Projekt nowego Regulaminu Galerii (3.0)

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 12 sty 2004, 20:10

JAk dotąd spotkaliśmy się raz, a po spotkaniu mnie zacząłeś publicznie w sieci obrażać. Nie mam zamiaru celowo spotykać cię po raz kolejny, a i spotkania przypadkowego też będę unikał. Zostań sobie w tej galerii i miej dalej wrażenie, że masz na nią jakiś wpływ. JA zostaję w galerii, która była kiedyś. Ponieważ jednak podobno nie będzie już jak kiedyś, to wnioskuję, że mnie usuną.

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 12 sty 2004, 20:18

Sasol, proszę Cię - nie odpowiadaj już Analogowi. Nie warto. :P
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR
http://konieckropka.art.pl

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 12 sty 2004, 20:25

Proszę, podaj konkretny cytat! Proszę podaj konkretną wypowiedź! Pisząc w sposób jak powyżej to ty mnie lekceważysz, usiłujesz poniżyć - myślę, że na to nie zasługuję.

Co do naszego spotkania to o ile sobie przypominam gdy zapytałem ciebie czy my się czasem nie znamy z działalności w Galerii i czy czasami nie nosisz pseudo Analog Br stwierdziłeś, że mi nie odpowiesz. Wstydzisz się? Ciekawe czego?

Co do Galerii to nie ty będziesz dyktować, a nawet sugerować jak mam się zachować i czy mam w niej pozostać czy też nie. To może być tylko moja decyzja. Sam, napisałem wiele cierpkich słów pod adresem Galerii, adminów, regulacji prawnych i regulaminowych. Wszystkie je podtrzymuję ale czy to znaczy, że nie mam zauwać również tych dobrych stron Galerii? Gdybym tak zrobił byłbym hipokrytą do potęgi.
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
Komenda Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 12 sty 2004, 20:27

Wiesiek nie zauważyłem Twojego posta, dopiero odświeżyłem ekran. Jednak odpowiedziałem bo jestem przekonany, że nie wolno pozostawiać pewnych zarzutów bez odpowiedzi.
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 13 sty 2004, 23:13

Hnuka: Proszę nie miejszaj się, bo nie znasz całej sprawy.

Sasol: Daj mi wreszcie spokój i nie przekręcaj moich wypowiedzi. Nie zależy mi na kłoceniu się z tobą, chcę mieć spokój. Ta galeria jest mi obojętna. Jak fajnie się teraz pośmiać z tych, którzy sie jeszcze kłocą i bulwersują. Że tez ja kiedyś też do tego tak podchodziłem... Teraz jestem zupełnie spokojny, bo mi to wszystko obojętne... Wiem, że niczego nie zmienię...

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 15 sty 2004, 08:19

Drogi Analogu, najwyraźniej nie jesteś w stanie pojąć zasad forum. Zamieszczając na jakimkolwiek publicznym forum wypowiedź nie możesz oczekiwać, że wyrażona przez Ciebie opinia zostanie bezkrytycznie przyjęta.

Daleki jestem od twierdzenia, iż wszystko co piszesz jest nie do przyjęcia – tak z pewnością nie jest. Ileś tam razy zgadzałem się z Tobą, lecz chyba w większości przypadków stoję w opozycji do Twoich poglądów. Jednak takie jest nasze prawo: każdy może mieć własne zdanie.

Forum to też, miejsce gdzie nie tylko zamieszczamy swoje uwagi ale również dyskutujemy nad ich zasadnością co w niektórych przypadkach może prowadzić do zmiany zdania. Wszak, jak mówi przysłowie, tylko prosiak nie zmieni poglądów bo i tak zostanie zjedzony.

Piszesz abym dał Ci spokój. Dlaczego miałbym nie reagować na Twoje posty?! Jesteś jakimś lepszym autorem, który nie podlega krytyce? Piszesz, że przekręcam Twoje wypowiedzi. Gdzie i kiedy?! Pytam się grzecznie. Napisałeś, że Cię obrażam. Gdzie i kiedy?! Pytam się jeszcze grzeczniej. Piszesz, że nie zależy Ci na kłóceniu się. To bardzo dobrze bo chyba jesteśmy na tyle dojrzali aby dyskutować i wymieniać poglądy. Jeśli jednak jeden z nas nie dorósł jeszcze do poziomu prowadzenia przyzwoitej rozmowy powinien wywijać swoją szabelką w piaskownicy.

Piszesz także Mariuszu, że Galeria jest Ci obojętna – skoro tak to po co zabierasz głos w dyskusji na jej temat. Jakie więc masz prawo cokolwiek proponować skoro końcowy efekt jest dla Ciebie obojętny. Nie ukrywam, że np. zapisy w projekcie umowy licencyjnej są w obecnym kształcie dla mnie nie do przyjęcia i zdecydowałem, iż jeśli zostanie ona w takim stanie zaproponowana ja jej nie podpiszę. Skutkować to będzie tym, że nie będzie w niej moich fotografii. Jednak pozostanę w niej jako użytkownik. Będę ocieniał zdjęcia, pisał komentarze a czasami służył radą. Wyraziłem to raz i jasno na forum w innym wątku i zaproponowałem konkretne rozwiązania. Ty zaś ciągle narzekasz, zgrywasz się na męczennika tej Galerii. Skoro Tobie Galeria jest obojętna to dlaczego ciągle widzę tam Twoje zdjęcia i Ciebie jako użytkownika. Inni, którym kształt witryny i zasady w niej obowiązujące nie odpowiadały, potrafili najzwyczajniej zrezygnować z udziału w niej.

Na zakończenie jeszcze jedno: w tym wątku nie znalazłem żadnej sensownej propozycji Twojego autorstwa, a stwierdzenie: „Ten regulamin jest jak wszystkie poprzednie. Zrzuca obowiązki z administratorów - nadaje im coraz większe prawa. Za to użytkownicy coraz mniej mogą, a coraz więcej muszą. Tylko tak dalej. Może w wersji 5.0 będą dwa punkty:

1. Administrator ma zawsze rację.
2. Jeśli Administrator nie ma racji - patrz punkt pierwszy.

Nie mam co się martwić w zasadzie, bo wkrótce zapewne zostanę usunięty z GALERII jako jednostka, która nie chce się podporządkować nowemu regulaminowi. Tak więc ja pewnie nawet 4.0 nie doczekam.”
To wedle mnie szczeniacka pyskówka, a nie konstruktywna uwaga.
Pozdrawiam.

[Edytowany przez sasol dnia 15.01.2004 o 08:20 ]

[Edytowany przez sasol dnia 15.01.2004 o 08:21 ]
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

jajco

Post autor: jajco » 15 sty 2004, 11:03

sasol napisał:
Jednak pozostanę w niej jako użytkownik. Będę ocieniał zdjęcia, pisał komentarze a czasami służył radą.
Co masz na myśli?
Będziesz ocieniał przez pisanie swoich komentarzy?

Pozdrawiam
phm. Jarek Ciszek

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 15 sty 2004, 12:12

Jajco: mam na myśli poniższy zapis, a w szczególności drugi punkt. Oznacza to, że można być użytkownikiem jednak wolno nie pisać komentarzy, lub dodawać zdjęć lub oceniać albo nawet nie robić wszystkiego naraz. Mi osobiście najbardziej nie pasuje forma dysponowania moimi zdjęciami jaką określa projekt umowy licencyjnej.

§ 3.18
Użytkownik nie ma obowiązku:
1. być członkiem ZHP ani harcerzem.
2. dodawać do Galerii fotografii, komentarzy ani blogów.

Natomiast bardzo sobie cenię możliwość oglądania fotografii innych autorów, komentowania ich oraz oceniania.

Pozdrawiam
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

jajco

Post autor: jajco » 15 sty 2004, 12:55

Sasol.

Proszę, czytaj dokładniej.

Pozdrawiam
phm. Jarek Ciszek

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 15 sty 2004, 15:07

Jajco: Ha, ha zwracam honor! Już wiem o co Ci chodziło. Dzięki za zwrócenie uwagi.
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 15 sty 2004, 16:23

Zaiste śmieszna dość wpadka językowa. Przyznam się, ze też z początku nie zorientowałem się co jajco ma na myśli. :)
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR
http://konieckropka.art.pl

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 17 sty 2004, 14:07

hm.. sądzę że Analog_Br jest w pewnych sprawach bardzo stanowczy i czasem za to go szanuje, ale fakt jest taki iż nie zgadzam się z jego postawą (niestety nie pierwszy raz). chcę też zauważyć iż w sumie temat tej rozmowy zszedł na zupełnie inne tory :). przyznam się że zasadniczo nie czytam nigdy regulaminów, gdyż każdy jest taki sam. jednak w tym przypadku przeczytałem cały regulamin i nie mam do niego większych zastrzeżeń. ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach i sądzę iż wiele zależy teraz od kształtu umowy, na który z niecirepliwością czekam. i tak już z innej beczki to stawie się tym razem za analogiem i poproszę o to aby dać mu już spokuj gdyż jest zbyt konserwatywny (MM nie traktuj tego jako atak na siebie). pozdrawiam
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 18 sty 2004, 22:37

Nie traktuję tego jako atak :-) Masz ode mnie inne poglądy, ale wyrażasz je w sposób kulturalny i nie atakujesz. Nie zgadzasz się z moimi poglądami, ale nie zarzucasz mi, że niby coś robię, kogoś udaję, czy kogoś z siebie robię :-) Krótko mówiąc nie masz nic do mnie, jedynie do moich poglądów na konkretne sprawy. Tylko obawiam się, że prędzej się dogadamy i dojdziemy do jakiegoś wspólnego stanowiska, niż ktoś zechce w ogóle wziąć po uwagę zdanie uzytkowników w kwestii wprowadzania jaichkolwiek zmian w GALERII.

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 20 sty 2004, 21:40

Właśnie - byłbym wdzięczny, gdyby Użytkownicy, z których zdaniem chcę się liczyć, zajmowali głos w sprawach odpowiednich dla danego wątku.

Massa didaskaliów przeszkadza wszystkim innym w śledzeniu wątków, nam zaś szczególnie w ich raportowaniu.

M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 26 sty 2004, 21:46

Geralnie od kilkunastu dni nikt się nie wypowiada na zadany temat, pomijam oczywiście dyskusję moją z Analogiem, może czas na jakieś podsumowanie Michale?

[Edytowany przez sasol dnia 26.01.2004 o 21:47 ]
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas