Prośba

Lukas
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lukas » 22 lis 2003, 18:19

Zasadniczo nie lubię mieszać szyków innym - zwłaszcza jeśli Ci "inni" wykonują ciężką i pożyteczną robotę. Mam jednak kilka spraw, związanych z Galerią, które nie dają mi spokoju.

1. Proszę mi wytłumaczyć jakie mechanizmy powodują, że zdjęcie id=3186 zostało zaakceptowane przez adminów, podczas gdy inne fotki są systematycznie odrzucane? (tu podam konkretny obraz: osoba ubrana w polar Harcerskiej Grupy Ratowniczej z widocznym logo i lilijką)

Obawiam się, że takie sytuacje mogą wywoływać nieporozumienia i odczucie braku elementarnej sprawiedliwości. Ja w każdym razie tak czuję.
Zgodnie z sugestiami Linusa chciałbym zaproponowac konkretne rozwiązanie, ale nie muszę, ono już istnieje:

"Do Galerii mogą trafić zdjęcia przedstawiające harcerstwo - działania harcerskie, rozpoznawalne wizualnie. Oznacza to, że z treści zdjęcia musi jednoznacznie wynikać, że przedstawia ono harcerstwo. Stwarza to konieczność obecności w kadrze szeroko rozumianych przedmiotów i symboli jednoznacznie kojarzonych z harcerstwem."

Dyskusyjne może być zestawienie słów: "szeroko rozumianych" i "jednoznacznie kojarzonych", ale ja nie zamierzam o tym dyskutować bo obawiam się, że do niczego to nie doprowadzi.

Jedyne co mogę dodać do cytowanego tekstu to prośba o jednakowe stosowanie powyższych ustaleń w stosunku do wszystkich członków Galerii.

2. "Jeśli oczekujesz szerszych wyjaśnień napisz na adres
admin.foto@zhp.org.pl" - taki tekst umieszczany jest w każdej wiadomości e-mail na linii Galeria - użytkownik.
Proszę mi powiedzieć dlaczego Galeria nie odpowiada na e-maile? Albo zapytam jeszcze inaczej. Jaki jest czas oczekiwania na odpowiedź? Miesiąc, dwa..?

Na koniec...
Do Twórców, Właścicieli... Galerii: Jestem pełen podziwu dla Waszej ciężkiej pracy. Szanuję Wasz trud i poświęcony czas. Uważam też, że macie absolutne prawo konstruować zasady obowiązujące w Waszej Galerii i nie mam zamiaru tych zasad zmieniać, czy choćby podważać. Proszę jednak o sprawiedliwe traktowanie użytkowników Galerii.

Czuwaj!
Łukasz Gocek

[Edytowany przez Lukas dnia 22.11.2003 o 18:21 ]

[Edytowany przez Lukas dnia 22.11.2003 o 18:21 ]
Łukasz Gocek

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 23 lis 2003, 01:57

Ja również, szczerze mówiąc, jestem ciekaw dlaczego owo zdjęcie zostało zaakceptowane.

[Edytowany przez hanuka dnia 23.11.2003 o 09:34 ]
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR
http://konieckropka.art.pl

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 23 lis 2003, 11:44

A ja chciałem powiedzieć, że dobrze że zostało zaakceptowane.Bo jestem po prostu za większą dowolnością interpreteacji skojarzeń.Postuluje by nie tylko mundur był wyznacznikiem harcerskości zdjęcia.
Bo jeśli dobrze rozumiem.... to zdjęcie harcerzy w mundurach palących papierosa zostało by przyjęte! Czyżnie? W końcu są elementy harcerskie :).

Uważam, że zdjęcia powinny być akceptowane z większą pobłażliwością - w końcu nie zawsze harcerze chodzą w mundurach.....

[Edytowany przez adamek dnia 23.11.2003 o 11:44 ]
pozdrawiam
pwd. Adam "Adamek" Jastrzębowski ćwik

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 23 lis 2003, 13:35

adamek napisał:
A ja chciałem powiedzieć, że dobrze że zostało zaakceptowane. Bo jestem po prostu za większą dowolnością interpreteacji skojarzeń. Postuluje by nie tylko mundur był wyznacznikiem harcerskości zdjęcia.
Adamku - dyskusja na ten temat trwa praktycznie od uruchomienia Galerii i wciąż wraca jak bumerang - widać wcześniej w niej nie uczestniczyłeś... Powód jest prosty - każdy z nas ma określone skojarzenia ze słowem "harcerstwo", wynikające z jego doświadczeń. W Galerii natomiast pokazuje się to, co autorzy Galerii uznali za harcerskie i zdefiniowali w opisach kategorii.
Oczywiście, słowa nie oddają myśli, jedynie ją sygnalizują, próbują przybliżyć - dlatego bez udziału Moderatorów zdjęć, decydujących, która fotografia jest poprawna, nie ma możliwości wstawienia własnej propozycji.
Jeśli masz taką wolę, możesz zaproponować własny system klasyfikacji, a Autor Galerii zadecyduje, czy mu on odpowiada. Jeśli Ci się coś nie podoba, to możesz wystawiać swoje zdjęcia gdzie indziej - droga wolna... kilka osób już ją wybrało.
Pozdrawiam
Piotr
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 23 lis 2003, 16:18

Wiesz adamek, tu chyba nie chodzi o to czy dobrze się stało, że zdjęcie zostało zaakceptowane, czy stało się źle z tegoż powodu. Chodzi o jednakowe traktowanie wszystkich użytkowników. Jeśli tego typu zdjęcie, gdzie elementów jednoznacznie kojarzących się z harcestwem po prostu nie ma, jest akceptowane, to dlaczego został zmieniony regulamin. Zupełnie bez sensu. Nie lepiej byłoby pozostawić stare zapisy odnośnie kategorii zdjęć?
Druga sprawa to fakt, iż inne tego typu zdjęcia są odrzucane. Czyżbyśmy mieli użytkowników równych i równiejszych. Nie chcę nikogo o nic posądzać, ale takie wnioski same się nasuwają. Kolejnym wyjaśnieniem byłaby po prostu pomyłka adminów. Ale te się przecież nie zdarzają, jak powszechnie wiadomo. :P

Pozdrawiam.
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 23 lis 2003, 16:21

Poza tym może sam zacznę próbować dodawać zdjęcia, które robię harcerzom, na imprezach harcerskich, a nie ma na nich elementów jednoznacznie kojarzących się z harcerstwem. Może jakies się przemyci. :P
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 24 lis 2003, 11:48

Poruszono tu dwie sprawy - jedna to fakt zaistnienia wspomnianego zdjęcia w Galerii - do niego wrócę przy odrobinie czasu. Nie przeczytałem jeszcze wszystkich wypowiedzi w tym wątku.

Uzasadnienie pzyjęcia tego zdjęcia powstało w chwili gdy je przyjmowaliśmy, wymaga tylko precyzyjniejszego zapisu.

Druga zaś rzecz tutaj, to informacja Lukasa o tym, że Galeria nie odpowiada na maile. Lukas, napisz, jakie konkretnie maile pozostawiliśmy bez odpowiedzi, a wtedy będę mógł się do tej uwagi odnieść.

Proszę zawsze podawać przykłady, bo inaczej nie dojdziemy do żadnego porozumienia. Był gdzieś odpowiedni do tego wątek w tym forum.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

Tvity

Post autor: Tvity » 26 lis 2003, 13:48

Druga zaś rzecz tutaj, to informacja Lukasa o tym, że Galeria nie odpowiada na maile. Lukas, napisz, jakie konkretnie maile pozostawiliśmy bez odpowiedzi, a wtedy będę mógł się do tej uwagi odnieść.
[/quote]

To może ja posłuże jako przykład.
Dwa moje zdjęcia zostały odrzucone i dwa razy prosiłam o dodatkowe, szersze uzasadnienie decyzji administratorów. Do tej pory nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Wycinek z regulaminu jaki dołączaony jest do każdego maila informującego o niezaakceptowaniu zdjęcia, nie jest dla mnie w tym przypadku wystaczającym wyjaśnieniem.
W komentarzu pod zdjęciem, które chciałam umieścić w galerii, dokładnie opisałam w co ubrany jest "bohater" zdjęcia (podobanie jak zrobił to autor zdjęcia id 3186), opisałam wszystkie harcerskie elementy znajdujące się na zdjęciu (mimo, iż były widoczne gołym okiem). Niestety najprawdopodobniej administratorom to nie wystarczyło. Dlaczego? Tego nie wiem i własnie dlatego prosiłam o szczegółowe wyjasnienie. Odpowiedzi w dalszym ciągu brak!

Czuwaj!
Agnieszka Żyradzka

[Edytowany przez Tvity dnia 26.11.2003 o 13:50 ]

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 26 lis 2003, 16:52

Wyraziłem się może nieprecyzyjnie - prosząc o podawanie przykładów, liczyłem, że zażaleniu będzie towarzyszył przynajmniej numer id Użytkownika, oraz w razie możliwości data wysłania maila, który pozostał bez odpowiedzi czy wszelkie informacje, które pozwolą nam go znaleźć, w tym temat, jeśli nie była to odpowiedź w temacie wygenerowanym przez automat (który zawiera numer id Użytkownika i zdjęcia)

W tej chwili nie mam nawet jak sprawdzić, czy odpowiedzieliśmy.

adamek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: adamek » 26 lis 2003, 19:06

A ja sobie ostatnio rozmawiałem z dwoma znajomymi ze świata realnego (a wysyłających takżę swoje zdjęcia do Galerii. I wpadliśmy na fenomenalny pomysł - po prostu będziemy wklejać wielką lilijkę w Photoshopie w prawy górny róg zdjęcia :)).

I będą elementy harcerskie!!!

ps. Panwac i Rabi - macie rację, zgadzam się z Wami!
pozdrawiam
pwd. Adam "Adamek" Jastrzębowski ćwik

Tvity

Post autor: Tvity » 27 lis 2003, 09:12

barnrot napisał:
Wyraziłem się może nieprecyzyjnie - prosząc o podawanie przykładów, liczyłem, że zażaleniu będzie towarzyszył przynajmniej numer id Użytkownika, oraz w razie możliwości data wysłania maila który pozostał bez odpowiedzi
Proszę bardzo: mój numer id 799.
Pierwsza próba wstawienia zdjęcia: 01.11.03, zdjęcia niezaakceptowane dnia 02.11.03, mail z prośbą o szersze wyjaśnenie wysłany dnia nastepnego.
Drugi mail z prośbą o wyajsnienie wysłany tuż po niezaakceptowaniu zdjęcia dnia 22.11.03.
To chyba wszystko o co dh. administrator prosił.

Czuwaj!
Agneiszka Żyradzka

[Edytowany przez Tvity dnia 27.11.2003 o 09:13 ]

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 27 lis 2003, 18:21

Agnieszko,

tak się składa, że natknąłem się na Twój komentarz w Galerii, więc od razu sprawdziłem.

Twoje zdjęcie dodane 2.11 odrzucił Adrian. Faktycznie zaprotestowałaś 3.11, odpowiadając na wiadomość o odrzuceniu zdjęcia. Niestety - nie zacytowałaś jej, przez co było nam trudniej dopilnować odpowiedzi. Po prostu mamy taką zasadę, że na zastrzeżenia odpisuje ten, kto odrzucił - tu nie było to od raz widoczne. To oczywiście nasze przeoczenie i już od jakiegoś czasu myślimy o poprawieniu systemu poczty. Najpewniej dojdzie jeszcze jeden numerek w tematach maili.

20.11 poczuliśmy się chyba zwolnieni z odpowiadania na Twoje wcześniejsze zażalenie, odrzucając to samo zdjęcie dodane przez Ciebie po raz drugi. Tym razem to ja je odrzuciłem, uznając powód za oczywisty. Napisałaś ponownie 22.11. Faktycznie, należy Ci się wyjaśnienie, więc je tutaj formułuję - ne widzę na tamtym zdjęciu lilijki. Wiem, wiem że jest, dopatrzyłem się. Ale wypatrywalne to nie to samo co rozpoznawalne wizualnie. Masz rację, że nikt nie zdefiniował wymiarów elementów harcerskich, Zarząd ma jednak swoje sposoby. Subiektywne, bo decyzji nie da się podejmować inaczej, niż subiektywnie. Ostateczną instancją kontrolną bywa babcia Adriana.

Liczę, że rozwiałem ostatecznie Twoje wątpliwości.

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 27 lis 2003, 18:30

Zdjęcie "Rozszyfrowanie kodu" id=3186 zostało zaakceptowane do Galerii w związku z jego jednoznaczną wizualnie wymową skautową - przy uwzględnieniu kontekstu kulturowego, w jakim powstało. Oznacza to, że Zarząd Galerii uznał, iż zdjęcie przedstawia harcerstwo polskie za granicą, rozpoznawalne tam wizualnie - w środowisku, gdzie samo noszenie chusty jest domeną organizacji skautowych. W Polsce, chociaż też się je spotyka, nie jest tak jednoznacznie związane z harcerstwem.

Decydując się na publikację tego zdjęcia uczyniliśmy wyjątek dla jednego z Użytkowników Galerii, ponieważ mieszka i działa w Kanadzie. Zarząd zastrzega sobie prawo stosowania wedle uznania wachlarza interpretacji zasad, które ustanowił i wcale się tego nie wypiera. Uważamy, że udział druha Schellera w zabawie, jaką jest ta Galeria, jest szczególnie uczący dla wszystkich jej uczestników w Polsce. Jesteśmy gotowi dalej wspierać i promować widoczność harcerstwa spoza Polski w tej Galerii, nawet jeżeli oznacza to odmienne traktowanie różnych grup Użytkowników.

Dla porządku informujemy, że Użytkownikowi id=400 "scheller" odrzuciliśmy po wycofaniu kategorii "Rozmaitości" 2 zdjęcia. Nie uważamy więc, aby był traktowany ulgowo. To to konkretne zdjęcie zechcieliśmy opublicznić - jako przedstawiające:
polskie harcerstwo w Kanadzie - widoczne i rozumiane w Kanadzie jako polskie harcerstwo.

Autor, z nieznanych nam powodów, zdecydował o wycofaniu zdjęcia z Galerii.
Zarząd, gdyby miał dziś znów podjąć decyzję w sprawie zakwalifikowania tego zdjęcia, przyjąłby je znowu, będąc świadomym wątpliwości, jakie towarzyszą tej decyzji.

Lukas
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lukas » 28 lis 2003, 02:34

No i teraz już wszystko jasne.
Nie mam więcej zastrzeżeń, ale mam pytanie:
Ile dioptrii "w minusie" ma babcia Adriana? :D
Łukasz Gocek

camerman

Post autor: camerman » 28 lis 2003, 13:42

Z tego, co zaobserwowałem to według druhen i druhów administratorów serwisu foto.zhp.pl harcerstwo to nic innego tylko lilijka krzyż harcerski czy też munduru. A przecież harcerstwo to nie tylko mundur, lilijka czy też krzyż harcerski. Z harcerstwem kojarzy się jeszcze wiele innych rzeczy jak na przykład proporce zastępów, drużyn, pionierka obozowa i można wymieniać wiele jeszcze.
Ale według druha administratora Michała Boruna proporce i pionierka obozowa nie jest związana z harcerstwem. Takie dostałem uzasadnienie do odrzuconego zdjęcia poniżej zamieszczam całe jego uzasadnienie, czemu zdjęcie zostało odrzucone ocenicie to sami.

Twoje zdjęcie
Proporzec
z komentarzem:
Proporzec obozowy VII Szczepu im. Szarych Szeregów. Czernica 2003

nie zostało zaakceptowane przez administratorów serwisu foto.zhp.pl.

Uzasadnienie:
§ 8 Regulaminu Galerii: "Przedmiotem galerii są zdjęcia harcerskie - czyli o harcerskiej tematyce, z życia harcerskiego lub o harcerskiej wymowie." Opis kategorii (załącznik nr 1 do Regulaminu): "Do Galerii mogą trafić zdjęcia przedstawiające harcerstwo - działania harcerskie, rozpoznawalne wizualnie. Oznacza to, że z treści zdjęcia musi jednoznacznie wynikać, że przedstawia ono harcerstwo. Stwarza to konieczność obecności w kadrze szeroko rozumianych przedmiotów i symboli jednoznacznie kojarzonych z harcerstwem."

Na zdjęciu nie został przedstawiony oczywisty element harcerski. Nie uznajemy za takowe ani elementów pionierki obozowej ani proporca. Sam proporzec nie wystarczy. Chyba że by był z lilijką - ale to dlatego, że lilijka harcerska jest sama elementem wystarczającym do zaakceptowania zdjęcia (o ile jest dobrze widoczna).
Znak Polski Walczącej nie jest za to symbolem harcerskim.
Analogicznie odnosimy się do symboli państwowych, w tym Flagi Narodowej - są one własnością wszystkich Obywateli Rzeczypospolitej, nie tylko harcerzy.

Pozdrawiam

Jeśli oczekujesz szerszych wyjaśnień napisz na adres admin.foto@zhp.org.pl

(Administrator Michał Borun)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Galeria Foto ZHP on-line”