Umowa o licencję niewyłączną

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 25 gru 2003, 00:09

Chciałem jescze dodać, że dziwne jest gdy robi się coś "dla dobra użytkowników" nie pytając ich wceśniej o zdanie... Jaki wpływ jako użytkownicy mamy na to co się dzieje? Dlaczego nikt wcześniej nie zapytrał czy umowa będzie dobrym rozwiązaniem, tylko zapadła decyzja, że będzie umowa i teraz teoretycznie tylko mamy wpływ na jej kształt? A podobno w naszym związku wszystko powinno iść od dołu, a nie z góry...

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 25 gru 2003, 02:00

Przy analizie każdej umowy należy zacząć od założeń ogólnych, a nie od szczegółów. Szczęśliwie, sasol poruszył już jeden z aspektów generalnych.

Pora późna, więc nasunęły mi się tylko trzy myśli:

1. Umowa jest zawierana z instytucją - Związkiem Harcerstwa Polskiego, zarejestrowanym w Sądzie Rejonowym dla Miasta Stołecznego Warszawy, XIX Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000094699,
zwanym w dalszej treści niniejszej umowy "Licencjobiorcą". Jej skutkiem jest możliwość elektronicznego publikowania dzieła przez Licencjobiorcę w sieci informatycznej z wykorzystaniem medium Internetowej Galerii Fotografii Harcerskiej ZHP on-line.
Taki zapis bez dodatkowych klauzul oznacza, że przyszłe zmiany (dowolne) regulaminu Internetowej Galerii Fotografii Harcerskiej ZHP on-line nie oznaczają zmiany treści umowy z autorem - autor nie będzie mógł wycofać się z umowy, nawet, jeśli uzna, że wprowadzono zmiany w regulaminie w jego opinii niekorzystne, zmieniające charakter Galerii, z którymi on się nie utożsamia lub w wyniku których nie chce firmować swoją osobą i swoimi dziełami tego konkretnego medium. Przy niedemokratycznym podejmowaniu decyzji przez Zarząd Galerii (określenie w oparciu o zapis Zasady obowiązujące w Galerii: http://www.foto.zhp.pl/faq.php?id_p=50) oznacza to możliwość prezentacji prac w Galerii o dowolnym kształcie, przyjętym przez jej Zarząd.

2. Określenie "prawo do interaktywnego sposobu korzystania z dzieła" jest bardzo niedoprecyzowane. Może oznaczać wykorzystanie dzieła w aplikacjach interaktywnych - umożliwiających prowadzenie "dialogu" z ich użytkownikiem, ale czy tylk to? Czy nie oznacza również możliwości wykorzystania dzieła z zastosowaniem "działania" - akcji ze strony wykorzystującego? Np. w formie przetworzenia na potrzeby logo lub znaku firmowego.
Jeśli tak, to po wygaśnięciu umowy mogą pozostać znaki towarowe, firmowe i inne podmiotów, wcześniej korzystających z dzieła w oparciu o umowę, być może zarejestrowane przez ich właścicieli i objęte zapisami o ochronie znaków firmowych i towarowych. A w tej formie będą mogły być wykorzystywane przez wiele lat (przynajmniej tyle, na ile pozwalają umowy rejestracyjne).

3. Prawo do utrwalenia Utworu w formie odbitki z pliku elektronicznego i przekazania jej do archiwów Muzeum Harcerstwa oznacza objęcie kopii dzieła zapisami o wykorzystywaniu archiwów publicznych. Czyli, że dzieło będzie mogło nadal być publikowane (w ograniczonym zakresie) i wykorzystywane przez ZHP niezależnie od wygaśnięcia umowy, bez pytania autora o zgodę.

Do przemyślenia.

Piotr
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 25 gru 2003, 02:42

Piotrze, chyba nikt z nas nie jest prawnikiem z wykształcenia ale każdy z nas ma jakieś doświadczenie i dlatego tak bardzo ważny jest wielogłos w tej dyskusji. Ja zwróciłem uwagę na jedno, ty na inny aspekt. To dobrze. Daleki jestem aby np. zlecić analizę mecenasowi, który prowadzi moje sprawy (też harcerz!) bo za taką pracę wypada zapłacić - chocby symbolicznie, a jak widać projekt konkretnej umowy wyszedł z innego źródła niż użytkownicy. Wychodzę z założenia, że nasze głosy powinny zostać wzięte pod uwagę przez decydentów. A jeśli nie zostaną wzięte to cóż... Nikt nikogo nie zmusza do uczestniczenia w tej zabawie. Takie życie.
Mam tylko jeszcze jedną prośbę do użytkowników galerii wpisujących się w ten wątek: Jesli coś wam sie nie podoba to napiszcie dokładnie o który zapis chodzi i zaproponujcie rozwiązanie. Nawet jeśli nie będzie to okreslone w sposób fachowy, specjalistom łatwiej będzie zrozumieć o co nam chodzi.
Pozdrawiam
Maciej Sas
id=435
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
Komenda Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 26 gru 2003, 11:27

Rabi napisał, że nie chciałby, by by jego zdjęcia były publikowane w celach komercyjnych bez jego zgody.. a ja powiem więcej - nie chciałbym, by były publikowane GDZIEKOLWIEK bez mojej zgody. Bo przyzwolenie to jednak prosty sposób na wykorzystywanie zdjęć w celu np. ośmieszenia mojego środowiska.

A poza tym - wolę kontrolować, co się z moimi zdjęciami dzieje.
pozdrawiam
pwd. Adam "Adamek" Jastrzębowski ćwik

miichall

Post autor: miichall » 26 gru 2003, 16:04

panwac napisał:

(..)

§ 8
Celami Galerii są:
1. Promocja idei harcerskiej i sposobów jej realizacji, propozycji programowych i akcji ZHP.
2. Promocja harcerstwa i jego pozytywnego wizerunku w społeczeństwie jako ruchu ludzi młodych, kreatywnych, wrażliwych na piękno, działających pozytywnie, dysponujących konkretnymi umiejętnościami i profesjonalnym przygotowaniem, rozwijających swe umiejętności.
3. Przyczynienie się do identyfikacji wizualnej ZHP i harcerstwa.
4. Kształtowanie wrażliwości na piękno i estetykę.
5. Promocja hobby i pomoc w odnajdywaniu pasji, wyszukiwanie i wspieranie talentów.
6. Stworzenie forum ułatwiającego rozwój i promocję techniki fotograficznej, dostarczanie nowych narzędzi pracy.
7. Propagowanie poszanowania dla obowiązującego prawa a w szczególności prawa autorskiego.
8. Szerzenie kultury słowa wśród młodych Polaków, szczególnie zaniedbanej w Internecie.
9. Doprowadzenie do powstawania podobnych miejsc w Internecie, prowadzonych na wzór Galerii, w oparciu o bardziej odpowiadające ich twórcom zasady.

Pozdrawiam
Piotr
Może tak po kolei tłumacząc sobie jak na mój prosty rozumek.

Jako, że pojęcia Galeria rozumiem jako medium internetowe operujące obrazem pod postacią zdjęcia jak mniemam, bo jeszcze się nie spotkałem tutaj z filmami video.

Stąd:

Na forach dyskusyjnych to się przejawia tak: mało komentarzy, mało odwiedzających, mała popularność -> śmierć.
Strony internetowe: mała ilość aktualizacji, mało nowości, nuda -> śmierć.
Chyba, według mnie, dokładnie można to samo odnieść do zdjęć.

Żyjemy w świecie gdzie ważny jest symbol i szybka rzeczowa informacja jaką jest m.in. obraz (stąd duża popularność TV).

Jeśli będzie mało zdjęć to chyba zbyt ludzi się nie zachęci do odwiedzania strony tym samym dla mnie byłaby to oznaka, że "Harcerstwo - a tam się nic nie dzieje". To już wtedy pierwsze trzy punkty celów działania idą do piachu. Smutne ale prawdziwe.

Ja to tak rozumiem.

--
Michał Kuźmicki
32 WrDH "Kilimandżaro"
22 WrDW "Wataha" - patrol "Poszedł i przepadł"

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 28 gru 2003, 21:54

hm.. moim zdaniem zostaly juz poruszone najwazniejsze sprawy dotyczace tego nowego pomyslu zarzadu, brakuje mi tutaj jednak odpowiedzi zarzadu i ich spojrzenia na sprawe. czas nagli bo juz za pare dni styczen a tutaj brakuje jakichkolwiek ruchow ze strony zarazdu w kierunku odpowiedzi na pytania zawarte na forum. moim zdaniem to bardzo zle bo pokazuje to jak bardzo zarzad ceni urzytkownikow galerii.

projekt ktory jest narazie przedlozony moim zdaniem, ktore jest bardzo podobne do wiekszosci juz przedstawionych, odbiega od poprawnosci i powinnien byc znaczaco zmieniony. miec tylko nadzieje iz zarzad tutaj zaglada i czyta nasze wypowiedzi.

pozdrawiam wszystkich
adie.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

adrian
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: adrian » 29 gru 2003, 01:08

"Bądźmy czytelni!"

Myślimy, że umowa w obecnym kształcie nie jest, jak pisze sasol "nie
do przyjęcia". Piszemy to, jako Użytkownicy, którzy zawrą z ZHP umowę na wszystkie 13+13=26 dotąd dodanych zdjęć - na pewno, jeśli tak będzie brzmiała jak teraz projekt. Chętnie też podamy swoje daty urodzenia, jak to czynimy co roku dla potrzeb spisu harcerskiego.

U wypowiedzi krytycznych wobec projektu umowy legło najprawdopodobniej nieporozumienie.

Sama nazwa: "umowa o licencję niewyłączną" oznacza, że autor w dalszym ciągu dysponuje prawami do zdjęcia i może je dowolnie sprzedawać, udostępniać komukolwiek innemu, jednakże już nie na wyłączność (dopóki trwa TA umowa).

Klarujemy raz jeszcze: Użytkownik zawiera umowę z ZHP w celu publikacji w Galerii, ZHP nie może wykorzystać zdjęcia poza Galerią. Nikt nie ma prawa użyć tych zdjęć inaczej i gdzie indziej niż w Galerii. Jest to więc korzystne dla Użytkowników ograniczenie dotychczas regulaminowego zapisu, gdy ze zdjęć mogły korzystać wszelkie agendy GK ZHP.

W świetle prawa nie jest możliwe scedowanie praw nabytych przez ZHP drogą zawarcia umowy o licencję niewyłączną. Tak samo, nie mogą w wyniku umowy powstać i pozostać żadne inne formy wykorzystujące całość lub element danej fotografii.

Przedmiotem umowy jest konkretny plik przekazywany podczas zgłoszenia zdjęcia, a nie dowolna inna forma zarejestrowanego identycznego obrazu.

Rozwiązanie przewidziane dla niepełnoletnich będzie za to najprawdopodobniej najbardziej wychowawczym z możliwych rozwiązań i bardzo się z tego cieszymy. Szczegóły w najbliższym czasie.

Uwagi szczegółowe (głównie sasolowi):

par. 1, pkt 2
Obowiązek posiadania wersji pierwotnej (lub co najmniej lepszej jakości niż przedmiot umowy) służy Użytkownikowi w razie konieczności udowadniania jego autorstwa zdjęcia. Stąd, dla dobra Użytkownika, nie zamierzamy rezygnować z tego zapisu w umowie. Być może można lepiej sformułować ten paragraf. Podkreślamy jednak, że chodzi tu przede wszystkim o interes Użytkownika.

par. 1, pkt 4
Zapis mówi o sytuacjach, w których takie zezwolenia są NIEZBęDNE, np. zdjęcie portretowe. W przypadku imprez masowych sprawa jest jasna - zgodna z tym, co napisał sasol.

par. 2, pkt 3
Prawo do interaktywnego korzystania z dzieła.
Nie jest to zapis równorzędny z zapisem pkt 2 - ciągle dotyczy on TYLKO publikacji na stronach Galerii. Chodzi przede wszystkim o miniaturki, tymczasowe pliki internetowe,
Jesteśmy otwarci na propozycje jaśniejszego i precyzyjniejszego sformułowania tego punktu.

par. 4
Niekomercyjny charakter korzystania przez Galerię z fotografii wydawał nam się oczywisty - tym bardziej, że Galeria zostanie jako taka zdefiniowana w nowym Regulaminie 3.0 jako przedsięwzięcie niekomercyjne. Doprecyzowanie niekomercyjności w umowie uznajemy za dobry pomysł, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Wszelkie wyżej wzmiankowane wątki, na które nie odpowiedzieliśmy niniejszym - sprawdzamy.

* * *

Co do genezy zmiany - jest to reakcja na zasygnalizowany nam dawno problem. Zarząd nie dopilnował przestrzegania praw autorskich Użytkowników, konkretnie prawa decydowania przez autora o losach jego dzieła.

Wycofywanie zdjęć jest od początku rozwiązaniem tymczasowym. Ta możliwość nie pozwala na długofalową realizację celów Galerii. Dlatego przedstawiliśmy projekt umowy jako rozwiązanie zapewniające realizację celów Galerii przy poszanowaniu praw autorskich Użytkowników i rozwiązaniu problemu w oparciu o przepisy prawa, wyznaczając profesjonalny standard pracy.

Umowa jest jednym z możliwych rozwiązań problemu zasugerowanego przez Użytkowników i Zarząd wybrał je jako najwłaściwsze. Korzystał w tym wyborze z pełni swych praw i obowiązków - decydowania o rozwoju tej Galerii przy równoczesnym utrzymaniu jej pierwotnego kursu.

Twierdzenie, jakoby zasadnicze decyzje w Galerii miałyby być podejmowane przez Użytkowników, jest niepoważne. Zarządzanie nie jest sztuką osiągania kompromisów, lecz celów. Cele Galerii zostały sprecyzowane jawnie dawno temu. Przystaje na nie każdy, kto dodaje zdjęcie do Galerii.

Co do możliwych zmian Regulaminu Galerii, podlegają one celom ZHP. Umowy zawierane będą przez Użytkowników z ZHP, nie z Twórcami Galerii. Jeżeli cele Twórców rozejdą się z celami ZHP, utracą oni prawo do prezentowania fotografii Użytkowników w Galerii. GK ZHP firmuje Galerię poprzez nadzór merytoryczny nad zgodnością celów Galerii i ich realizacji z celami ZHP. Jeśli GK ZHP uzna, że Galeria nie realizuje celów ZHP, Twórcom Galerii pozostanie "goły" mechanizm - bez zdjęć Użytkowników i logo ZHP.

* * *

Jeśli ktoś z Was przeprowadzi rzeczową analizę prawną (znajdzie osoby kompetentne - prawników), prosimy o każdorazowe podanie nam adresu kontaktowego prawnika w celu szczegółowego omówienia zagadnień (na adres foto@zhp.org.pl)

Ostatecznie, odpowiadamy na stwierdzenie, że "umowa to trochę dziwny wymysł w naszej organizacji". Otóż nie. Jest to jeden z profesjonalnych mechanizmów działania nowoczesnej organizacji. Od dawna znamy m.in. umowy o wynajęcie baz, umowy o dzieło, między osobami i jednostkami, umowy wychowawców i kadry na placówkach wypoczynku, opiekunów drużyn etc. Od przyszłego roku z każdym, kto będzie pracował na rzecz Galerii, GK ZHP podpisze stosowną umowę wolontariacką (liczoną do stażu pracy).

Michał i Adrian, twórcy Galerii

[Edytowany przez adrian dnia 29.12.2003 o 01:14 ]

[Edytowany przez adrian dnia 29.12.2003 o 01:21 ]
hm. Adrian Łaskarzewski
Poczta Harcerska Szczecin II
KSI Hufca Szczecin Pogodno

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 29 gru 2003, 13:42

hm.. to rzuca tez troche swiatla na cala sprawe i daje nam poznac punkt widzienia tworcow i zarzadu :). pozdrawiam. adie

ps. sadze ze zapis o tym iz licencjonobiorca nie moze wykorzystywac komercyjnie utworow jest jak najbardziej sluszny i powinien sie pojawic w umowie, gdyz regulamin moze sie zmienic a umowa nie. dla wiekszej jasnosci mozna by tez pokusic sie o zapis lub stworzyc jasniejsza dla "prostaczkow" wykladnie tej umowy w ktorej bedzie to iz zdjecia moga byc wykorzystywane tylko i wylacznie w galeri foto.zhp.org.pl. to tak mojej puenty na koniec. pozdrawiam jeszce raz. adie
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 29 gru 2003, 15:24

Adrianie, nie neguję dobrej woli twórców projektu umowy. Jak widzisz zbyt ogólne ujęcie zagadnienia bardzo szybko prowadzi do różnicy w interpreatcji - dlatego uniknijmy tego!!! Umowa powinna być jak najściślejsza - tak aby nie budziła wątpliwości.
Co do tego czy jest ona do przyjęcia wtym kształcie czy nie to powyższa dyskusja świadczy raczej o tym, że nie dla wszystkich. No i trudno... Na tym przecież polega umowa albo się strony dogadują albo nie. Jak na razie, osobiście, stoję na stanowisku, że w tej formie dla mnie jest nie do zaakceptowania. I tylko tyle. Zwyczajnie taka propozycja mi nie odpowiada, a że skoro jest to dopiero projekt to dzielę się wątpliwościami i mam nadzieję, że zostanie ona zmieniona na tyle, iż ją zaakceptuję. Pozdrawiam
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
Komenda Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 30 gru 2003, 10:57

No to zmieńmy regulamin na taki, a nie na jakąś umowę - to jest formalizacja i biurokracja niepotrzebna :).
pozdrawiam
pwd. Adam "Adamek" Jastrzębowski ćwik

jajco

Post autor: jajco » 30 gru 2003, 23:13

adrian napisał:
Twierdzenie, jakoby zasadnicze decyzje w Galerii miałyby być podejmowane przez Użytkowników, jest niepoważne. Zarządzanie nie jest sztuką osiągania kompromisów, lecz celów. Cele Galerii zostały sprecyzowane jawnie dawno temu. Przystaje na nie każdy, kto dodaje zdjęcie do Galerii.
Nie tak dawno w komunikacie nr 50 przeczytałem piękne zdanie: "zachęcamy CIę do brania współodpowiedzialności za Galerię"

Pozdrawiam
Jarek Ciszek

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 31 gru 2003, 01:39

Przełom grudnia i stycznia, to zła pora dla wprowadzania zmian... jedni wyjeżdżają, inni zamykają rok w firmach.
Od pierwszego przeczytania nowych propozycji nie mogę wygospodarować wystarczająco dużo czasu dla spisania (porządnego) wszystkich przemyśleń - lokalny remanent zobowiązuje. Jednak staram się śledzić dyskusję...

W ostatnim komunikacie Zarządu jest napisane:
Regulamin 3.0 pojawi się do konsultacji 28 grudnia 2003. Regulamin wejdzie w życie po minimum tygodniowym okresie konsultacji.
Jest 31 grudnia - może moja przeglądarka przestała akceptować forum fotoZHP (bo nie widzę nigdzie wspomnianego projektu)... :(

Piotr

[Edytowany przez panwac dnia 31.12.2003 o 01:40 ]
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

Aldek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Aldek » 31 gru 2003, 08:46

Pierwsza rzecz której mi brakuje w projekcie a jest to sprawa fundamentalna dla KAŻDEJ umowy to szczegółowe określenie w sposób jednoznaczny i niezawiły co stanowi przedmiot umowy.
W w/w projekcie nie znajduję takiego określenia a powinno ono stanowić pierwszy punkt umowy!
Stąd pytania Kuby i innych twórców o doprecyzowanie a powinno to być jasne po przeczytaniu pierwszej części umowy. Bo w przypadku UMOWY wyjaśnienia na jakimś forum dla jednej lub kilku osób nie będą istotne w przypadku nieporozumień (czyt. Sprawy w Sądzie). Podstawą będą zapisy w umowie!!!

Proponuję umieścić §1 o treści:
Przedmiotem umowy jest utwór fotograficzny w rozumieniu §1 USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83
Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz
Dz.U. 2002 nr 197 poz. 1662
Ustawa z dnia 28 października 2002 r. o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych)
w postaci (pliku cyfrowego....... standard .jpg) i formacie (np. max 500x500......) przekazanym przez Licencjodawcę.

Zaznaczam, że jest to tylko i wyłącznie moja propozycja do dyskusji i uwzględnienia w umowie.

Wkrótce następne uwagi czyli nasz ulubiony cd.

[Edytowany przez Aldek22 dnia 31.12.2003 o 13:49 ]
Nie czas na gadanie, czas na pracę!
Romuald Rzekiecki phm. ŚKI "PAJDEHAR"
Hufiec Ostrów Wlkp

Aldek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Aldek » 31 gru 2003, 14:06

Dodam jeszcze, że podawanie akurat daty urodzenia kojarzy mi się z wypełnianiem dokumentów do ZUS (czyli nie najlepiej) a nie z umową, tu bardziej praktyczne (profesjonalne) byłoby chyba podanie numeru dokumentu identyfikującego osobę np. Dowód Osobisty, Książeczka Instruktorska
Nie czas na gadanie, czas na pracę!
Romuald Rzekiecki phm. ŚKI "PAJDEHAR"
Hufiec Ostrów Wlkp

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 31 gru 2003, 18:27

A ja dalej uważam, że to błąd i ta biurokracja zabije i tak już słabe zycie w GALERII.

Skoro umowa jest po to, żeby skorzystali na niej uzytkownicy, to uważam, że to właśnie oni powinni mieć największy wpływ na jej kształt, a nie ZARZĄD.

Z mojej strony to wygląda tak, że nieraz już ktoś kradł moje zdjęcia - po prostu oglądając kopiował i potem gdzieś bez mojej zgody wykorzystał. Chciałbym to zmienić, ale umowa nie będzie temu służyć. Bo jesli zdjęcie można oglądać, to i można je skopiować i żadna umowa tu nikogo nie powstrzyma.

Do tej pory prawa autorskie łamali niektórzy użytkownicy i żadna zmiana przepisów tego nie zmieni - piractwa nie da się wytępić.

Ponieważ ta umowa jest po to, żeby chronić między innymi moje prawa, to ja mówię, że mi się nie podoba i pomysłu nie zaakceptuję.

Nie udostępnię więcej danych.

Chciałbym jednak dalej móc umieszcać tu swoje zdjecia na dotychczasowych zasadach i to z możliwością ich wycofywania.

Znowu wychodzę z założenia, że jeśli podejmujecie działania w celu ochrony moich zdjęć, to mam najwięcej w tej sprawie do gadania i nie chcę waszej ochrony. Chcę żeby było jak dotąd i nie zamierzam się wycofywać z galerii. Po prostu pomińcie mnie przy wprowadzaniu zmian i wprowadźcie nowe zasady dla tych, którzy chcą jakoś mocniej pilnować swoich dzieł.

Jestem gotowy rozmawiać w celu ustalenia najlepszych warunków, ale nie tak, że ZARZĄD daje propozycję i jak jej nie akceptuję, to mogę spadać z galerii.

Możemy porozmawiać i osiągnąć jakies porozumienie zadowalające obie strony. Chcę rozmawiać na zasadach partnerskich, a nie "szef -> podwładny". Uważam, że taka rozmowa powinnatoczyć się długo i to zanim jakiekolwiek zmiany zostaną wprowadzone, a dopiero po osiągnięciu porozumienia można zmiany wprowadzać.

NIe podoba mi się sytuacja, w której czuć wiszący już nad nami koniec obowiązujących zasad i możemy jedynie cichutko zgłaszać swoje propozycje kosmetycznych zmian do czegoś, co i tak nieuchronnie nadejdzie i mamy to zaakceptować, albo sobie iść.

Bo ja nie pójdę...

...i co wtedy?

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Galeria Foto ZHP on-line”