego, kto zaczął ten wątek - i myślę, że nie chodziło o atakowanie Zarządu a dochodzenie swych praw. To w pierwszej kolejności. Jest to oczywiście pretekst do ataku Zarządu, całkiem to zrozumiałe, ale oddzielmy mecz pierwszej ligi od harców szalikowców.

Ktoś, kto miałby złą wolę, mógłby powiedzieć, nie jak Ty: że ma nadzieję, że zdjęć nie usuniemy, lecz że ukryjemy zdjęcia przed publicznością, pozostawiając je na serwerze. Otóż nie, nie ukryjemy ich jeszcze sprytniej, a usuniemy - jeżeli teraz są na serwerze.

Co zaś do uzasadnienia naszego - jak to nazwałeś - "wykroczenia", proszę poczekać na wyniki prac Adriana. Galeria jest zamknięta właśnie dlatego, by więcej prawo autorów nie było łamane (przynajmniej co do możliwej publikacji zdjęć, jeżeli jeszcze zostają na serwerze) a Adrian mógł na spokojnie przeanalizować, co było powodem rzeczywistego błędu.

Podkreślam: błędu, bo nikt w Galerii chyba nie myśli, że taka sytuacja zaistniałaby z naszej złej woli. Mamy dość własnych dobrych zdjęć. Za kilka miesięcy zaś, na serwerze znajdować się będą mogły tylko fotografie będące przedmiotami umowy.

[Edytowany przez barnrot dnia 12.01.2004 o 20:34 ]
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 12 sty 2004, 20:41

barnrot napisał:

jeżeli zdjęcia są na serwerze, to co innego należy zrobić, jak nie je stamtąd usunąć?
chyba nie sugerujesz, że zdjęcia zostały usunięte z serwera i nagle się tam pojawiły, przecież miały być usuwane automatycznie, no chyba, że znajdowały się w jeszcze innym miejscu na serwerze, a rzeczywiście błąd techniczny sprawił, że znów się "pokazały" w galerii

[Edytowany przez hanuka dnia 12.01.2004 o 20:45 ]
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR
http://konieckropka.art.pl

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 12 sty 2004, 20:46

Oczywiście, że tego nie sugeruję. Raz: nic nie sugeruję, a stwierdzam. Dwa: stwierdzam, że jeżeli zdjęcia są na serwerze, a nie powinny, to MUSZĄ z niego zniknąć. To przecież zrozumiałe. Taka była wola ich autorów i przecież o to się w tym wątku rozchodzi.

Błąd był na pewno techniczny, w tym sensie, że nikt z nas nie miał zamiaru pozostawiać usuniętych zdjęć na serwerze. To jest po prostu bezcelowe.

Za to niektóre treści zamieszczone w tym wątku po prostu naruszają nasze, szczególnie Adriana, dobra osobiste. Ale nie będę się licytował.

Nie wiem, jaka jest natura błędu - ustali to Adrian i sam niecierpliwie czekam na wyniki jego prac.

[Edytowany przez barnrot dnia 12.01.2004 o 20:50 ]

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 12 sty 2004, 20:50

W takim razie mam pytanie:

Czy wiedziałeś o tym, że zdjęcia usunięte znajdują się na serwerze?
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 12 sty 2004, 20:54

Wieśku,

piszemy na raz i po tym jak Ty rozszerzyłeś swoją wiadomość, zrobiłem to i ja.
hanuka napisał:
W takim razie mam pytanie:

Czy wiedziałeś o tym, że zdjęcia usunięte znajdują się na serwerze?
Oczywiście, że nie wiedziałem. Stworzyłem rzeczony komunikat, ustalając, że tym razem, inaczej niż po 1 lipca, fotografie wycofane, znikną z Galerii - to jest z jej serwera. Wcześniej, jak pamiętasz, stawały się tylko ukryte.

Sam jestem zaskoczony tym, że zdjęcia są na serwerze. Dziękuję, że zapytałeś.

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 12 sty 2004, 21:01

adrian napisał:
Wszystkie podawane przez Was linki dotyczą zdjęć ze Spotkań Użytkowników Galerii.
Jeśli chodzi o naruszanie dóbr Adriana, to przecież powyższa wypowiedź mija się z prawdą. Żaden z linków do zdjęć, które podałem nie jest linkiem do zdjęć, które były dodawane do galerii na odrębnych prawach, tak jak te ze Spotkań Użytkowników. I jestem w stanie to udowodnić, gdyż posiadam na twardym dysku całą moją korespondencję z zarządem, począwszy od lutego 2003.
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 12 sty 2004, 22:07

barnrot napisał:

...jeżeli zdjęcia są na serwerze, to co innego należy zrobić, jak nie je stamtąd usunąć?
Nie sądzisz, że na to już troszkę za późno? Pliki miały być usuwane z serwera w chwili usunięcia zdjęcia z widoku publicznego - zgadza się?

Usuwając teraz zdjęcia, tuszujecie tylko wasze postępowanie, które było jawną hipokryzją. Mówiliście jedno a działo się zupełne co innego. I proszę mi tu nie mówić, że nie wiedzieliście o tym, że zdjęcia pozostają na serwerze, bo to jest po prostu kłamstwo! I nikt w to pewnie nie uwierzy !

Podtrzymuje nadal moje żądanie z poprzedniego wpisu!!

pwd. Jakub Maracewicz

[Edytowany przez KubaM dnia 13.01.2004 o 00:11 ]
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

jajco

Post autor: jajco » 13 sty 2004, 00:39

Michale.
Obaj wiemy, że Adrian jest bardzo utalentowanym człowiekiem i zna się na bazach danych, skryptach php i zasadzie działania serwerów lepiej niż wszyscy użytkownicy Galerii razem wzięci.

Tym samym wykluczam fakt, aby tak biegły administrator nie zdawał sobie sprawy, że na serwerze istnieją setki zdjęć, których tam nie powinno być.
Nie chce wdawać się w techniczne dyskusje z Adrianem, gdyż mam szacunek do jego wiedzy i osoby.
Faktem jest, iż strony, które odnaleźli panwac, szpula i może ktoś jeszcze były zorganizowane i sprawne. Po kliknięciu przycisków "starsze" lub "nowsze" pokazywały się zdjęcia o kilka (kilkanaście) numerów większe lub mniejsze. Tajemnicza też była literka "_s" w adresie strony. Mogę jedynie spekulować, co oznaczało owo "s" = secret.

Proszę Was, Twórców o odpowiedzialne podejście do tematu.

Pozdrawiam
phm. Jarek Ciszek

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 13 sty 2004, 10:24

barnrot napisał:

Ufam w dobrą wolę tego, kto zaczął ten wątek - i myślę, że nie chodziło o atakowanie Zarządu a dochodzenie swych praw.

Ja też jak najbardziej ufam w dobrą wolę Szpuli, jednakże z obecnej jak i poprzednich dyskusji wyłaniają się fakty, które powodują następującą stwierdzenie: Tak jest to już atak na was, bo jesteście osobami zupełnie niekompetentnymi do zarządzania ta Galerią, łamiecie prawa autorów zdjęć, piszecie publicznie coś, co nie jest prawdą, itd. !!!

Nie umiem pisać tak dyplomatycznie jak Panwac dlatego też stwierdzam, że władze Związku powinny zastanowić się nad decyzją o odsunięciu was od zarządzania tą Galeria, dla dobra nas wszystkich z osobna jak i dla dobra naszej organizacji !!

pwd. Jakub Maracewicz
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 13 sty 2004, 15:16

A ja mimo wszaystko chciałbym prosić o "ostudzenie" głów w wiadrze zimnej wody, albo wypicie zimnego tymbarka jabłkowo-miętowego.

Wszyscy od razu zakładają zła wolę Adriana i Michała, że te zdjęcia się wyświetlają. Gwoli przypomnienia, Galeria rpzeszłą ostatnio duże zmiany i być może jakiś kawałek kodu odpowiadającego za usuwanie zdjęć się gdzieś zawieruszył (nie potrafię określić - nie znam się na tym :)) ). Jak sami zauważyliście zdjęcia te były w Galerii "Spotkania" (jak sądze - to oznacza literka s w numerku zdjęcia), chociaż nie były tam dodawane. Wniosek moim zdaniem nasuwa się prosty - przypadek, błąd niechciany.

Ale na Boga, nie krzyczmy od razu na tych dwóch biedaków, którzy nas pewnie i tak mają już dość w związku z regulaminem i sławną umową :)).
Pamiętajmy, że Oni też są ludźmi!!!

ps.
A tak przy okazji to wykryłem jeszcze jeden błąd - właśnie dot. galerii spotkania - można przeglądać tylko pierwszą stronę, później się pojawiają zwykłe zdjęcia.
pozdrawiam
pwd. Adam "Adamek" Jastrzębowski ćwik

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 13 sty 2004, 15:20

I sugeruje, by Zarząd przeprosił tych użytkowników oficjalnia, a także osobiście, dał im buzi w czółko i byśmy dalej działąli na chwałę Galerii :P
pozdrawiam

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 13 sty 2004, 17:27

adamek napisał:
Jak sami zauważyliście zdjęcia te były w Galerii "Spotkania" (jak sądze - to oznacza literka s w numerku zdjęcia), chociaż nie były tam dodawane.
Jak sami zauważyliśmy?

Adamek, przeczytaj dokładnie, to co jest napisane powyżej. Jedyną osobą, która "zauważyła", że te zdjęcia są jakoby zdjęciami ze spotkań użytkowników był Adrian. W przypadku zdjęć, do których podałem linki - były to zdjęcia konkursowe, usunięte przeze mnie na zasadach przyjętych przez zarząd. I jako zdjęcia usunięte, nie miały prawa się na serwerze znajdować. Całą reszta linków do zdjęć, podanych przez inne osoby, też była zdjęciami konkursowymi. Żaden z linków pojawiających się w tym wątku nie odnosi się do zdjęć ze spotkań użytkowników. Jeśli chodzi o zdjęcia ze spotkań, których też dodałem niemało, to ich nie usuwałem, bo nie było takiej możliwości. I nie o zdjęcia ze spotkań użytkowników się tu rozchodzi, tylko o zdjęcia konkursowe. A konkretniej o bezprawne przetrzymywanie tych zdjęć na serwerze.
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 13 sty 2004, 21:28

Adamek, przeczytaj dokładnie, to co jest napisane powyżej. Jedyną osobą, która "zauważyła", że te zdjęcia są jakoby zdjęciami ze spotkań użytkowników był Adrian.
Wiem, że to są zdjęcia konkursowe, a nie ze spotkań. Mi chodzi o to, że (moim zdaniem) pojawiły się w galerii ze spotkań przez przypadek - przez bug w oprogramowaniu (i szczerze w to wierzę)

I nie o zdjęcia ze spotkań użytkowników się tu rozchodzi, tylko o zdjęcia konkursowe. A konkretniej o bezprawne przetrzymywanie tych zdjęć na serwerze.
A ja dalej będe uparcie twierdził i wierzył, że to jest błąd w oprogramowaniu....
Błąd, który jest właśnie naprawiany przez administratorów.
pozdrawiam

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 13 sty 2004, 21:31

Bardzo proszę, nie zakładajmy od razu złej woli adminów,bo to nie po harcersku...
Każdemu zdarza się popełniać błędy!
pozdrawiam

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 13 sty 2004, 22:52

adamek napisał:
Wiem, że to są zdjęcia konkursowe, a nie ze spotkań. Mi chodzi o to, że (moim zdaniem) pojawiły się w galerii ze spotkań przez przypadek - przez bug w oprogramowaniu (i szczerze w to wierzę)
Adamku - nie ma oddzielnych Galerii - jest jeden zestaw plików graficznych (zdjęć), podzielony na określone katalogi, zdefiniowane w celu optymalnej pracy kodu php, w szczególności zapytań, generujących i filtrujących określone zestawienia.
Nikt nie kwestionuje błędu w panelu "Zdjęcia ze spotkań" - właśnie to ten błąd pozwolił kilku użytkownikom odkryć, że zdjęcia "usuwane" nie są usuwane.
Tylko, że błednie opracowane skrypty prezentowania danych nie są przyczyną założenia wątku, ani jego wiodącym tematem.
adamek napisał:
A ja dalej będe uparcie twierdził i wierzył, że to jest błąd w oprogramowaniu....
Błąd, który jest właśnie naprawiany przez administratorów.
"Tam, gdzie zaczyna się wiara, tam kończy się dysputa..."
Błąd w oprogramowaniu z pewnością zostanie naprawiony. Ale to nie zmieni opisanego faktu naruszenia zapisów prawa ogólnego oraz własnych, wewnętrzno-galernianych deklaracji Zarządu.
A co do stwierdzenia niewiedzy ze strony P. Michała Boruna - nie wiem, czy wiedział, wiem, że miał narzędzia, aby sprawdzić efekty działania nowego kodu Galerii. A będąc człowiekiem odpowiedzialnym za funkcjonowanie swojego dzieła i spełnianie przez nie wymogów prawa, we własnym interesie powinien to zrobić.
Ścisły Zarząd (autorzy Galerii) oraz Administratorzy zdjęć posiadają własne panele zarządzania zawartością serwisu, o wiele bogatsze, niż ten błędny... każdy, kto był na Spotkaniach Uzytkowników Galerii miał możliwość zobaczyć, jaka informacja jest dostępna Administratorowi, tak w panelu akceptacji zdjęć i innym, do przeglądania zdjęć ukrytych, jak i w panelu portfolio dowolnego autora, gdzie zdjęcia "ukryte" były widoczne.

Jeśli nawet Pan Borun nie logował się w Galerii przez ostatne miesiące, to zrobił to Pan Łaskarzewski - zarówno wtedy, gdy analizował błędy kodu po 1.11.2003, jak i podczas blokowania profili wybranych autorów, do którego w ostatnich dwóch miesiącach doszło (patrz: wątek na forum "Czego się wstydzicie"). Poza tym, wprowadzając poprawki skryptów, korzystał z wejścia poprzez wydzielony dla galerii i chroniony hasłem adres ftp, a tam miał bezpośredni dostęp do plików graficznych.
Nie znam twórcy oprogramowania, który by uruchomił nowy kod sterujący bez sprawdzenia efektów i skutków ubocznych jego działania. Analiza wpisów w forum po 1 listopada wskazuje, że autor oprogramowania Galerii analizuje własne kody i usuwa błędy. Ma więc świadomość fizycznej zawartości serwisu

phm. Piotr Nowacki
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Galeria Foto ZHP on-line”