Pojawia się i znika? Fatamorgana a może coś nie tak?

adrian
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: adrian » 23 sty 2004, 11:24

panwac, cieszę się, że swoją wypowiedzią potwierdzasz moje słowa.

Przydałoby się jednak, abyś mniej patrzył na zegarek, a bardziej skupił się na lekturze wypowiedzi na forum, bo owo niedoczytanie skutuje próbą obrócenia potwierdzenia moich słów w zarzut.

Cytujesz moje słowa:

"adrian napisał:
(...)Jedyne zdjęcia, o których mogą mówić panwac i KubaM, to zdjęcia panwaca ze spotkań Użytkowników. Zwracam jednak uwagę, że nie został udostępniony w Galerii mechanizm usuwania tych zdjęć, dlatego system nie traktował ich jako "usunięte". Dlatego to co zacytowałem powyżej, to prawda. panwac był jedynym Użytkownikiem, który przysłał mailem prośbę o usunięcie również tych jego zdjęć. Zdjęcia skasowałem ręcznie przed chwilą - może właśnie wtedy, kiedy pisał na forum KubaM.

Wywód panwaca opiera się na stwierdzeniu, że dokonał testu i widzi zdjęcia. Dopóki nie poda on konkretnych przykładów, jego wypowiedź jest całkowicie bezwartościowa.
domysłach."

Dokonujesz jednak manipulacji, pomijając istotny fragment w tej samej wypowiedzi:

"Zwracam również uwagę na fakt istnienia trzech grup zdjęć:
- [ciach],
- [ciach],
- zdjęcia zablokowane wcześniej z różnych powodów regulaminowych - i te są obecne nadal na serwerze."

Wszystkie trzy podane przez Ciebie przykłady dotyczą przypadku trzeciego. Foto 537 i 2793 to zdjęcia odrzucone. Twoje zdjęcie 3020 to zdjęcie zablokowane po publikacji z powodów regulaminowych.

TAK WIęC, 19.01.2004 @ 13:05 NAPISAŁEM PRAWDę, ŻE ZDJęCIA TE SĄ OBECNE NA SERWERZE, A TY POTWIERDZIŁEŚ TO.

Tego samego dnia wieczorem, wykasowałem zdjęcia odrzucone, zgodnie z tym, co napisane w wypowiedzi barnrota 19.01.2004 @ 20:21.

Piszesz "(do dziś nie otrzymałem w tej sprawie listu)" mając na myśli uzasadnienie zablokowania Twojego zdjęcia 3020. Nie twierdzę, że został wysłany do Ciebie mail w tej sprawie. Twierdzę natomiast, że doskonale zdajesz sobie sprawę z zasad, więc zablokowanie Twojego zdjęcia było efektem Twojego celowego działania.

Myślę panwac, że czas skończyć uparte insynuowanie nam celowego działania na szkodę użytkowników, a skupić się raczej na własnych problemach.

[Edytowany przez adrian dnia 23.01.2004 o 11:25 ]
hm. Adrian Łaskarzewski
Poczta Harcerska Szczecin II
KSI Hufca Szczecin Pogodno

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 23 sty 2004, 11:31

Piotrze,

nie wiem, czy dobrze rozumiem bieg wydarzeń opisany przez Ciebie w wypowiedzi z 22.01.2004, 03:06 (ostatnia na stronie 2 wątku)

a. 1 listopada wysłałeś jeden list (punkt 2),
b. po czym zaprzestałeś już pisania do nas (punkt 5),
c. po co najmniej kilku tygodniach: pod koniec listopada i w grudniu otrzymałeś 20 odpowiedzi o skasowaniu wiadomości (punkt 3).

Czy dobrze to zrozumiałem?
Ciągle nie wiem bowiem, jaka jest intencja tej wypowiedzi.
W czym opisane przez Ciebie - niepodaważalne fakty - odnoszą się do nas, Użytkowników i Zarządów Galerii?

M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

jajco

Post autor: jajco » 24 sty 2004, 01:52

Kaśka_353 napisał:
/ciach/
Nie mam w obowiązku kontrolowania zmian technicznych serwisu i też tego nie czynię, gdyż zupełnie się na tym nie znam.
/ciach/
Po chwili piszesz:
/ciach/
Wszystko co napisał Adrian w tym wątku na temat technicznej strony problemu jest prawdą.
/ciach/
Kolejna sprawa terminów..
/ciach/
Ogromnym zaniedbaniem Zarządu, który na mnie zrobił bardzo negatywne wrażenie jest powtarzające się niedotrzymywanie terminów. Przecież „Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy”, a tu można było się bardzo zawieść. Niejednokrotnie zwracałam na to uwagę Adrianowi tak samo zaniepokojona jak userzy piszący o tym na forum i okazało się, że jest logiczne wytłumaczenie tej sytuacji.
Żądając natychmiastowej reakcji, naprawienia błędu, czy odpowiedzi na post, zapomnieliśmy, że twórcy to też ludzie.
Adrian oprócz poprawienia skryptu usuwającego zdjęcia z serwera miał w tym czasie także pracę zawodową na pełen etat, prace dodatkowe związane z zawodem, które są źródłem jego utrzymania (a przypominam, że cała praca, jaką wkłada w Galerię jest społeczna, nie otrzymuje za nią pieniędzy, nagród, ani innych profitów), wspaniałą kobietę i całe życie prywatne, którego nie może zaniedbywać, a w najgorętszym okresie był komendantem kursu drużynowych wędrowniczych z zajęciami odbywającymi się przez cały weekend. Nie piszę tego po to, żeby bronić w jakiś sposób Adriana, ale po to, żeby pomóc zrozumieć, że powody tych wszelkich opóźnień są ludzkie, a nie mające na celu wymyślenie kolejnej intrygi ukrycia.
/ciach/
Proszę, zwróć uwagę na fakt, iż sami sobie wyznaczają terminy...

Pozdrawiam
phm. Jarek Ciszek

Kaśka_353
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Kaśka_353 » 24 sty 2004, 11:57

jajco potwierdzasz dokładnie moją wypowiedź, że Ci którzy chcą znaleźć dziurę w całym zawsze ja znajdą. Nie skupiłeś się na treści, ani odpowiedzi na pytanie, tylko na wychwyceniu pojedynczych zdań.
W sprawach technicznych opieram się na opinii osób zajmujących się podobnymi rzeczami zawodowo, a fakt, ze ja się nie znam i nie potrafiłabym samodzielnie stworzyć takiego mechanizmu nie przeszkadza mi dowiadywać się, szukać informacji i rozumieć co się dzieje.
Co do terminów, to gdybyś uważnie czytał napisałam, że Zarząd to też ludzie. Wyznaczyli termin, ale zdarzają sie takie sytuacje przypadkowe, losowe, a nie od razu jak zakładasz celowe, że nie udało się go dotrzymać.
Czy jeszcze coś wytłumaczyć? Podpowiem, jeśli chwytamy za słówka, że napisałam "rzadnego", a powinno być "żadnego", czy tutaj też spotkam się z okropną krytyką, że poprawiamy komentarze userów, a sami robimy błędy?...
Chętnie odpowiem na pytania w normalnej formie, a nie z podtekstem zarzutów.
Mój post był głosem z serca w odpowiedzi na to wszystko, co zostało napisane, nie zamierzałam zagłębiać się w cytaty z poprzednich wypowiedzi, ani szukać jak tu kogoś pognębić, oskarżyć.
Oczekuję, że odpowiedzi na niego też będą w takim tonie...
phm. Katarzyna Pawkowska
Szczep 353 WDHiGZ "Grań" im. Wandy Rutkiewicz

Aldek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Aldek » 25 sty 2004, 00:53

Pierwsza prośba, z którą zwracam się do wszystkich adwersarzy jest taka, aby nie udzielać „celnych ripost” wcześniej niż 24 godziny po przeczytaniu wypowiedzi i poważnym zastanowieniu się nad jej sensem.

Jestem użytkownikiem galerii od 05.06.2002r. do dziś odbyłem 2654 wizyt w galerii foto.zhp .
Jestem tu niemal codziennie. Chociaż nie codziennie wpisuję komentarze i wystawiam oceny.
Obserwuję… oglądam zdjęcia, czytam wpisy, przeglądam oceny. Dużo można wywnioskować o użytkownikach oglądając wstawiane przez nich zdjęcia czy wpisywane komentarze. W galerii życie toczy się raz szybciej, raz wolniej, ale nie zanika jak to niektórzy mówcy na forum sugerują.
Zabieram głos w tym wątku, dlatego że zauważyłem, iż niektórzy użytkownicy nie mają pojęcia jak faktycznie przedstawia się sytuacja wydają bardzo stanowcze opinie, niemal wyroki.
Do wydawania wyroków upoważnieni są tylko sędziowie i to dopiero po szczegółowym zapoznaniu się ze sprawą, wysłuchaniu wszystkich stron.
Rozumiem, że ktoś domaga się jasnej klarownej odpowiedzi, jednakże nie zawsze odpowiedź może brzmieć TAK lub NIE.
Zawsze w takim momencie przypomina mi się anegdota, o oskarżonym, który przed sądem opowiadał bardzo szczegółowo swoją historię aż zirytowany sędzia zażądał od niego krótkiej odpowiedzi „tak” lub „nie”, na co oskarżony odpowiada, że to „się nie da” i może to udowodnić, jeśli sędzia zgodzi się odpowiedzieć na jedno jego pytanie.
Proszę odpowiedzieć „tak” lub „nie”: Czy Pan Sędzia przestał już bić swoją żonę?
Jak widzicie sposób zadania pytania spowodować może, że odpowiedź nie będzie prosta.

Zostałem włączony do pracy w Zarządzie Galerii przy akceptowaniu zdjęć od grudnia 2003r.
Mam dostęp do paneli służących do akceptacji zdjęć oraz miałem dostęp do poszerzonych o dodatkowe informacje portfolio Autorów – Użytkowników. W niektórych portfolio widoczne były miniaturki zdjęć zablokowanych przez zarząd, ale także (tak mi się wydawało) miniaturki zdjęć usuniętych przez autorów, dla porządku dodam, aby sprawę przedstawić rzetelnie, że widoczne też były miejsca gdzie powinna znajdować się miniaturka a pozostał tylko krzyżyk lub (w innym miejscu) informacja o błędzie, co mogło wskazywać na błędy w programie..
Nie robiłem jakiegoś szczegółowego przeglądu, lecz tylko zaglądałem do portfolio przy okazji akceptowania zdjęć. Jest to chyba podstawowa czynność każdego z akceptujących zdjęcia do galerii, aby sprawdzić czy nie jest dodawane zdjęcie takie samo, które już w galerii się znajduje (raz po razie) albo, aby zobaczyć zdjęcie samego autora, jeśli oczywiście je dodał w portfolio (czasami zdarza się, że autor jest na zdjęciu i wówczas prosimy o wyjaśnienia dotyczące autorstwa zdjęcia).
Obecność tych miniaturek nie zdziwiła mnie zbytnio, uznałem ją za pomoc w pracy „moderatorów” gdyż miniaturki te nie były wyświetlane, gdy nie byłem „zalogowany”. Dlatego też nie informowałem Twórców Galerii gdyż byłem przekonany, że oni o tym fakcie wiedzą.
Nie widzę też nic sensacyjnego w tym, że one (miniaturki zdjęć) tam się znalazły nawet z punktu widzenia Użytkownika, jakim sam jestem. To, co „wyczynia się” w Internecie przybiera różne formy czasami także te „kryminalne”, ktoś podszywa się pod autorstwo nie swoich prac (był taki przypadek na początku istnienia Galerii). Obecność, zatem takich miniaturek mogłaby pomóc w eliminowaniu takich sytuacji a zatem pomóc w ochronie praw autorów.
Nie widziałem w ostatnich tygodniach zdjęć, o których napisał w tym wątku Szpula i inni przedmówcy, ale wierzę im, że te zdjęcia się pojawiały. Z drugiej strony nie mam podstaw, aby nie wierzyć wyjaśnieniom Adriana, że był to błąd programu, bo ja nie zauważyłem jakiegoś specjalnego „mechanizmu” do oglądania zdjęć wycofanych.

Chciałbym jeszcze przypomnieć, bo wydaje mi się, że powoli zapomina się o takim pojęciu jak „Harcerska Rodzina”. Rodzina, w której spieramy się, ale i godzimy się i przepraszamy za błędy,
Rodzina, w której pomagamy sobie i odnosimy się do siebie z szacunkiem.
Aby coś powiedzieć o sprawie musimy rzetelnie poznać fakty, a ich ocenę bardzo wyważyć.
Skrzywdzić kogoś jest bardzo łatwo a często okazuje się, że prawda, którą poznajemy dopiero po czasie była zupełnie inna. Nie stosujmy metody tak lubianej przez przywódcę ugrupowania, które broni się samo: „plotka powtórzona 50 razy staje się prawdą”! To nie jest metoda godna harcerzy i instruktorów.
Jedno jest ważne, nie dajmy się ponosić nerwom, nie tego nas uczono w naszych drużynach, opanowanie to jedna z cech dobrego instruktora.

No tak, w trakcie gdy pisałem ten tekst jeden z Użytkowników Galerii zmienił właśnie w portfolio swoje imię i nazwisko na jakże znamienne Koziołek Matołek. Nic dodać nic ująć.
Nie czas na gadanie, czas na pracę!
Romuald Rzekiecki phm. ŚKI "PAJDEHAR"
Hufiec Ostrów Wlkp

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 26 sty 2004, 00:18

Czy wątki dotyczące zmian regulaminowych i umowy o licencję niewyłączną także mogłyby ożyc, czy forum foto służy już tylko wylewaniu żółci?

pozdrawiam,

Marcin
.........................
# wedrownik.net

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 26 sty 2004, 21:34

Marcinie, wyjścia są dwa: Albo już w tych wątkach wszystko napisano, albo nie ma już komu pisać...
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
Komenda Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 03 lut 2004, 12:29

W natłoku wątków i ripost mógł umknąć uwadze panwaca mój post z 23.01.2004 @ 11:31

Dlatego proszę jeszcze raz - Piotrze, odpowiedz mi. Nie mogę wyrobić sobie zdania o wspomnianej przez Ciebie sytuacji. Nie wysyłasz do nas maili, a one są przez nas kasowane przed przeczytaniem? Czy tak?
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 03 lut 2004, 13:05

barnrot napisał:
W natłoku wątków i ripost mógł umknąć uwadze panwaca mój post z 23.01.2004 @ 11:31

Dlatego proszę jeszcze raz - Piotrze, odpowiedz mi. Nie mogę wyrobić sobie zdania o wspomnianej przez Ciebie sytuacji. Nie wysyłasz do nas maili, a one są przez nas kasowane przed przeczytaniem? Czy tak?
Nie - to w odniesieniu do ostatniego pytania.

Automatycznie (jak mniemam, sądząc z charakteru formatu pliku i jego zawartości) generowane odpowiedzi, które do mnie dotarły w liczbie dwudziestu kilku, dotyczyły mojego listu z dnia 1.11.2003, wysłanego na adres wskazywany jako adres korespondencyjny z Administratorami-Twórcami Galerii FotoZHP On-Line.

We wcześniejszym wpisie zaznaczyłem, że adresaci mojego listu nie odpisali mi na niego - nie poinformowali mnie, jak ustosunkowali się do treści, jaką przesłałem.

Treść odpowiedzi "z automatu" informowała o skasowaniu mojej korespondencji (właśnie z dnia 1.11.2003) przed jej przeczytaniem. We wcześniejszym wpisie pozwoliłem sobie zacytować zarówno tekst mojego listu, jak również treść "automatycznego komunikatu", otrzymanego zwrotnie - w tym ostatnim jest podana data, godzina i tytuł mojego listu.

Mam nadzieję, że wyjaśnienie będzie pomocne.

phm. Piotr Nowacki

[Edytowany przez panwac dnia 03.02.2004 o 13:06 ]
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 10 lut 2004, 09:49

Nie wiem, komu i w czym to będzie pomocne, ale...
Właśnie odebrałem pocztę, a w niej m.in. kolejne 54 listy!!! o treści:
Twoja wiadomość

Do: ZHP on-line Galeria Foto; ZHP On-line Admin Galerii Foto
Temat: Id 00102
Wysłano: 03-11-01 01:41

została usunięta przed przeczytaniem w dniu 04-01-07 00:26.
W tym przypadku 54 automatyczne odpowiedzi również dotyczą listu z 1.11.2003, o którym wcześniej wspominałem.
Na moją skrzynkę odpowiedzi trafiły z:
Received: from host.euromedia.pl (start.euromedia.pl [62.233.237.194])
by smtp.prv.pl ('SMTP') with ESMTP id EF566115A50
for <...mój adres...>; Mon, 9 Feb 2004 23:22:38 +0100 (CET)
Received: by host.euromedia.pl (Postfix, from userid 1006)
; Mon, 9 Feb 2004 23:22:41 +0100 (CET)
Received: from majkel (chello062179037029.chello.pl [62.179.37.29])
by host.euromedia.pl (Postfix)
for <...mój adres...>; Mon, 9 Feb 2004 23:22:40 +0100 (CET)
From: "Administrator Galerii Foto ZHP on-line" <foto@zhp.org.pl>
To: "'Piotr Nowacki'" <...mój adres...>
Subject: Nie przeczytano: Id 00102
Date: Mon, 9 Feb 2004 23:21:10 +0100
MIME-Version: 1.0
Content-Type: application/ms-tnef;
name="winmail.dat"
Content-Transfer-Encoding: base64
Content-Disposition: attachment;
filename="winmail.dat"
[...]
phm. Piotr Nowacki