reprezentacje chorągwi - kiedy będą wszystkie

Zablokowany
hajder

Post autor: hajder » 07 kwie 2006, 19:58

czy jest ustalony termin, do którego mają zawiązać się komendy reprezentacji chorągwianych? Jestem z zachodniomoporskiej i przed stworzeniem patrolu chciałbym wiedzieć, czy KCh na pewno przekaże dofinansowanie dla mnie i mojego patrolu. Jako potencjalną gwarancję widziałbym właśnie komendę reprezentacji.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2006, 19:59 przez hajder, łącznie zmieniany 1 raz.

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 08 kwie 2006, 11:44

Michał - nawet jeśli nie będzie reprezentacji z Twojej Chorągwi, chociaż mam nadzieję, że będzie, to Twój patrol (9+1) na pewno gdzieś zostanie dołączony i dostaniecie dofinansowanie tak jak każdy inny patrol będący częscią składową którejkolwiek reprezentacji chorągwianej.
Chyba, że się mylę... ale nie sądzę :-).

Pozdrawiam.
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

hajder

Post autor: hajder » 08 kwie 2006, 12:18

też mam nadzieję, że się nie mylisz, ale chciałbym usłyszeć to samo od mojej KCh i komendy kontyngentu...

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 08 kwie 2006, 17:32

Może się mylę, ale wydaje mi się, że KCH nie przekazuje automatycznie dofinansowania dla kazdego wyjeżdżającego patrolu. Z tego co rozumiem to komendy reprezentacji chorągwianych, mają się starać by pozyskać środki - bo rozumiem, ze chodzi tu o ten dodatkowy 1000.

cytat ze strony jamborre
Dopłata z funduszy reprezentacji chorągwi
1.000 zł na osobę to kwota, którą powinna zdobyć Twoja macierzysta reprezentacja chorągwiana aby dopłacić do Twojego wpisowego i pokryć koszty pobytu na Jamboree.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2006, 17:36 przez pigwa, łącznie zmieniany 1 raz.

hajder

Post autor: hajder » 08 kwie 2006, 17:58

widzisz pigwa... i tu pojawia się moje pytanie!
bo dalej napisane jest, że jeżeli chorągiew nie dopłaci 1000 zł to komenda kontyngentu zwraca uczestnikowi całą kwotę. Mój problem polega na tym, że będę wstanie zebrać patrol, ale większość ludzi nie zapłaci 2500 zł, ale 1500 już tak. Dlatego zależy mi na tej komendzie reprezentacji mojej chorągwi, bo wtedy konkretni ludzie będą się zobowiązywać, że przycisną komendę chorągwi i "załatwią" kasę. Proste! A jednak...

ps. wiem, że KCh Zachpom złożyła kandydaturę szefa reprezentacji chorągwianej, ale komenda jambo nie chciała się zgodzić. Dlaczego? - nie wiem.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2006, 18:00 przez hajder, łącznie zmieniany 1 raz.

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 08 kwie 2006, 19:24

Michał - to załóż patrol (tzn zbierz ludzi, zrób listę, zbierz pozwolenia od rodziców czy co tam...) i zgłoś się z nim bezpośrednio do komendy kontyngentu (wysyłając listę) z prośbą o przydzielenie Twojego patrolu do reprezentacji (powinni gdzieś Cię dopchnąć ;-)) w celu rozpoczęcia pozyskiwania środków reprezentacji (1k na uczestnika to 40k na reprezentację... im wcześniej zacznie się zbierać tym lepiej ;-)).

Pozdrawiam i powodzenia!

P.S. nie udało nam się spotkać na spotkaniu zi to może uda nam się w WB ;]
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 15 kwie 2006, 00:34

Witam wszystkich,

Michal z Zachodniopomorskiej napisal:
hajder pisze:widzisz pigwa... i tu pojawia się moje pytanie!
bo dalej napisane jest, że jeżeli chorągiew nie dopłaci 1000 zł to komenda kontyngentu zwraca uczestnikowi całą kwotę.
to jest drobne przeklamanie - uczestnik ma uzbierac i wplacic w podanych terminach 1500 zl, a komenda reprezentacji choragwianej na Jamboree (nie mylic z komenda choragwi!!! - to sa dwie rozne rzeczy) ma we wspolpracy z Fundacja Swiatowego Jamboree wypracowac po 1000 zl na kazdego harcerza - czlonka reprezentacji choragwianej.
Podkreslam tutaj WYPRACOWAC co oznacza, ze fundacja razem z komenda reprezentacji choragwianej organizowac bedzie prace dla harcerzy w celu aktywnego pozyskania przez nich tego 1000 zl
hajder pisze:Mój problem polega na tym, że będę wstanie zebrać patrol, ale większość ludzi nie zapłaci 2500 zł, ale 1500 już tak.
i dlatego wlasnie tak rozumujac ustawilismy odplatnosc wlasnie w taki sposob
hajder pisze:Dlatego zależy mi na tej komendzie reprezentacji mojej chorągwi, bo wtedy konkretni ludzie będą się zobowiązywać, że przycisną komendę chorągwi i "załatwią" kasę. Proste! A jednak...
no to niestety musze Cie rozczarowac - kase bedziesz wypracowywal sam z wlasnymi harcerzami - zadaniem komendy reprezentacji choragwianej i fundacji bedzie zorganizowanie takiej mozliwosci. Nikt natomiast nie liczy na rozdawnictwo komend choragwi, dlatego tez nikt nie zamierza "przyciskac" komend choragwi.
Oczywiscie mozliwe i wskazane jest pozyskiwanie funduszy regionalnych dla reprezentacji choragwianych we wspolpracy z komendami choragwi (przeciez reprezentacja choragwiana na Jamboree to ich reprezentacja i niektore komendy choragwi juz sie w to bardzo aktywnie zaangazowaly), ale to jest tylko jeden ze sposobow pozyskiwania pieniedzy.
W maju ruszaja warsztaty dla pozyskujacych pieniadze w kazdej reprezentacji choragwianej + chetnych przedstawicieli hufcow - bedziemy tam cwiczyc praktyczne sposoby i wszystkie mozliwosci zorganizowania funduszy dla reprezentacji choragwianych,
a uczestnicy dostana przy okazji profesjonalne dyplomy dla osob pracujacych nad grantami.
hajder pisze:ps. wiem, że KCh Zachpom złożyła kandydaturę szefa reprezentacji chorągwianej, ale komenda jambo nie chciała się zgodzić. Dlaczego? - nie wiem.
no to wiesz cos czego ja jako komendant kontyngentu nie wiem - wiem natomiast ze ze Szczecina byla jedna kandydatka na funkcje komendantki reprezentacji choragwianej, ale po konkursie sama sie wycofala. Nic mi nie wiadomo o zadnej innej kandydaturze, a juz jakims kosmicznym nieporozumieniem jest rozsiewanie plotek, ze nie zgodzilismy sie jako komenda kontyngentu na jakas zachodniopomorska kandydature.
Mysle, ze dobrym zwyczajem jest najpierw zadanie pytania najlepiej u zrodla czy cos o czyms takim wiadomo - nasze adresy e-mail sa ogolnie dostepne na stronie kontyngentu jamborowego.

CZUWAJ!
R. Bednarczyk
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

hajder

Post autor: hajder » 16 kwie 2006, 20:14

Druhu Rafale!

odpowiedź całkowicie mnie satysfakcjonuje. Nie mam oczywiście nic przeciw, żeby harcerze pracowali na ten tysiąc... jest to jak najbardziej słuszne.

Co do rzekomej plotki mógłbym dyskutować (ale nie zamierzam) bo informację otrzymałem z chorągwianej "zagranicy"!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Jamboree'2007”