Wędrówki Wędrowniczej Watry

Zablokowany
Niachu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Niachu » 10 maja 2006, 15:38

Ten wątek chciałbym poświęcić informacją ogólnym o Wędrówkach Wędrowniczej Watry, bez kwestii zgłoszeń, który omówimy w wątku: Zgłoszenia na Trasy.
Czekam na wszystkie Wasze uwagi, sugestie, pomysły czy pytania.
Oczywiście wyprzedzając Wasze pierwsze pytania odpowiadam =)

Informacje o trasach
Tras jak już wiecie, tras będzie 12. Lista jak i pierwsze informacje dostępne są już na stronie watry.
Oczywiście zależy mi na tym żeby jak najszybciej i jak najwięcej informacji Wam przekazać o trasach, przed tym jak ruszą zgłoszenia. I tak też będzie. Aczkolwiek trudno powiedzieć mi dokładnie, kiedy. Po prostu informacje będą systematycznie umieszczane i uzupełniane tak, aby wszystko, co najważniejsze z końcem tego miesiąca było.

Koszty Tras
Co do kosztów tras. Nic względem innych lat się nie zmieni. Większość Tras będzie za zupełną darmochę =) Koszty obowiązkowe pojawią się tam gdzie koszt trasy będzie większy od pozostałych, czyli min. trasa ze spływem kajakowym czy trasa po Wrocławiu.
Na trasach mogą pojawić się koszty nieobowiązkowe typu bilet do Muzeum, do którego patrol może, lecz nie musi zajść. O takich możliwościach na pewno zostaniecie poinformowani. Żadnych ukrytych kosztów nie będzie =)
Ale powtarzam, jeżeli chodzi o koszty obowiązkowe, większość tras będzie za zupełną darmochę, więc bać się tego nie trzeba. Wręcz przeciwnie, tylko się cieszyć hihihi Impreza za darmo to prawie ewenement w dzisiejszych czasach =)

No to może na początek wystarczy =) Pozdrawiam i czekam na pytania.

NiachU:)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2006, 00:19 przez Niachu, łącznie zmieniany 1 raz.
Dolnośląski Referat Wędrowniczy
www.wedrownicy.wroclaw.pl
referat@wedrownicy.wroclaw.pl

kasiasz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kasiasz » 11 maja 2006, 09:57

to bardzo fajnie...:)
i jak bede miała jakieś pytanie to nie omieszkam zapytać....:)

pozrowionka
phm Katarzyna Szymaniuk HR
Hufiec Suwałki

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 14 maja 2006, 16:11

Pomocne mają być już powstające strony internetowe tras
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

Niachu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Niachu » 17 maja 2006, 14:13

Co do świadomego podjęcia wędrówki? Informacje o trasach po części już są i tak jak napisałem wcześniej informacje będą systematycznie umieszczane i uzupełniane tak, aby wszystko, co najważniejsze z końcem tego miesiąca było. Pojawią się także informacje o trudności trasy, aczkolwiek trudno jasno na tacy określić trudność danej trasy. Dla każdego z Nas poziom trudności jest inaczej weryfikowany. Dlatego, jeżeli macie jakieś wątpliwości czy dacie rade, najlepiej będzie napisać do komendanta danej trasy. W miarę naszych możliwości będziemy się starać pomóc.:rolleyes:
A co do bycia idealistą, to nie wiem, bo raczej nim nie jestem. ;) Ci, co mnie znają wiedzą, że jestem raczej realistą. Świadome podjęcie wędrówki będzie zależeć od podanych informacji, ale także od ich przeanalizowania i własnego wgłębienia się w temat. A z tym może być problem =)
Wiem że z niecierpliwością czekacie na materiały, jeszcze troche cierpliwości. Tym czasem zapraszam do przeanalizowania tego co już jest :)

Pozdrawiam :)

kasiasz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kasiasz » 17 maja 2006, 19:09

:) ależ oczywiście...:)
phm Katarzyna Szymaniuk HR
Hufiec Suwałki

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 01 cze 2006, 21:46

Są już opisy tras wędrówek na Wędrowniczej Watrze. Są trasy górskie i specjalna - nr 12, podczas której będzie można poznać tajemnice stolicy Dolnego Śląska i podwrocławskiej Ślęży. Więcej opisów i szczegółów na stronie: http://watra.zhp.pl/trasy1.html .

Watrowo pozdrawiam!
_____
pwd. Adam Piwek
rzecznik prasowy Wędrowniczej Watry 2006
phm. Adam Piwek

Niachu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Niachu » 03 cze 2006, 00:26

Dwanaście tras. Wrocław, spływ kajakowy, rowerowa, piesze od pogórza do samej Śnieżki. Dziewięć darmowych i trzy z dodatkowym kosztem. Łącznie przewidzianych 625 miejsc na trasach Wędrówek Wędrowniczej Watry 2006.

Zapraszam więc do zapisów :)

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 04 cze 2006, 11:03

My wierzymy w Niacha!
phm. Adam Piwek

Helenka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Helenka » 05 cze 2006, 17:17

drużynowa123 pisze:Trzeba być chyba idealistą, żeby wierzyć w świadomie podjętą przez środowiska wędrówkę.
Nigdy nie byłam w Sudetach, a informacje o trasach są praktycznie żadne. Nie potrafię na ich podstawie wybrać trasy. Przydałaby się charakterystyka- chociażby stopień trudności, jakieś preferencje. Gdyby były do tego zadania wiedzielibyśmy, że czegoś nie pominiemy, że się nie zgubimy, byłoby o czym porozmawiać wieczorem, bo po zabawę i pląsy nie mam zamiaru jechać w Karkonosze.
Pozdrawiam
Drużynowa z Podkarpacia
Hej, a może warto coś samemu poczytać? Przecież jeżeli znamy przebieg trasy (a takie informacje są na głównej stronie wędrówek), to nietrudno znaleźc o nich więcej informacji w przewodniku czy wstukując w google.
Co do stopnia trudności - może dobrze by było, gdyby na stronie oprócz (a może zamiast) liczby godzin i kilometrów była liczba GOT - to zdecydowanie ułatwia ocenę własnych możliwości, ale da się to sprawdzić samemu (w takiej PTTkowskiej książeczce "GOTowniku", na stronie PTTKu też się pewnie da znaleźć takie informacje)
Co do jakichś "zadań" na trasę, to trochę nie rozumiem - przygotowujemy już zajęcia na Watrę, realizujemy Znak Służby i robimy parę innych rzeczy. Ja osobiście nie miałabym chyba ochoty (no, może ją tak) ani czasu robic kolejnych zadań. A że będzie o czym porozmawiać wieczorem, to nie wątpię - w końcu o tym decyduje to, jacy ludzie się zgłoszą (a wierzę, że tacy, z którymi tematów do rozmowy nie zabraknie).
Po "zabawę i pląsy" też nie mam zamiaru jechać w Karkonosze (ani nigdzie indziej, bo dziękuję, nie pląsam), ale dla samych gór (których jak piszesz, nie znasz) i ludzi, których mogę tam spotkać - i owszem. Ale przecież w wędrówkach nie ma obowiązku uczestniczyć. To Wasz wolny wybór.
Jeżeli zaś chodzi o świadomość wędrówki, to ja rozumiałabym ją raczej jako to, że świadomie podejmujemy pewne wyzwanie, chcemy poznac nowe miejsca i ludzi, że chcemy się doskonalić etc. Powiało idealizmem, tak? No cóż, dla mnie jest wpisany w harcerstwo.
Pozdrawiam.
phm. Helena Anna Jędrzejczak HR
Komendantka Szczepu 23 WDH "Pomarańczarnia"
Hufiec Warszawa Mokotów

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicza Watra 2006”