Jamboree 2007 - rekrutacja

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 13 paź 2005, 13:15

http://www.jamboree2007.zhp.pl/?id=3
1.3 Rekrutacja harcerzy do zastępów
- początek w styczniu 2006 roku, koniec w maju 2006 roku
- wymagania stosunku do kandydatów: wiek 14-17 lat w 2007 roku, rozpoczęta próba na II stopień harcerski, udział w przynajmniej jednym obozie, pozytywna rekomendacja drużynowego, podstawy znajomości języka angielskiego, pozytywnie zaliczony bieg z adekwatnej do stopnia wiedzy z zakresu technik harcerskich i historii harcerstwa i skautingu
- rekrutacja w formie biegu harcerskiego w kwietniu 2006 roku - dwa terminy w chorągwi
- preferowane zespoły 9 harcerzy + 1 instruktor z jednego środowiska
- zamknięcie list 1 czerwca 2006 roku
Czy zamknięcie list nie powinno być przesunięte na 1 września 2006 roku ? Na PO obozach ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 21 paź 2005, 08:45

Czesiu Przybytek napisał:
Czy zamknięcie list nie powinno być przesunięte na 1 września 2006 roku ? Na PO obozach ?

Zgadzam się, że ze względów operacyjnych tak byłoby łatwiej, ale niestety ten termin wynika z harmonogramu wpłat ustalonego przez organizatorów

pozdrawiam
R. Bednarczyk
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 21 paź 2005, 09:08

rafal bednarczyk napisał:
termin wynika z harmonogramu wpłat ustalonego przez organizatorów
A możesz podać ten harmonogram ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 21 paź 2005, 09:24

Jeszcze raz wrócę do:
(....)
- wymagania stosunku do kandydatów: wiek 14-17 lat w 2007 roku, rozpoczęta próba na II stopień harcerski, udział w przynajmniej jednym obozie, pozytywna rekomendacja drużynowego, podstawy znajomości języka angielskiego, pozytywnie zaliczony bieg z adekwatnej do stopnia wiedzy z zakresu technik harcerskich i historii harcerstwa i skautingu
- rekrutacja w formie biegu harcerskiego w kwietniu 2006 roku - dwa terminy w chorągwi
Czy w przypadku gdy zgłoszony zostanie normalny zastęp/zastępy, mam oczekiwać "waszego" sprzeciwu wobec udziału harcerza będących członkiem tego zastępów który nie spełni np. warunku podstaw znajomości j.ang. ? Tzn. kiedy mam sie obawiać próby rozbijania "sródrocznych" zastepów z powodów innych niż wiek i "kasa" ?
I czy wspomniany "obóz" to obóz letni czy także zimowy ?

I jeszcze jedno...
Kto w komendach reprezentacji chorągwianych,
tak naprawdę odpowiada i decyduje w "temacie":
(.....) 1.3 Rekrutacja harcerzy do zastępów (....)
Bo jakoś nie mogę tego "doczytać" w "Koncepcji".

hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 22 sty 2006, 14:13

Dołączam się do pytania dh. Czesława
A co z osobą ktora chce załapać się na ten wyjazd dopiero ale rozpoczęła swoją przygodę Harcerską ??? Czy Wprowadzone ograniczenia wykluczają ją z uczestnictwa ???
phm. Szymon Piątek (szy_mcio)
Komendant Szczepu "Strażnicy Watry" - Świątniki Górne
Zespół Internetowy Chorągwi Krakowskiej
----------------------------
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 01 cze 2006, 08:48

http://www.jamboree2007.zhp.pl/?id=3
Dzisiaj (1.06) jest termin zamknięcia list uczestników.
Ilu, w chwili obecnej, jest zgłoszonych uczestników ?
Interesujece jest też, ilu jest chętnych do IST ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Jedrzej
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jedrzej » 01 cze 2006, 10:26

Myślę, że dobrze było by powiedzieć, czy jest ktoś kto rekrutuje osoby na zlot po za komendantem.

Jak na razie, na stronie czytamy, że szefów choragwianych reprezentacji jest pięciu (5) z 17 choragwi, a w składzie komendy polskiej reprezentacji więcej jest wakatów niż członków (3 z 8 przewidzianych).
hm. Jędrzej Kunowski (SQ5JRJ)
Szczep 205 WDHiGZ
im. gen. Mariusza Zaruskiego
Hufiec Warszawa Praga Północ

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 01 cze 2006, 11:47

przykro mi to stwierdzić, ale tonącego okrętu mało kto się chwyta :(
jak tak dalej pójdzie to nikt nie pojedzie

polecam wątek "Jamboree 2007 a Chile"

poza fatalnymi założeniami organizacyjnymi, również ludzie są nieuchwytni

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 19 cze 2006, 09:38

Witam wszystkich,

szef DPI byl uprzejmy napisac:
Jedrzej pisze:Myślę, że dobrze było by powiedzieć, czy jest ktoś kto rekrutuje osoby na zlot po za komendantem.

Jak na razie, na stronie czytamy, że szefów choragwianych reprezentacji jest pięciu (5) z 17 choragwi, a w składzie komendy polskiej reprezentacji więcej jest wakatów niż członków (3 z 8 przewidzianych).
bardzo chetnie uzupelnimy informacje na stronie kontyngentu, ktore sa nieaktualne od ostatniego wpisu, jesli tylko szefostwo internetu w ZHP laskawie da nam dostep do strony, CMSu, a przez to do dopisywania nowosci.

Poki co 2 miesiace prosb poszlo na marne i nawet interwencja u Naczelnika nie pomogla...
A przeciez wakatow w zespolach promocji i internetu nie ma.

pozdrawiam
R. Bednarczyk
hm. Rafal Bednarczyk

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 19 cze 2006, 10:00

Druh Tomasz Kazubski z Choragwi Slaskiej, ktorego nie mialem przyjemnosci poznac napisal z duzym zdecydowaniem:
dalkow pisze:przykro mi to stwierdzić, ale tonącego okrętu mało kto się chwyta :(
a skad Szanowny Druh ma takie pewne i sprawdzone informacje, ze to juz tonacy okret? I ze nikt do kontyngentu nie chce z tego powodu przychodzic?
Ze mna Druh nie rozmawial na ten temat, nie wiem tez o takiej rozmowie z kimkolwiek z komendy kontyngentu? A moze z Bartkiem Mertasem - komendantem reprezentacji slaskiej na Jamboree? Ale Bartek tez mi o tym nie mowil. Skad wiec takie informacje, ktore musza byc 100% bo inaczej nie wypadaloby ich w tak zdecydowany sposob propagowac?
dalkow pisze:jak tak dalej pójdzie to nikt nie pojedzie
a moze warto najpierw nas zapytac ile jest zgloszen? Ile druzyn jamborowych zdecydowalo sie jechac w tych tak dramatycznie opisanych przez Druha warunkach?
dalkow pisze:polecam wątek "Jamboree 2007 a Chile"
przeczytalem. Sporo tam widac rozgoryczenia z powodu braku wyjazdu Druha do Chile - rozumiem to, bo tez moje srodowisko cierpialo z powodu zmiany ceny wyjazdu dla uczestnika przed wyjazdem.
Ale doprawdy nie mozemy ponosic odpowiedzialnosci za tamte wydarzenia - wlasnie to co teraz robimy ma nas od takich wydarzen uchronic. A jesli chce sie Druh dowiedziec jak wygladaja przygotowania zapraszam do kontaktu bezposredniego, do pomocy Bartkowi Mertasowi, ktory w Druha choragwi organizuje reprezentacje jamborowa, do spotkania czy pomocy Fundacji Swiatowego Jamboree, ktora istnieje - nie wiem skad Druh ma takie informacje, ze to "nieistniejaca fundacja"
dalkow pisze:poza fatalnymi założeniami organizacyjnymi, również ludzie są nieuchwytni
a to szczegolnie mnie zainteresowalo. Przypomne, ze te fatalne zalozenia wygraly konkurs na koncepcje jamborowa ogloszony w ZHP, a na biezaco jest nad nami nadzor komisarzy zagranicznych, a tydzien temu stan przygotowan do Jamboree zostal dokladnie opisany przez komende kontyngentu Naczelnictwu. Nie jest wiec tak, ze robimy to wszystko samowolnie i w tajemnicy.
Ale skad sie wzielo stwierdzenie, ze jestesmy nieuchwytni? Wysylal Druh do nas jakies maile? Ktos nie odpowiedzial? Pytam bo ja sam odpowiadam na kilkadziesiat maili w sprawie jamboree dziennie i jak dotad nie mialem takich problemow, ze ktos sie skarzyl na brak odzewu z naszej strony.
Jesli ktos zupelnie nie wie kogo zapytac o cos dotyczacego Jamboree zawsze ze strony www.jamboree2007.zhp.pl moze sie dowiedziec o ogolnym adresie mailowym info@jamboree2007.zhp.pl na ktory mozna wyslac zapytanie.

reasumujac: zapraszam do kontaktu i wspolpracy, zebrania wszystkich danych i informacji i dopiero wtedy do krytyki, nawet tej najciezszej.

pozdrawiam
R. Bednarczyk
hm. Rafal Bednarczyk

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 19 cze 2006, 12:42

rafal bednarczyk pisze:Druh Tomasz Kazubski z Choragwi Slaskiej, ktorego nie mialem przyjemnosci poznac napisal z duzym zdecydowaniem:
dalkow pisze:przykro mi to stwierdzić, ale tonącego okrętu mało kto się chwyta :(
a skad Szanowny Druh ma takie pewne i sprawdzone informacje, ze to juz tonacy okret? I ze nikt do kontyngentu nie chce z tego powodu przychodzic?
Ze mna Druh nie rozmawial na ten temat, nie wiem tez o takiej rozmowie z kimkolwiek z komendy kontyngentu? A moze z Bartkiem Mertasem - komendantem reprezentacji slaskiej na Jamboree? Ale Bartek tez mi o tym nie mowil. Skad wiec takie informacje, ktore musza byc 100% bo inaczej nie wypadaloby ich w tak zdecydowany sposob propagowac?
1. Druh Jędrzej pisze, że w sztabie jest dużo wakatów
2. Instruktor X zastanawia się, a może by się włączyć:
- zagląda na stronę - a tam cisza ( jego nie interesują przepychanki w ramach GK-i)
- przeczytał informację w Aktualnościach zhp.pl - są problemy z rejestracją Fundacji
- nigdzie nie znalazł informacji, że problemy się skończyły i Fundacja powstała
- zapoznaje się z założeniami - hmmmm..... bierze kalkulator i wyskakuje mu, że nieistniejąca
Fundacja ( bo nie ma informacji, że została zarejestrowana ) musi zebrać około 1,5mln pln, jeżeli
będzie komplet 640uczestników
- wyczytuje, że sztab reprezentacji chorągwi ma zdobyć 40.000pln ( przypuszczenie raczej
uzasadnione, że wiele chorągwi nie da tych pieniędzy, bo albo zadłużone, albo mają inne wydatki )
3. czas ucieka nieubłaganie, pisze Druh w poście z 21.10.2005, że termin ostateczny zgłoszeń to 01.czerwca. 2006r. - a ja wśród znajomych na GG widzę info: mamy 3 na Jamborre, kto jeszcze?

Druhu obraz dla człowieka z zewnątrz jest jasny, a problemy ze stroną internetową, z informacjami w Aktualnościach na zhp.pl, czy z forum - nikogo nie interesuje, zupełnie nikogo - profesjonalisty nie pyta się czy ma miał jakieś problemy, profesjonalistę ocenia się po wynikach

a z komunikacją w ramach sztabu widocznie też nienajlepiej, bo ja zgłaszałem swoje spostrzeżenia i OFEROWAŁEM SWOJĄ POMOC, jeżeli oczywiście jest ktoś zainteresowany ( e-mail jest w mojej skrzynce pocztowej w folderze - wysłane )

rafal bednarczyk pisze:
dalkow pisze:jak tak dalej pójdzie to nikt nie pojedzie
a moze warto najpierw nas zapytac ile jest zgloszen? Ile druzyn jamborowych zdecydowalo sie jechac w tych tak dramatycznie opisanych przez Druha warunkach?
Druhu, im więcej - tym więcej do zdobycia funduszy przez Fundację, poza tym ludzie, którzy nie mieli styczności z Chile, nie mają rozeznania w organizacji, nie wiedzą o prawie żadnych problemach. Malutki harcerz wie, że ma zapłacić 1.500pln i uczestniczyć w przygotowaniach, polegających na tym, że o co zostanie poproszony to postara się zrobić.

jak tak dalej pójdzie = Fundacja nie powstanie (nie ma informacji, że powstała) i nadal będzie tyle wakatów

bo jeżeli Druh nagle powie ludziom, nie udało się zebrać tyle pieniędzy i trzeba dopłacić 1.000pln to ludzie się wycofają w większości
rafal bednarczyk pisze:
dalkow pisze:polecam wątek "Jamboree 2007 a Chile"
przeczytalem. Sporo tam widac rozgoryczenia z powodu braku wyjazdu Druha do Chile - rozumiem to, bo tez moje srodowisko cierpialo z powodu zmiany ceny wyjazdu dla uczestnika przed wyjazdem.
Ale doprawdy nie mozemy ponosic odpowiedzialnosci za tamte wydarzenia - wlasnie to co teraz robimy ma nas od takich wydarzen uchronic. A jesli chce sie Druh dowiedziec jak wygladaja przygotowania zapraszam do kontaktu bezposredniego, do pomocy Bartkowi Mertasowi, ktory w Druha choragwi organizuje reprezentacje jamborowa, do spotkania czy pomocy Fundacji Swiatowego Jamboree, ktora istnieje - nie wiem skad Druh ma takie informacje, ze to "nieistniejaca fundacja"
to nie moje rozgoryczenia, bo nie ja miałem wyjechać, tylko moi ludzie nie wyjechali, ludzie z mojego hufca

informacje mam z pierwszej ręki, bo nie wiem, czy przez przypadek, czy z premedytacją, ale dostaję informację e-mail'em takie jak wszyscy uczestnicy!!!

zgłosiłem się do pomocy Bartkowi, nie był widocznie zainteresowany, bo się ze mną nie skontaktował - tyle, że to było czas jakiś temu, gdy strona internetowa Jamboree działała
rafal bednarczyk pisze:
dalkow pisze:poza fatalnymi założeniami organizacyjnymi, również ludzie są nieuchwytni
a to szczegolnie mnie zainteresowalo. Przypomne, ze te fatalne zalozenia wygraly konkurs na koncepcje jamborowa ogloszony w ZHP, a na biezaco jest nad nami nadzor komisarzy zagranicznych, a tydzien temu stan przygotowan do Jamboree zostal dokladnie opisany przez komende kontyngentu Naczelnictwu. Nie jest wiec tak, ze robimy to wszystko samowolnie i w tajemnicy.
Ale skad sie wzielo stwierdzenie, ze jestesmy nieuchwytni? Wysylal Druh do nas jakies maile? Ktos nie odpowiedzial? Pytam bo ja sam odpowiadam na kilkadziesiat maili w sprawie jamboree dziennie i jak dotad nie mialem takich problemow, ze ktos sie skarzyl na brak odzewu z naszej strony.
Jesli ktos zupelnie nie wie kogo zapytac o cos dotyczacego Jamboree zawsze ze strony www.jamboree2007.zhp.pl moze sie dowiedziec o ogolnym adresie mailowym info@jamboree2007.zhp.pl na ktory mozna wyslac zapytanie.

reasumujac: zapraszam do kontaktu i wspolpracy, zebrania wszystkich danych i informacji i dopiero wtedy do krytyki, nawet tej najciezszej.

pozdrawiam
R. Bednarczyk
nie był Druh uchwytny dla pełnomocników chorągwianych na zbiórce komendantów i pełnomocników w Sielpi jesienią ubiegłego roku
Ostatnio zmieniony 19 cze 2006, 12:51 przez dalkow, łącznie zmieniany 1 raz.

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 24 cze 2006, 14:35

Witam wszystkich,

Druh Tomasz Kazubski z Choragwi Slaskiej, ktorego nie mialem przyjemnosci poznac napisal z duzym zdecydowaniem kolejny list o tym jak zle pracuje komenda kontyngentu
jamborowego.
Zanim wiec przejde do odpowiedzi na padajace w liscie stwierdzenia jeszcze raz zapraszam do wspolpracy - prosze sobie wybrac jedno z miejsc, ktore Druha zdaniem robimy najgorzej i zaproponowac swoje pomysly jak nasza nieudolnosc poprawic. Pracy przy organizacji kontyngentu jest tyle, ze dla kazdego znajdziemy ciekawe zajecie.
Jesli tylko oczywiscie ktos chce cos zrobic.
dalkow pisze:1. Druh Jędrzej pisze, że w sztabie jest dużo wakatów
jakby Druh Jedrzej dla mi dostep do naszej strony to bysmy ja uzupelnili o informacje
i wtedy Druh Jedrzej by juz tak nie pisal:-( Jestem zwolennikiem, ze lepiej pzawsze przed wyrazaniem opinii zasiegnac najpierw informacje u zrodla
dalkow pisze:2. Instruktor X zastanawia się, a może by się włączyć:
- zagląda na stronę - a tam cisza ( jego nie interesują przepychanki w ramach GK-i)
no ja moge dokladnie to samo powiedziec, ze mnie nie interesuja przepychanki w GK - ani
nie jestem jej czlonkiem, ani nie biore stamtad pieniedzy i jestem takim samym spolecznym instruktorem jak druh X. Podjalem sie natomiast organizacji kontyngentu, ktory udalo sie bez problemu zorganizowac tylko raz wlasnie nam w 1995 roku. I tworzymy kolejne rozwiazania sytemowe, ktore zostana po tym Jamboree wlasnie zeby takich problemow jak z Chile, na ktorym ja tez ucierpialem wiecej nie bylo
dalkow pisze:- przeczytał informację w Aktualnościach zhp.pl - są problemy z rejestracją Fundacji
nawet na nie odswiezanej od dawna stronie Jamboree jest o tym informacja i to z grudniowa data.
dalkow pisze:- zapoznaje się z założeniami - hmmmm..... bierze kalkulator i wyskakuje mu, że nieistniejąca Fundacja ( bo nie ma informacji, że została zarejestrowana ) musi zebrać około 1,5mln pln, jeżeli będzie komplet 640uczestników
fundacja istnieje, nawet byla informacja, ze zlozyla pierwszy wniosek do FIO (a nie mogla tego by zrobic bez KRS) i miewa sie dobrze. Zrobilismy sobie plan finansowy na podstawie wnioskow, ktore skladamy, wplat od sponsorow komercyjnych i innych zrodel ,ktorych jest sporo i w czarnym scenariuszu wyszlo nam to do czego sie zobowiazalismy
dalkow pisze:- wyczytuje, że sztab reprezentacji chorągwi ma zdobyć 40.000pln ( przypuszczenie raczej uzasadnione, że wiele chorągwi nie da tych pieniędzy, bo albo zadłużone, albo mają inne wydatki )
a wystarczyloby tylko zapytac...:-( Gdzie jest napisane, ze te pieniadze beda pochodzily od komend choragwi? kazdy uczestnik razem ze swoja druzyna jamborowa ma wypracowac z pomoca fundacji wlasnie 1000 zl. Nie chodzi tu o zadne dawanie z choragwi, chociaz sa juz choragwie ktore same zaproponowaly tu pomoc. Po to robimy warsztaty z pozyskiwania srodkow publicznych, sponsoringu i dzialalnosci gospodarczej (ktora prowadzi fundacja), aby mozna bylo wlasnie aktywnie pozyskac te srodki w druzynach jamborowych. Cel pozyskania 1000 zl przez rok przez osobe nie jest chyba az tak ambitny?
dalkow pisze:3. czas ucieka nieubłaganie, pisze Druh w poście z 21.10.2005, że termin ostateczny zgłoszeń to 01.czerwca. 2006r. - a ja wśród znajomych na GG widzę info: mamy 3 na Jamborre, kto jeszcze?
no od pazdziernika 2005 cos sie zmienilo. Termin zgloszen zostal przesuniety na koniec czerwca, co na biezaco sprawdzamy w choragwiach i akurat za tydzien mamy ogolnopolskie spotkanie w Gnieznie, gdzie bedziemy robic pierwsze podsumowania. Jesli trzeba bedzie przedluzyc termin do konca wrzesnia to zrobimy to. Ciagle mamy spory zapas - nigdy w historii przygotowan do jamboree w ZHP nie konczono rekrutacji na rok przed impreza - wtedy zazwyczaj dopiero rozpoczynano jej opracowywanie.
dalkow pisze:Druhu obraz dla człowieka z zewnątrz jest jasny, a problemy ze stroną internetową, z informacjami w Aktualnościach na zhp.pl, czy z forum - nikogo nie interesuje, zupełnie nikogo - profesjonalisty nie pyta się czy ma miał jakieś problemy, profesjonalistę ocenia się po wynikach
i mysle wlasnie ze tu jest pies pogrzebany. Druh jest czlowiekeim z zewnatrz, a rekrutacje prowadza ludzie, ktorzy z nami pracuja przewaznie od roku. My nie robimy rekrutacji od zewnatrz tylko przede wszystkim na podstawie zgloszen instruktorow, ktorzy juz dawno chcieli jechac na Jmbo ze swoimi druzynami. I prosze mi wierzyc, ze sa choragwie, gdzie mamy problem z 5-cioma druzynami 40-osobowymi
dalkow pisze:a z komunikacją w ramach sztabu widocznie też nienajlepiej, bo ja zgłaszałem swoje spostrzeżenia i OFEROWAŁEM SWOJĄ POMOC, jeżeli oczywiście jest ktoś zainteresowany ( e-mail jest w mojej skrzynce pocztowej w folderze - wysłane )
przepraszam, ale ja mam okolo 50 maili jamborowych w skrzynce dziennie. Moze sie zdarzyc, ze cos mnie lub komus z komendy umknelo. Jesli tak sie zdarzylo to serdecznie przepraszam. Ale pytalem tez do kogo Druh sie zglaszal i prosze wreszcie o jasna odpowiedz.
dalkow pisze:Druhu, im więcej - tym więcej do zdobycia funduszy przez Fundację, poza tym ludzie, którzy nie mieli styczności z Chile, nie mają rozeznania w organizacji, nie wiedzą o prawie żadnych problemach.
prosze mi wierzyc, ze doskonale wiem, ze kazde nowe zgloszenie generuje nowe zobowiazanie finansowe ze strony fundacji - zyje z planowania strategicznego i oceny biznesowej projektow wiec nie trzeba mi tego tlumaczyc:-) Wlasnie dlatego, ze nie ma wiedzy o organizacji kontyngentu w linii staramy sie go organizowac w zdecentralizowany sposob - jest to na pewno trudniejsze i powolniejsze, a nawet mniej spektakularne, ale raz zdobyta wiedza zostaje w srodowiskach
dalkow pisze:bo jeżeli Druh nagle powie ludziom, nie udało się zebrać tyle pieniędzy i trzeba dopłacić 1.000pln to ludzie się wycofają w większości
alez ja to doskonale wiem. Ale wiem tez, ze wypracowanie 1000 zl na osobe przez rok nie stanowi problemu dla ludzi, ktorzy rzeczywiscie chca to zrobic
dalkow pisze:informacje mam z pierwszej ręki, bo nie wiem, czy przez przypadek, czy z premedytacją, ale dostaję informację e-mail'em takie jak wszyscy uczestnicy!!!
no wlasnie strasznie tu duzo stwierdzen, ktore nie maja zadnego odniesienia w rzeczywistosci. Cos sie Druhowie wydaje i na tej podstawie buduje cale rozumowanie.
Na stronie kontyngentu jest miejsce do wpisania swojego adresu jesli ktos chce dostawac korespondencje. Od czasu do czasu wysylamy na ta baze informacjr, ale podstawowym zrodlem komunikacji sa nasze dwie listy dyskusyjne poprzez ktore rozmawiamy z kadra kontyngentu w calym kraju
dalkow pisze:zgłosiłem się do pomocy Bartkowi, nie był widocznie zainteresowany, bo się ze mną nie skontaktował - tyle, że to było czas jakiś temu, gdy strona internetowa Jamboree działała
nie moge Bartka zmusic, aby dobieral sobie wspolpracownikow. Ale zapraszam do wspolpracy na poziomie kontyngentu na zasadach podanych wczesniej
dalkow pisze:nie był Druh uchwytny dla pełnomocników chorągwianych na zbiórce komendantów i pełnomocników w Sielpi jesienią ubiegłego roku
to chyba jakies nieporozumienie bo na spotkaniu pelnomocnikow robilismy warsztaty jamborowe, ustalalismy sposoby ewnetualnej wspolpracy. Nawet dytrybuowalismy materialy dla komendantow reprezentacji choragwianych wlasnie prze zpelnomocnikow.
Chyba wiec jakies przeklamanie na linii. Pomijajac wiec nietrafnosc tego argumentu to nie bardzo rozumiem, dlaczego czyni mi Druh zarzut z mojej ewentualnej nieobecnosci na takim spotkaniu? Ja nie jestem pracownikiem biura zagranicznego, ale mimo to wielokrotnie zapraszalem do wspolpracy przy Jamboree pelnomocnikow. Jezdzilismy tez do chetnych choragwi na warsztaty jamborowe i zapraszalismy do ich organizacji w kazdej choragwi. Nie wiem wiec skad ten zarzut.

Zapraszam raz jeszcze do wspolpracy przy Jamboree - prosze o pomysly jak naprawic nasza nieudolnosc, ktora tak zdecydowanie i wyczerpujaco druh opisuje.

pozdrawiam
R. Bednarczyk
hm. Rafal Bednarczyk

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 24 cze 2006, 17:07

rafal bednarczyk pisze:Witam wszystkich,

Druh Tomasz Kazubski z Choragwi Slaskiej, ktorego nie mialem przyjemnosci poznac napisal z duzym zdecydowaniem kolejny list o tym jak zle pracuje komenda kontyngentu
jamborowego.
Druhu, nie kolejny list, tylko odpowiedź na Druha post - a to zupełnie co innego :/
bo ja nie mam w sposobności wyżywać się na kimś lub tylko psioczyć, pewnie Druh nie ma czasu by być na bieżąco z tym co się dzieje na forum, ale kiedy trzeba to chwalę i to głośno i otwarcie i nie jest to rzadkość

rafal bednarczyk pisze:
dalkow pisze:- przeczytał informację w Aktualnościach zhp.pl - są problemy z rejestracją Fundacji
nawet na nie odswiezanej od dawna stronie Jamboree jest o tym informacja i to z grudniowa data.

Druhu Rafale,

ale to już zdecydowana przesada:

http://www.jamboree2007.zhp.pl/?id=14
"...Od stycznia 2006 trwają prace nad zarejestrowaniem Fundacji (...) i do końca marca 2006 mamy nadzieję zostać zarejestrowani... "
http://www.jamboree2007.zhp.pl/?id=0&msg=27
Mamy zarejestrowaną Fundację Światowego Jamboree!!!
2005-12-01 : 01:45:16

"Hura!
Dzisiaj dh Naczelnik hm W. Maślanka i Zastępca Naczelnika dh T. Hernik odwiedzili notariusza, który zarejestrował stworzoną przez nas Fundację Światowego Jamboree.
to najpierw w grudniu piszecie, że macie zarejestrowaną Fundację, a później piszecie, że jest w sądzie i czeka na rejestrację - to w końcu jest ciastko, czy nie ma ciastka ;)

ja wiem, z czego to wynika, bo jestem o.m.c. prawnikiem, ale skoro komenda kontyngentu o tym nie wie, to tym bardziej harcerka i harcerz odwiedzający stronę
rafal bednarczyk pisze:fundacja istnieje, nawet byla informacja, ze zlozyla pierwszy wniosek do FIO (a nie mogla tego by zrobic bez KRS) i miewa sie dobrze. Zrobilismy sobie plan finansowy na podstawie wnioskow, ktore skladamy, wplat od sponsorow komercyjnych i innych zrodel ,ktorych jest sporo i w czarnym scenariuszu wyszlo nam to do czego sie zobowiazalismy
tyle, że sukcesami należy się cieszyć i pokazywać na zewnątrz
a nie tak jak inny druh zrobił "awanturę" w innym wątku z powodu jednego słowa i oznajmił, że sponsorów to już kilkudziesięciu znalazł, a gdy został poproszony o podzielenie się swoją wiedzą - jak to zrobił, dlaczego sponsorzy dają pieniądze harcerzom? - to ani jednego słowa więcej nie napisał, a został o to 2krotnie poproszony n forum i raz e-mail'em
rafal bednarczyk pisze:
dalkow pisze:- wyczytuje, że sztab reprezentacji chorągwi ma zdobyć 40.000pln ( przypuszczenie raczej uzasadnione, że wiele chorągwi nie da tych pieniędzy, bo albo zadłużone, albo mają inne wydatki )
a wystarczyloby tylko zapytac...:-( Gdzie jest napisane, ze te pieniadze beda pochodzily od komend choragwi?
a gdzie ja użyłem słowa komend chorągwi? przecież napisałem: sztab reprezentacji chorągwi :)

rafal bednarczyk pisze:
dalkow pisze:a z komunikacją w ramach sztabu widocznie też nienajlepiej, bo ja zgłaszałem swoje spostrzeżenia i OFEROWAŁEM SWOJĄ POMOC, jeżeli oczywiście jest ktoś zainteresowany ( e-mail jest w mojej skrzynce pocztowej w folderze - wysłane )
przepraszam, ale ja mam okolo 50 maili jamborowych w skrzynce dziennie. Moze sie zdarzyc, ze cos mnie lub komus z komendy umknelo. Jesli tak sie zdarzylo to serdecznie przepraszam. Ale pytalem tez do kogo Druh sie zglaszal i prosze wreszcie o jasna odpowiedz.
odpowiedź jest w tym samym poście:
dalkow pisze:zgłosiłem się do pomocy Bartkowi
rafal bednarczyk pisze:
dalkow pisze:zgłosiłem się do pomocy Bartkowi, nie był widocznie zainteresowany, bo się ze mną nie skontaktował - tyle, że to było czas jakiś temu, gdy strona internetowa Jamboree działała
nie moge Bartka zmusic, aby dobieral sobie wspolpracownikow. Ale zapraszam do wspolpracy na poziomie kontyngentu na zasadach podanych wczesniej
ja Bartka bardzo lubię, bo nie mam powodów, aby go nie lubić
każdy dobiera sobie współpracowników wg własnego klucza i nie mam, ani żalu, ani pretensji o to do Bartka, że nie zdecydował się na moją pomoc
a po drugie, moja pomoc wynikała raczej z tego, aby ze względu na te 40.000pln chciałem pomóc sztabowi reprezentacji chorągwi wywodzącego się z Zespołu Zagranicznego, a nie ze względu na to, że bardzo chcę jechać na Jamboree lub nie mam co do roboty - taka pomocna dłoń w kierunku swojego bliskiego współpracownika :)

za zaproszenie do współpracy serdecznie dziękuję :)
niestety nie mam możliwości czasowych, gdyż obecnie kończę 2 "małe" projekty ( Wyprawa Wędrownicza na Krym oraz Wolontariat na Bukowinie ), zostałem zaproszony i przyjąłem zaproszenie do prac w jednym z projektów GK ( JŚJP ), rozpoczynamy "mały" projekt Zespołu Zagranicznego ŚCh ( Wyprawa Wędrownicza "Na krańce Norwegii przez Rosję plus Jamboree" 2007 ), kolejne 2 "małe" projekty Skautowego Korpusu Pokoju czekają na zgodę MSWiA i MSZ ( akcja "Przedszkolak" i akcja "Janko Muzykant" ) , a przede mną duży i czasochłonny wniosek grantowy do MSZ-tu z pomocy rozwojowej
do tego obrona dyplomu oraz praca zawodowa

jeżeli za coś się zabieram, to staram się to zrobić najlepiej jak to możliwe, ale takiej gwarancji nie mogę dać, gdybym miał się włączyć do organizacji kontyngentu ZHP na Jamboree 2007 :(

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 10 lip 2006, 13:09

19kldh pisze:http://www.jamboree2007.zhp.pl/?id=3
Dzisiaj (1.06) jest termin zamknięcia list uczestników.
Ilu, w chwili obecnej, jest zgłoszonych uczestników ?
Interesujece jest też, ilu jest chętnych do IST ?
Ponadto 30 maja 2006 minął termin 1 raty wpisowego.
http://www.jamboree2007.zhp.pl/?id=12
Czy wiadomo już ile będzie liczyć reprezentacja ZHP ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Jamboree'2007”