Jamboree 2007 - finanse

Zablokowany
rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 04 wrz 2005, 12:25

Witajcie,

zapraszam do dyskusji i wymyslania sposobow sfinansowania udzialu naszych harcerzy i instruktorow w Swiatowym Jamboree w 2007 roku. Od kazdego uczestnika musimy zaplacic organizatorom wpisowe w wysokosci 420 GBP czyli po dzisiejszym kursie 2486 PLN.
Czy to duzo czy malo za udzial i wyzywienie w najwiekszym wydarzeniu skautowym wszech czasow?
420 funtow to tylko "gole wpisowe" wiec z transportem i wyposazeniem koszt wyslania jednego uczestnika i kadrowicza bedzie wiekszy - ile Waszym zdaniem powinien zaplacic harcerz czy kadrowicz, a ile powinnismy pozyskac zeby oplacic pelny koszt uczestnictwa?
Skad zdobyc te niebagatelne kwoty?
Czy moze powinnismy wziac na Jamboree tylko tych ktorych stac na oplacenie pelnych kosztow?
Czy dobrym pomyslem jest zalozenie Fundacji Swiatowe Jamboree gromadzacej srodki na sfinansowanie udzialu naszego kontyngentu w Jamboree?
Jak Wy zdobywacie srodki na wyjazdy zagraniczne?

pozdrawiam
R. Bednarczyk
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

dominik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik » 21 gru 2005, 22:01

no ta watpliwosc sie juz chyba sama rozwiazala.... o ile dobrze rozumiem. powstala fundacja a kasa bedzie zbeirana tak by miec na pokazanie sie i przede wszystkim na obnizenie kosztow dla "szarego" uczestnika.
ja tylko chcialbym powtorzyc propozycje , ktora podalem w innym watku. zeby na stronie jamboree powstal licznik ktory by pokazywal ile aktualnie kazdy uczestnik placi.
aha - czy jest juz moze tak kwota podana? a czy w ogole mozna ja podac - czy poki co nie zrobiono zandych podzialow tego co fundacja (mam nadzieje juz) zgromadzila?

pozdro!
pwd. Dominik Siwinski HO
pelnomocnik komendanta hufca ds. zagranicznych
Hufiec ZHP Konin im Szarych Szeregow
Assistant Scout Leader, 24th Northampton Abington Church Scout Group

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Jamboree'2007”